Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


bakemonotoyz.ro

18 Pages < 1 2 3 4 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Bleach Getting Boring


Probably me
post May 3 2006, 09:19 PM
Post #21


Honorific Member
******

Group: Members+
Posts: 720
Joined: 25-September 05
Member No.: 1.823
Points: 1.793
Gender:



Nu le catalogăm ca fiind slabe fiindcă-s fillers, la majoritatea a fost chiar invers: şi-au dat seama că e un filler arc după calitatea proastă. Ideea e că le-am văzut şi vorbim în cunoştinţă de cauză.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Trickster
post May 3 2006, 09:48 PM
Post #22


communication impaired
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.286
Joined: --
From: The bright side of life
Member No.: 1.518
Points: 2.723
Gender:



Trebuie sa intelegi ca noi suntem fani ai firului epic principal, si eu unul intotdeauna am urat arc-urile, orice tentativa de a se interpune intre mine si evenimentele care ma intereseaza. Nu ti se pare enervant sa apara brusc o poveste de calitate dubioasa, fara nici o legatura cu evenimentele de pana atunci (in mare), sa se desfasoare si sa plece fara a lasa vreo urma sau element relevant? Adica ce, dupa ce o sa se gate fillerul o sa-l mai tina minte cineva? Nici nu conteaza daca raspunsul e da sau nu, ca oricum e doar o poveste izolata. Eh... macar sa fi pastrat cu succes esenta seriei, sa se fi dus in pestera aia de sub magazin si sa toace hollow pana se plictiseste ca tot acolo ar fi fost - in momentul asta avem un serial diferit, nedorit, asa ca tot degeaba.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Probably me
post May 3 2006, 10:51 PM
Post #23


Honorific Member
******

Group: Members+
Posts: 720
Joined: 25-September 05
Member No.: 1.823
Points: 1.793
Gender:



Nu le catalogăm ca fiind slabe fiindcă-s fillers, la majoritatea a fost chiar invers: şi-au dat seama că e un filler arc după calitatea proastă. Ideea e că le-am văzut şi vorbim în cunoştinţă de cauză.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Pandel
post May 3 2006, 10:54 PM
Post #24


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 112
Joined: --
Member No.: 1.052
Points: 85
Gender:



hai sa ne gandim putin la realismul unui fir epic: cat poate sa dureze lupta cu aizen si cu gin? undeva trebuie sa se termine, nu? iar viata lui ichigo va merge mai departe, poate cu alti dusmani la orizont. exact asta se intampla si acum: aizen si gin au planuri mai marete, deocamndata. trebuie sa recunoasteti ca, daca la acel moment aizen si gin ar fi fost invinsi (atat in anime cat si in manga), am fi ramas cu totii cu un gust amar si cu intrebarea "atat?!". retragerea lor momentana nu face decat sa adauge putin suspans. dar pana sa se intoarca ei, trebuie sa se intample ceva, nu?! apar bountou. e adevarat, cam prea convenabila aparitzia lor ABIA acum, dar nu e un capat de tara. asa cum am mai spus, si la poveste din manga putem gasi noduri (de ce ichigo ii vede pe shinigami abia din momentul cand o vede pe rukia? lupta cu hollows se ducea de mult...)
asadar, bountou au potentialul de a fi niste dusmani puternici si care sa dea batai de cap. ramane de vazut daca va fi asa sau nu. dar pentru a vedea asta, trebuie sa urmarim fillerele, nu? ceea ce multzi dintre voi nu facetzi.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Trickster
post May 4 2006, 07:31 AM
Post #25


communication impaired
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.286
Joined: --
From: The bright side of life
Member No.: 1.518
Points: 2.723
Gender:



Pai se intampla ceva pana apar ei iar, doar manga-ul cum s-a descurcat? Plus ca am mai zis, filler-ul asta nu aduce nimic la firul epic principal, nici un fel de evolutie, doar stagnare si poveste plictisitoare. Nu s-ar fi luat nimeni de el daca era interesant, de exemplu ova 2 a fost ok. Cat despre chestia cu Ichigo si vazutul de shinigami... s-a intamplat ca Rukia sa fie primul shinigami pe care-l vede, atata tot, nu?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Pandel
post May 4 2006, 08:55 AM
Post #26


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 112
Joined: --
Member No.: 1.052
Points: 85
Gender:



de manga nu stiu ca n-am citit.
apoi.. in viata, nu exista fir epic principal, ci mai multe care se intersecteaza. evolutie... am vazut aseara episodul 78 si am observat si evolutie in ce-l priveste pe ichigo (avea de gand sa faca un plan, era deprimat. pana l-a readus renji cu picioarele pe pamant). iar ishida are parte de o evolutie cel putin la fel de insemnata ca aceea din manga (avand in vedere ca el este cel vizat de bountou si ca leaga o prietenie stransa cu o bountou rebela).
din punctul meu de vedere, acest fir epic este cat se poate de interesant.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Probably me
post May 4 2006, 09:29 AM
Post #27


Honorific Member
******

Group: Members+
Posts: 720
Joined: 25-September 05
Member No.: 1.823
Points: 1.793
Gender:



Pandel, în serialele de cursă lungă există episoade filler şi există filler arcs. Filler eps sînt o necesitate, recunoscută de autorii originali, pentru a relaxa spectatorii între două arce de poveste. Sînt create de autorul întregii serii şi au acelaşi feeling şi calitate ca restul.

În schimb filler arcs sînt o imensă prostie. În primul rînd că sînt sensibil diferite de restul. Orice spectator care urmăreşte un serial cu plăcere va începe să prindă "ritmul" poveştii originale. Am simţit schimbarea din acest arc înainte de a afla că este filler. Personajele se comportă mai mult sau mai puţin ciudat, subiectele variază de la ciudat la extravagant. Pe scurt, nu e Bleach cu care ne-am obişnuit.

Şi mi se pare normal, pentru că se ia un om oarecare, sau mai mulţi, şi li se zice "aveţi de făcut un filler de X episoade pînă se întoarce şeful". Evident că iese altceva. Chiar dacă respectivii sînt colaboratori apropiaţi ai autorului, una e să creezi povestea din plăcere, cu toate personajele în cap, cu o cunoaştere intimă a lor pînă la un nivel care depăşeşte ce apare în poveste, şi alta e să lucrezi la comandă, încercînd să ghiceşti ce e în capul autorului.

Istoria a dovedit că filler arcs sînt proaste per ansamblu. Ies întotdeauna aiurea şi nu fac decît să-i scîrbească pe spectatorii fideli, chiar dacă fac o concesie şi se uită. Dar înseamnă încasări într-o perioadă în care altfel studioul n-ar lua nimic, aşa că se vor practica în continuare.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Majin
post May 4 2006, 10:52 AM
Post #28


<< 魔神 Senpai >>
**********

Group: Members+
Posts: 1.138
Joined: --
From: << Above you ! >>
Member No.: 28
Points: 505
Gender:



aseara am ajuns si eu la phampirashi...neee...boring stuff in comparatie cu ce o fo pana acum. noroc ca lau bagat pe abarai pakolo.derturile lui cu ichi-nii-chan mai baga ceva umor in eps.dar atat.dar , tre sa recunosc ca, fillerele din blicigo sunt mai bune ca cele din naruto. in ultimu eps scos la naruto dubberu baga o replica geniala exact inainte sa se termine genericu : "God, pls stop this filler ! I beg u ! " :))
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

SaiyaJin
post May 4 2006, 11:10 AM
Post #29


Incepator
**

Group: Members
Posts: 16
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 672
Points: 2



Da bai frate super dezechilibrata actiunea, mai intai ne face sa credem ca Ichigo e asa puternic de se misca cu viteza luminii (flash steps), si dupaia apare un pitigoi cu niste serpi si deodata fraieru de Ichi nici nu poate sa-l atinga :o, i am bored with it...for now <_<
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Pandel
post May 4 2006, 12:33 PM
Post #30


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 112
Joined: --
Member No.: 1.052
Points: 85
Gender:



expuneti teoria fillerelor si cat de proaste sunt ele in general, dar nimic despre ce face ATAT de prost filler-arcul de la bleach. exact ce spuneam la inceput... nu dati sansa episoadelor, in primul rand, pe motiv ca-s fillere.
nu zic nu, sunt slabe episoadele dar au suficiente lucruri bune cat sa ma tina apoape. si daca stau bine si ma gandesc, bleach incepuse sa devin slab dinainte de a trece la fillere, inca de pe cand se lupta ichigo cu byakuya (multa vorbarie aiurea si foarte putina bataie lungita pe durata a 3-5 episoade).
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Probably me
post May 4 2006, 03:26 PM
Post #31


Honorific Member
******

Group: Members+
Posts: 720
Joined: 25-September 05
Member No.: 1.823
Points: 1.793
Gender:



Majin, ce-i drept e drept, ca să văd un episod recent din Naruto de la cap la coadă trebuie să-mi bag unghiile în carne. Dar în general le-am vizionat pe fast-forward.

Pandel, deja intrăm pe teritoriu subiectiv. Eu cel puţin am văzut episoadele, am decretat că-s slabe şi am aflat abia ulterior că mă aflu în plin filler. Deci nu poţi să zici că am fost influenţat de asta. Dacă ţie îţi plac e foarte bine, şi eu aş vrea să mă pot bucura de Bleach chiar dacă-i filler, doar că nu pot.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Trickster
post May 4 2006, 04:19 PM
Post #32


communication impaired
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.286
Joined: --
From: The bright side of life
Member No.: 1.518
Points: 2.723
Gender:



Ahem, nu insulta lupta Ichigo/Byakuya, am stat cu sufletul la gura pe parcursul ei :D. Si trebuie sa spun si eu ca si Probably me, m-am uitat la filler si am zis ca nu-mi place, nu m-am apucat sa vorbesc ca sa ma aflu in treaba - pur si simplu ma plictiseste si am impresia ca personajele se strica. Si la dialoguri mi se pare ca a scazut calitatea, ca sa nu mai vorbim de ce a zis si SaiyaJin - actiunea a luat o intorsatura bizara, dezechilibrata (eu o pun in spatele chestiei aleia cu puterea shinigami e limitata cand sunt in lumea noastra ca sa nu faca prapad).
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Pandel
post May 4 2006, 07:46 PM
Post #33


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 112
Joined: --
Member No.: 1.052
Points: 85
Gender:



faptul ca puterile shinigami sunt limitate in lumea reala il stiam cu totii inainte de fillere. oricum, am inteles ideea: nu va place si cu asta basta. nu are rost sa mai miltez pentru.
diferenta se va observa cel mai bine cand va fi reluata povestea din manga.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Trickster
post May 4 2006, 08:05 PM
Post #34


communication impaired
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.286
Joined: --
From: The bright side of life
Member No.: 1.518
Points: 2.723
Gender:



Ok, e un pic offtopic, dar s-a intamplat ce s-a intamplat si am revazut cateva episoade din naruto/bleach dinaintea fillerelor. Si ce surpriza, se simte diferenta in faptul ca mi s-au parut mai interesante niste episoade noi. Refuz sa cred ca-s eu de vina.

Fillers go away.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

By@kuy@
post May 25 2006, 06:00 PM
Post #35


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 42
Joined: 4-May 06
Member No.: 2.515
Points: 85
Gender:



QUOTE(Ranma-kun @ Apr 7 2006, 12:19 PM)
Nu stiu cum vi se pare voua, insa mie mi se pare ca a cam scazut mult calitatea poveshtii o data ce s-a terminat partea cu Soul Society si acuma se lupta cu Bountzii. Parca nu mai e acelasi anime cand nu se lupta cu Hallows, nu inteleg de ce au bagat acei vampire-wannabes in poveste.

Cred ca daca mai continua mult cu bountzii am sa fac un re-bount, si ma las de serie pana cand scapa de bounti.  :lol:
*



Ranma-kun has a point there!!!
Acesta este cea mai nashpa parte din anime.... cea cu Bountzii!!!
Cel mai faina este patrea cu lupta din Soul Society :o WOW!!! Ce lupte s-au dat acolo....rareori mai vezi asha ceva!!!
Sper sa treca repede de faza aceasta cu Bountzii aia ca e cam plictisitor!!!
Unde sunt Luptele acelea din Soul Society si mai ales unde este Aizen!!!
I want to know!!!! :twisted: :twisted: :twisted:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Trickster
post May 25 2006, 06:50 PM
Post #36


communication impaired
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.286
Joined: --
From: The bright side of life
Member No.: 1.518
Points: 2.723
Gender:



S-a mai zis, e filler arc, prin definitie nu are nici o legatura cu firul epic principal. E doar asa, de umplutura, ca sa capete manga-urile un avans mai mare... eh, traim si suportam, eu unul ma uit in asteptarea momentului cand Ichigo o sa-i capaceasca bine de tot pe bounto astia, sper sa plezneasca cateva capete, sa curga sangele garla, sa vad creier de bounto pe asfalt, sa am si eu satisfactia ca face cineva ce vreau eu sa fac in momentul asta. Si sa fie si vreo papusa de-aia din alea 3 noi (leul imi place, ii tare :P) pe undeva pe-acolo prin public, ca si victima colaterala.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Rogue
post Jun 10 2006, 10:44 AM
Post #37


Newbie
*

Group: Members
Posts: 8
Joined: 30-May 06
Member No.: 2.607
Points: 15
Gender:



Pe mine ma enerveaza la culme momentele astea care se vor tare comice cu papusile (in care eu nu vad nimic amuzant)... Nu puteam sa il suport pe Kon, dar pe inca trei ca el.
De-abia astept sa se revina la povestea principala, era muuult mai palpitanta.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

jeddithe
post Jun 10 2006, 08:45 PM
Post #38


Storm God
**

Group: Members
Posts: 20
Joined: --
From: Timisoara... bored to death in this bleak world
Member No.: 650
Points: 10
Gender:



Chiar daca e filler povestea nu este chiar asa de proasta... Ichigo si Rukia cam au dificultati cu bountou si e nevoie de ajutorul shinigami-ilor din Soul Society pt a castiga. Si... oare story-ul chiar nu are legatura cu cel principal? Poate ca, Karya vrea sa ajunga langa Aizen ca se tot pomeneste de putere suprema, ca bounto vor conduce Pamantul etc...

P.S. Nu am citi manga [inca] asa ca se poate sa spun prostii :P
P.P.S. Papusiile noi pot fi enervante...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Mikael
post Jul 3 2006, 04:28 PM
Post #39


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 113
Joined: 31-May 06
From: Brasov
Member No.: 2.611
Points: 241
Gender:



filler sucks, la fel cu sa dus drq naruto acuma se duce si bleach, dar macar cei de la bleach au fost atat de inteligenti incat mangaul sa continue story-ul principal, si oricat de interesanta ar fi povestea it still sucks, pt ca actiunea si tot sunt multa mai intense la story-ul principal, iar in comparatie cu sotry-ul principal fillerul asta este egal cu zero.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

rogueman999
post Jul 7 2006, 05:48 AM
Post #40


Honorific Member
******

Group: Members+
Posts: 830
Joined: --
From: Bucharest
Member No.: 782
Points: 1.756
Gender:



Tocmai am vazut ep 87 si lucrurile incep sa se miste un pic. Tot pe bounti, dar nu mai e doar mindless battle. Si cred ca-mi place Head of Research (de vice-ul lui imi placea de muult :P)

Si pls nu mai comparati cu naruto... naruto is unwatchable now. Si problema nu sint fillerele ci faptul ca au plecat niste oameni din echipa si ei au continuat oricum si-au sperat ca n-o sa fie diferenta. Numa ca se pare ca cel/cei care au plecat erau cu talentul... Mai degraba as incerca un google si-as cauta ce anime-uri fac acum oamenii care nu mai sint decat sa ma uit la ce ep scot acum. Heh... n-as fi foarte surprins sa-i gasesc la bleach.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

18 Pages < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 29th March 2024 - 12:55 PM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |