Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


bakemonotoyz.ro

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Cel Mai Mare Fan Dragon Ball, cel mai mare fan din Romania


fortzabarbu
post Mar 31 2008, 07:54 PM
Post #1


Newbie
*

Group: Members
Posts: 1
Joined: 31-March 08
Member No.: 6.501
Points: 4
Gender:



Dupa cum spune si titlul...vreau sa facem un concurs despre cine este cel mai mare fan dragon ball din Romania...normal k o sa particip si yo..si ii clar k o sa castig..din moment ce le stiu de la 7 ani....fiekre ii binevenit sa participe...dak sunt persoane kre vor sa ma ajute la crearea concursului sau au intrebari despre dragon ball z/gt ma gasiti pe id goku_ssjx
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Probably me
post Apr 1 2008, 01:09 AM
Post #2


Honorific Member
******

Group: Members+
Posts: 720
Joined: 25-September 05
Member No.: 1.823
Points: 1.793
Gender:



Prove it. Zi ce făcea Goku la minutul 5 din episodul 14 din Dragon Ball. :)

Apropo, ai citit şi manga?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Terry_SOAD
post Apr 13 2008, 12:50 AM
Post #3


Class Member
****

Group: Members+
Posts: 396
Joined: 12-April 08
Member No.: 6.584
Points: 1.022
Gender:



Oauuu...si mie imi place sa ma consider cel mai mare fan al serie Dragon Ball(ei bine....unu' dintre ei :P ). Nu sunt chiar atat de geek incat sa stiu fiecare secventa din fiecare episod <_< ....dar totusi ma consider fan pentru ca am vazut prima data animeul asta la varsta de 4 ani(cred...). Pe atunci nu stiam eu ce-i aia anime sau ce faceau aia acolo(era lupta dintre Goku si Freeza pe Namek), dar pur si simplu mi s-a parut cel mai tare lucru care il vazusem pan' atunci. Peste ani buni am vazut seria integral, cu alti ochi de data asta, dar la fel de impresionat :D . Chiar dak nu toti recunosc, chiar dak nu tuturor le place, Dragon Ball/Z e cea mai de succes serie din istoria animeurilor :) .
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

umbbra
post Apr 18 2008, 11:59 AM
Post #4


Incepator
**

Group: Members
Posts: 18
Joined: 18-April 08
From: Brashoc
Member No.: 6.622
Points: 56
Gender:



Pai bun: e un topic de laudat. Da cu ne laudam? Cu ce avem pe dvd? Cu giga de DB stam pe calc?Postere alea alea. Da un exemplu. Nu cred neaparat ca stiind fiecare minutel din serie esti cel mai mare fan.
De ex Eu am de gand sa`mi iau toata seria DBZ "original" remastered de la Funi. Am deja 3 sezoane in casa. Astept restul sa apara. ;)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Terry_SOAD
post Apr 18 2008, 12:13 PM
Post #5


Class Member
****

Group: Members+
Posts: 396
Joined: 12-April 08
Member No.: 6.584
Points: 1.022
Gender:



Umbbra cand spui ca ai primele 3 sezoane din DBZ remastered te referi la box seturile originale sau doar downladate de pe net?
Adik sunt disponibile box seturile in Romania? Vreau sa zic dak sunt disponibile pe piata, nu online?
Cred ca orice fan adevarat DBZ si le-ar dori, iar eu nu fac exceptie :P
P.S. dak sunt disponibile, cam cat ar fi pretu?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

umbbra
post Apr 18 2008, 12:26 PM
Post #6


Incepator
**

Group: Members
Posts: 18
Joined: 18-April 08
From: Brashoc
Member No.: 6.622
Points: 56
Gender:



In RO nu cred ca gasesti asa ceva, doar duh e Romania. :blink: . Eu am facut comanda de pe amazon, , 2 sezoane la vreo 60 dolari (plata de pe card si pretul se pare ca tot scade, eu nu am avut rabdare). Au venit cam in 2 saptamani depinde de ce curieri folosesti. Un box e cam 30 dolari, contine 6 dvd de 7gb fiecare: merita, luand in considerare ca la noi dai 50-60lei pe un dvd.
Pe ebay sunt si mai ieftine... :rolleyes: B)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

he0ky
post Jan 22 2012, 12:58 AM
Post #7


Incepator
**

Group: Members
Posts: 11
Joined: 31-March 06
Member No.: 2.374
Points: 32
Gender:



incepem cu generala cand aveam ore pana la 13-14 dar DB era pe tvr 2 cand eu aveam ore asa ca chiuleam , asta mi-a adus corijenta in clasa a 2 la franceza , in a 3 la geografie si matematica , plus stat in pauze pe hol cu foaie A4 boldita de haine pe spate p care scria mare LENESA

Adaug ca mi-am rupt si piciorul cand alergam de la bucatarie la tv ca incepea DBZ pe RTL2 , aveam un mic covoras care a facut p coaja de banana

And am tinut jurnal cu majoritatea episoadelor din DBZ , ma uitam la tv si notam cate picioare , pumni cice in cine a dat si dupa transcriam intr-o agenda maro

User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 01:17 PM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |