Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


bakemonotoyz.ro

3 Pages  1 2 3 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Green Green TV


Ranma-kun
post Jan 10 2005, 03:49 PM
Post #1


Hagane no Hakase
Group Icon

Group: Root Admin
Posts: 2.379
Joined: --
From: Berlin
Member No.: 4
Points: 9.177
Gender:



Kanenone Academy was an all-boys high school isolated from the world by mountains and hills. Yusuke Takasaki, the average 11th grader, led a normal life in the academy until the academy announced attempting for co-ed, and high-school girls were being transferred for the summer semester.
Academia Kanenone, e o scoala numai pentru baieti, undeva in munti, izolata de lumea exterioara, dar la un moment dat se decide sa se accepte si fete, pentru aceasta se face un experiment, in care o clasa de fete va studia in semestrul de vara pentru o luna impreuna cu baiatii, va dati seama ce euforie intre baietii de acolo. Yosuke Takasaki, un baiat de clasa a 11-a, a avut o viatza normala pana in ziua in care apare Midori, o fata din acea clasa de fete, care de fapt venise din viitor, deoarece era reincarnarea iubitei lui dintr-o viatza trecuta, el si ea s-au sinucis pentru ca iubirea lor era interzisa, si au fost renascuti, el in secolul 21 si ea in secolul 31.
In fine ce sa zic, este un anime foarte comic, cu scene ecchi extreme care se apropie de hentai, dar e foarte foarte foarte comic, merita vazut, dar nu de copii sub 16 ani, si nu cred ca o sa le placa fetelor asha de mult, daca vreti sa-l downloadati, il gasiti pe diverse site-uri de bittorent, si pe www.anime-xg.com ca direct download, have fun, sper sa va placa, in general e pentru baietzi :wink:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

MaTTh
post Jan 31 2005, 01:23 PM
Post #2


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 151
Joined: --
From: Hunedoara*Timisoara
Member No.: 48
Points: 40
Gender:



OMg.. i loved it :)) .. desi sunt vreo doua scene in care se exagereaza :)) .. ii super fain.. o poveste super.. imi reaminteste de Love Hina.. A MUST see !! /gg
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Ranma-kun
post Jan 31 2005, 05:21 PM
Post #3


Hagane no Hakase
Group Icon

Group: Root Admin
Posts: 2.379
Joined: --
From: Berlin
Member No.: 4
Points: 9.177
Gender:



Eu m-am spart de ras la faza cu urshii, mai ales ultima de prin ultimele episoade, sa la cea cu maimutzele, muream de ras acolo, e bestial anime-ul, eram sigur ca o sa-ti placa Matth... tie-ti plac comediile astea perverse :D j/k
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

MaTTh
post Feb 11 2005, 08:31 AM
Post #4


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 151
Joined: --
From: Hunedoara*Timisoara
Member No.: 48
Points: 40
Gender:



Hehe :)) in orice caz pot spune ca au exagerat la faza cand aia 3 sunt inchisi in sala de sport... devenea scarbos :))
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Ranma-kun
post Feb 11 2005, 02:57 PM
Post #5


Hagane no Hakase
Group Icon

Group: Root Admin
Posts: 2.379
Joined: --
From: Berlin
Member No.: 4
Points: 9.177
Gender:



Da, scena aia chiar ca e cam exagerata, dar ce sa te ashtepti de la japonezi, anyway tre sa-ti dau si OAV-ul de la Green Green tv, se numeshte Green Green Erolutions :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

LordMethos
post Sep 20 2005, 10:49 PM
Post #6


wandering shade
**********

Group: V.I.P.
Posts: 1.163
Joined: --
From: Iron Tower of Zebdora
Member No.: 364
Points: 2.120
Gender:



Ma uitam si am vazut ca nu a zis nimeni nimik de green green .. care mi sa parut super dragut:-)
Summary :

In munti se gaseste scoala Kanenone ( care este numai de baieti ).
Yusuke Takasaki este un pusti de 11 ani care duce o viata normala pana cand afla ca din vara scoala lui se va uni cu o scoala numai de fete. :-)
de aici incepe distractia :P
seria are 12 eps .. si este plina de actiune si panty shots .. big boobs and faze funny :-)
its a must have pt ubitori genului :-)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

zeri
post Sep 20 2005, 11:30 PM
Post #7


Dreamer
Group Icon

Group: Admin
Posts: 2.498
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 14
Points: 807
Gender:



Si sa nu uitam momentele incitante cu ursul in padure :lol: Ah...ce am mai ras la anime-ul asta :lol: ...si din cate imi amintesc are si un opening si ending superb.


PS: Am mutat eu postul aici, vezi tu Methos, e un buton de search in dreapta sus acolo : P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Diana
post Sep 21 2005, 08:26 AM
Post #8


High Class Member
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 568
Joined: --
Member No.: 7
Points: 510
Gender:



Tin cu ursul oricand oriunde si in orice conditii .. adica aproape orice conditii :D . Green Green a fost super funny.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

LordMethos
post Sep 21 2005, 09:14 AM
Post #9


wandering shade
**********

Group: V.I.P.
Posts: 1.163
Joined: --
From: Iron Tower of Zebdora
Member No.: 364
Points: 2.120
Gender:



unde e ? ca nul vad :P .. si chiar daca l-as vedea green merita locul lui la echhi nu la general >< me mad >< >< >< >< >< ><
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

zeri
post Sep 21 2005, 01:24 PM
Post #10


Dreamer
Group Icon

Group: Admin
Posts: 2.498
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 14
Points: 807
Gender:



Na ca acuma e la ecchi :P Suntem in tranzitie mey acuma, trebuie mutat fiecare topic la sectiunea de care apartine, dar e destul de greu sa clasezi un anime la un singur gen.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Iulian87
post Sep 22 2005, 07:17 PM
Post #11


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 40
Joined: --
From: Baia Mare
Member No.: 534
Points: 91
Gender:



Da... e un anime foarte amuzant, care seamana destul de mult cu love hina, numai ca e mai ecchi! Oricum sfarsitul mi s-a parut super aiurea si asta strica tot farmecul serialului!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Diana
post Sep 23 2005, 08:01 AM
Post #12


High Class Member
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 568
Joined: --
Member No.: 7
Points: 510
Gender:



De la multe din animeurile comice pe care le-am vazut nu mai am pretentii de poveste originala... nici macar interesanta. Sunt secventele secundare, fragmentele de imagine, minutele de fun cele pe care le caut. Si Green Green are din plin asa ceva. Povestea in sine e uzata de zeci de serii. Inca un baiat care face ce face si pica fetele dupa el ca mustele :D.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Kanessj
post Nov 9 2005, 08:18 AM
Post #13


Tekken God ... from space
***

Group: Members+
Posts: 148
Joined: 27-September 05
From: Brasov
Member No.: 1.828
Points: 336
Gender:



I craped my pants off the first time I saw it! Geniala!!! Intrece limitele perversiunii si totusi,its just ecchi!!! Story-u' este un pic asemanator cu cel din American Pie! ;)
Orikum,pentru cei care nu l-au vazut inca,si vor sa rada (singuri sau cu prietenii...dibs on the friends part) sa se uite la anime-u' acesta,nu vor fi dezamagitzi...poate doar de sfarsit,care-i ar fi mers mai bine sick,twisted and perverted decat love story...ohhh well!!
ja ne!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Kisa
post Jan 2 2006, 02:09 PM
Post #14


~*okasan*~
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.847
Joined: --
From: Braila
Member No.: 1.303
Points: 3.264
Gender:



Hm... poveste destul de mediocra si cu o grafica care lasa de dorit. Eternul baiat dorit de toate fetele din jurul lui... <_< Japonezii astia chiar nu s-au saturat de subiectul asta?

Anyway, mi-a placut anime-ul spre sfarsit, cand devine mai serios si explica legatura Midori/Yuusuke (cu toate ca sunt curioasa in continuare d c nu au putut fi ei impreuna in viatza anterioara si s-au sinucis).

Am vazut si OAV-urile, iar Ero-lutions mi s-a parut de-a dreptul hentai. Intrece lejer limitele genului ecchi... :P

P.S. Cat despre faimosul urs cu X in frunte... pot spune doar :twisted: ... :P He rullzzz!!!!! :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

axi
post Jan 2 2006, 08:39 PM
Post #15


Sempai?!
**********

Group: Members+
Posts: 2.481
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 244
Points: 2.193
Gender:



nu ma pot abtine sa nu remarc inca un topic la un anime mediocru, cu un pic de ecchi si un pic inclinand catre genul de anime tip harem, facut de ranma-kun. de gustibus my friends, de gustibus ...
revenind mai la subiect, povestea nu e extraordinara, nici momentele vesele nu sunt f reusite, exceptie facand vestitul urs, despre care, din teama de a nu face spoilere, va zic doar :P ... "He rullzzz!" (asta e citat :P)
si tin sa propun mutarea a vreo 2 episoade din anime-ul asta la yaoi :P ... e scandalos dom'le :P ... ce faceau baietii aia acolo in depozitul ala de materiale sportive :P ... bucuria yaoistelor de pe forum :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Shingo
post Jan 3 2006, 02:24 AM
Post #16


Fighter in the Wind
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 146
Joined: --
From: Bruxelles/Belgium
Member No.: 53
Points: 152
Gender:



Vazut acum ceva vreme si ramas in minte doar cu cateva faze ecchi si ursul care din pacate pt celelalte personaje (masculine) iese cel mai bine.
In ansamblu o serie slabuta, ca sa nu zic "mediocra" :P merita vizionata numai daca esti un devorator al fazelor ecchi.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Ranma-kun
post Jan 3 2006, 02:32 AM
Post #17


Hagane no Hakase
Group Icon

Group: Root Admin
Posts: 2.379
Joined: --
From: Berlin
Member No.: 4
Points: 9.177
Gender:



Axi, tu chiar nu poti sa taci din gura, dupa un an de cand e topicul asta te trezeshti si tu sa macai.
Eu fac topic la mai orice anime am vazut si nu are deja topic. Anime-ul e funny, cat despre mediocru, toate anime-urile gen Harem sunt mediocre. At the begining there was Love Hina, un anime cat de cat acceptabil, si apoi au inceput imitatiile.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Zamo
post Jan 25 2006, 08:43 AM
Post #18


*~*Zamolxe*~*
*****

Group: Members+
Posts: 681
Joined: --
From: Cluj
Member No.: 126
Points: 1.270
Gender:



Super funny ... nu ma bag sa zic ca a fost mediocru,super sau slab ... de obicei nu o fac ... mi-a placut,ai avut faze de care sa razi ... merita vazut.Cam asta conteaza,nu ? ;)
Yeah,cu faza aceea in sala de sport ... ii un "no,no" :P :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Anzai
post Jan 27 2006, 08:57 PM
Post #19


arrogant jerk
****

Group: Members+
Posts: 471
Joined: 15-December 05
From: Timisoara
Member No.: 1.999
Points: 1.124
Gender:



animeul nu-i rau..si nu mi se pare mediocru
sfarsitul este cam aiurea <_< (ca si-n majoritatea animeurilor <_< ) de fapt is doua OVAuri ce am descoperit mai nou :huh: unul este (cel despre care ati vorbit si voi) apropiat de hentai iar celalalt total stupid!!! de parca te-ai uita la alt anime! pers. cam out of charactersi grafica de 10 ori mai proasta.in asta povestea este inversa baietzi (doar 6 dintre ei yusuke, the idiotic trio, inca doi si profu) se duc in orash la sc fetelor.Despre OVAul asta se poate spune ca e mediocru dar in rest mi-a placut animeul si merita vazut :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Angel of dead
post Feb 10 2006, 01:21 PM
Post #20


Incepator
**

Group: Members
Posts: 19
Joined: 31-December 05
Member No.: 2.075
Points: 41
Gender:



este super mi-a plcaut ff mult si am auzit dintr-un special in care se spune cum a fost facut GreenGreen ca .. GreenGreen TV se continua la vara din 2006 cu numele GreenGreen TV Reloaded b-) si mai apare un joc de ps2 ggtv tot in vara bazat pe prima serie <_<
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

3 Pages  1 2 3 >
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 29th March 2024 - 01:22 PM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |