Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


bakemonotoyz.ro

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Battlestar Galactica


Tezeu
post Nov 9 2006, 12:48 AM
Post #1


Jedi Cleric (ManBearPig Rase)
***

Group: Members+
Posts: 256
Joined: 20-April 06
From: Bucuresti
Member No.: 2.451
Points: 607
Gender:



Urmareste cineva noul BSG? Daca da, aci e locul in care putem discuta subiectul/le ce ne sunt varate pe sub nas de catre autori.

In primul rand as vrea sa spun ca, dupa 4 sezoane de Enterprise, in care Trip si T'Pol nu ajung prea departe, BSG ajuta la detensionarea sexualitatii din lumea SF (lots of fraking going on).
Doi la mana, tre' sa recunosc ca un serial SF mai violent si mai... explicit ca asta n-am vazut (Desi e R-13) iar SciFi a reusit sa limiteze cenzura destul de binisor (o cenzurare a cenzurii... :lol: ). Cel mai clar exemplu este insusi cuvantul "frakin" care iti arata ce trebuie dar nu invata lucruri noi (pentru cei care nu stiu ce ar trebui sa inteleaga).

Oricum, per total este un serial interesant, ajuns deja la S3 (sper sa nu treaca de 5 ca pe atunci sigur are sa se imputa treaba, si nu in modul pozitiv... daca exista unul) si as dori sa adaug ca lucrul care m-a atras cel mai mult a fost Camera Motion-ul folosit inainte doar de Firefly.

P.S. Grace Park is hot :twisted:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

sailorcorvus
post Jan 9 2007, 08:11 PM
Post #2


Class Member
****

Group: Members+
Posts: 436
Joined: 25-November 06
From: Cluj-Napoca
Member No.: 3.338
Points: 716
Gender:



Da am vazut sezonul I si II din III nu am vazut numai primele doua episoade . Pentru mine acest serial a insemnat o noua etapa a vieti.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

dmf
post Aug 20 2007, 02:01 AM
Post #3


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 535
Joined: 28-June 07
From: Constanta
Member No.: 4.576
Points: 1.330
Gender:



si eu sunt fan al acestui serial ... is frackin' cool...astept cu nerabdare sezonul 4, care e si ultimul daca imi amintesc eu bine.. sunt curios ce o sa gaseasca pe pamant...sa fie oare o lume avansata dpdv tehnologic?..sau o planeta nelocuita? ...sincer prefer prima varianta..din cate am auzit de la un prieten(deci nu stiu sigur daca e adevarat) in vechiul bsg pamantul era nelocuit.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Animal
post Aug 20 2007, 08:38 AM
Post #4


Veteran
**********

Group: Members+
Posts: 1.316
Joined: --
From: Depends on when you are reading this.
Member No.: 404
Points: 2.147
Gender:



FRAKIN AWSOME :D am ras la :"Da am vazut sezonul I si II din III nu am vazut numai primele doua episoade . Pentru mine acest serial a insemnat o noua etapa a vieti."
^_^


Anyway BSG e friggin awsome :D imi place la nebunie. Eu inca de la primu sezon am stat ca un cersetor in fata la supermarket dupa fiecare episod :[~~~ * drool* . Anyway THE QUESTION IS : WHO ARE THE CHOSEN ( sau cum ii cheama pe aia care erau Cyloni speciali... aia 7 or whatever...ultimu episod din BGS lam vazut acu vreo 4 luni cand sa terminat seria III)?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

dmf
post Aug 20 2007, 12:17 PM
Post #5


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 535
Joined: 28-June 07
From: Constanta
Member No.: 4.576
Points: 1.330
Gender:



Din cate stiu eu erau 6 cyloni necunoscuti ..stiu ca in total erau 12 ..si doar 6 erau cunoscuti :)
...4 dintre ei au fost demascati in ultimul ep: Colonel Saul Tigh,Chief,Samuel Anders si tipa aia consilierul presedintelui sau ce era
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

dmf
post Apr 3 2008, 08:26 PM
Post #6


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 535
Joined: 28-June 07
From: Constanta
Member No.: 4.576
Points: 1.330
Gender:



imi cer scuze pentru double-post dar trebuie neaparat sa anunt ca sezonul patru din battlestar galactica va incepe vineri 4 aprilie 2008 :)).. me happy
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Moonsparkle
post Oct 25 2010, 11:06 AM
Post #7


Horrific Member
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.839
Joined: 17-March 06
From: The Great Indoors
Member No.: 2.295
Points: 4.059
Gender:



asa putina lume de pe a-c se uita la BSG? pfff you are all disappoint

eu is undeva pe la sezonul 3 si vreau sa zic ca seria asta pentru mine a fost asa: awesome->crap->awesome?->damn it, crap pana acuma. tot imi zice lumea sa rezist ca e un sf bun si alea alea, dar e ca untul intins pe 3 paini. in primul rand, sezonul 2 aproape tot e filler. in al doilea rand, se transforma la un moment dat in drama sociala in loc de sf and when I watch a sf I expect sf 90% of the ride.

so please god make it better and kill Roslin for me please oh please! (is singura care are impresia ca femeia aia nu are expresii faciale normale?)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Mumusan
post Oct 25 2010, 02:07 PM
Post #8


Lone Wolf
******

Group: Members+
Posts: 789
Joined: 2-February 08
From: Winter Night
Member No.: 6.124
Points: 1.063
Gender:



Ii un Science Fiction frumos, l-am vazut pe tot si continui cu serialul Caprica in care actiune ia loc cu 50 de ani inainte de evenimentele care se intampla in BSG.
Caprica - Intro
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

helya
post Jan 24 2012, 01:58 AM
Post #9


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 63
Joined: 23-January 12
From: Valcea
Member No.: 10.839
Points: 106
Gender:



Mi-a placut mult de tot, mi-a trebuit ceva timp sa uit de el dupa ce s-a terminat. Cu toate ca are destule sezoane parca tot as mai fi vrut macar 1 sau 2 :) . Inca nu am vazut Caprica...nu sunt foarte sigura daca e atat de bun, si imi e cumva frica sa nu imi stric imaginea care mi-am facut-o despre serial... :)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 29th March 2024 - 08:52 AM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |