Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


bakemonotoyz.ro

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Sadamitsu The Destroyer, Street Punk Superhero


Ranma-kun
post Aug 19 2006, 11:24 PM
Post #1


Hagane no Hakase
Group Icon

Group: Root Admin
Posts: 2.379
Joined: --
From: Berlin
Member No.: 4
Points: 9.177
Gender:



Ce sa zic e un fel de crossing intre GTO si Guyver.

Eroul nostru principal este un punk pe nume Sadamitsu, sheful unei gashti renumite, care are o viata "normala" pana cand intr-o zi apar doi extraterestri pe pamant. Un monstru si un android care il urmarea.

Dupa ce androidul este invins pentru ca a incercat sa-l salveze pe Sadamitsu, cel din urma ia rolul androidului primind o armura invincibila.
De acuma in colo slujba lui Sadamitsu este de a apara pamantul de cei 20 de milioane de criminali extratereshtri care vin spre pamant.

Chiar mi-a placut acest anime cu totul ca am vazut doar un ep, pacat ca e cam scurt avand doar 10 episoade. Insa merita vazut, mai ales de fanii anime-urilor gen Guyver.

Torrentul il gasiti aici: http://www.boxtorrents.com/details.php?id=127219 (insa trebuie sa va inregistrati first)

(IMG:http://img215.imageshack.us/img215/4259/hs05017yigz5.jpg)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Trickster
post Aug 20 2006, 02:06 PM
Post #2


communication impaired
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.286
Joined: --
From: The bright side of life
Member No.: 1.518
Points: 2.723
Gender:



Gah, e printre putinele care chiar mi-a parut rau ca le-am vazut. Nu stiu, mie unul mi s-a parut really crappy, cu personaje zgomotoase si poveste stupida... cu ale lui 10 episoade, da tot m-am enervat pe el. Macar sa fi fost funny...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

waste
post Sep 27 2006, 05:43 PM
Post #3


Kira
*****

Group: Members+
Posts: 575
Joined: 16-September 06
From: Galati
Member No.: 2.996
Points: 1.306
Gender:



Mie mi-a placut. E distractiv, trist si interesant in acelasi timp. Da ce ma distreaza cand Junk zice: ,,cer informatii suplimentare". Oricum, sa am eu o armura de aia ca as conduce lumea. :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Probably me
post Sep 27 2006, 09:06 PM
Post #4


Honorific Member
******

Group: Members+
Posts: 720
Joined: 25-September 05
Member No.: 1.823
Points: 1.793
Gender:



Nu prea īi faci un serviciu asemănīndu-l cu Guyver. :) Majoritatea scenariilor de gen nu prea sīnt extraordinare. Guyver a fost pe undeva o excepţie. Eu am avut o bănuială neplăcută īncă de cīnd i-am citit descrierea pe AniDB şi am văzut "20 de milioane de criminali extratereştri".

Deocamdată sīnt imparţial pentru că n-am văzut mare lucru din el dar nu prea sīnt īncurajat să continui. O fi mică seria dar tot se găseşte ceva mai de soi de dat jos. Asta dacă nu reuşeşti să ne convingi de contrariu.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Sidonix
post Sep 27 2006, 10:23 PM
Post #5


Burning Soul
**********

Group: Members+
Posts: 2.890
Joined: --
Member No.: 37
Points: 3.770
Gender:



sadamitsu asta este un anime cu o acuta lipsa de idei scenaristice... mai scot din cind in cind o aberatie japonezii astia... eh... nu cred ca mai conteaza la ei una in plus sau in minus... trebuie sa aiba cu ce sa umple spatiul dintre prime time shows... ma rog daca aveti timp uitati-va... eu l-am sters dupa 4 ep la care cascam din 5 in 5 minute... next...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

waste
post Sep 27 2006, 10:31 PM
Post #6


Kira
*****

Group: Members+
Posts: 575
Joined: 16-September 06
From: Galati
Member No.: 2.996
Points: 1.306
Gender:



Eu nu am avut timp sa casc, era sa mor de ras. Serios, pe mine pana si plictiseala ma amuza. :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

friderika
post Sep 27 2006, 11:43 PM
Post #7


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 146
Joined: 13-February 06
Member No.: 2.176
Points: 322
Gender:



Si eu sant de acord cu Waste....ca ma apuca si pe mine rasul....imi place acest serial si daca este scurt,pentru ca este ceva actiune si ceva comedie....mai ales ca sadamitsu s-a imprietenit cu unul dintre extraeterestri care a devenit un partener pana la moarte.....si mai ales lupta cu Vulturul este super...chiar imi place,si nu ma plictisesc deloc :P ;)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Ranma-kun
post Sep 28 2006, 12:44 PM
Post #8


Hagane no Hakase
Group Icon

Group: Root Admin
Posts: 2.379
Joined: --
From: Berlin
Member No.: 4
Points: 9.177
Gender:



Pe la sfarshit o sa va apuce plansul, sfarshitul este destul de tragic, si mie mi s-a parut oarecum funny, dar in ultimele episoade a devenit destul de serios.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

waste
post Sep 28 2006, 02:39 PM
Post #9


Kira
*****

Group: Members+
Posts: 575
Joined: 16-September 06
From: Galati
Member No.: 2.996
Points: 1.306
Gender:



De parca in Trigun la final te apuca rasul. Dar ce conteaza? Moare cineva, mare branza. Da asta ne arata ca nu toate au un final fericit si ca nici in viata nu putem doar sa radem. Uneori trebuie sa plangem ca apoi sa radem din nou. Asta e viata. E ca marea. Are flux si reflux. :P
Pentru cei care n-au vazut ultimul episod, moare Vulturul.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

CRISY_ANIME
post Mar 8 2007, 11:57 PM
Post #10


CRISY
**

Group: Members+
Posts: 98
Joined: 7-March 07
From: Galati
Member No.: 3.907
Points: 96
Gender:



la inceput mie mi-a placut, dar sfarsitul e prea trist. ar trebui cumva ca anime-ul sa aiba un happy end. asta e parerea mea,
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

bogdan
post Mar 9 2007, 08:44 PM
Post #11


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 684
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 366
Points: 1.182
Gender:



ehh anime buna de vazut la plictiseala asa intr-o seara, a fost chiar relaxant :lol:
sfarsitu ... nu ma deranjat prea tare, mai degraba acum ca ma gandesc cred ca a fost singura parte cu adevarat buna a animeului ..care a avut o oarecare incarcatura emotionala
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Miroku
post Mar 10 2007, 09:43 AM
Post #12


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 92
Joined: 9-March 07
Member No.: 3.920
Points: 173
Gender:



awesome dudes...am si plans la sfarsit... :( ..nu e chiar trist..pt k a reusit sa isi tzine promisiunea
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Narumi
post Jan 8 2008, 08:55 PM
Post #13


Class Member
****

Group: Members+
Posts: 337
Joined: 5-December 06
Member No.: 3.387
Points: 394
Gender:



Nu mi s-a parut cine stie ce, dar cum nu renunt asa usor la animeuri decat dupa jumatatea animeului l-am vazut si n-a fost chiar asa rau!!
Cat despre plans, Ranma-kun, din punctul meu de vedere, povestea nu e asa lacrimogena, dar fiecare cum o percepe!!
Bine, poate un pic cam prea SF povestea si grafica nu tocmai reusita... dar a mers oricum!!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Kaminari
post Apr 10 2008, 12:07 AM
Post #14


Aoi_hana
**

Group: Members
Posts: 20
Joined: 14-March 08
From: -.-
Member No.: 6.383
Points: 53
Gender:



Mie mi-a placut foarte mult Hakaima Sadamitsu, asa incat l-am vazut de vreo trei ori. Seria e cam scurta, dar este frumoasa si merita vazuta.
La ultimul episod am plans...De ce Sadamitsu nu se indragoteste de Kamishiro Yayoi? Ar fi facut un cuplu foarte dragut. :D
Am si o poza, dar nu e prea reusita....(IMG:http://img174.imageshack.us/img174/6164/sadamitsuoe7.jpg)
Imi placea atitudinea lui Kamishiro, foarte serioasa si hotarata sa-si indeplineasca misiunea...And her eyes and that hair...^_^ Very sweet!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 16th April 2024 - 09:59 PM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |