Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


MaNGAshop.ro

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Pentru Cine Nu Mai Are Idee La Ce Sa Se Uite, personal watched anime list


Viezurele
post May 27 2013, 03:39 PM
Post #1


Newbie
*

Group: Members
Posts: 5
Joined: 28-January 13
Member No.: 11.188
Points: 24
Gender:



Buna, sunt relativ nou in comunitate, dar vizionez animeuri de ceva timp, si acum o luna am zis sa fac o lista cu animeurile vizionate (nume, o foarte scurta descriere personala, si genurile din care fac parte), nu ii cea mai complexa lista, si are loc de inbunatatiri, plus ca este in continua crestere. Voi posta aici lista si daca va place voi continua sa ii fac update si aici de cate ori ma uit la o serie noua.

uppdate 09.06.2013:
nu am adaugat inca descrieri la intrarile anterioare care nu au avut, dar am mai adaucat cateva animeuri la lista.




A


1. Akikan (pot sa zic ca mi-a placut, desi a fost cam ciudat, Comedy, Ecchi, Romance, Seinen, Sudden Girlfriend Appearance, Super Power)
2. Amaenaide yo! Ah my buddah! (o vizionare placuta, am si ras, parca are 2 sezoane, Comedy, Ecchi, Gigantic Breasts, Harem, High School, Large Breasts, Nuns, Pantsu, Seinen, Sudden Girlfriend Appearance, Super Power)
3. Angel beats (nu mai tin minte exact)


B


1. Baka.to.Test.to.Shoukanjuu
2. Baka_to_Test_to_Shoukanjuu_~Matsuri~
3. Baka_to_Test_to_Shoukanjuu_Ni!
4. Bakemonogatari (nisemonogatari, nekomonogatari , cele 3 seri captivante, caractere extreme)
5. Bakugan (am vazut cateva episoade pe cartoonentwork parca, absolute oribil)
6. Bakumatsu Gijinden Roman (un plot classic, eroul comic salveaza lumea din umbra alaturi de prietenii lui, in mare parte ii asa de pierdut timpu, iar pe sfarsit devine putin mai interesant, Seinen, Underworld, Fantasy, Historical, Action, Comedy, Drama, Romance, Sci-Fi)
7. Black Lagoon (mi-a placut, nu sunt sigur ca am vazut toate seriile dar o sa le iau, Action, Drama, Girls with Guns, Pirates, Terrorists)
8. Black Rock Shooter (nu mi-o placut, Angst, Seinen, Action, Parallel Universe, Ordet)
9. Blood+ (bunt ca sa umple timpul)
10. Bounen no Xamdou | Xam'd Lost Memories ( destul de ok, merita vazut, Action, Aliens, Human Enhancement, Military, SciFi, Seinen)
11. BTOOOM! (captivant, merita vazut)
12. Busou Renkin


C


1. C3: Cube x Cursed x Curious (a fost interesant parca, l-am vazut mai demult, Action, Contemporary Fantasy, Fantasy, Harem, High School, Magic, Novel, Pantsu, School Life, Seinen, Swordplay, Violence)
2. Caleido star (ii mai pentru fete, dar ii ok, l-am vazut in copilarie)
3. Campione! (mi-a placut foarte mult, sincer as vrea un al 2-lea sezon, plot interesant, actiune majora, genul de cliché care se vinde bine de tot, o singura faza a fost putin cam prea “grafica”sa zicem asa, Action, Contemporary Fantasy, Divinity, Fantasy, Gods, Harem, Novel, Romance, Shounen, Sudden Girlfriend Appearance, Swordplay)
4. Canaan ( a fost o vizionare placuta, nu a fost extrem de captivant dar merita vazut, Action, Gunfights, Seinen, Violence)
5. Chu bra (ciudat, ca sa pierzi timpul, nu am un verdict clar daca mi-a placut sau nu)
6. Clannad (ambele serii super tari, merita vazute, Angst, Coming of Age, Daily Life, Dating Sim - Visual Novel, Romance, Seinen, Tragedy)
7. Code Geass (foarte tare, recomand, un plot foarte interesant cu multe intorsaturi, ideea de creare si distrugere de guverne, regalitate, conducere a fost excelenta, Action, Mecha, Military, Super Power, SciFi, Seinen, Piloted Robots, Tragedy, Violence)
8. Code:Breaker (foarte tare, o inceput in forta de la inceput, plot foarte interesant, Action, Bishounen, Conspiracy, Human Enhancement, Martial Arts, Shounen, Super Power, Tragedy)
9. Cowboy bebop (un classic care trebuie vazut)


D


1. D.N. Angel (cred ca mi-a placut asa de pierdut timpul, nu mai tin minte exact, Action, Angels, Angst, Comedy, Coming of Age, Daily Life, Fantasy, Love Polygon, Magic, School Life, Shoujo, Super Power, Underworld)
2. Dakara Boku wa, H ga Dekinai
3. Death note (anime+live action, mi-a placut)
4. Detective Conan (un anime din copilarie, nu l-am vizualizat complet, si nu a fost prea grozav)
5. Digimon (mi-o placut foarte mult in copilarie)
6. Dragon Crisis!(comedie/actiune/dragoni/dragoste/harem, plotul este un cliche si nu este foarte elaborat, dar mi-a placut, si a meritat sa il vad)
7. Dragonball (mi-a placut in copilarie)
8. Durarara!! (l-am vazut dar nu mai tin minte exact cum a fost, parca asa de pierdut timpu, Brains Base, Violence, Underworld, Seinen, Daily Life, Action)


E


1. ef-tales of a melody
2. ef-tales of a memory (ambele serii captivante, idei psihologice comune realitatii, still de animatie interesant)


F


1. Fate stay night (actiune buna, ca sa umple timpul, placut)
2. Fate zero
3. Futakoi (a fost interesant, harem, school life)
4. Futakoi Alternative (nu are nici o legatura cu futakoi, singura asemanare sunt personajele, actiunea in mare este interesant, dar cateodata este greu de urmarit, dar merita vizionat asa sa pierzi timpul)


G


1. Gantz (anime + live action, live action sunt 2 filme, mi-a placut)
2. Ghost slayer Ayashi (mia placut, adventure, comedy, drama, supernatural, historical, superpowers)
3. Gintama (un anime de pierdut timpul la maxim, doar aventuri random, timp de 6 sezoane, nu m-am uitat la tot ca l-am abandonat dupa un sezon, nu zic ca ii un anime rau doar ca fara un plot mare serios m-a plictisit si l-am abandonat, Comedy, Action, Aliens, Alternate History, Sci-Fi, Parody)
4. Groove Adventure Rave | Rave Master (mi-a placut, Action, Adventure, Comedy, Fantasy, Magic, Romance, Shounen, Swordplay)
5. Ground Defense Force! Mao-Chan (pentru copii, nu mi-a placut, am renuntat dupa cateva episoade, dar pt copii ii bun)
6. Guilty Crown (mi-a placut foarte mult, merita vazut, action, drama, psychological, romance, science fiction, apocalypse)
7. GunGrave (deci daca iti place actiunea mafie sci-fi toare rulate intro bila de wow asta ii genial, Action, Dystopia, Gunfights, Mafia, Sci-Fi, Seinen, Super Power, Tragedy, Underworld, Violence)


H


1. H2O ~Footprints in the Sand~(a fost destul de tare, mi-a placut, sfarsitul m-am lasat putin nedumerit ca nu mi-am putut da seama daca ii relitate sau iluzie, per total daca iti place genul merita vazut, Coming of Age, Daily Life, Dating Sim - Visual Novel, Erotic Game, Harem, Middle School, Romance, School Life, Seinen, Sudden Girlfriend Appearance, Tragedy, Traps)
2. Hanaukyo_Maids_La_Verite (a inceput cu explozie exagerata de ecchi, harem, comedie, dar dupa 2 episoade s-o mai Calmat si a fost o vizionare placuta, are un plot classic unde tipul ajunge sa le cucereasca pe toate si au tot felul de aventuri impreuna, Comedy, Daily Life, Ecchi, Harem, Large Breasts, Maids, Manga, Pantsu, Shounen, Swordplay)
3. Hanbun no Tsuki ga Noboru Sora (desi este foarte scurt 6ep. Mi-a placut foarte mult si pot spune ca merita vazut, as vrea sa mai apara un sezon, Drama, Romance, Tragedy, Daili Life, Comedy, Seinen)
4. Hayate no Gotoku! (2 sezoane parca, mi-a placut, action, Romance, Comedy, Parody, Shounen)
5. hellsing anime+ova (foarte tare animeul, dar trebuie neaparat vazut si ova, mai am vreo 2 ovauri care trebuie sa le vizualizez)
6. HOTD s1 (genial)
7. Hyakka Ryouran Samurai Girls (putin ca sa umple timpul, dar mi-a placut, Action, Boing, Comedy, Ecchi, Harem, Large Breasts, Martial Arts, Novel, School Life, Seinen, Sudden Girlfriend Appearance, Swordplay)
8. When They Cry – Higurashi/Higurashi no Naku Koro (tare, mi-a placut, dar m-am plictisit la un moment dat, dar o sa ma mai uit in continuare, Angst, Detective, Horror, Seinen, Tragedy, Violence, Mystery, Drama, Psychological)


I


1. Innocent Venus (a fost interesant, merita vazut, desi eu nu prea o am cu mecha, asta a fost bun, Action, Genetic Modification, Mecha, Military, Navy, Piloted Robots, Post-apocalyptic, SciFi, Violence)
2. Inuyasha (nu am vazut toate sezoanele, dar ce am vazut mai demult mi-a placut)
3. Iriya's Sky, Summer of UFOs (prea scurt, as fi vrut sa vad mai mult, mult mai mult, pacat ca s-a terminat, Romance, Comedy, Tragedy, Action, Violence, Love Polygon, Sudden Girlfriend Appearance, Aliens, Thriller, Conspiracy. )
4. Itsuka Tenma No Kuro Usagi | A Dark Rabbit Has Seven Lives ( a fost o vizionare foarte placuta, merita vazut, parca as fi vrut si un al 2-lea sezon, dar neaparat trebuia facu un al 2-lea sezo ca nu sunt delocmultumit de cum s-o terminat, Action, Bishounen, Contemporary Fantasy, Demons, Fantasy, Horror, Mahou Shoujo, Novel, Romance, School Life, Seinen, Vampires, Violence)


J


K


1. K (dap asta ii toata denumirea, o fost o vizionare placuta desi ar fi putut face mai multe)
2. Kaibutsu Oujo (nu mai tin minte exact ca am uitat s ail trec aici dup ace l-am vizionat, dar imi amintesc ca a fost o vizionare placuta)
3. Kami nomi zo Shiru Sekai | The World God Only Knows (ciudat si interesant,sincer mi-a placut, Comedy, Contemporary Fantasy, Demons, Fantasy, Harem, High School, Romance, School Life, Shounen)
4. Kampfer (interesant, dar mai mult ca sa umple timpul, totusi o meritat vazut, Action, Comedy, Contemporary Fantasy, Ecchi, High School, Seinen)
5. Kannazuki no Miko | Destiny of the Shrine Maiden (Action, Goddesses, Mecha, Shoujo Ai, Romance, Supernatural, Fantasy, Shounen, Tragedy)
6. Karin (chiar mi-a placut, merita vazut, Comedy, Vampires, Romance, School Life, High School, Daily Life, Japan)
7. Kekkaishi (mi-a placut, Action, Contemporary Fantasy, Demons, Romance, Shounen, Super Power)
8. Kemeko Deluxe! (a fost interesant asa de pierdut timpul cu ceva foarte ciudat, Comedy, Romance, Sci-Fi)
9. Kenkoo Zenrakei Suieibu Umishou (nu mi-o placut)
10. Kiddy Grade si Kiddy Girl (am trecut ambele sezoane, desi cele doua sezoane nu ai aproape nici o legatura pana la sfarsitul celui de-al 2-lea sezon, dar sincer, primul sezon l-am vazut cu mult timp in urma si mi-a placut, iar sezonul 2 l-am vazut mai recent, undeva in ultimi 2 ani, dar a meritat vizionat, chiar daca nu iti place tipul actiuni sau alte chestii merita vazut deoarece povestea este foarte frumoasa si interesanta)
11. Kimi ga Aruji de Shitsuji ga Ore de: They Are My Noble Masters (mi-a placut destul de mult din cate imi amintesc, merita vazut, Boing, Comedy, Daily Life, Dating Sim - Visual Novel, Ecchi, Erotic Game, Harem, Maids, Pantsu, Parody, Seinen)
12. KimiKiss Pure Rouge (plotul a fost unul clasic de romanta intre adolescenti, initial parea foste simplu dar apoi s-a complicat destul sa il faca interesant, a fost o vizionare relaxanta, daca iti place genul si nu ai chef de ceva hardcore il recomand, Angst, Coming of Age, High School, Love Polygon, Romance, School Life, Seinen)
13. Kishin Houkou Demonbane (plotul a fost bun, caracterele au fost foarte bine animete, dar ceva nu mi-a placut la scenele de lupta, au fost int-un fel grabite si animatia destul de slaba, per total nu m-a prea impresionat, dar asa de pierdut timpul merge, Action, Angst, Comedy, Fantasy, Magic, Mecha, Romance, Sci-Fi, Violence, Ecchi, Seinen, Piloted Robots)
14. Kono Naka ni Hitori, Imouto ga Iru! | NAKAIMO - My Little Sister Is Among Them! (destul de interesant, mi-a placut, Comedy, Ecchi, Harem, High School, Incest, Novel, Nudity, Romance, School Life, Seinen)
15. Kore ga Watashi no Goshujin-sama (mi-a placut, asa depierdut timpul si daca vrei sa razi asta ii o obtiune buna, Comedy, Ecchi, Maids, Middle School, Pantsu, Seinen, Slapstick, Small Breasts, Violent Retribution for Accidental Infringement)
16. Kurenai (ii tare parca arev 2 sezoane + cevab ova, asa ca si slice of life si actiune protecting your friends etc….merita vazut)
17. Kurozuka (nu pot da un verdict ca ii prea ciudat, sincer a fost destul de greu de urmarit, daca iti pierzi atentia pentru un moment urmatoarele 10 min incerci sa iti dai seama ce se intampla, asta ma patit in unele parti, Action, Fantasy, Horror, Martial Arts, Romance, Vampires, Amnesia)
18. Kyoukaisen-jou no Horizon | Horizon in the Middle of Nowhere (interesant, putin cam greu de urmarit in unele parti nu stiu de ce, poate nu eram eu prea atent, mai mult de pierdut timpul, Action, Adventure, Angels, Comedy, Demons, Ecchi, Fantasy, Large Breasts, Novel, Sci-Fi, Seinen, Swordplay)


L


M


1. Mahou Shoujo Madoka Magica | Puella Magi Madoka Magica (nu mai tin minte exact daca mi-a placut sau nu, cred ca o fost ceva de pierdut timpul sau l-am abandonat, Angst, Fantasy, Horror, Magic, Mahou Shoujo, Middle School, School Life, Seinen, Shoujo Ai, Tragedy)
2. Maoyuu Maou Yuusha (a fost o vizionare foarte placuta, recomand, un plot interesant, un mod de adresare a caracterelor destul de unic, caracterele si animatia in sine au fost realizate foarte frumos, as vrea un al 2-lea sezon sa vad cum se termina dar inca nu este anuntat cum ca ar aparea, Demons, Dystopia, Fantasy, Novel, Romance, Seinen)
3. Mayo Chiki! (ecchi,comedy, school life, buttler, crossdress, actiune, ca de obicei inca un cliche, a fost o vizionare placuta, cu un plot comun clasic placut)
4. Mirai Nikki (foarte captivant, recomand/drama/crima)
5. Mondaijitachi ga Isekai Kara Kuru Sou Desu yo (chair mi-a placut, trebuie vazut, as fi preferat sa mai fie ceva sezoane, actiune interesanta, plotul pot sa zic ca nu a fost foarte comun, au fost cateva parti care au fost prea lente aproape plictisitoare, dar per ansamblu a fost destul de bun, Anthropomorphism, Catgirl, Comedy, Fantasy, Juujin, Novel, Super Power)
6. Monster Rancher (in copilarie l-am vazut, pe vremea aia mi-a placut)
7. Moyashimon (destul de ciudat si umpic sec, dar din cauza plotului relativ original mi-a placut, are 2 sezoane, Clubs, Comedy, Educational, Seinen, Slapstick, University)
8. Mugen no Juunin | Blade of the Immortal (destul de bun, mie mi-a placut destul de mult, Action, Revenge, Samurai, Seinen, Swordplay)
9. Muv-Luv Alternative - Total Eclipse (a fost o vizionare placuta, totusi parca ii lipsea ceva, ceva care sa ma captiveze mai mult, as zice ca ii asa pentru pierdut timpul, dar ii putin mai bun deatata, Action, Aliens, Visual Novel, Game, Harem, Mecha, Military, Piloted Robots, Sci-Fi, Seinen, Tragedy, Violence)
10. Myself_Yourself (mi-a placut)


N


1. Nagasarete Airantou (mi-a placut, am ras de multe ori, Anthropomorphism, Comedy, Daily Life, Fantasy, Harem, Shounen, Slapstick)
2. Nazo no Kanojo X (foarte ciudat, dar mi-a placut, Seinen, UESHIBA Riichi, Comedy, Daily Life, High School, School Life, Romance, Sudden Girlfriend Appearance, Salivation)
3. Needless (destul de tare, mi-a placut, daca va plac scenele de actiune care parca au luat supradoza de steroizi si un plot sci-fi cu oameni modificati genetic il recomand, Ecchi, Action, Comedy, Post-apocalyptic, Super Power, Pantsu, Parody, Sci-Fi)
4. Nekomonogatari
5. Nisemonogatari(toate cele 3 seri captivante, caractere extreme)
6. Nurarihyon no Mago (mi-a placut, sezonul1, Action, Supernatural, Demons, Fantasy, Shounen, Adventure)
7. Nurarihyon no Mago Sennen Makyou (mi-a placut, sezonul2, Action, Supernatural, Demons, Fantasy, Shounen, Adventure)
8. Nyan Koi! (daca imi aduc bine aminte a fost destul de tare si parca am ras destul de bine, as zice ca merita vazut, plotul este destul de interesant Comedy, Ecchi, Harem, Romance, School Life, Shounen, Supernatural)


O


1. Omamori Himari (din cate imi amintesc o fost tare, merita vazut, Ecchi, Catgirls, Demons, Harem, Shounen, Super Power, Contemporary Fantasy, Anthropomorphism)
2. Onegai teacher (un plot interesant, caracterele foarte bine realizate, la unele parti chiar am ras (in dictionarul meu este o realizare foarte mare), a fost o vizionare placuta, Aliens, Humanoid, Romance, School Life, Seinen, Sudden Girlfriend Appearance)
3. Onii-chan no Koto nanka Zenzen Suki Janain Dakara ne!! (nu mai tin minte exact dar parca mi-a placut asa de pierdut timpu, Comedy, Harem, Ecchi, Pantsu, School life)
4. Ore no Imouto ga Konna ni Kawaii Wake ga Nai


P


1. Papa no Iukoto wo Kikinasai! (a fost o poveste placuta, daca iti place genul merita vazut, Novel, Shounen, Tragedy)
2. Paradise Kiss (pentru fete, dar trebuie sa recunosc ca m-am uitat la cateva episoade cand l-am prins la TV mai demult, Slice of Life, Josei, Romance, School Life, Drama, Comedy, Collage)
3. Persona 4 (a fost interesant, dar sincer in mare parte a fost putin plictisitor, dar tot a fost o vizionare placuta mai de pierdut timpu, intr-un fel a meritat doar pentru final, plotul in sine a fost foarte bun, Action, Adventure, Contemporary Fantasy, Detective, Fantasy, High School, Proxy Battles, School Life, Shounen)
4. Pokemon (primele sezoane vazute in copilarie)
5. Popotan (nu a fost pe gustul meu, l-am abandonat dupa cateva episoade)
6. Princess Lover! (a fost o vizionare placuta, Comedy, Romance, Ecchi, Uncensored, BluRay, 720p, Harem, Seinen, ANBU, Polished, School, Nudity, Pantsu)
7. Prism Ark (a fost ok, dar asa mai mult de pierdut timpul, nu m-a prea impresionat, puteau sa mai dezvolte plotul ca a fost totul asa grabit, si sincer i-ar mai fi trebuit cateva episoade sa mai explice una alta, Action, Adventure, Comedy, Fantasy, Romance)


Q


R


1. R.O.D. (nu am vazut tot, dar a fost interesant si placut, l-as considera un classic din generatia noua, Action, Sci-Fi, Seinen, Super Power, Comedy, Drama, Mystery, Detective)
2. Ray the Animation (tin minte ca mi-a placut destul de mult, Manga, Sci-Fi, Shounen, Violence)
3. Rental Magica (din cate imi aduc aminte mi-a placut, a fost o vizionare placuta, Action, Demons, Fantasy, Harem, Love Polygon, Magic, Martial Arts, Novel, School Life, Super Power)


S


1. Saishuuheiki Kanojo | SaiKano | She ~The Ultimate Weapon~ | The Last Love Song on This Little Planet (2002)(de mine foarte putine animeuri trec care sunt asa vechi, acesta nu a trecut, i-am dat la dispozitie 3 episoade sa ma “cucereasca”, dar m-a plictisit si l-am abandonat, dar plotul in sine este bun, actiunea destul de buna, dar se lungeste prea mult, pentru cei carora le place oldschool ar fi perfect, Sci-Fi, Action, Violence, Angst, Tragedy, Horror, Military, Human Enchancement, Cyborgs, Super Power, School Life, High School, Romance, Love Polygon, Nudity, Sex, NTR, Coming of Age)
2. Sakurasou no Pet na Kanojo (mi-a placut, Comedy, Coming of Age, Drama, Ecchi, Romance, Seinen, School)
3. Samurai Champloo (a fost interesant, mi-a placut, Action, Adventure, Comedy, Shounen)
4. Samurai Deeper Kyo (din cate imi amintesc a fost destul de bun cu un plot clasic dar captivant, Action, Demons, Fantasy, Manga, Martial Arts, Samurai)
5. Samurai X (captivant)
6. Sayonara Zetsubou Sensei (foarte ciudat, l-am abandonat la jumatatea ep. 3, culmea are foarte multe sezoane, Comedy, High School, Parody, School Life, Shounen)
7. Scrapped Princess (o fost ok, Action, Fantasy, Magic, Sci-Fi, Swordplay)
8. Seikon no Qwaser 2 sezoane ( Action, Boing, Comedy, Ecchi, Large Breasts, Manga, Super Power, initial nu mi-a placut si l-am sters, dar i-am mai dat o sansa dupa cateva luni iar de data aia mi-a placut, plot original si sucit as putea spune, merita vazut)
9. Seirei_no_Moribito (a fost o vizionare placuta, recomand, Action, Adventure, Fantasy, Parallel Universe, Seinen)
10. Seitokai_no_Ichizon (ca si anime ii ok, dar nu este pe gustul meu)
11. Shakugan no Shana (mi-a placut, Action, Drama, Romance, Supernatural, Magic)
12. Shin Koihime Musou (destul de bun, mi-a placut, are 2 sezoane, Action, Adventure, Boing, China, Comedy, Cooking, Ecchi, Nudity, Pantsu, Plot Contunuity, Seinen, Slapstick)
13. Shin Koihime Musou | True Unrivalled Love Princess (mi-a placut, dar parca mai mult asa de pierdut timpul, nu sunt sigur, Action, Adventure, Boing, China, Comedy, Cooking, Ecchi, Nudity, Pantsu, Plot Contunuity, Seinen, Slapstick)
14. Shinkyoku Soukai Polyphonica Crimson S (destul de tare, mi-a placut, Music, Romance, School Life, Fantasy, Magic, Supernatural)
15. Sola (daca tin minte bine mi-a placut, a fost o vizionare relaxanta, Action, Drama, Psychological,
16. Soul eater (foarte tare, dar un final cam sec)
17. Steins;Gate (mai ciudat, dar foarte tare, sci-fi, actiune, time travel, romance)
18. Sword_Art_Online (destul de bun, mi-a placut)


T


1. Tales of the Abyss (mi-a placut, Action, Adventure, Anthropomorphism, Goddesses, High Fantasy, Magic, Parallel Universe, RPG, Shounen, Slapstick )
2. Tatakau Shisho: The Book of Bantorra (destul de tare, tin minte ca mi-a placut, Action, Fantasy, Seinen, Super Power)
3. Tears to Tiara (a fost destul de bun, mi-a placut, Fantasy, Magic, Seinen, Action, Evolved race)
4. The Law Of Ueki (plotul este inca un cliseu de genul prietenie si dreptate, dar a fost o vizionare placuta, Action, Adventure, Combat, Comedy, Shounen, Super Power, Violence)
5. The SoulTaker (nu a fost captivant, animatia destul de greu de urmarit, plotul in schimb a fost destul de bun, a fost totusi o vizionare placuta pentru pierdut timpul, Action, Violence, Super Power, Sci-Fi, Aliens, Angst, Tragedy, Ecchi, Comedy, Japan, Time: Future, Post-apocalyptic, Original Work: New, Seinen)
6. The_Melody_of_Oblivion (plotul ii bun dar actiunea si felul in care este povestit strica totul, nu mi-o placut, Action, Large Breasts, SciFi, Seinen, Super Power, denumirea originala Boukyaku no Senritsu )
7. To Love-Ru (a fost o vizionare placuta, are mai multe sezoane +ova parca, as zice ca trebuie vazut, Ecchi, Comedy, Romance, Harem, School, aliens)
8. Tonagura! (a fost o vizionare placuta, destul de relaxanta, prieteni din copilarie reuniti care se si iubesc reciproc, drama nu a fost mare, nu a fost mult suspans, totul a decurs foarte fluid, daca vrei ceva m,ai simplu si relaxant merita vazut, Boing, Comedy, Ecchi, Gigantic Breasts, High School, Pantsu, Romance, School Life, Shounen, Slapstick, Violent Retribution for Accidental Infringement)
9. Tonari no Kaibutsu


U


1. Uchuu no Stellvia | Stellvia of the Universe (a fost o vizionare placuta, asa de pierdut timpul, nu mai tin minte exact ca l-am vazut demult, Action, Romance, SciFi, Seinen, Shipboard, Space)
2. Umi Monogatari - Anata ga Ite Kureta Koto (nu ii chiar in genul meu, dar a fost o vizionare placuta, Coming of Age, Contemporary Fantasy, Fantasy, Magic, Mahou Shoujo, Romance, Seinen)
3. Un-Go (interesant, Adventure, Bishounen, Detective, Seinen)


V


1. Vampire Knight Guilty (merita vazut, mi-a placut, l-am vazut demultsi nu mai tin minte exact care ii treaba cu el da parca mi-a lasat un gust placut, Angst, Bishounen, Conspiracy, Love Polygon, Manga, Romance, Shoujo, Tragedy, Vampires)


W


1. Witch Hunter Robin (nu mai tin minte exact daca l-am vazut sau l-am abandonat dupa cateva episoade, Contemporary Fantasy, Detective, Magic, SciFi, Seinen, Special Squads, Tragedy)


X


Y


1. Yami to Boushi to Hon no Tabibito | Traveller Yami, Hat and Book (l-am vazut mai demult, dar tin minte ca a fost foarte interesant, as zice ca merita vazut, Action, Dating Sim - Visual Novel, Ecchi, Erotic Game, Fantasy, Large Breasts, Magic, Seinen, Shoujo Ai, Swordplay)
2. Yosuga_no_Sora (o vizionare interesant, plot foarte ciudat, mi-a placut, Drama, Ecchi, Female Students, Harem, Incest, Nudity, Pantsu, Romance, Seinen, Sex, Twincest)
3. Yu-gi-oh (inca un serial al copilariei, foarte tare, inca mai am carti de joc)
4. Yumekui Merry (a fost interesant, nu mai tin minte exact care ii traeba dar parca a meritat vazut, Action, Manga, Parallel Universe, Seinen)
5. Yumeria (nu mai tin minte detalii, dar parca mi-o placut, Action, Comedy, Ecchi, Power Suits, Super)
6. Yu-yu-hakuso (un anime din copilarie)


Z


1. Zan Sayonara Zetsubou Sensei (nu mi-a placut, are mai multe sezoane, Comedy, Parody, School Life, Shounen)
2. Zero no Tsukaima (merita vazut, a fost o vizionare foarte placuta, dar dragoste,comedie, magie, ecchi, mi-a placut foarte mult, are 4 sezoane plotul nu este comun, actiunea este ca de obicei la genul respectiv)
3. Zetman (mi-a placut)


Numbers


1. 11 eyes (foarte interesant, cam greu de urmarit povestea dar merita vazut)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

dgmikep
post May 27 2013, 08:40 PM
Post #2


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 111
Joined: 16-April 12
Member No.: 10.946
Points: 257
Gender:



Impresionanta lista :) Ma intreb in cat timp ai scris-o :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Viezurele
post May 28 2013, 12:57 AM
Post #3


Newbie
*

Group: Members
Posts: 5
Joined: 28-January 13
Member No.: 11.188
Points: 24
Gender:



treaba este ca m-am apucat de lista acum o luna sau ceva de genul, dar contine animeuri care le-am vazut si cu mult timp in urma, cum imi aduceam aminte ceva il treceam, sau cand cautam ceva nou la care sa ma uit mai dadeam de unele pe care le-am vazut si la fel le treceam, dar cum unele le-am vazut cu mult timp in urma nu mai tienam minte exact despre ce era vorba si asa ca scriam ceva sa nu las chiar gol, de aceea la foarte multe din lista mica descriere este incompleta, si totusi lista ii destul de mare, sa o pun la punct va dutra ceva timp, totusi eu initial am facut-o pentru mine, in caz ca dau peste un anime si nu sunt sigur ca l-am vazut dau un ochi peste lista (nu imi place sa ma uit la aceeasi chestie de 2 ori doar in cazuri exceptionale), dar recent, m-a rugat cineva sa ii dau si ei lista ca nu stia la ce sa se uite, si mi-a propus sa o impart si cu altii.....de aceea m-am gandit ca daca tot am cont aici macar sa il folosesc :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

SoulReaverFo
post Jun 1 2013, 11:26 AM
Post #4


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 111
Joined: 6-January 11
From: Bucharest
Member No.: 10.288
Points: 321
Gender:



no Slayers? Ce ai cu Lina Inverse.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Viezurele
post Jun 1 2013, 11:32 AM
Post #5


Newbie
*

Group: Members
Posts: 5
Joined: 28-January 13
Member No.: 11.188
Points: 24
Gender:



QUOTE(SoulReaverFo @ Jun 1 2013, 12:26 PM)
no Slayers? Ce ai cu Lina Inverse.
*



l-am vazut si pe ala, dar am uitat de el, gandestete ca pe langa ce este trecut in lista mai sunt inaca cel putin 50-100 de animeuri pe care le-am vazut, si cand imi amintesc ceva sau dau de ele il trec in lista, de aceea am zis sa imi spuneti daca vreti sa continui sa fac uppdate la lista si aici sau sa o las asa (eu oricum ii fac update pentru mine dar nu o trec de fiecare data aici)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Emanuel
post Jun 19 2013, 03:39 PM
Post #6


High Class Member
Group Icon

Group: Members+
Posts: 698
Joined: --
From: Iasi
Member No.: 1.017
Points: 1.502
Gender:



Interesanta lista. Ar merita sa-ti pui lista si pe un site de "profil" (myanimelist de ex) - updatezi usor, poti da note, e meserias.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Viezurele
post Jun 20 2013, 02:41 AM
Post #7


Newbie
*

Group: Members
Posts: 5
Joined: 28-January 13
Member No.: 11.188
Points: 24
Gender:



QUOTE(Emanuel @ Jun 19 2013, 04:39 PM)
Interesanta lista. Ar merita sa-ti pui lista si pe un site de "profil" (myanimelist de ex) - updatezi usor, poti da note, e meserias.
*





da m-am uitat, dar va terbui sa reformulez toata lista ca sa o bag acolo, ceea ce ar fi posibil, dar note eu nu as da la animeuri, ca fiecare anime are farmecul lui, prefer sa raman la parere personala decat sa trec la note, deoarece chiar daca nu mi-a placut mie poate la altcineva nu ii va place, de aceea bag o mica descriere si daca mi-a placut sau nu deoarece chair daca mie nu mi-a placut poate altcineva ii va da o sansa animeului dupa descriere sau viceversa
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 11:28 AM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |