Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


bakemonotoyz.ro

13 Pages < 1 2 3 4 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Mirai Nikki (2011) Sync


Tessa
post Oct 14 2011, 01:59 AM
Post #21


Jan-itor
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 2.042
Joined: 4-September 06
From: Bucuresti/Oradea
Member No.: 2.948
Points: 5.819
Gender:



Mindfu*k [cel putin in vocabularul meu] it's something disturbing, that you end up enjoying either way. Dar, dupa cum spune si elpreda, cand o sa vezi unul o sa-ti dai seama si e o chestie pur subiectiva.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Pukk
post Oct 14 2011, 11:00 AM
Post #22


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 74
Joined: 12-October 11
From: Bucuresti
Member No.: 10.700
Points: 155
Gender:



QUOTE(darczon69 @ Oct 13 2011, 10:51 PM)


@Pukk

Pune mana si uita-te la Code Geass. Daca ti-a placut Death Note, iti va placea si asta. :D Garantat.

Da-mi un PM daca vrei torrentul in 1080p. Nu stiu sigur daca am voie sa postez aici linkuri catre trackere.
*



Ok Dude deja am am gasit un pachet Code Geass r1 & r2 pe un traker (nu stiu daca am voie sa specific care..marog) si imediat ce termin Ao Exorcist ma apuc de el.<(^_^)>
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

DarkValkyrie
post Oct 15 2011, 01:38 PM
Post #23


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 51
Joined: 8-May 06
Member No.: 2.526
Points: 106
Gender:



QUOTE(elpreda @ Oct 13 2011, 06:47 PM)
Este din anime, Deus a spus asta. The point of the game is to eliminate the other players.
*

That is correct. Asta e scopul acestui survival game.
QUOTE(elpreda @ Oct 13 2011, 06:47 PM)
Cat despre Deus, pana acum nu pare interesat decat de a se distra, nu tine cu nimeni. He's just looking for ways to make things more interesing.
*

Actually ... Deus n-a mintit cand a zis ce a zis ... xD
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

darczon69
post Oct 17 2011, 06:50 PM
Post #24


Yume no naka...
******

Group: Members+
Posts: 965
Joined: 27-August 11
From: Shirakawa
Member No.: 10.644
Points: 2.179
Gender:



Da...pare genul de om, pardon, zeu care ar face asa ceva.

Adevarul e ca te cam plictisesti sa administrezi Space and Time, nu? :blink:

Chiar, daca ati avea puterea lui, ce ati face? Daca ati castiga voi jocul, ce ati face? :D

EDIT

Huh...se pare ca azi nu avem un jurnal al viitorului de urmarit >.>
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

darczon69
post Oct 18 2011, 03:50 PM
Post #25


Yume no naka...
******

Group: Members+
Posts: 965
Joined: 27-August 11
From: Shirakawa
Member No.: 10.644
Points: 2.179
Gender:



Oh da...Incepe sa imi placa din ce in ce mai mult anime-ul asta.

Cel putin episodul 2 ne-a inundat cu informatii, de la character development (imi place sa vad ca crybaby-ul de main char s-a schimbat atat de mult in 2 episoade) pana la actiune (YAY! for crazy terrorist chick) pana la romance (kiss scene in episodul 2? Who would've thought? ( :huh: ) pana la intriga ( :o ).

Oh, da...asta zici ca e facut pe gustul meu :D.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Synoptic
post Oct 18 2011, 07:31 PM
Post #26


The lowly maggot under the trash.
**

Group: Members+
Posts: 67
Joined: 27-January 08
Member No.: 6.056
Points: 316
Gender:



QUOTE
MC: protect me

Da' m-am saturat de atatia MC inepti si fricosi.
Dropped.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

darczon69
post Oct 18 2011, 08:11 PM
Post #27


Yume no naka...
******

Group: Members+
Posts: 965
Joined: 27-August 11
From: Shirakawa
Member No.: 10.644
Points: 2.179
Gender:



QUOTE(Synoptic @ Oct 18 2011, 07:31 PM)
Da' m-am saturat de atatia MC inepti si fricosi.
Dropped.
*



Pacat. Eu consider ca are potential seria. Nu cred ca mi-ar fi placut daca main characterul era un mega-geniu care ii omora pe toti din primul episod.

Parca e mai uman asa. Nu cred ca un individ obisnuit ar reactiona altcumva intr-o asemenea situatie: i mean, daca cineva vrea sa te arunce in aer pentru ca faci parte dintr-un survival game creat de un zeu pe care-l credeai imaginar cu ajutorul unui telefon care prezice viitorul, cred si eu ca ai vrea sa fii protejat de singura fiinta vie care stie prin ce treci si care te poate ajuta, chiar daca e un stalker :D.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Synoptic
post Oct 18 2011, 08:29 PM
Post #28


The lowly maggot under the trash.
**

Group: Members+
Posts: 67
Joined: 27-January 08
Member No.: 6.056
Points: 316
Gender:



QUOTE(darczon69 @ Oct 18 2011, 09:11 PM)
Nu cred ca un individ obisnuit ar reactiona altcumva intr-o asemenea situatie: i mean, daca cineva vrea sa te arunce in aer pentru ca faci parte dintr-un survival game creat de un zeu pe care-l credeai imaginar cu ajutorul unui telefon care prezice viitorul, cred si eu ca ai vrea sa fii protejat de singura fiinta vie care stie prin ce treci si care te poate ajuta, chiar daca e un stalker


Si ca prin magie, toti participantii in acest joc sunt toti badass si "sa vezi ce te omor si sa vezi ce-ti fac". Toti inafara de MC desigur.
Asta cum o explici?
Si parca era si un copilas printre participanti.
Pe ala cum il mai explici?
Si Yuno e in aceeasi situatie ca si Yukii si E SI FATA, si vad ca se descurca foarte bine cu omorul si toate cele.
Pe asta cum o mai explici?

Toata lumea poate, MC nu poate.
Asta cum o mai explici?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

elpreda
post Oct 18 2011, 08:42 PM
Post #29


Anathema of Reason
******

Group: Members+
Posts: 855
Joined: 16-August 07
Member No.: 4.917
Points: 2.321
Gender:



Now don't be mean, he's quite a good shot with a dart. Si acum il compari cu Yuno... Yuno is the yandere queen of course she's badass. Cei care traiesc izolati asa sunt in general lasi, si priveste cat de mult s-a schimbat fata de inceputul primului episod, pot spune ca e cea mai rapida evolutie pe care am vazut-o in primele 2 ep din orice anime. He is not your usual crybaby MC.
Daca tot te deranjeaza consider-o pe Yuno MC, at least that's what I'm doing.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

darczon69
post Oct 18 2011, 08:56 PM
Post #30


Yume no naka...
******

Group: Members+
Posts: 965
Joined: 27-August 11
From: Shirakawa
Member No.: 10.644
Points: 2.179
Gender:



De acord cu elpreda. Pentru doua episoade, s-a schimbat mult.

Si, sa nu uitam, ca nu stim nimic despre celelalte personaje.

Normal ca Ninth e badass: she's a fuck**g terrorist! Normal ca Fourth e badass: he's a cop! Normal ca Third e badass: he's a criminal!

Cat despre Yuno, ea este stereotipul de model student: arata bine, e desteapta, probabil e buna la sport si este infatuata peste masura de Yukkii al ei, asadar, va face orice pentru el (cum a si zis) chiar daca asta inseamna sa sara printr-o fereastra sau sa omoare pe cineva (she did kill all those students pentru Yukkiiiiii). Love is a powerfull thing. :twisted:

Cat despre MC in sine, el e un bystander, dupa propriile cuvinte. Cu toate acestea, sa nu uitam ca el a fost cel care l-a omorat pe Third si a ranit-o pe Ninth si nu altcineva. Deci, are un dram de curaj in el.

De asta imi place: fiindca e un om "aproape" normal care a fost inghitit de un joc periculos.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

nezumichan
post Oct 19 2011, 03:32 PM
Post #31


Class Member
****

Group: Members+
Posts: 433
Joined: 28-May 07
From: Iasi
Member No.: 4.371
Points: 1.089
Gender:



Tocmai ce am vazut si eu episodul doi (waiting for them subs saddened me).
Vad ca parerile despre Yukiteru sunt impartite. Eu as putea spune ca ma aflu undeva la mijloc. Pe de o parte, sunt de acord ca a evoluat binisor si apreciez asta. Pe de alta parte, e ceva la el care ma scoate din minti. Caracterul lui, felul in care gandeste... nu zic ca nu e realist, dar pur si simplu ma irita.
Imi place de Yuno mai mult. Si acum si de Kurusu, pare un personaj bun (in sensul de bine construit).
Animeul se misca foarte bine, hope it stays like that cause I love it :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

darczon69
post Oct 19 2011, 03:44 PM
Post #32


Yume no naka...
******

Group: Members+
Posts: 965
Joined: 27-August 11
From: Shirakawa
Member No.: 10.644
Points: 2.179
Gender:



Singurul dezavantaj este ca apare o data pe saptamana > . > ...si mi-am promis sa nu citesc manga :angry: .

O alta chestie ciudata este faptul ca numai doua grupuri s-au apucat de el (GotSpeed is GotWoot). Ma intreb de ce?

Inca un plus este mica explicatie data de Merurururururur (asa o chema? The little demon) la sfarsit. Desi, as fi preferat sa-mi dau seama singur de astea la a doua vizionare...ma rog :).
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

nezumichan
post Oct 19 2011, 03:59 PM
Post #33


Class Member
****

Group: Members+
Posts: 433
Joined: 28-May 07
From: Iasi
Member No.: 4.371
Points: 1.089
Gender:



QUOTE(darczon69 @ Oct 19 2011, 04:44 PM)
O alta chestie ciudata este faptul ca numai doua grupuri s-au apucat de el (GotSpeed is GotWoot). Ma intreb de ce?
*


Te referi la episodul asta? Mai sunt si altele, doar ca de la ele apare mai tarziu (au doar primul episod pana acum).
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

darczon69
post Oct 19 2011, 05:12 PM
Post #34


Yume no naka...
******

Group: Members+
Posts: 965
Joined: 27-August 11
From: Shirakawa
Member No.: 10.644
Points: 2.179
Gender:



Serios? Huh...n-am observat. Ma rog, calitatea e foarte buna iar subtitrarea e ok. :)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Yuriko
post Oct 20 2011, 01:01 PM
Post #35


paranoia agent
*****

Group: Members+
Posts: 545
Joined: 3-March 10
From: Akita
Member No.: 9.530
Points: 1.316
Gender:



The plot reminds me of a twisted-reversed Higash no Eden :P

Now that's some interesting developement!
Mi-am schimbat parerea despre Yuno. Poate ca nu are pana la urma ganduri ascunse si chiar este un stalker cu singurul scop de a-l proteja pe Yuki (desi tot am ceva reticente; the paranoid midget in my brain says so). Oricum, asa fucked-up cum e, pare sa fie unul din cele mai stabile psihic personaje de pana acum.
Yuki on the other side is just too much of a wuss. Paradoxal, in momentul cand a fost cel mai josnic si a decis sa o foloseasca pe Yuno pentru a supravietui mi-a placut cel mai mult personajul lui. He was so realistic and human and I really like anti-hero types of MC (though this doesn't seem to bee the case). Cum a spus si elpreda, a evoluat mult in doar 2 episoade, dar nu suficient cat sa devina "the cool guy"-type.
Pe de alta parte, nu inteleg de ce Deus i-ar fi dat lui Ninth un future diary. Inteleg ca vroia sa se distreze, dar de ce ar oferi unei asemenea persoane sansa de a deveni zeu, regardless of her reasons. Si Fourth imi inspira si mai multa neincredere decat Yuno la inceput. <_< I'm just obsessed with stabbing in the back plots...

Off-topic: Nu ma uit in general la ending credits, but I happened to watch it now; is it supposed to be a big time spoiler? :blink:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

darczon69
post Oct 20 2011, 02:10 PM
Post #36


Yume no naka...
******

Group: Members+
Posts: 965
Joined: 27-August 11
From: Shirakawa
Member No.: 10.644
Points: 2.179
Gender:



Say what? :blink:

Trebuie sa ma uit din nou la ending.

EDIT

Hmm...nu mi se pare.

In orice caz, pe Deus nu-l intereseaza cine are future diary sau cine ii va lua locul. Pe el il intereseaza doar sa fie un joc interesant (cel putin asa da impresia).

In legatura cu Fourth, sunt absolut ferm convins ca vom avea ceva stab in the back thingy. Adica, singura modalitatea de a castiga jocul este de a ramane ultimul. :D Asa ca in Survivor ai nevoie de aliante, la inceput, pentru a elimina cat mai multi dintre competitori. Asa ca, bineinteles, te aliezi cu cei mai slabi membri, pentru a-i putea elimina la sfarsit. Si ce membru mai "slab" decat niste copii, din care un wuss si o fata infatuata peste masura? :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Yuriko
post Oct 20 2011, 02:22 PM
Post #37


paranoia agent
*****

Group: Members+
Posts: 545
Joined: 3-March 10
From: Akita
Member No.: 9.530
Points: 1.316
Gender:



Nu cred ca nu il intereseaza char deloc cine are future diary... Spunea DarkValkyrie ca membrii au fost atent selectati, asa ca nu cred ca Deus nu a prevazut o astfel de posibilitate. I mean, 'kill between yourself as much as you want, I gave you this power for that', dar cei din afara jocului nu ar trebui implicati <_<

Edit: Ok, maybe I go too far in details... I'm just into 'teoria chibritului'
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

darczon69
post Oct 20 2011, 03:11 PM
Post #38


Yume no naka...
******

Group: Members+
Posts: 965
Joined: 27-August 11
From: Shirakawa
Member No.: 10.644
Points: 2.179
Gender:



He's a god. Nu cred ca ii pasa de vietile unor insecte ca oamenii :D.

Si tocmai de aceea au fost selectati atenti participantii, pentru a-i oferi lui Deus cat mai mult entertainment. Adica, daca ar fi toti niste functionari publici sau secretare, jocul nu ar fi asa interesant, nu crezi?

Pe cand daca aduci laolalta niste nebuni ca astia (serial killer, terrorist, some kind of ancient princess, mad scientist, a kid, a stalker, a cop etc etc etc), e mult mai interesant :D.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Sidonix
post Oct 20 2011, 05:51 PM
Post #39


Burning Soul
**********

Group: Members+
Posts: 2.890
Joined: --
Member No.: 37
Points: 3.770
Gender:



... dupa ce am vazut primele episoade pot zice ca seria are un plus in sensul ca nu reuseste sa te plictiseasca actiunea desfasurandu-se rapid... insa tema de surviving game este mai mult decat overused si din pacate the main role character is a p*ssy si asta imi creeaza disconfort in vizionare... this Shinji wannabe sustinut de Yuno mi se pare o combinatie iritanta insa poate intr-un fel chiar e cea mai potrivita pt genul asta de scenariu... nimeni nu vrea caractere liniare puternice pt ca ar omora suspansul implicit ratingul >.< ... din ce am vazut pina acum scenaristii sunt setati pe shock and twist si nu poate fi un lucru rau insa nu cred ca au prea multe variante de final care sa nu fie intuite deja... oh well, will see more about it as it goes I guess...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

darczon69
post Oct 20 2011, 05:53 PM
Post #40


Yume no naka...
******

Group: Members+
Posts: 965
Joined: 27-August 11
From: Shirakawa
Member No.: 10.644
Points: 2.179
Gender:



In plus...faza de la inceputul primului episod ma zgarie pe creier.

Eu, sincer, cred ca voi fi surprins de sfarsit :). Am incredere in scenaristi ca vor face asta :D.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

13 Pages < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 09:38 PM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |