Chat

LordMethos: [17:59] yawn
CyBeR: [13:30] Bine zis ca pe aici bantuim.
IceJack: [01:43] in alta ordine de idei Sword Art Online Alternative – Gun Gale Online m-am surprins placut enorm de mult, e ciudat sa vezi un spinoff mai atragator
IceJack: [01:43] Pe aici nu se traieste, pe aici se bantuie biggrin.gif
Coyotee: [00:53] ia uite cine a inviat smile.gif)
LordPhoenix: [20:18] Cum sa nu traim?
APoKLips: [19:32] Că care mai trăiește?
Zamo: [19:32] We're alive .. .
MC Hammer:
desu
elpreda: [21:41] Dorei-ku looks really promising this season desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )

bakemonotoyz.ro

6 Pages « < 4 5 6 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

post Mar 26 2007, 09:10 AM
Post #101
Chris

Rogue

Group: Members+
From: Dragon Eden
Member No.: 6

are legatura initial D cu BGC, ca am dat de live actionul la ala cautand live action la BGC.

--------------------
user posted image

"My story is the same as every vampire's: blood, pain and the dance. Only thing that makes me special is the way I tell it."user posted image
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

post Jun 26 2007, 01:48 PM
Post #102
Emanuel

High Class Member
Group Icon

From: Iasi
Member No.: 1.017

Am vazut si eu prima serie ova (eps 1-8)
Sincer, nu imi faceam prea mari sperante cu BC, dar am zis sa ii dau o sansa. TRebuie sa recunosc ca am fost foarte placut surprins, seria fiind mult mai buna decat ma asteptam.
In primul rand atmosfera e super faina. Muzica - rockssss, apoi Tinsel city arata foarte cool (mai ales pt un anime asa vechi). Personajele sunt toate foarte faine si likeable - incepand cu Priss, Nene, Sylia, si terminand cu Leon. persoanjele nu sunt patetice sau inervante, chiar tii la ele (un lucru cu atat mai laudabil cu cat a fost facut in anii '80). Singurul minus aici ar fi bad guys - care sunt pur si simplu badddd, nu prea au substanta. Dar per total, great characters. aa, sa nu uit de Mackie - ohhhhh boyyy :lol: . Frate, asta da pervers. E una sa spionezi fetele, dar sa te uiti dupa propria sora :D ... sigur arata bine, dar totusi :lol: tareeeeee
din pacate, Bc nu e perfect - si in opinia mea are o mare problema - povestea. Seria e foarte interesanta, arata super, ce mai, dar din pacate,e destul de confuza, se explica foarte putin. Cine sunt Knight Sabers ? ce urmaresc ei ? Apoi cine sunt boomerii ?. Si o chestie destul de aiurea - daca am inteles eu bine, boomerii erau folositi la diverse munci - domle, daca vezi ca o masina este atat de periculoasa - cand un boomer o ia razna, se lasa cu distrugeri masive si morti - atunci nu mai folosesti asemenea masini. mi se pare tampit cum boomerii tot reprezinta o amenintare, dar ei sunt in continuare folositi - inconstienti oameni.
La asta se mai adauga confuziile la fiecare episod - de ex. intr-un eps. evadeaza niste fete, ajung in tinsel, vor sa gasesca o ...inima (?), ma rog se imprietenesc cu Pris, etc. Totul este foarte confuz - cine sunt ? ce sunt ? ce vor ? de unde vin ? cine sunt adversarii ? Totutl in Bc este prea pe scurt explicat si prea tarziu.
Dar chiar si cu aceasta problema, bubblegm Crisis ramane un anime foarte bun, care mi-a placut mult - 4/5. un SF recomandat tuturor fanilor genului.
Am sa ma apuc sa vad si serialul tv B)

--------------------
+Quote Post

post Jun 29 2007, 10:46 PM
Post #103
Sidonix

Burning Soul

Member No.: 37

seria Tv dezvolta/completeaza/detaliaza caracterele si story-line-ul... asta este cel mai mare plus... insa din pacate nu egaleaza OSt-ul din 2032... si nici nivelul "cinematografic" la care au fost concepute OAV-urile... BGC 2032 au fost gindite ca filme de sine statatoare in pricipal pt piata americana... ele reprezinta stilul deja clasisc anilor cyber-punk de la sf anilor '80- incep '90... pt o imagine completa urmareste si BBG Tokyo 2040 si de ce nu AD Police (seria originala macar pt OST si idee)...

--------------------
user posted image
+Quote Post

post Jun 30 2007, 01:01 AM
Post #104
Lumpy

High Class Member

From: Iasi/Focsani
Member No.: 5

De acord cu Sid AD Police e completare necesara, dupa parerea mea. Dar cand vine vorba de BGC 2032 too much thinking will be bad for you, just let the cyber-punk envelop you :P
Iar seria aduce raspunsurile alea pe care le cauti tu, sper sa iti placa

--------------------
Doamne, aj vrea sa nu mai vreau nimic, dar sa fie din aur!!!
+Quote Post

post Jun 30 2007, 06:29 PM
Post #105
Emanuel

High Class Member
Group Icon

From: Iasi
Member No.: 1.017

seria tv am sa o vad cu siguranta, cat despre ad police... sa vedem.
dar o curiozitate : de ce numiti Bc cyber-punk ? am intalnit clasificarea asta si la unii critici, dar mie nu mi se pare un cyber-punk. Eu as zice ca e un Sf destul de clasic (sigur, Cyber-punk e un subgen al genului sf, dar... :P ). Spre deosebire de anime ca Gits sau Metropolis, in Bc nu apar elemente filosofice referitoare la ce inseamna safii om, diferenta om/masina, cum ne afecteaza cybernetica viata, etc... Mie mi s-a parut mult mai action-oriented, asa ca nu l-as numi cyber-punk.

--------------------
+Quote Post

post Jul 3 2007, 02:32 PM
Post #106
Sidonix

Burning Soul

emanuel urmareste 2040 pt a afla raspunsul l-a intrebarea pusa de tine... iti recomand sa adaugi si Bbg Crash...
2032 it's all about music & action in Hollywood Style :)

--------------------
user posted image
+Quote Post

post Sep 28 2010, 10:47 AM
Post #107
Sidonix

Burning Soul

Kinuko Oomori - Konya wa Hurricane

daca tot am dat azi peste gold oldies fac un refresh de old topic :)

--------------------
user posted image
+Quote Post

6 Pages « < 4 5 6
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
2 User(s) are reading this topic (2 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

Anime in Romania
Anime-Mania Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs :: Evangelion

Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 19th June 2018 - 04:18 PM