Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


bakemonotoyz.ro

5 Pages < 1 2 3 4 5 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Blood+


Hellsing
post Aug 16 2006, 07:04 PM
Post #41


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 32
Joined: 11-July 06
From: Timisoara
Member No.: 2.744
Points: 60
Gender:



In sfarsit am reusit sa vad si eu cele 11 episoade pe care le-am downlodat. Desi Kai mi se parea in primele episoade patetic , mi-am schimbat parerea despre el . Chiar e un personaj fain , si imi place ca e ambitios ,foarte impulsiv si descurcaret .
O sa descarc si urmatoarele episoade , sa va ajung din urma si pe voi. ;]
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Rezo The Red Priest
post Aug 17 2006, 04:00 PM
Post #42


Grand Cardinal
******

Group: Members+
Posts: 937
Joined: 18-August 05
From: Bucuresti
Member No.: 1.746
Points: 2.024
Gender:



Se duce omul la mare...gaseste un calculator si BAM! au iesit o tona de episoade intre timp :( Abia astept sa le vad...cat despre shinsen...nu prea a fost frumos din partea lor.

@Hellsing te asteptam sa ne ajungi din urma *se uita in jur* ma rog sa ma ajungi e mai bine spus :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Hellsing
post Aug 20 2006, 09:30 AM
Post #43


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 32
Joined: 11-July 06
From: Timisoara
Member No.: 2.744
Points: 60
Gender:



In jurul episodului 14 au inceput sa tot pronunte numele DIVA , si muream de curiozitate sa aflu cine este si acest personaj .
Initial , m-am gandit sa fac un reply sa va cer voua sa imi explicati care e treaba cu ea , insa am avut rabdare si am aflat abia pe la episodul 20 ca Diva este sora lui Saya .
Totusi , e un mare mister in jurul ei . Deocamdata am downlodat primele 28 de episoade , dar am vazut abia vreo 20 :P.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Ranma-kun
post Aug 20 2006, 10:20 AM
Post #44


Hagane no Hakase
Group Icon

Group: Root Admin
Posts: 2.379
Joined: --
From: Berlin
Member No.: 4
Points: 9.177
Gender:



Eu deja m-am cam plictisit de seria asta, la episodul 42 deja nu mai stiu pe unde merge actiunea.. o tot lungesc.
Mai bine faceau o serie de 26 de episoade.. au prea multe fillere.

Blood filmul se axa mult mai mult pe actiune... aici se axeaza in mare parte spre sentimentele lui Saiya.. si personajele din jurul ei etc.. iar povestea si actiunea sunt in multe episoade puse in background.

In episoadele precedente se tot lupta cu Joksha (Citophera sau cum se numeshte) unde mai toti erau la fel.. parca se batea cu marionete.. no superbosses toti monshtrii aratau la fel.

Acuma Joksha au cam disparut.. si lupta a trecut spre Chivaliers.. cu care are o lupta o data la 100 de ani... si corpse corp de care deja nu se mai prea aude.
Iar supervillenul.. faimoasa Diva ii va distruge pe toti cu un concerto :lol: ne va adormi to death.

Am tot ashteptat actiune in ultimele episoade si un ending mishto.. insa deja ma lasa sperantele, am impresia ca ei tot lungensc povestea intentionat ca sa realizeze numarul de episoade dorite.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Hellsing
post Aug 20 2006, 10:47 PM
Post #45


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 32
Joined: 11-July 06
From: Timisoara
Member No.: 2.744
Points: 60
Gender:



Nu inteleg o chestie.
Dupa primele 20 de episoade , cand Saya si cu Haji s-au despartit de cei de la Red Shield , se aflau in Rusia . Jurnalistaul si cu Mao au plecat in Franta pentru a dezlega misterul acelui vin , respectiv pentru a-l cauta pe Kai . Solomon are o scurta intalnire cu ei , atunci cand aceastia au oprit din cauza unor defectiuni la masina.
Intre timp Saya si Haji ajung la Zoo ( la "locul de unde a inceput totul") , iar acolo se intalnesc cu Solomon .
Intrebarea mea este : unde exact se afla Saya si cu Haji ?? In Franta sau in Rusia ?? :huh: Din punctul meu de vedere nu prea se leaga lucrurile . Totusi poate imi scapa ceva.... :unsure:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

rogueman999
post Aug 21 2006, 03:03 AM
Post #46


Honorific Member
******

Group: Members+
Posts: 830
Joined: --
From: Bucharest
Member No.: 782
Points: 1.756
Gender:



QUOTE(Hellsing @ Aug 20 2006, 11:47 PM)
Nu inteleg o chestie.
Dupa primele 20 de episoade , cand Saya si cu Haji s-au despartit de cei de la Red Shield , se aflau in Rusia . Jurnalistaul si cu Mao au plecat in Franta  pentru a dezlega misterul acelui vin , respectiv pentru a-l cauta pe Kai . Solomon are o scurta intalnire cu ei , atunci cand aceastia au oprit din cauza unor defectiuni la masina.
Intre timp Saya si Haji ajung la Zoo ( la "locul de unde a inceput totul") , iar acolo se intalnesc cu Solomon .
Intrebarea mea este : unde exact se afla Saya si cu Haji ?? In Franta sau in Rusia ?? :huh: Din punctul meu de vedere nu prea se leaga lucrurile . Totusi poate imi scapa ceva.... :unsure:
*




Zoo nu cred ca are un loc bine precizat, dar pare mai aproape de franta decat de rusia. Iar Saya si Haji calatoresc destul de mult pana la zoo...sugereaza cateva mii bune de kilometrii.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

intellect
post Aug 21 2006, 08:05 AM
Post #47


Diclonius
******

Group: V.I.P.
Posts: 947
Joined: 27-July 05
Member No.: 1.690
Points: 3.645
Gender:



QUOTE(rogueman999 @ Aug 21 2006, 04:03 AM)
Zoo nu cred ca are un loc bine precizat, dar pare mai aproape de franta decat de rusia.


Grădina Zoologică se află în Franţa, la Bordeaux, este vechiul castel ruinat de lângă podgoria Château Duel.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Hellsing
post Aug 21 2006, 10:40 AM
Post #48


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 32
Joined: 11-July 06
From: Timisoara
Member No.: 2.744
Points: 60
Gender:



QUOTE(rogueman999 @ Aug 21 2006, 03:03 AM)
Zoo nu cred ca are un loc bine precizat, dar pare mai aproape de franta decat de rusia. Iar Saya si Haji calatoresc destul de mult pana la zoo...sugereaza cateva mii bune de kilometrii.
*



Mda... Saya si Haji se afla la un moment dat pe platforma unei furgonete.
Acesta fiind singurul mijloc de transport in care apar cei doi.
E cam trasa de par ideea ca Saya a ajuns tocmai din Rusia pana in Franta cu o furgoneta , dar na.... :lol: ,sa trecem peste acest aspect :rolleyes:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Rezo The Red Priest
post Aug 24 2006, 03:29 PM
Post #49


Grand Cardinal
******

Group: Members+
Posts: 937
Joined: 18-August 05
From: Bucuresti
Member No.: 1.746
Points: 2.024
Gender:



QUOTE(Hellsing @ Aug 21 2006, 10:40 AM)
E cam trasa de par ideea ca Saya  a ajuns tocmai din Rusia pana in Franta cu o furgoneta , dar na.... :lol:  ,sa trecem peste acest aspect  :rolleyes:
*



Sa nu uitam ca lui Haji ii place sa topaie mult de tot :P

Ascultand ost-ul proaspat luat nu am putut sa nu vad o mare asemanare intre Grand Theme si secvente din Man In The Iron Mask si The Rock; pe alocuri zici ca au fost facute de aceeasi persoana...dar fiecare a avut compozitori diferiti...doar seamana :D

[later edit] Dupa mult timp am reusit si eu sa continui odiseea Blood+ :) Am luat pana la 43 dar abia am vazut 39. Cate ceva despre opening: slabut ca muzica dar foarte bun ca montaj al imaginilor...sper sa nu fie ultimul. Din pacate nu se ridica la nivelul celui de al treilea.

Despre episod:
Joel is like so omg cool in situatii limita. Lui Haji ii sta bine cu coronita iar Saya este pe drumul cel bun...destinatia Diva.
Abia astept sa le vad si pe urmatoarele.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Hellsing
post Aug 24 2006, 06:39 PM
Post #50


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 32
Joined: 11-July 06
From: Timisoara
Member No.: 2.744
Points: 60
Gender:



QUOTE(Rezo The Red Priest @ Aug 24 2006, 03:29 PM)

Ascultand ost-ul proaspat luat nu am putut sa nu vad o mare asemanare intre Grand Theme si secvente din Man In The Iron Mask si The Rock; pe alocuri zici ca au fost facute de aceeasi persoana...dar fiecare a avut compozitori diferiti...doar seamana :D




Pe coloana sonora se regaseste si numele lui Hans Zimmer , oscarizat pentru soundtrackul filmului "Gladiatorul" :rolleyes:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Rezo The Red Priest
post Aug 25 2006, 12:11 PM
Post #51


Grand Cardinal
******

Group: Members+
Posts: 937
Joined: 18-August 05
From: Bucuresti
Member No.: 1.746
Points: 2.024
Gender:



Este timpul sa mai trag niste concluzii so:
Solomon e de partea Sayei; ma asteptam la asta inca de cand a ajutat-o prima data cu Phantom dar acum a aratat-o pe fata...iar Amshel nu e multumit deloc...e bine ca nu se pot omori intre ei :D Totul merge pe un echilibru instabil care cand va ceda...sa ne tinem bine. Amshel s-a abtinut sa il omoare pe Kai, Nathan ii calmeaza mereu (poate se razgandeste si el ca Solomon) si pana la urma situatia se termina cu bine. Sa vedem ce o sa mai fie.


@ Hellsing: nu ezita daca ai intrebari :)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Hellsing
post Aug 25 2006, 11:25 PM
Post #52


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 32
Joined: 11-July 06
From: Timisoara
Member No.: 2.744
Points: 60
Gender:



In sfarsit am ajuns la zi cu vizionatul . Am urmarit toate cele 43 de ep traduse de Shinsen + ep 44 , 45 traduse de [Your-Mom].
Abia astept sa vad finalul ^_^.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Rezo The Red Priest
post Sep 5 2006, 09:59 PM
Post #53


Grand Cardinal
******

Group: Members+
Posts: 937
Joined: 18-August 05
From: Bucuresti
Member No.: 1.746
Points: 2.024
Gender:



QUOTE(Hellsing @ Aug 25 2006, 11:25 PM)
In sfarsit am ajuns la zi cu vizionatul . Am urmarit toate cele 43 de ep traduse de Shinsen + ep 44 , 45 traduse de [Your-Mom].
Abia astept sa vad finalul ^_^.
*



Eu sunt abia la 43...le iau incet ca acum se termina. Acest ep mi-a placut mult. Haji si-a aratat adevarata infatisare iar situatia cu Solomon s-a lamurit putin...si se pare ca Amshel este mai slab ca Nathan O_o! fara confirmare inca.

Pot spune chiar ca demult nu m-a mai atras o serie atat de mult. Desi vazuta cu pauze, la fiecare reintoarcere ma bucur ca mai am de vazut. Sincer, as putea sa vad si 100 ep Blood+ (eu care nu suport animele lungi)...pacat ca se termina :( Aceasta serie a reusit sa-mi tina interesul treaz! Bravo ei!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Hellsing
post Sep 7 2006, 10:20 PM
Post #54


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 32
Joined: 11-July 06
From: Timisoara
Member No.: 2.744
Points: 60
Gender:



QUOTE(Rezo The Red Priest @ Sep 5 2006, 09:59 PM)
Sincer, as putea sa vad si 100 ep Blood+ (eu care nu suport animele lungi)...pacat ca se termina :( Aceasta serie a reusit sa-mi tina interesul treaz! Bravo ei!
*



Look at the bright side : totusi mai sunt 7 episoade si cine stie?! , poate ca vor aparea si niste OVA-uri. :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

intellect
post Sep 11 2006, 02:04 PM
Post #55


Diclonius
******

Group: V.I.P.
Posts: 947
Joined: 27-July 05
Member No.: 1.690
Points: 3.645
Gender:



S-a redus numărul de episoade ? Eu ştiam că vor fi 52, azi dimineaţă am văzut pe anidb că au rămas 50.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Hellsing
post Sep 13 2006, 02:10 PM
Post #56


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 32
Joined: 11-July 06
From: Timisoara
Member No.: 2.744
Points: 60
Gender:



QUOTE(intellect @ Sep 11 2006, 02:04 PM)
S-a redus numărul de episoade ? Eu ştiam că vor fi 52, azi dimineaţă am văzut pe anidb că au rămas 50.
*




Nu s-a redus numarul de episoade. Tot 52 au ramas , conform ANN :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Rezo The Red Priest
post Sep 14 2006, 01:50 PM
Post #57


Grand Cardinal
******

Group: Members+
Posts: 937
Joined: 18-August 05
From: Bucuresti
Member No.: 1.746
Points: 2.024
Gender:



De-o fi una de-o fi alta...oricum este clar ca sunt in urmaa (eu)...sper sa le vad zilele astea. Anidb zice 50...si pe 23 se termina!!!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Hellsing
post Sep 18 2006, 12:22 AM
Post #58


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 32
Joined: 11-July 06
From: Timisoara
Member No.: 2.744
Points: 60
Gender:



Se pare ca totusi are 50 de episoade (according to Shinsen) :(
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Rezo The Red Priest
post Sep 18 2006, 06:58 PM
Post #59


Grand Cardinal
******

Group: Members+
Posts: 937
Joined: 18-August 05
From: Bucuresti
Member No.: 1.746
Points: 2.024
Gender:



50 si e final :(

Ep 49 pune capat luptei dintre Diva si Saya intr-un mod perfect. Aceste ultime episoade au urmat o traiectorie ascendenta ca actiune si pot spune ca nu au facut nici o greseala...a fost perfect. S-a incheiat neasteptat...dar bine, nu a facut seria de rusine. Acum mai ramane de vazut ce se hotaraste in privinta celor doi copii...ca in final totul se reduce la hotararile producatorilor.

Din pacate nu am putut sa-mi confirm ipoteza ca Nathan este cel mai puternic chevalier...el
cedand fara lupta
. Dar eu tot cred ca era mai tare decat Amshel! Solomon saracul si-a gasit sfarsitul...(totul isi gaseste un sfarsit in aceasta serie, sper ca nu si Saya) dar mi-ar fi placut sa traiasca.

Pana la urma opinia mea finala despre Diva este ca nu era asa de rea :P doar prost dirijata de Amshel care era za big bad guy. Ea dorea doar o familie conform lui Nathan. Apropo de Nathan...mie mi-a placut mult cum gandea el; neutru mereu, l-a ajutat pe Solomon, facea lucrurile astfle incat rezultatul sa ii placa...acum norocul e ca-i placeau lucruri care ne plac si noua.

FINALUL vine pe 23; titlul, Nankurunaisa, este excelent ales

[later edit] Nankurunaisa - Magic words...un titlu ales pentru a incheia o aventura. Inceputa cu mult timp in urma, ne-a purtat prin toata lumea, ne-a tinut cu sufletul la gura de multe ori iar acum s-a incheiat. Si ce final frumos...

In cazul meu se poate spune ca finalul face seria. Blood+ a fost de exceptie.

Saya a ales sa traiasca iar cel mai frumos lucru a fost ca Haji a incurajat-o incalcandu-si promisiunea; cei doi copii ai Divei vor trai si ei (sunt curios cum dar asta nu mai conteaza); pana si Nathan mai apare O_o...am verificat si nu a inceput sa crape dupa ce l-a lovit Saya...se poate sa nu fi fost sange pe sabie; oricum imi pare bine pentru el; Amshel, (za bad guy) supravietuind unui trasnet, moare in sfarsit.

Se pare ca totul se afla sub semnul vietii si al sperantei...burtica lui Julia (ma asteptam sa iasa cu ea de dupa perdea) confirma relatia ei mult asteptata cu David...iar cel mai frumos lucru din tot finalul, lucru pe care l-am asteptat pana in ultimul moment, a venit sub forma unui trandafir cu panglica (IMG:http://img154.imageshack.us/img154/4711/bscap004sl5.th.jpg)



NANKURUNAISA
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

shoppy
post Sep 26 2006, 08:38 PM
Post #60


railwayfan
***

Group: Members+
Posts: 239
Joined: --
From: Bucuresti, s.1
Member No.: 1.501
Points: 505
Gender:



Da, foarte frumos. Cei doi copii ai lui Diva vor traii avandu-l pe Kai pe post de tata. Acum ca ma gandesc mai bine, era logic ca Haji sa traiasca dupa ce Amshel a demonstrat ca incinerarea nu e suficienta pentru a omora un chevalier.
Foarte parsivi producatorii, era sa pierd ultima scena pentru ca de obicei nu ma uit la teezer-ul despre episodul urmator, totusi eram curios ce o sa bage, finalul este foarte reusit.
Frumos finalul dintre Julia si DAvid. Oare ce o sa faca Lewis, probabil o sa-l ruineze pe Kai mancandu-i mancarea restaurantului :D .
Si prietena lui Kai a plecat iara cu ziaristul? De ce nu a ramas cu el.... :rolleyes:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

5 Pages < 1 2 3 4 5 >
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 06:40 PM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |