Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


bakemonotoyz.ro

3 Pages < 1 2 3 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Manga_anime@carturesti


Shingo
post May 26 2006, 04:35 PM
Post #21


Fighter in the Wind
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 146
Joined: --
From: Bruxelles/Belgium
Member No.: 53
Points: 152
Gender:



Uff mi-a parut rau ca nu am venit dar ... uni oameni mai si muncesc si in ultimul timp that's all they do ... :(
Oh well .. ignore me while i browse through the pictures.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

kmrade
post May 26 2006, 04:39 PM
Post #22


Master
***

Group: Members+
Posts: 119
Joined: 17-March 06
From: Bucuresti
Member No.: 2.298
Points: 162
Gender:



Oricum .. nu mai fiti suparati k eu cred si sunt increzator k o sa mai fie .... actiuni deastea ...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Ranma-kun
post May 27 2006, 02:32 AM
Post #23


Hagane no Hakase
Group Icon

Group: Root Admin
Posts: 2.379
Joined: --
From: Berlin
Member No.: 4
Points: 9.177
Gender:



Uitati-va si la ce au postat cei de pe manga.ro ca ei au pus si explicatii la pozele postate, asha mai intelegeti si cine e prin ele:
http://manga.ro/forum/viewtopic.php?t=1002&start=0

P.S. cat despre parerea mea.. well better than nothing, dar data viitoare incercati si voi primavara sau toamna, or bring an air conditioner, sau.... incercati in beci... nu in pod :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

hunter
post May 27 2006, 06:50 AM
Post #24


VIP
**

Group: Members+
Posts: 46
Joined: 20-February 06
Member No.: 2.196
Points: 103
Gender:



pt cei care mai sunt si p manga.ro , sa stiti k si acolo s-au pus poze, care-s mult mai faine fata de astea :twisted: :lol:
daca nu aveti user , mai bine v-ati face unul
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

axi
post May 27 2006, 07:47 AM
Post #25


Sempai?!
**********

Group: Members+
Posts: 2.481
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 244
Points: 2.193
Gender:



lol ... am fost de fatza ... no need for pictures ... the real thing is far better :P
cat despre caldura sa ne intelegem ... glumim aici. e adevarat ca a fost cald insa eu unul nu ma plang, nu e vina organizatorilor ... la o adica ce sa faca oamenii aia? sa aduca AC de acasa la punga? :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Urfe
post May 27 2006, 10:13 AM
Post #26


Veteran
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.111
Joined: --
From: Brasov
Member No.: 23
Points: 548
Gender:



Lasa, toata transpiratia face ca evenimentul sa para chiar si mai 'muncit' decat a fost.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

The Different Mechanist
post May 27 2006, 10:57 AM
Post #27


Steambou
***

Group: Members+
Posts: 273
Joined: 18-April 06
From: New London
Member No.: 2.447
Points: 584
Gender:



Sincer, nu ma asteptam ca reactiile sa fie atat de bune la adresa evenimentului...Oricum, trebuie mentionat un lucru. Pionierii nu au fost Anime-Club sau Manga.ro . Pionierii au fost userii de pe Anime-Club si de pe Manga.ro, precum si artistii care au fost de acord sa ne ajute cu organizatul expozitiei si sa isi ofere lucrarile publicului in acest mod. Tin sa multumesc pe aceasta cale suportului oferit de toti cei care s-au implicat in acest proiect.

Costin Benescu (Alien Ape Star), Anca Benera (Digitaldress.eu), Simona Grosa, Ovidiu Hrin (Shubakiller), Ciprian Dicu (Tehas), Sergiu Negulici (Reniform), Veronica Solomon (InKa Mon), Matei Apostolescu (Beaucoupzero), Gabriela Maria Vlad & mono (Sistaz), Gabor Alexandra Stefania (Asra), Marcu Mihai (Mistik), Cristian Darstar (Akira), Irina Bako (blis in uanderlend), Xenia Stan (Xiusha), Horia Daniel (Kaeru), Alexandra Ujeuca (Uje) - Fara toti acesti artisti evenimentul poate ar fi avut loc, poate nu...Dar cu siguranta nu ar mai fi fost asa de viu.

Apoi ar fi toti ceilalti care ne-au sprijinit atat fizic, cat si psihic. Daca nu era Methos cu arzatorul ala caruia el ii zicea proiector, lucrurile ar fi fost mult mai reci. Card ne-a ajutat sa obtinem al doilea proiector de la liceul Ion Creanga (care desi nu a fost nevoie sa fie pus in functiune (A se citi nu s-a putut pune din cauza problemelor video de la calculatorul meu, courtesy of Ice :P ) a prins bine). Eyeobs, fiindca a pus si el jumatate din banii pentru tiparirea afiselor, si a venit cu stocul mangashop dupa el :) . Ruxi, ca ne-a mai facut ceva "exposure" pe la presa si impreuna cu Whip, Axi, Kisa, Asra, Kaeru, Inkamon, Simona si Bogdan au strans ceva banuti pentru un mic protocol acolo. Phobossitul asta de Phoboss a tras la plotter doua postere A2 pentru "M_A@C" si "Project Sakura" pe banii lui (Ce, credeai ca ti-i dau inapoi? Fraiere, bere primesti, troc, nu beneficii pecuniare ;) ). Il rementionez pe Mihai Marcu (Mistik) pentru ca el a facut designul afisului pe care il cunoasteti toti. Multumiri lui Coyotee si lui Otaku pentru publicarea anunturilor/afiselor pe site-uri si pentru prezenta lor (sa faci un drum de la Brasov pana la Bucuresti impreuna cu o parte din forumul manga.ro special pentru eveniment e un lucru demn de respect). Trebuie amintiti si domnul Cristian Neagoe, PR la Carturesti, care ne-a pus la dispozitie spatiul, precum si echipa librariei care ne-a suportat pe parcursul intregii zile.

Multumiri se duc si inspre toti ceilalti care au contribuit sub o forma sau alta la promovarea eventului prin impartit de afise sau mentionari pe diverse forumuri sau bloguri, precum si publicului care a fost prezent acolo toata ziua, in pofida caldurii inabusitoare. Si pentru cei pe care i-a suparat acest lucru tin sa le spun doar atat: Ne-am invatat lectia. Urmatoarea editie a "Manga_Anime@..." va fi mai mare, mai bine organizata si se va tine intr-un loc mai...racoros :P

La sfarsit l-am lasat pe eroul evenimentului. Acea persoana fara de care lucrurile ar fi stat cu totul altfel. De departe cel mai nedormit dintre noi in perioada premergatoare eventului, cel care si-a sacrificat week-end-urile si m-a suportat pe capul lui cam o luna, individul fara de care partea video n-ar mai fi fost asa de...video, nimeni altul decat ICE, Laurentiu Moldoveanu, tipul care a renuntat pentru o luna la o mare parte din viata sa sociala pentru montajul/taierea/aranjarea/subtitrarea/timingul partii video prezenta la eveniment, si care va fi disponibila pentru download curand...(Ca daca nu, Coyotee... :angry: ) Tot respectul, tovarase ICE, si speram sa fii in continuare cu noi la editiile viitoare ale "Manga_Anime@...". PS - Faza cu demisia a fost superba. FELICITARI! SI LA MAI MARE!


In incheiere tin sa adaug ca din punctul meu de vedere cea mai mare reusita a acestei "conventii" a fost de departe modul in care a reusit sa adune lumea de prin toata tara. Au venit oameni din Timisoara, din Brasov, din Galati si s-au alaturat lumii din Bucuresti NUMAI pentru a face parte din aceasta prima editie a evenimentului. In afara de asta i-am vazut si eu pentru prima data pe Coyotee si pe Otaku in aceeasi incapere, in acelasi timp :twisted: . Cu toate ca a fost TOTAL HAOTIC, desi nu prea a iesit cum am planuit noi, vad ca lumii i-a placut enorm. Poate pentru ca desi a fost haotic, a fost fun :) . Asa ca incercam sa il facem pe urmatorul si mai fun (nu mai haotic, doar mai fun :P )
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

kmrade
post May 27 2006, 12:14 PM
Post #28


Master
***

Group: Members+
Posts: 119
Joined: 17-March 06
From: Bucuresti
Member No.: 2.298
Points: 162
Gender:



again mechanist ne uimeste ^^ frumos discurs ... mai frumos decat cele care leai tinut la conventie .. :P ar fi trebuit sa facem conventie pe forum ^^ doamne ce glume pe mine azi ... a fos frumos ... dar la urmatoarea conventie sa ii pomenim si pe cei de pe m-a.ro k si acolo sunt oameni de seama a comunitatii noastre !!! dar cand leor invia siteul ^^
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Coyotee
post May 27 2006, 01:48 PM
Post #29


The guy in the shadows
Group Icon

Group: Root Admin
Posts: 1.317
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 2
Points: 4.347
Gender:



Am inceput incarcarea prezentarilor de la conferinta

Le gasiti la sectiunea Downloaduri de pe site, in categoria Manga_Anime@Carturesti

Momentan au fost adaugate doar 2 clipuri si anume clipul de introducere si prezentarea proiectului sakura.

Restul clipurilor (inclusiv secventele de anime prezentate) vor fi si ele urmate in curand!

Toate drepturile asupra fisierelor apartin Manga_Anime@Carturesti!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Rezo The Red Priest
post May 27 2006, 05:20 PM
Post #30


Grand Cardinal
******

Group: Members+
Posts: 937
Joined: 18-August 05
From: Bucuresti
Member No.: 1.746
Points: 2.024
Gender:




Ce bine! Asa vad si eu ce am pierdut :(
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Kagome-chan
post May 27 2006, 07:44 PM
Post #31


ArTiStiK FuSi0n
****

Group: Members+
Posts: 450
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 1.174
Points: 675
Gender:



Off, Dane...si eu care credeam ca te-ai saturat de discursuri ! :lol: Anyway, grabiti-va cu urmatorul event . Atunci voi sta de la inceputul inceputului , pana la sfarsitul sfarsitului. :D Promit sa nu mai dau bir cu fugitii! :rolleyes: He !he! Nu mai scapati de mine ! :twisted:

User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Urfe
post May 28 2006, 12:51 PM
Post #32


Veteran
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.111
Joined: --
From: Brasov
Member No.: 23
Points: 548
Gender:



Va multumesc pentru filmele puse la dispozitia noastra!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

ruxi
post May 29 2006, 12:35 PM
Post #33


Spam Police Reloaded... where the case, of course :)
Group Icon

Group: Members+
Posts: 885
Joined: --
From: Bucharest
Member No.: 233
Points: 1.392
Gender:



am uitat sa mentionez o chestie care, pe mine personal, m-a deranjat foarte tare. ma refer la atitudinea postului teve Aplus. sincer, niciodata nu mi s-a intamplat sa vad intr-un proiect atata lipsa de bun simt. nu inteleg de ce au aparut pe afis, dar in fine.... din cate stiu eu (ca doar lucrez pe management de proiect), un parteneriat implica beneficii de ambele parti. beneficiile Aplus din toata treaba asta au fost evidente: promovare pe afisul evenimentului, promovare in cadrul evenimentului (am vazut ca si-au plantat afisele proprii in mansarda de la Carturesti si ca exista si un teanc din care sa se poata servi tot omu'). in schimb, curiozitatea mea ramane urmatoarea: cu ce a participat Aplus la acest event? numai cu o zi inainte de eveniment s-au gandit si ei sa puna un anunt minimal pe site, anunt din care, surpriza, lipseau tocmai numele organizatorilor si al partenerilor de proiect. cineva care ar fi intrat pe situl aplus si habar n-ar fi avut despre ce e vorba, ar fi inteles, logic, ca toata chestia e organizata de ei. ca sa nu mai vorbesc de faptul ca a doua zi dupa eveniment anuntul (si tot ce era legat de ce s-a intamplat la carturesti) a disparut fara urma. nu vreau sa lansez o polemica, dar m-am enervat mult prea tare si simteam nevoia sa-mi expun parerea. asemenea atitudine pur si simplu imi repugna.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

kmrade
post May 29 2006, 04:16 PM
Post #34


Master
***

Group: Members+
Posts: 119
Joined: 17-March 06
From: Bucuresti
Member No.: 2.298
Points: 162
Gender:



are dreptate ruxi ... puteau face ceva mai mult decat 2 postere ... puteau sa aduca .. anime pt proectii parerea mea :D sau ... ceva material sa se imiplice mai mult ... sau extraordinar ar fi fost sa faca o emisiune pe a plus cu conventia ... acuma nush suna cam ciudat dar ... asta e ...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Urfe
post May 29 2006, 04:49 PM
Post #35


Veteran
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.111
Joined: --
From: Brasov
Member No.: 23
Points: 548
Gender:



Eh, conteaza? Daca ar fi promovat evenimentul ca fiind al lor, da, ar fi fost grav. Lipsa lor de interes nu dauneaza nimanui (asta daca e lipsa de interes..).
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

LordMethos
post May 29 2006, 06:21 PM
Post #36


wandering shade
**********

Group: V.I.P.
Posts: 1.163
Joined: --
From: Iron Tower of Zebdora
Member No.: 364
Points: 2.120
Gender:



detaliiii .... a iesit misto ... asta conteaza ..
la mai multe evenimente de genu asta si la mai multi vizitatori :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Yuki-seme
post May 29 2006, 06:58 PM
Post #37


yaoi addict
**

Group: Members+
Posts: 37
Joined: 19-May 06
From: bucuresti
Member No.: 2.565
Points: 92
Gender:



Oki…acum vad si eu topicu…XD a little late, I know…
pei am fost si eu pe acolo…sincer mai mult din curiozitate (cum sunt noua pe forum, nu stiam cine, ce si cum; sa zicem ca am fost un otaku extern pana acum :D, promise to focus on intern side from now on ); si am ramas chiar placut impresionata…pe bune!
Intreaga atmosfera a fost chiar interesanta; lume agitata, expunandu-si adevarate opera de arta (si nu zic asta doar sa fac implicatii sa se simta bine, chiar s-au ridicat la standardele fenomenului “ANIME-MANGA”); multi curiosi cu nasucurile prin exponate, printe care si eu :D; si o prezentare foarte buna…poate discursul lui Dan nu a fost impecabil, da’ tocmai asta a destins…a parut o discutie relaxata (I doubt he felt the same way though XDD), care a atras atentia mai bine decat un intreg sir de fraze spuse ca la carte.
S-au vazut fara indoiala toate eforturile organizatorilor, si sigur au fost mai mult decat appreciate de public.
Imi pare rau ca n-am putut sa raman pana la sfarsit, poate luam si o manga ceva:D; dar eram plecata de la 8 am, nemancata, si adaugand pe deasupra si caldura aia…ehmmm toti avem o limita (recunosc, am mea destul de devreme, am plecat pe la 5 XD)
Anyways…o nota pentru intrgul eveniment 100/10. Ce-mi doresc pe viitor…mai multe (ehe...asta cu timpul, stiu ^__^)
So, FELICITARI!!!!!!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Coyotee
post May 31 2006, 09:47 AM
Post #38


The guy in the shadows
Group Icon

Group: Root Admin
Posts: 1.317
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 2
Points: 4.347
Gender:



Toate clipurile proiectate in timpul evenimentului manga_anime@carturesti sunt acum online!!!

Le gasiti pe toate la sectiunea downloads
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

ruxi
post May 31 2006, 10:36 AM
Post #39


Spam Police Reloaded... where the case, of course :)
Group Icon

Group: Members+
Posts: 885
Joined: --
From: Bucharest
Member No.: 233
Points: 1.392
Gender:



cumparati-va si voi Observator Cultural de azi. am scris un articol despre ce s-a intamplat la Carturesti :)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Urfe
post May 31 2006, 03:18 PM
Post #40


Veteran
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.111
Joined: --
From: Brasov
Member No.: 23
Points: 548
Gender:



Un mic ajutor celor care nu si-l pot cumpara, te rog. Link sau articol :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

3 Pages < 1 2 3 >
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 18th April 2024 - 02:54 PM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |