Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


bakemonotoyz.ro

2 Pages  1 2 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Yu-gi-oh!, Ce fel de duelist esti?


Inuyasha-girl
post Oct 29 2006, 10:43 AM
Post #1


Incepator
**

Group: Members
Posts: 23
Joined: 28-October 06
From: Japonia Feudala
Member No.: 3.192
Points: 57
Gender:



Nu,nu e un test :( .Scrieti aici informatiile voastre fata de carti :) :

Nume:Marcu Lavinia
Monstri:de toate tipurile
Specializatia:dragoni
Carti:de toate tipurile
Strategie:secret
Alte informatii:Eu imi aleg cartile cu grija,si am grija ca ele sa nu cada prada efectului altor carti.Ador cartile dragoni si majoritatea monstrilor sunt cu ele.Am cartile cu putere nelimitata ca Exodia si cei doi dragoni zeiegipteni.Accept orice fel de provocare.Asa ca dai inainte si provoacama...daca ai curaj!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Mogadorian
post Nov 3 2006, 06:59 PM
Post #2


Touketsu Kasai
***

Group: Members+
Posts: 192
Joined: 19-April 06
From: București România
Member No.: 2.450
Points: 624
Gender:



Numele de pe vremea cand ma duelam cu prietenii era DragonMaster...cartzile mele preferate erau...dupa cum spune shi numele cele cu dragoni...inca le mai pastrez...plus ca aveam vreo doua care-mi proteja totzi monshtrii tip dragon shi altele care le protejau pe ele...eram aproape imbatabil...pana cand mi-au interzis sa folosesc astfel de cartzi...tot am ramas pe podium(eram al treilea in orash) dar nu a mai fost la fel...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Inuyasha-girl
post Nov 4 2006, 10:59 PM
Post #3


Incepator
**

Group: Members
Posts: 23
Joined: 28-October 06
From: Japonia Feudala
Member No.: 3.192
Points: 57
Gender:



Da,sigur.Nu stiu ce porecla sa-mi pun,dar ce fel de porecle i-ai pune cuiva care are majoritatea dragonilor si carti extrem de bune...poate Girl of dragons,the master duelist. B) Bine,ma cam ia valul.Dar totusi,m-am duelat cu multi si a existat doar o persoana care sa ma invinga.Dar cu ce pachet am acum,nimeni nu ma invinge.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Mogadorian
post Nov 4 2006, 11:12 PM
Post #4


Touketsu Kasai
***

Group: Members+
Posts: 192
Joined: 19-April 06
From: București România
Member No.: 2.450
Points: 624
Gender:



Mi-ar fi placut sa-tzi dovedesc contrariul dar cartzile mele au ajuns exponate de colectzie...imi e imposibil sa le desigilez...shi in plus...cred ca DragonLady tzi s-ar potrivi de minune...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Inuyasha-girl
post Nov 5 2006, 10:10 AM
Post #5


Incepator
**

Group: Members
Posts: 23
Joined: 28-October 06
From: Japonia Feudala
Member No.: 3.192
Points: 57
Gender:



Sigilate?Ma,tu nu spui prostii acolo?In plus cred ca e doar o carte care sa ma invinga.Aceea este blue eyes,shining dragon.Ai tu aceea carte?Ai toate partile de exodia?Ai toti cei trei zeiegipteni?Daca da (la toate intrebarile) ma bati la sigur.Si cred ca dragonlady e pentru alea mai in varsta,poate dragongirl sau dragonqueen sau dragonprincess sau dragongoddes.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Mogadorian
post Nov 5 2006, 01:12 PM
Post #6


Touketsu Kasai
***

Group: Members+
Posts: 192
Joined: 19-April 06
From: București România
Member No.: 2.450
Points: 624
Gender:



"Sweetdragon" tzi s-ar potrivi...am totzi cei trei "blue eyes white dragon", toate partzile din Exodia, cei trei zei egipteni +alte cartzi care tzi-ar dace praf deck-ul...dar dupa cum spuneam...eu mi-am sigilat cartzile shi acum sunt puse intr-un raft...sa-mi aminteasca de vremurile bune...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Inuyasha-girl
post Nov 6 2006, 07:51 PM
Post #7


Incepator
**

Group: Members
Posts: 23
Joined: 28-October 06
From: Japonia Feudala
Member No.: 3.192
Points: 57
Gender:



In locul tau Le-as fi dat un loc de onoare undeva,cu multe decorati.De ce naiba le-ai sigilat?Eu caut intotdeauna noi provocari.Am baieti pe aici care joaca,dar i-am batut de 1000 ori.Acum mi-am facut un pachet de milioane.Vreau sa-l incerc pe cineva bun.SweetDragon e prea pt sclifosite.
P.S:Dupa ce mi-ai spus ce carti ai,s-ar putea sa ma bati,dar eu ma refeream la The blue eyes,shining dragon,nu la aceeia care il formeaza pe Blue Eyes Endless dragon.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Mogadorian
post Nov 6 2006, 11:05 PM
Post #8


Touketsu Kasai
***

Group: Members+
Posts: 192
Joined: 19-April 06
From: București România
Member No.: 2.450
Points: 624
Gender:



Mie mi se pare logic ca dak aii am pe cei trei, am shi fuzionarea lor...and by the way...s-ar putea sa le scot de la naftalina...dar suntem destul de departe unul de altul, sa-tzi arat ce poate un ex Duel Master...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Ranma-kun
post Nov 7 2006, 01:03 AM
Post #9


Hagane no Hakase
Group Icon

Group: Root Admin
Posts: 2.379
Joined: --
From: Berlin
Member No.: 4
Points: 9.177
Gender:



Nu cred ca monshtrii puternici sunt atat de importanti, in general cel mai important e sa ai un deck balansat cu multi monshtri mici mai puternici si multe carti magice cu care sa le mareshti punctele de atac si sa distrugi monshtrii adversari.
Monshtrii foarte puternici sunt foarte greu de folosit, mai intai trebuie sa ai doi sau trei monshtrii pe camp sau/si o carte magica cu care sa ii chemi.
Iar daca ai prea multi monshtrii care necesita carti sau sacrificii
nu vei avea destui monshtrii mai slabi pentru sacrificiu.

Nici eu n-am mai jucat de aproape doi ani insa deck-ul meu de obicei era axat pe cati mai multi monshtrii peste 1700 care sa ii pot chema fara sacrificii si carti magice care ori sa le mareasca puterea de atac ori alte efecte.

In general cel mai important lucru este sa sti sa combini cartile magice/capcane cu monshtrii pe care ii ai nu sa ai monshtri cat mai puternici. Crede-ma am avut si eu 2 zei egipteni in Deck insa rare ori ii foloseam pentru ca e greu sa-i aduci in joc si e si mai greu sa ii pastrezi.

Iar stilul de ati axa deck-ul pe un singur tip de monstrii e destul de periculos, de exemplu eu cred ca am cel putin 5 carti spell/capcane care sunt doar pentru monshtrii de tip dragon, din care 2 afecteaza toti monshtrii de acel tip de pe field.

Din experienta mea mai bine strangi mai multe carti care iti ajuta monshtrii in mod general decat monshtrii de un anumit tip, pentru ca oricand poate cineva ori sa-ti scoata cartile magice cu un spell ori sa foloseasca un spellcard contra tuturor monshtrilor de acel tip.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Mogadorian
post Nov 9 2006, 03:18 PM
Post #10


Touketsu Kasai
***

Group: Members+
Posts: 192
Joined: 19-April 06
From: București România
Member No.: 2.450
Points: 624
Gender:



Adevarat, poate fi un dezavantaj sa ai monshtrii de acelashi tip...dar eu m-am gandit la asta shi jumatate din cartzile mele magice ii ajuta sau distrug cartzile care ar putea sa-i afecteze...cat despre monshtrii mici, nu te teme am catziva, nu ash putea sa pun unii din cei mari dak nu i-ash avea...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Inuyasha-girl
post Nov 18 2006, 12:51 PM
Post #11


Incepator
**

Group: Members
Posts: 23
Joined: 28-October 06
From: Japonia Feudala
Member No.: 3.192
Points: 57
Gender:



Dap,ce ai spus suna exact ca pachetul meu.Dar am spus doar ca imi plac dragonii,nu ca am tot pachetul plin de ei!Am grija de toate detaliile,si imi testez pachetul pentru al face perfect!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

skillz
post Nov 18 2006, 02:55 PM
Post #12


good2theN, evil2theS, light2theE, darkness2theW
**

Group: Members+
Posts: 42
Joined: 7-November 06
From: Buc
Member No.: 3.241
Points: 66
Gender:



eu aveam monstri in mare parte Dark .... j doar aja info ... exista o care care nu itzi da voie sa sumonezi orice tip d dragon ( o aveam ) ... in tinereatzea mea am fost de ne invins datorita ca imi schimbam constant deckul dar o singura carte o foloseam in fiecare duel j anume cartea mea preferata Summoned Skull. e bine sa itzi dai seama cand tzi s-a dus timpul j sa te retragi onorabil decat sa te chinui in zadar.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Mogadorian
post Nov 20 2006, 03:43 PM
Post #13


Touketsu Kasai
***

Group: Members+
Posts: 192
Joined: 19-April 06
From: București România
Member No.: 2.450
Points: 624
Gender:



Eu m-am retras cand mai aveam decat 1 duelis in fatza mea...shi ala era varu'meo...
Cartea care opreshte orice monstru de tip dragon sa fie sumonat...cred ca a fost folosita impotriva mea de cateva ori...in zadar...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

skillz
post Nov 20 2006, 08:27 PM
Post #14


good2theN, evil2theS, light2theE, darkness2theW
**

Group: Members+
Posts: 42
Joined: 7-November 06
From: Buc
Member No.: 3.241
Points: 66
Gender:



daca ai j trapcards care sa o protejeze nu e in zadar .... tzi-ash demonstra odata dar nu cred ca mai am deku ( cred ca l-am dat unui tov )
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Mogadorian
post Nov 21 2006, 12:05 AM
Post #15


Touketsu Kasai
***

Group: Members+
Posts: 192
Joined: 19-April 06
From: București România
Member No.: 2.450
Points: 624
Gender:



No problem...nici en nu-l desfac...deshi sunt foarte curios cum ai fi reushit...poate altadata...candva in viitor...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

skillz
post Nov 21 2006, 01:10 PM
Post #16


good2theN, evil2theS, light2theE, darkness2theW
**

Group: Members+
Posts: 42
Joined: 7-November 06
From: Buc
Member No.: 3.241
Points: 66
Gender:



apropo eu nu folosesc deloc cartzi mai noi d saga cu cei 3 zei ... aja ca s-ar putea sa ai 1 avantaj daca doresti sa itzi updatezi decku :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Angelus
post Dec 6 2006, 10:28 PM
Post #17


Newbie
*

Group: Members
Posts: 5
Joined: 6-December 06
Member No.: 3.397
Points: 14
Gender:



Sunt ipresionat de forumu asta.

In caz ca vorbiti despre TC-uri originale wow, dar daca is toate fakuri ca la tm nu este un mare lucru, exodia si zeii sunt interzisi in campionate mai importante deci nu este mare lucru sa castigi cu un deck care le contine.


Daca vorbiti despre carti originale mi-ati spune si mie de unde le aveti, pe aici in tm se gasesc numa cartile falsificate cu atk/def exagerate ca de exemplu un monstru lvl 3 cu 8000, greseli de tipar in descriere si chesti de genu.

Oricum si eu cred ca un deck balansat este bun dar prefer monstri spellcaster/mage
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Narumi
post Dec 7 2006, 10:22 AM
Post #18


Class Member
****

Group: Members+
Posts: 337
Joined: 5-December 06
Member No.: 3.387
Points: 394
Gender:



M-am duelat foarte mult cu carti Yu Gi Oh, dar am terminat-o akm 1 an! Aveam 6 carti Exodia , toti cei 3 monstri zeo-egipteni, Blue Eyes fuzionat....etc. :rolleyes:
Specialitatea mea erau cartile capcana, cu care castigam adesea dueluri... Am pierdut vreo 3-4 dueluri, dar in rest..., nu sunt eu atat de modest, dar sunt destul de bun la jocul "Duel Monsters"... :)
Blue Eyes shine-dragon e creaura aya din filmul "YU-GI-OH: The piramid of ...", nu? Nici makar la americani nu s-au fkt carti originale cu el, dar mai zic la noi... :lol:!
Oricum, poate pe viitor cand se vor moderniza calc. ;) s-or face holograme de monstri ca in anime...., dar pana at. vom uita toti de Yu Gi OH! :(
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Inuyasha-girl
post Dec 17 2006, 07:07 PM
Post #19


Incepator
**

Group: Members
Posts: 23
Joined: 28-October 06
From: Japonia Feudala
Member No.: 3.192
Points: 57
Gender:



Avum cativa ani am fost la veri si ne-am impartit carti.Atunci mi se pare ca am vazut the blue eyes shining dragon.Da,ai dreptate,am vazut-o in filmul ala.Dar,din nefericire,nu stiam pe atunci cat de puternica e.Iar acum,idioti de veri au dat la schimb si nu mai stiu unde.Of,daca o citeam (stiam engleza,dar ei nu X3) ii fraieream pentru un schimb :(
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

vlad_the_ripper
post Apr 13 2007, 07:55 PM
Post #20


Newbie
*

Group: Members
Posts: 3
Joined: 13-April 07
Member No.: 4.135
Points: 12
Gender:



paiiiiii......eu prefer cartile tip dragon dar ma bazez pe anumite carti: Fusion Gate, White dragon with blue eyes, Hyozanryu( nu cred k ati auzit de el), etc.
cand sunt in situatii grele impotriva unui monstru ma bazez pe Man-eater Bug, iar cand il invoc pe Jinzo nu mai am nicio problema in privinta cartilor capcana.
stiti cumva de unde pot sa-mi iau si eu carti originale in Tecuci?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

2 Pages  1 2 >
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 17th April 2024 - 01:46 AM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |