Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


MaNGAshop.ro

3 Pages < 1 2 3 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Sir Integra Hellsing si Alucard


DINO
post Jan 5 2005, 05:13 PM
Post #21


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 44
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 89
Points: 2



Ai dreptate! asta e singurul lucru care m-a enervat! Stiu ca legenda Dracula pleaca de la Vlad Tepes dar mie nu-mi place.Povestiile pe seama lui pleaca de la niste informatii incomplete. /omg Cu siguranta au vrut sa faca legatura cu Tepes(care n-a inventat teapa si nici nu era el cel ce facea baie in sange cu atat mai putin sa-l bea /angry ).
Legat de serial, in ultimul ep. apar cam aceleasi replici ca si-n cel in care o transforma pe Victoria!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

^Dash^
post Jan 5 2005, 05:49 PM
Post #22


Radio Edit
Group Icon

Group: Admin
Posts: 313
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 47
Points: 149
Gender:



Deci am ajuns la o concluzie... toata subordonarea asta se datoreşte firii de tip masochist pe care Alucard o poseda... e exact ca in scandalurile acelea in care magnati ai petrolului sau a nush ce fabrica de prezervative este pozat de papparazzi legat in lanturi si batut de 3 blonde cu un bici facut din cauciuc Goodyear sau Firestone. :D
Am i right, or am i right? :wink:[img]http://images.google.com/images?q=tbn:Obm4veda0SQJ:www.tdog-art.com/sketchbook/sketch%2520book%2520jpegs%2520copy/whip%2520girl.jpg[/img]
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

axi
post Jan 6 2005, 10:44 AM
Post #23


Sempai?!
**********

Group: Members+
Posts: 2.481
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 244
Points: 2.193
Gender:



nu ai dreptate bre dash ... si fara poza nu are farmec, mai ales acum :)
shuin ... u have a point there ... dar totusi intre cei doi, supunere sau nu, integra isi impune punctul de vedere, deci domina :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Ranma-kun
post Jan 6 2005, 11:11 PM
Post #24


Hagane no Hakase
Group Icon

Group: Root Admin
Posts: 2.379
Joined: --
From: Berlin
Member No.: 4
Points: 9.177
Gender:



Eu zic ca Alucard a devenit doar soft, vedeti si cum o tot protejeaza pe Victoria, si cand se lupta cu vampirul ala cu chelie :P striga dupa ea sa plece si sa se salveze, nu este chiar imaginea unui vampir nemilos, cred ca I se subordoneaza lui Integral pentru ca a vazut ca are curaj si pentru ca probabil credea ca e fun, o fi plictisit sau ceva de gen si incearca ceva nou, ca el simte o atractie spre ea e mai mult ca sigur, vampirii in general vor ceea ce nu pot obtine :twisted: (fanarturi cu Alucard si Integral lovers gasiti pe: http://www.fanart-central.net/category.php?parent=113 )
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

ibarbar
post Jan 7 2005, 09:58 AM
Post #25


ANIMEniac designer
****

Group: Members+
Posts: 376
Joined: --
From: Bucuresti :)
Member No.: 522
Points: 421
Gender:



Fatza din ultimu episod este Vlad Tzepesh altfel ar fi prea mare coincidenta. Probabil autorii explica astfel faptul ca Alucard e vampirul original si cel mai puternic, Dracula, care nu poate fi omorat.

Cred.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

^Dash^
post Jan 9 2005, 03:34 PM
Post #26


Radio Edit
Group Icon

Group: Admin
Posts: 313
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 47
Points: 149
Gender:



Na axi ca am bagat si poza, sa fie mai explicit... voiam sa bag ceva animat dar imi era lene sa stau sa animez cum o blonda biciuieste un gras prins in chingi din otel /^_^
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

eneea
post Jan 10 2005, 05:14 PM
Post #27


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 29
Joined: --
From: Sebes jud Alba
Member No.: 641
Points: 2



in nici un caz nu e dragoste in tre Alucard si Integra, cred ca doar recunostinta ca l-a salvat, si in plus cred ca doar in slujba organizatiei Hellsing el ar putea sa-si intalneasca uu oponrent demn de puterile sale si eu cred ca asta vrea cu adevar A True Challenger.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Majin
post Jan 11 2005, 07:00 PM
Post #28


<< 魔神 Senpai >>
**********

Group: Members+
Posts: 1.138
Joined: --
From: << Above you ! >>
Member No.: 28
Points: 505
Gender:



dragoste intre integral si alucard???unde?eu nu am vazut asa ceva..sustin ce a spus eneea,alucard se foloseste de hellsing institute..doar asa spera sa intalneasca un adversar pe masura sa...
ja!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

shuin
post Jan 12 2005, 11:43 AM
Post #29


JENOVA Clone
****

Group: Members+
Posts: 418
Joined: --
From: Yakusoku no Chi
Member No.: 540
Points: 438
Gender:



majin u'r wrong mane... nu alucard se folosejte de hellsing ci hellsing se folosejte de alucard..
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

DINO
post Jan 12 2005, 05:48 PM
Post #30


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 44
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 89
Points: 2



Hellsing a avut de castigat de pe urma lui Alucard, dar nici el nu ar fi facut nimic degeaba. Au folosit serviciile lui dar nu s-au folosit de el! nu cred ca ar fi putut cineva sa-l faca sa urmeze un ordin daca el n-ar fi vrut /hmm sau nu ar fi avut nimic de castigat. :wink:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

shuin
post Jan 12 2005, 11:01 PM
Post #31


JENOVA Clone
****

Group: Members+
Posts: 418
Joined: --
From: Yakusoku no Chi
Member No.: 540
Points: 438
Gender:



relatia hellsing - alucard, din ce am km inteles io din serial e ceva de genu: el e obligat sa slujeask hellsing, dar park nu i se pare ceva bad si ii cam place... scopul lui nu a fost niciodata sa scape de sub controlul integrei... el e doar un tip cool kruia ii place sa se bata...
e o intelegere ce merge in ambele sensuri, dar mult mai benefik pt hellsing, kre are un avantaj major atata timp cat alucard e supusul lor... de-asta zic k hellsing se fol de alucard... dupa cum a zis si dino, ei ii folosesc serviciile lui, el e multumit sa aiba un stapan... and every1's happy... yey yey yey :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Vebby
post Sep 21 2005, 06:25 PM
Post #32


Loaza absoluta
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.529
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 857
Points: 2.776
Gender:



Parerea mea este ca Integra ajunsese sa tina la el(nu neaparat dragoste, dar dupa atata timp , i`a devenit simpatic) iar Alucard din lipsa de ocupatie si pentru ca nu avea altceva mai interesant de facut, lucra pentru Integra....cred ca oricand ar fi putut sa plece...dar poate considera ca nu ar avea nici un scop in alta parte...
eu una as fi visat mai mult la o realatie intre Alucard si Victoria :wub:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

alesa_666
post Oct 18 2005, 06:30 PM
Post #33


Just a little bitch
***

Group: Members+
Posts: 118
Joined: --
From: nu mai stiu
Member No.: 906
Points: 205
Gender:



Nu v-ati saturat sa gasiti idile acolo unde nu sunt?Nu vi se par cam trase de par chestiile astea de genul: s-a impiedicat si a cazut in bratele lui, rezulta ca el tine la ea si o iubeste in secret de mai bine de 30 de ani?Si, coincidenta, si ea are aceleasi sentimente?Poate ca Alucard intr-adevar o iubeste pe Integra, dar chiar trebuie dezvoltat subiectul?Come on people....o sa ajungeti sa faceti fanart-uri cu nunta dintre Alucard si Integra <_<
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Astarteea
post Oct 23 2005, 03:16 PM
Post #34


...
***

Group: Members+
Posts: 128
Joined: 30-September 05
From: ...
Member No.: 1.840
Points: 250
Gender:



Sunt de acord cu Alesa. Nu am inteles niciodata de ce toata lumea cauta sa gaseasca o poveste de dragoste peste tot in jur? Si daca nu exista aceasta poveste, trebuie inventata.
Nu, nu cred ca e iubire intre Integra si Alucard, nu are cum. Alucard e devotat stapanei sale de dinainte sa o cunoasca, e supus, ascultator, dispus sa o ajute de fiecare data cand e nevoie, doar are de pastrat un juramant. Iar ea nu a dat nici o dovada ca l-ar iubi. Intre ei e o relatie doar profesionala. Iar faptul ca Integra nu vrea sa devina vampir, sa fie alaturi de Alucard, e o dovada in plus ca intre acestia nu exista dragoste.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

shuin
post Oct 23 2005, 05:46 PM
Post #35


JENOVA Clone
****

Group: Members+
Posts: 418
Joined: --
From: Yakusoku no Chi
Member No.: 540
Points: 438
Gender:



@virginblood: integra e clar k tine la alucard. doar el a salvat'o knd era mik; s'a creat o legatura intre ei de prima data knd s'au int. kit k tipa e super rece, aludard e un fel d best friend. mai mult d atat nu crek ar putea fi ceva intre ei.
Alucard nu putea sa plece oricand... a jurat supunere Integrei, asa k institutia Hellsing owns Alucard's ass. Now is that clear? :P

@astarteaa: intr'adevar 'relatie profesionala' descrie perfect ceea c e intre alucard si integra... suna al naiba d amuzant totusi :P
Si d unde jtii u k Integra nu vrea sa devina vampir? Am vazut serialul acum vreo 2 ani dar din kte tin minte are final deskis... producatorii nu spun dak Integra accepta sau nu propunerea lui Alucard...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Vebby
post Oct 23 2005, 05:51 PM
Post #36


Loaza absoluta
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.529
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 857
Points: 2.776
Gender:



Shuin..acuma vrei sa`mi spui ca Alucard e un gentleman si nu`si poate incalca cuvantul dat? <_< yeah, right...lipseste sa`mi spui ca bunul simt il opreshte sa plece.Eu una consider ca oricand, daca Alucard gasea altceva mai bun de facut, ar fi putut sa`si ia talpasita si daca s`ar fi opus cineva, ii era usor sa`i elimine....
whatever anyway...animeul nu asta vrea sa scoata in evidentza...i guess.. <_<
[later edit pt Astarteea (ce ti`e si cu mandria asta :rolleyes: )]
@Astarteea &alesa_666...cautam poveshti de dragoste peste tot pentru a da putina caldura sufleteasca atmosferei...besides..unde dragote nu e, nimic nu e :rolleyes:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Astarteea
post Oct 23 2005, 06:38 PM
Post #37


...
***

Group: Members+
Posts: 128
Joined: 30-September 05
From: ...
Member No.: 1.840
Points: 250
Gender:



shuin, o fi final deschis, dar nu cred ca ar accepta propunerea de a deveni vampir, chiar si daca ar insemna sa fie pentru totdeauna cu Alucard. La un moment dat a fost si ea muscata, era pe cale sa devina vampir, dar a preferat sa isi infiga in pumnal in gat, decat sa ajunga asa ceva. Probabil mandria e de vina.

VirginBlood, nu cred ca aici e cel mai bun loc de a cauta caldura sufleteasca.

A, pentru amandoi, numele meu e Astarteea... ;) Um.. Si nu e vorba de mandrie, doar ca asa va adresati altei persoane.

This post has been edited by Astarteea: Oct 23 2005, 07:24 PM
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

shuin
post Oct 23 2005, 06:52 PM
Post #38


JENOVA Clone
****

Group: Members+
Posts: 418
Joined: --
From: Yakusoku no Chi
Member No.: 540
Points: 438
Gender:



virginblood: nu e vb d cuvant. integra este masterul lui alucard, si la propriu si la figurat. la un mom dat preotu ala blond kre lupta cu cutite zice ceva d genu: the ancient monster tamed by hellsing. tamed nu are sens d imblanzit ci probabil k s'a facut un o intelegere, un contract (nu, nu din asta modern :P ) intre alucard si tatal integeri prin kre alucard se supune (nu jtiu dak d buna voie sau nu, si c ii iese lui din asta) societatii hellsing. din cate am inteles in manga e explikt mai bine cum ajunge alucard supusul hellsing. ideea e k nu, nu putea plek oriknd, fiind obligat sa o serveask p integra. now, is that CLEAR? :P

caldura sufleteask atmosferei? intr'un anime cu si despre vampiri? com'on, nu vrei si oleaq d scene cu continut explicit? :P dupa cum a spus si astarteea u'r looking for 'cadlura sufleteask' in the wrong anime

AstarteEa: k nu crezi e una, dar in postul precedent ai spus k integra nu vrea s devina vampir k si cum ar fi o certitudine :P
Si eu cred acelasi lucru (din aceleasi considerente pe kre le'ai spus si u) si am spus asta intr'un post mai veki. Dar asta e doar supozitie asa k pana la varianta oficiala (if ever) nu putem decat sa ne spunem parerile, finalul ramanand deskis.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Vebby
post Oct 23 2005, 07:01 PM
Post #39


Loaza absoluta
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.529
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 857
Points: 2.776
Gender:



oh jizaz..u`re takin` these things 2 seriously...even "tamed" cum spui tu...nu cred ca daca Alucard ar fi avut chef sa plece era vreun blestem or god knows what else sa`l tina legat <_< ...and no it`s not CLEAR!anyway, sa`ti fiu pe plak, daca tot am mangaul, am sa`l citesc si atunci am sa`ti spun daca e clar sau nu, daca imi schimb parerea or ba...
cat despre cautarea caldurii sufletesti"intr`un film cu si despre vampiri" care vi se pare prosteasca...atunci spuneti`mi dc se cauta o pov de dragoste intre Integra si Alucard, nu numai pe topicul asta, ci si pe alte situri straine, si dc inca mai discutati pe marginea acestui subiect :rolleyes:

din partea mea, discutie inchisa pana citesc mangaul to make things clear :rolleyes:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

alesa_666
post Oct 25 2005, 08:06 AM
Post #40


Just a little bitch
***

Group: Members+
Posts: 118
Joined: --
From: nu mai stiu
Member No.: 906
Points: 205
Gender:



First of all Hellsing nu e un anime de "corazon"...si daca ar fi sa cautati o poveste de dragoste de ce nu dintre Alucard si Victoria...ar fi ceva mult mai evident decat cea dintre Integra si Alucard....dar cum am mai zis implicatia romantica nu isi are locul aici si sa inventezi o posibila poveste de iubire doar pentru caldura sufleteasca suna a disperare..parerea mea
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

3 Pages < 1 2 3 >
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 19th April 2024 - 10:40 PM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |