Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


bakemonotoyz.ro

4 Pages « < 2 3 4 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Holy Shit Guys, OMFG WERE SOOOOOO SCREWED


Zamo
post Jan 5 2008, 05:39 PM
Post #61


*~*Zamolxe*~*
*****

Group: Members+
Posts: 681
Joined: --
From: Cluj
Member No.: 126
Points: 1.270
Gender:



Satan , satan , satan :lol: ... i see nothing wrong with this :P

Oricum , ii genul acela de persoana cu ochelari de cal pe ochi , care nu le vede decat pe ale lui , si indiferent de ce arguntente ii aduci , tot gaseste ceva sa-ti intoarca vorba si sa revina la ale lui .

Let it be ... sau daca nu , scriu si eu un blog d'ala sa-mi comenteze si mie cineva pe site :lol: ... devin gelos :lol: :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Ranma-kun
post Jan 5 2008, 05:49 PM
Post #62


Hagane no Hakase
Group Icon

Group: Root Admin
Posts: 2.379
Joined: --
From: Berlin
Member No.: 4
Points: 9.177
Gender:



Acuma vad si eu faza cu fanclubul :D , anyway Noli, Tessa multumesc mult pentru sustinere ^_^ .

Asa si ca sa nu deviez de la topic. Tipul asta "Fileu de Hering" stie despre ce vorbeste, se vede ca, cunoaste "flagelul" anime destul de bine. Este foarte probabil sa fie un fan anime care s-a trezit sa starneasca un pic de controversa si sa se distreze pe seama ei.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

MoonAngel
post Jan 5 2008, 05:56 PM
Post #63


I'm a bitch and a lover.
***

Group: Members+
Posts: 143
Joined: 26-December 07
From: Bucuresti, RO
Member No.: 5.813
Points: 337
Gender:



i-am lasat si eu un comentariu "geniului" de pe blogspot, sper sa-l aprobe ;)
Si daca ma gandesc putin, probabil in clipa de fata il citeste si daca e pe aici, pe forum, ca "guest", il invit sa citeasca tot.
Cine rade la urma, adica eu, rade mai bine, domnule Herring =))I smell a fish in here =))
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Unknown
post Jan 5 2008, 06:16 PM
Post #64


Human 0.9
***

Group: Members+
Posts: 259
Joined: 4-May 06
From: Bucuresti
Member No.: 2.514
Points: 711
Gender:



Ranma-kun, am vazut mult CNA in reply-ul tau... Ce CNA/organizatie/ wtv imi organizeaza mie ep. luate de pe net (acolo unde-i grosu' de fapt)? Ciu-ciu. In conlcuzie... tre' sa vad cat mai mult anime.. sa stiu ce au copii pe hard :lol:

Trecand peste... omu' e inca unu care descopera roata. Holy SH*T... si zici ca e rotunda? OMG, tre' sa ascund plozii sub casa, sa nu ii calce masina. Mda.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

rip
post Jan 5 2008, 06:26 PM
Post #65


engineer
***

Group: Members+
Posts: 141
Joined: 25-September 05
From: Galati/Bucuresti
Member No.: 1.824
Points: 333
Gender:



Well s-a tot postat aici si pe blogul lui....unii au fost mai directi unii mai diplomati...i say le's bury it, Mr Somon s-a bucurat cam de mult atentie degeaba....pacata k si-a laut nickul din albumul de la shpongle care tre'sa recunosc ca e chiar bun ptr cine asculta psychedellic :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Ranma-kun
post Jan 5 2008, 06:28 PM
Post #66


Hagane no Hakase
Group Icon

Group: Root Admin
Posts: 2.379
Joined: --
From: Berlin
Member No.: 4
Points: 9.177
Gender:



La lucrurile de pe net n-are nimeni ce sa-ti faca. Poti sa iei numai mesaje video de la Alquaeda, in care te invata cum sa arunci in aer cladiri, sau best of telenovele sataniste.
De CNA m-am legat pentru ca totusi jobul lor e de a filtra toate chestiile care ajung la TV, si de fapt CNA-ul romanesc e foarte exigent, chestii care in alte tari ar intra la peste 12 ani la noi ajung la peste 16.

Anime-urile nu-s pe departe asa de periculoase ca filmele violente, jocurile, si tot felul de prostii care le gasesti pe youtube.

Singurii copii care ar ajunge sa omoara pe cineva pentru ca s-au uitat la un anime sunt cei care deja au probleme psihice grave, la ei ajunge sa se uite la Tom si Jerii si incep sa ii dea cuiva cu o menghina in cap, sau sa-l taie pe din toua cu fierastraul.

Problemele de violenta nu sunt cauzate de filme, jocuri, anime sau alte prostii, ci de familii dezorganizate in care parintii nu acorda destul timp copiilor, ba din contra ii mai si traumatizeaza. Pentru astfel de copii neglijati si traumatizati, ajunge orice fel de continut violent sa declansheze un comportament violent, care de fapt ar izbucni si de la sine mai repede sau mai tarziu.

Dar in fine avem si niste absolventi ai facultatii de psihologie pe aici, sunt sigur ca ei pot sa explice mai bine.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Tenshi
post Jan 5 2008, 07:08 PM
Post #67


Fanart MOD-nya
Group Icon

Group: V.I.P.
Posts: 1.173
Joined: 9-January 04
From: Arad
Member No.: 168
Points: 1.152
Gender:



Mi-a placut reply-ul tau, Ranma. ^.^


Va rog mult, cei care au inceput cu amenintarile la adresa lui Hering sau cum il cheama, SA INCETEZE! Sunteti suparati? Sunteti furiosi? Abtineti-va! Daca ii faceti amenintari, sunteti exact cum spune el ca sunteti. Asa ca ganditi-va bine inainte de a scrie ceva.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Baka man
post Jan 5 2008, 08:48 PM
Post #68


The Baka man ^^
*****

Group: Members+
Posts: 667
Joined: 21-March 07
From: Ploiesti
Member No.: 3.986
Points: 1.803
Gender:



OMG, violent anime fan here, better stay away from me or I'll stab you with an axe.
Bla bla, m-am uitat si eu in mare pe acolo, i-am lasat un comment si acum nu mai intru iar decat daca imi spune cineva ca se intampla ceva interesant pe acolo.
Daca tipu e prost, treaba lui. Desi, precum multi altii, eu nu cred ca e un simplu nene ce are ceva cu anime-urile. Treaba aia e mult prea elaborata pentru o persoana ce ar fi in stare sa creada o asemenea stupizenie. Nu i-as zice insa nici troll, dar pe aproape este.
Probabil ca acum nu mai poate de bucurie.
Si btw people, toate topicurile despre acest site (eu stiu deja de 3, pe m-a,a-c si forumul mangashop), precum si comentariile nu fac decat sa il ajute. I se creaza backlinks, blogul devine activ, comentarii multe deci update constant si frecvent de continut adica hrana pentru crawlers, publicitate, pozitii mai bune in motoarele de cautare, crestere de pagerank si bla bla bla.
Just ignore it! Plus ca nu e frumos sa va luati de persoanele cu dizabilitati psihice :P

Oh, and don't feed the trolles, pet them ^^
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

kaoru
post Jan 5 2008, 09:23 PM
Post #69


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 600
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 22
Points: 344



Pe mine unul ma bucura ca incep oamenii sa se trezeasca, sa aiba reactii, sa dea din picioare din maini...
Pe de alta parte (nimic nou sub soare) ma mahneste sistemul de informare din Romania din nou, si din nou si din nou...care duce la reactii de genul asta.
Ce facem o luam de la capat..? hai sa dam copy paste la toate disputele avute cu diversi (exista topicuri cu diverse articole de prin ziare etc. adminii stiu mai bine) care din cauza unei dezinformari combinate cu diverse circumstante si probleme personale fac diverse afirmatii. Ca fac afirmatii este ok, ca le fac intr-un anumit fel sfidator, jignitor si avid de contra-reactie doar pentru a-si demonstra teoria mi se pare pueril.
Hai sa incercam sa vedem nu partile bune ci 'oportunitatile' unor astfel de momente.
Pentru mine este o confirmare ca fenomenul a luat o amploare deosebita intr-o perioada destul de scurta de timp - a nu se intelege ca masor astfel de lucruri cantarind reactii de genul celor blogului domnului Herring, ci doar ca adaug aceasta la multe altele.
Ma aflu in cadrul comunitatii anime-club si anime in general...de atat de mult timp incat mi-e si greu sa-mi mai aduc aminte, si din pacate astfel de reactii (din ambele parti, sau toate partile) vin si pleaca fara sa se intample nimic deosebit in sensul constructiv. Nici progres nici macar regres...ci doar o stagnare urat mirositoare chiar puturoasa la capitolul dialog si informare. In rest fenomenul creste, creste imens...si cu cateva exceptii ramane asa cu un sentiment de underground intr-o oarecare masura. Asta este alt subiect mult prea complex si mai bine nu intru in detalii. Pe de o parte imi provoaca un zambet asa linistit si smecher lol.
Pe de alta parte ma supara si reactiile voastre ale unora de pe forum dar...nu le acuz...
In rest...ce sa mai zic. Nu cred ca as spune nimic nou si si asa devin plictisitor probabil.
Mai multe in sensul unei justificari poate gasiti in ce am postat si in cadrul Blog-ului domnului Herring.
Ja!

PS: daca e iar cine cred eu...cauta o strategie noua te rog din suflet :) fa disputa publica la o scara mai ampla. Dute in piata universitatii cu o pancarda, tipa fa ceva.
get married already :)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Animal
post Jan 6 2008, 03:43 PM
Post #70


Veteran
**********

Group: Members+
Posts: 1.316
Joined: --
From: Depends on when you are reading this.
Member No.: 404
Points: 2.147
Gender:



Nu inteleg de ce va intereseaza ce scriu toti prostii pe internet. Dati un search pe gugal si gasitii pe toti daca tot ati inceput witch hunt-ul. Ce sa zic...ma doare la pateu ca a facut un stereotip jalnic "anime fanilor". Parca eu nu pot sa fac acelasi lucru cu el/ea dar e o pierdere de vreme. Nici nam stat sa citesc ce a scris pentru ca nu ma intereseaza.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

The Different Mechanist
post Jan 6 2008, 11:17 PM
Post #71


Steambou
***

Group: Members+
Posts: 273
Joined: 18-April 06
From: New London
Member No.: 2.447
Points: 584
Gender:



10/10 :rolleyes:


Totusi poate ar trebui dusa treaba in continuare, macar asa putem face la caterinca o "scrisoare din partea unui grup ingrijorat de parinti" catre Antena 1, ProTV, Prima, whatever, cum ca "uite domle ce pericol ne ameninta copii mai nou - uitati aici articole bine documentate" si sa vedem ulterior cine "musca" - daca ne trezim apoi cu vreun reportaj incepem sa facem urat, scrisori oficiale s.a.m.d. - adica ei dau stiri false/prost informate bazate pe fictiuni scrise la misto de diversi pe net?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Lumpy
post Jan 7 2008, 12:14 AM
Post #72


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 572
Joined: --
From: Iasi/Focsani
Member No.: 5
Points: 794
Gender:



De acord cu DM 10/10... mi sa parut mie ca miroase a troll. Ma inclin in fata autorului. De asta e bine sa urmezi cu strictete regula 14.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

IceJack
post Jan 9 2008, 05:08 PM
Post #73


Palora, inactivist de partid
******

Group: Members+
Posts: 726
Joined: --
From: here, dreaming of elsewhere
Member No.: 563
Points: 399
Gender:



wai un topic in care Scorp era impotriva restului lumi (si un troll cu blog pe acolo) si eu n-am prins de veste? RUSINE SA VA FIE CA NU MA ANUNTATI (acu tre sa astept iar sa ajung la bucuresti sa il bat...la Macao) :lol:

On topic: eh n-am prins blogu ci doar mesajul cum ca ar fii 'o gluma'
Oh well sunt de acord si cu scorp si mini banda lui(da animeul poate avea si are o influenta negativa...) si cu ranma & co. (...de multe ori numai asupra celor care au intradevar probleme in familie, psihice sau is americani teribilizati). 'Anime-ul ii face pe copii sa se retraga in ei si sa fie super timizi' (semi-qute la ce am prins pe aici) poate dar animeul e si un loc in care copii/persoanele deja timide/terifiate(de o lume rea,cruda,etc) se retrag si prin intermediul careia gasesc comunitatii care sa ii accepte (my 2 cents)

Tousi un pic de atentie e recomandata ca nu toti pot sa iasa dupa 2-3-10 zile de anime cu masa/wc/somn si sa se impace cu ideea ca totusi lumea noastra e destul de anosta...(fara sa se sinucida in diferite feluri)

P.S. E o lume libera si fiecare are dreptul sa zica ce vrea, totusi nu are rost sa va luptati cu morile de vant (indivizi ce fac chesti doar pentru atentie sau au un punct de vedere adanc inradacinat in mintea lor oricum o fii ea) cand puteti sa va faceti propile morii de vant...cum ar fii un blog care sustine anime sau un blog cum ca trollul blogului vizat este *insert personal insult here* (ups...nvm nu ati auzit asta de la mine) :rolleyes:

P.S.2 ..personal eu zic ca de toata asta e vinovat NARUTO :twisted:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

nixodus
post Jan 21 2008, 03:28 AM
Post #74


Newbie
*

Group: Members
Posts: 6
Joined: 18-January 08
Member No.: 5.986
Points: 17
Gender:



pozele de la sfarsit , old is old dar totusi bune 0.o
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Tanum
post Jan 22 2008, 01:55 AM
Post #75


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 38
Joined: 21-November 07
Member No.: 5.605
Points: 77
Gender:



Warning:
The following message is useless, just like this topic (blog).

Nu mai are rost sa mai spun nimik, deja s-au spus prea multe, oricum totul mi s-a parut o pierdere de timp. Macar daca s-ar fii adus contra-argumente mai solide. Totul a parut ca o lupta intre Don Quijote si morile de vant. Ghici cine a castigat!? ^_^
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

frosty
post Feb 27 2008, 11:24 AM
Post #76


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 69
Joined: 12-November 07
From: Targoviste
Member No.: 5.552
Points: 158
Gender:



Mai oameni buni calmati-va, ca pana la urma urmei nimeni nu obliga pe nimeni sa se suite la ceva anume. Acu' daca tipu' e dobitoc cum vreti sa inteleaga animeul? Si eu la unul din cursurile de la jurnalism am avut o disputa in care s-a ajuns sa discutam despre "violenta in animeuri" si le-am spus clar "nimeni nu te obliga si nu obliga nici copii sa se uite pe Animax (am dat ca xeamplu canalul asta pt asta mi-a venit in minte) si in plus de asta scrie clar ca programul este interzis copiilor sub 15 ani". In cuncluzie daca esti prea mic si nu te tine neuronul nu te uita, abia faci un bine comunitatii.

Zambiti, viata e frumoasa :D :D :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

kun san
post Feb 27 2008, 12:39 PM
Post #77


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 139
Joined: 3-October 06
Member No.: 3.066
Points: 1.073
Gender:



Ei s-au calmat de mai bine de o luna... <_<
Nu era nevoie sa readuci in atentie aiureala asta de topic... sage...

...下げ...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

frosty
post Feb 27 2008, 02:56 PM
Post #78


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 69
Joined: 12-November 07
From: Targoviste
Member No.: 5.552
Points: 158
Gender:



gome, gome <_< , da dupa ce am citit ce era scris pe acolo am zis sa-mi sp si eu parerea, acu ma scuzi.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Akira
post Apr 21 2008, 08:39 PM
Post #79


Newbie
*

Group: Members
Posts: 9
Joined: 21-April 08
Member No.: 6.651
Points: 19
Gender:



Hmmm. Dar de telenovele ce parere are? Mai buna?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

4 Pages « < 2 3 4
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 29th March 2024 - 03:19 AM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |