Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


bakemonotoyz.ro

18 Pages < 1 2 3 4 5 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Bleach Getting Boring


Probably me
post Jul 7 2006, 02:28 PM
Post #41


Honorific Member
******

Group: Members+
Posts: 720
Joined: 25-September 05
Member No.: 1.823
Points: 1.793
Gender:



Păi şi la Naruto manga a continuat normal. În general se separă manga de anime atunci cînd se ecranizează, exact pentru genul ăsta de cazuri. Dacă studioul are chef să masacreze anime, îi priveşte, fanii manga nu-s afectaţi.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Duncan
post Aug 30 2006, 12:10 PM
Post #42


Technical Oni
***

Group: Members+
Posts: 208
Joined: --
From: Dobrojea
Member No.: 167
Points: 78
Gender:



QUOTE(Mikael @ Jul 3 2006, 04:28 PM)
filler sucks, la fel cu sa dus drq naruto acuma se duce si bleach, dar macar cei de la bleach au fost atat de inteligenti incat mangaul sa continue story-ul principal, si oricat de interesanta ar fi povestea it still sucks, pt ca actiunea si tot sunt multa mai intense la story-ul principal, iar in comparatie cu sotry-ul principal fillerul asta este egal cu zero.
*




Nu fi atat de sigur. Am citit manga bleach si cu fillere. De fapt , cred ca era cu fillere. Era exact intre povestea post Aizen si bounts. Exact pe la primele aparitii lui Renji pe la scoala lor'n'stuff.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Trickster
post Aug 30 2006, 03:53 PM
Post #43


communication impaired
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.286
Joined: --
From: The bright side of life
Member No.: 1.518
Points: 2.723
Gender:



Eu tin minte ca au si aparut baietii rai cam la cateva capitole dupa partea cu Soul Society. Ca a fost o pauza de respiro cu greu poate fi numit filler... oricum, nici bounto arc nu mi se mai pare chiar atat de penibil de vreo 2 episoade...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

L@dy D@rkness
post Aug 30 2006, 04:44 PM
Post #44


Yinyang mistress
**

Group: Members+
Posts: 50
Joined: 28-October 05
From: Yin tranquillity
Member No.: 1.902
Points: 122
Gender:



Pai pentru mine nu este boring, pt k sunt cam n00b nu prea am vazut animeuri sio acum ma uit la bleach, deci i don't find it boring at all, dar pt cei cu "experientza" in anime se poate.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Ranma-kun
post Aug 30 2006, 05:07 PM
Post #45


Hagane no Hakase
Group Icon

Group: Root Admin
Posts: 2.379
Joined: --
From: Berlin
Member No.: 4
Points: 9.177
Gender:



Trebuie sa citeshti tot topicul ca sa intelegi. Eu vorbeam doar despre Bounto "Saga" nu si restul. Sunt nishte episoade fara nici un rost in povestea centrala care sunt introduse numai pentru a face mai multe episoade asha de dragul numerelor si al banilor. Povestea e mediocra fata de restul anime-ului si e trasa de par rau.
Fillere-le in general nu sunt apreciate de fanii consacrati si sunt facute in scop comercial si din cauza incompetentei echipei si a autorilor care nu sunt in stare sa dezvolte povestea principala si de aceea inventeaza tot felul de prostii.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Crystall
post Aug 30 2006, 05:51 PM
Post #46


hikari no tenshi
**********

Group: Members+
Posts: 1.079
Joined: 4-June 06
From: Buc.
Member No.: 2.623
Points: 2.797
Gender:



:lol: veeeeeeeeery true :P dar cel putin, fillerele astea sunt un pic mai interesante fata de cele de aqm 10 ep, au inceput si ei sa se mai agite nitel. si, bineinteles, ichigo o sa se enerveze iar si o sa-i bata mar pe bounto <_< si dupa asta va urma, probabil, actiunea adevarata. at least, i hope so... :unsure:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Trickster
post Aug 30 2006, 08:54 PM
Post #47


communication impaired
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.286
Joined: --
From: The bright side of life
Member No.: 1.518
Points: 2.723
Gender:



Pai cam asta-i planul... :D

Au fost si ceva zvonuri (deocamdata infirmate) ca pe la episodul 102 ar fi intrat un nou ending "El Mirador" by nobodyknows+, care dupa denumirea spaniola ar fi dat de banuit ca atunci s-ar fi gatat si arc-ul Bounto... n-a fost sa fie :(
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

blueazazel
post Oct 6 2006, 08:48 PM
Post #48


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 53
Joined: 27-July 05
Member No.: 1.691
Points: 117
Gender:



well ...intradevar episoadele cu bounto au fost cam de cacao...dar din cate am vazut in noul opening ( ep. 98) apare aizen si multe faze ...noi ..deci faza cu bounto e pe sfarsite :D:D:D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Muza chan
post Oct 8 2006, 07:13 PM
Post #49


Strange kind of woman
Group Icon

Group: Admin
Posts: 2.362
Joined: 17-February 06
From: Bucuresti
Member No.: 2.189
Points: 7.661
Gender:



Tocmai am vazut episodul 98: Clash! Zaraki Kenpachi vs. Ichinose Maki, si de data asta am fost multumita pe deplin. Din nou un episod bun, ca cele din vechea serie, de dinainte de seria cu Bounto. Mi-a placut Kenpachi, modul in care se comporta, cum gandeste, cum lupta (eu oricum eram fan Kenpachi! :P ). Ne demonstreaza ca e un tip complex.
S-ar putea ca anime-ul sa-si fi revenit :rolleyes: , astept cu nerabdare sa vad ce va urma...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Trickster
post Oct 14 2006, 12:20 PM
Post #50


communication impaired
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.286
Joined: --
From: The bright side of life
Member No.: 1.518
Points: 2.723
Gender:



Adica Kenpachi stresant, la care-i place vorbaria? Ii lipseste pasiunea, serios... asta si ramane cel mai stresant lucru la tot fillerul (ca povestea s-a mai dezmortit) - reinventarea personajelor, prea le arunca in carca reactii si trasaturi noi... poate-s doar eu prea tipicar.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Muza chan
post Oct 14 2006, 01:26 PM
Post #51


Strange kind of woman
Group Icon

Group: Admin
Posts: 2.362
Joined: 17-February 06
From: Bucuresti
Member No.: 2.189
Points: 7.661
Gender:



QUOTE
Adica Kenpachi stresant, la care-i place vorbaria?

Nu e o trasatura noua, adu-ti aminte de intalnirea cu Ichigo. Reactiona la fel.

Problema e ca episodul 99 a fost din nou slab :( , practic nu s-a mai intamplat mai nimic... si au lasat-o pe Inoue afara (oare nu mai stiu ce sa faca cu ea? :P ). Si parca Rukia era personaj principal, n-am mai vazut-o de multa vreme...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

keNnY
post Oct 14 2006, 01:46 PM
Post #52


Incepator
**

Group: Members
Posts: 19
Joined: 8-September 06
From: On my way to hell...
Member No.: 2.968
Points: 51
Gender:



Astept si eu ziua cand se vor lupta macar 5 episoade la rand...ca atunci cand Ichigo luase cu asalt Soul Society... De ceva vreme incoace se tot alearga de colo-colo... vreau mai multe confruntari directe... :) ca pentru asta ma uit la bleach... pentru lupte... :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Trickster
post Oct 14 2006, 02:59 PM
Post #53


communication impaired
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.286
Joined: --
From: The bright side of life
Member No.: 1.518
Points: 2.723
Gender:



QUOTE(Muza chan @ Oct 14 2006, 09:26 PM)
Nu e o trasatura noua, adu-ti aminte de intalnirea cu Ichigo. Reactiona la fel.

Ala era "taunting", asta nu stiu ce e. Nu stiu, n-am simtit bloodlust-ul, atata tot <_<
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

shoppy
post Oct 27 2006, 10:24 AM
Post #54


railwayfan
***

Group: Members+
Posts: 239
Joined: --
From: Bucuresti, s.1
Member No.: 1.501
Points: 505
Gender:



Ce se intampla cu Bleach de la DB ? Ca a aparut 101 si era stricat, nu mergea deloc. Apoi a aparut 101 v2 si e doar genericul de la Bleach apoi e un meci de basebal !! ! Si v2 cica e versiunea corecta dupa cum ne explica DB. Fac eu ceva gresit?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

HerMioNe
post Oct 27 2006, 12:40 PM
Post #55


Incepator
**

Group: Members
Posts: 10
Joined: 27-October 06
Member No.: 3.190
Points: 24
Gender:



QUOTE(shoppy @ Oct 27 2006, 05:24 PM)
Ce se intampla cu Bleach de la DB ? Ca a aparut 101 si era stricat, nu mergea deloc. Apoi a aparut 101 v2 si e doar genericul de la Bleach apoi e un meci de basebal !! ! Si v2 cica e versiunea corecta dupa cum ne explica DB. Fac eu ceva gresit?
*



Din cate stiu eu nu iese bleach saptamana asta :) E o intreaga ameteleala, cu toate ca DB a anuntat ca nu o sa iasa nici un bleach saptamana asta, au aparut niste chestii piratate dar care sunt doar la misto...anyway episodul 101 o sa il vezi abea saptamana viitoare (din cate stiu eu) :P Iar in ceea ce priveste fillerele de la bleach sunt de parere ca sunt facute pentru a da timp celor care lucreaza la manga sa faca destule chaptere pentru cateva episoade...ganditi-va doar ca un episod de anime tine cat cateva chaptere de manga...ar fi trebuit sa asteptam foarte mult ca sa primim un episod de desene daca ar fi ramas la povestea initiala...e normal ca fillerul sa nu fie la fel de bun ca povestea principala, duh, pana la urma ce ati prefera? no bleach at all sau niste fillere care oricum te tin macar un pic entertained? Imi place bleach foarte mult, si sunt de acord ca povestea intiala e super tare dar...parerea mea e ca fillerele astea sunt un "rau" necesar ... anyway, cui nu ii place poate sa nu se mai uite, right? well...ja!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Trickster
post Oct 28 2006, 10:00 AM
Post #56


communication impaired
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.286
Joined: --
From: The bright side of life
Member No.: 1.518
Points: 2.723
Gender:



Eu as prefera Ichigo intr-o groapa cum tot masacreaza hollowi :D. Sa zicem ca merg si fillerele daca nu gasesti alt anime sa-ti omori timpul :P

Cat despre 101, in saptamanile in care nu se difuzeaza Bleach cei de la DB scot episoade la misto. Iti poti da seama dupa faptul ca au [yhbt] (you have been trolled) in loc de [DB] in fata episodului
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

shoppy
post Oct 29 2006, 11:22 AM
Post #57


railwayfan
***

Group: Members+
Posts: 239
Joined: --
From: Bucuresti, s.1
Member No.: 1.501
Points: 505
Gender:



Ahaaa, deci asta era faza. Am vazut yhbt acolo, credeam ca isi schimba numele.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Trickster
post Dec 14 2006, 09:49 PM
Post #58


communication impaired
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.286
Joined: --
From: The bright side of life
Member No.: 1.518
Points: 2.723
Gender:



Finally *happy dance* no more filler. Mdea, scuzati fanboy-ismul, dar ce sa-i faci, am mai zis ca show-ul asta e parca facut pentru mine (IMG:http://us.i1.yimg.com/us.yimg.com/i/mesg/emoticons7/22.gif). Si fiecare cu pasarica lui, unii cu un stol, si nu te poti pune cu pasiunea omului, si... whatever, daca o sa devina vreodata lame serialul asta ma duc si-mi iau o pepsi.

Stuff to look forward to: doua episoade de cate 90 min, ceva special de 30 min si filmul :D.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

shoppy
post Dec 15 2006, 12:22 AM
Post #59


railwayfan
***

Group: Members+
Posts: 239
Joined: --
From: Bucuresti, s.1
Member No.: 1.501
Points: 505
Gender:



Sper si eu sa fie asa Trickster, dar vad ca tot o tin pe modelul : "5 min generic, 5 min rezumat episodul trecut, 5 min rezumat alte episoade trecute, 5 min conversatii inutile, 5 min se uita lung unii la altii => 5 min lupta interesanta pe episod" atunci mai bine ne uitam la recap odata la 30 de episoade......
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Scorpio
post Dec 15 2006, 05:42 PM
Post #60


Gold Saint
**********

Group: Members+
Posts: 2.862
Joined: --
From: Bucuresti ( Death Valley )
Member No.: 8
Points: 3.964
Gender:



M..nu chiar ... fatza de alte aniem care au fsot ridicate de unii la rang de super misto ( vezi Naruto, Kenshin, Trigun .. etc) vorbaria din Bleach e redusa.

Oricum eu zic ca fillerul o sa mai dureze vro 3-4 ep-uri .... ca o sa se imparta actiunea intre bataia lui Ichigo cu Kariya si sealing-ul chestiilor alea.

Eu astept filmul ca din ce arata in intro/outro pare misto
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

18 Pages < 1 2 3 4 5 > » 
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 18th April 2024 - 03:19 AM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |