Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


MaNGAshop.ro

5 Pages « < 3 4 5 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> General stuff


Muza chan
post Jun 16 2008, 02:25 PM
Post #81


Strange kind of woman
Group Icon

Group: Admin
Posts: 2.362
Joined: 17-February 06
From: Bucuresti
Member No.: 2.189
Points: 7.661
Gender:



Mda... genul: actiune :) Care actiune? Ca e atat de previzibil, de liniar, de banal si de neinteresant ca mi-a fost foarte greu sa-l termin.

QUOTE
scopul lui principal e sa ingrozeasca


Nici macar asta nu face...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Moonsparkle
post Oct 12 2010, 09:14 AM
Post #82


Horrific Member
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.839
Joined: 17-March 06
From: The Great Indoors
Member No.: 2.295
Points: 4.059
Gender:



ditto Muza! :D se pare ca suntem singurele care nu au fost impresionat de Hellsing?

eu am inceput sa vad Hellsing asa cu un fel de 6 ca nota si chiar credeam ca pana la sfarsit o sa se ridice la un 7. well lo and behold a coborat cu un punct in loc sa urce! just my two cents, dar un personaj awesome nu e de ajuns ca sa justifice o serie ca fiind buna. zici ca parca aia de la grafica au ignorat complet orice altceva in'afara de Alucard: pica camera pe el, boom, instant grafica de nota 10.

in'afara de Integra si Victoria ca si personaje tot restul e zero barat. ah si daca mai aud o singura data "Sir Integra Wingates Hellsing" sau "my master" dau ortul popii pe loc. I'm making a personal statement of avoiding anime where there's any English at all.

eu sunt sincer surprinsa la cat de mult a prins anime-ul asta. am vrut sa il vad pur si simplu din motivul asta, curiozitate. cand s-a terminat am dat glas la un "wtf?" si asta a fost tot. I'll be damned if I understand now more than before why so many people thought this was so good :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Sidonix
post Oct 12 2010, 09:34 AM
Post #83


Burning Soul
**********

Group: Members+
Posts: 2.890
Joined: --
Member No.: 37
Points: 3.770
Gender:



nah Scilipci... daca vrei Helsing incepe Ultimate OAV's pt ca nu exista term de comparatie fata de seria initiala care din pacate a esuat lamentabil prin lipsa unui lucru esential pt horror datorita cenzurii: gore. In Ultimate pe linga artwork-ul superb, personajele "exploadeaza" pur si simplu din incatusarea cenzurii, manifestarile personajelor devenind un teatru obscen al violentei psihicului si fizicului (v-am spart cu exprimarea :lol: )
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Moonsparkle
post Oct 12 2010, 12:01 PM
Post #84


Horrific Member
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.839
Joined: 17-March 06
From: The Great Indoors
Member No.: 2.295
Points: 4.059
Gender:



ma uit, ma uit si la ultimate. doar ca am auzit lucruri bune si rele despre ova-uri, asa ca imi pastrez scepticismul achizitionat in urma vizionarii seriei :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

DeeaH2elen
post Jan 19 2011, 07:18 PM
Post #85


Incepator
**

Group: Members
Posts: 29
Joined: 19-January 11
From: Romania,Bucuresti
Member No.: 10.307
Points: 66
Gender:



Hi.Ce parere am despre Hellsing?Hmmm, sincer habar nu aveam ca exista.Acum vreo 2 ani parca era moda cu Hellsing,Grenadier...etc. Si sincer va spun ca de abia vara aceasta m-am apucat sa-l urmaresc,atunci cand mi-am propus sa fac AMv-uri . Imi place povestea si personajele sunt extrem de dragute doar ca exista o intrebare care ma bantuie:1.Alucard are mereu acel revolver cu sigla Hellsing, dar de fiecare data cand impusca pe cineva nu exista sange :l....oare de ce?
In rest mi se pare destul de okey animeul, tinand cont ca el este cel care mi-a consolidat colectia mea de daj-uri...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

MsMouse [:S]
post Oct 31 2011, 09:05 PM
Post #86


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 79
Joined: 29-October 11
Member No.: 10.723
Points: 192
Gender:



Deeah2Helen - pai poate ca atunci cand nu impusca pe cineva se presupune ca fie vampiri, fie "morti vii" they turn into dust. dar mai apoi e intrebare de ce alucard cand este impuscat de propriile gloante sangereaza. dar asta tiind sa cred ca tind de faptul ca el e un orginal vampire.
tbh singurul lucru care m-a deranjat la hellsing a fost povestea...mai ales partea cu transformatul in vampir..aici pot deveni vampiri doar cei care sunt virgini si de sex opus celui care ii musca, in vampire diaries devii vampir daca mori cu sangele unui vampir in organism (timp de 24 de ore), in supernatural devii vampir daca sangele vampirului intra in contact cu sangele tau...asa ca toate aceste povesti si mit-uri despre vampiri au devenit deranjante avand in vedere ca unele par mai lame decat altele si nu sunt puse la punct toate detaliile care pe noi ne intereseaza sa le aflam...dar in rest mie mi se pare un anime de nota 10. si cei care sunteti nelamuriti cu povestea poate va uitati si la ova-uri..o sa mai clarifice cateva din problemele in legatura cu istoria lui alucard etc.
and victoria annoyed the shit out of me.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

darczon69
post Nov 17 2011, 12:36 AM
Post #87


Yume no naka...
******

Group: Members+
Posts: 965
Joined: 27-August 11
From: Shirakawa
Member No.: 10.644
Points: 2.179
Gender:



And don't forget that in Twilight, vampires sparkle :D.

Ahem, pe mine nu ma deranjeaza chiar atat de mult diferentele dintre vampire lore. Daca isi creaza un vampire lore aparte, cum e in Hellsing cu virgins and sh*t si isi respecta propriile reguli create, atunci nu am nicio problema.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Eagle Eye
post Feb 23 2012, 10:49 PM
Post #88


Incepator
**

Group: Members
Posts: 18
Joined: 14-February 12
Member No.: 10.874
Points: 80
Gender:



Salutare tuturor!
Sper sa ma ajutati cu un raspuns la intrebarea mea:In episodul 4,Rip Van Winkle(care a fost grozava dupa parerea mea)a preluat controlul portavionului Eagle.Si ei aveau un termen limita pentru..ceva.Rip Van Winkle avea ceasul ala desteptator,iar unul dintre nazisti spune "We have to hold on a while longer..it's still isn't time yet"..si va intreb:Ce voiau sa faca nazistii cu portavionul ala,la ora respectiva? :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

5 Pages « < 3 4 5
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 06:15 PM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |