Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


bakemonotoyz.ro

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Black Blood Brothers


Scorpio
post Oct 30 2006, 11:08 AM
Post #1


Gold Saint
**********

Group: Members+
Posts: 2.862
Joined: --
From: Bucuresti ( Death Valley )
Member No.: 8
Points: 3.964
Gender:



Vad ca nu e nici un topic pt el (nu ca ar merge search-ul) asa ca am zis sa-i fac eu unul....mai ales ca seria deja e trecuta de jumate.

Povestea ii are in vizor pe Jirou si fratiorul sau Kotaro, ambii vampiri, care incearca sa ajunga in Special Zone ( o zona in care vampirii si oamenii convietzuiesc pasnic ... aparent) Dar odata ajunsi acolo....trecutul lui Jirou ca Silver Blade incepe sa-l prinda din urma si conflictele nu intarzie sa apara. Cu toate acestea Mimiko , o compromiser (cineva care facea legatura intre oameni si vampiri) ii ajuta in continuare probabil mai mult din cauza sentimentelor ei pt cei 2.

Jirou este un Old Blood care vaneaza Kowloon Children (vampiri care sug sangele altor vampiri) si aparent are ceva de impartit cu o tipa misterioasa numita Casa (short for Cassandra). Intreg trecutul lui Jirou inca nu a fost prezentat,.....ramanand inca misterul fetei blonde care probabil a fost iubita lui si a fost omorata de Casa.

Anime-ul este in principiu un action cu vampiri dar asta nu inseamna ca situatiile comice sunt inexistente.......ele apar cand trebuie s i sunt chiar dragutze.

Anime-ul deja e la ep 7 din 12 si se termina cu intrarea lui Casa in special zone si aparitia in fatza lui Jirou a descendentului legal Kowloon Child.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Probably me
post Nov 1 2006, 05:44 PM
Post #2


Honorific Member
******

Group: Members+
Posts: 720
Joined: 25-September 05
Member No.: 1.823
Points: 1.793
Gender:



Am luat şi eu cīteva episoade dar să fiu eu al naibii dacă īn afară de Hellsing, Tsukihime şi Vampire Hunter D am văzut ceva original īn legătură cu vampirii. Toate chestiile apărute recent (Trinity Blood, Blood+, ăsta) mi se pare că preiau cam prea mult din ideile celorlalte. Trecīnd peste obsesia de a pune "blood" īn titlu.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

HEartLES
post Nov 1 2006, 06:57 PM
Post #3


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 244
Joined: 1-January 06
Member No.: 2.081
Points: 474
Gender:



Vazut cele 7 ep aparute si doar doua lucruri mi-au placut pana acum : cele doua scene de lupta ( intro & cea de pe vas ) si (mai ales) palaria :wub: pe care o poarta . Astept sa vad cum se va desfasura actiunea in restul de episoade ...dar la cele 4 ramase , nu cred ca va straluci prin ceva original . Sa fie chiar asa o criza de inspiratie ? <_<
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Sidonix
post Dec 1 2006, 09:52 AM
Post #4


Burning Soul
**********

Group: Members+
Posts: 2.890
Joined: --
Member No.: 37
Points: 3.770
Gender:



...mediocru... nici nu a inceput bina ca a venit sfirsitul... nu am inteles motivul crearii acestui anime... asta daca ar putea fi unul... eu zic ca a fost crea pt a umple spatiul de emisie la Tv nipone... pt pusti merge insa cred si ei il gasesc prea banal... ma rog... next.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Alex
post Dec 1 2006, 11:12 AM
Post #5


Incepator
**

Group: Members
Posts: 23
Joined: 30-November 06
From: Sighet
Member No.: 3.357
Points: 78
Gender:



Vazut si eu 5 episoade,cam lipsit de inspiratie sincer
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Majin
post Dec 1 2006, 01:02 PM
Post #6


<< 魔ē„ž Senpai >>
**********

Group: Members+
Posts: 1.138
Joined: --
From: << Above you ! >>
Member No.: 28
Points: 505
Gender:



no...hai sa zicem ca e ok. in comparatie cu blood+ si trinity blood e genial...dar...animeul asta e facut ashea..din lipsa de ocupatie ! sincer, mam uitat la cateva ep doar de dragul lui kotaro..in rest...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

skillz
post Dec 1 2006, 01:10 PM
Post #7


good2theN, evil2theS, light2theE, darkness2theW
**

Group: Members+
Posts: 42
Joined: 7-November 06
From: Buc
Member No.: 3.241
Points: 66
Gender:



deci : incepe cam aiurea dar pana la sf vi se raspund toate intrebarile j merita sa vedetzi toate 12 episoadele ... eu le-am vazut j mi s-a parut geniala faza ca la inceput vb d trecut ca sa intzelegem j noi wtf se intampla j peurma da prezentul dar ambele sa fie corespunzatoare j se completeaza 1 p altu ... sper sa intzelegetzi ce am vrut sa zic. mie mi-a placut acest anime cu toate ca te lasa oarecum cu ochi in soare la sf aprox ca inuyasha ...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Sidonix
post Dec 1 2006, 01:54 PM
Post #8


Burning Soul
**********

Group: Members+
Posts: 2.890
Joined: --
Member No.: 37
Points: 3.770
Gender:



ne te intelg skilz boy... lipseste coerenta unui pct de vedere... scenariul este inexistent... personajele sunt introduse random intr-un story fara nici un fundament si scop... ma rog... este opinia de privitor de animeuri de esenta, insa incerc sa vizionez si cam tot ce apare nou pe piata... putine merita... asta e unul dintre ele.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

HEartLES
post Dec 1 2006, 09:02 PM
Post #9


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 244
Joined: 1-January 06
Member No.: 2.081
Points: 474
Gender:



Mi-am facut timp si ..am vazut cele 4 ep. nevazute din serie .Ce pot sa spun sunt total de-za-ma-git .Exceptand scenele de lupta si efectele speciale , nu a existat altceva care sa-mi atraga atentia ..iar ideea cu Kowloon childern ..e cumva inrudita cu o alta ( nu vreau sa zic copie) din Trinity Blood .Oh well ...cumva era de asteptat <_<
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Trix
post Dec 2 2006, 12:04 AM
Post #10


Yaoi Supporter
**********

Group: Members+
Posts: 1.310
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 979
Points: 2.336
Gender:



Am vazut si eu toata seria. Scenariul are multe lacune ca sa nu mai spuna de sfarsit care te lasa in pom.

Dar ce a meritat la acest anime au fost scenele de lupta, Kotarou, personaj extrem de amuzant si cele cateva efecte speciale. Bine au fost si cele cateva faze foarte amuzante, care nu il aveau pe Kotarou in prim plan :P

Scenariul cam incomplet... problema Kowloon Child lasata in aer, cu prea putine lamuriri; Alice Eve bagata repede la sfarsit pentru a explica care e faza cu dragalasul de Kotarou, celelalte familii de vampiri prezentate alandala si incomplet. Comparand partile bune cu cele rele... anime-ul cam iese in minus. :(

Insa nu pot spune ca a fost asa rau; cu toate cele de mai sus, a fost un anime dragut si mi-a facut placere sa-l vad. Ceva cu care sa iti petreci (pierzi) timpul :)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

skillz
post Dec 2 2006, 12:01 PM
Post #11


good2theN, evil2theS, light2theE, darkness2theW
**

Group: Members+
Posts: 42
Joined: 7-November 06
From: Buc
Member No.: 3.241
Points: 66
Gender:



QUOTE(Sidonix @ Dec 1 2006, 01:54 PM)
ne te intelg skilz boy... lipseste coerenta unui pct de vedere... scenariul este inexistent... personajele sunt introduse random intr-un story fara nici un fundament si scop... ma rog... este opinia de privitor de animeuri de esenta, insa incerc sa vizionez si cam tot ce apare nou pe piata... putine merita... asta e unul dintre ele.
*




daca esti atent j te uitzi la detalii itzi dai seama ca s-au dat destule detali despre trecutul fiecarei familii in parte ( d unde vin, ce puteri au, cat d puternici sunt ei defapt j ce anume urmaresc ), dar tu cand ai vazut ca mdea e naspa la inceput nu ai mai fost atent la aceste mici detalii ! adevarat unele chesti nu le explica cap coada sau macar jumate cum ar fi cain cu abilitatzile lui, dar in mare mi se pare 1 anime placut d vazut sambata la 11 dim :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Rezo The Red Priest
post Feb 6 2007, 10:35 PM
Post #12


Grand Cardinal
******

Group: Members+
Posts: 937
Joined: 18-August 05
From: Bucuresti
Member No.: 1.746
Points: 2.024
Gender:



Tadaaaaammmm incepe Black Blood Brothers... si se termina. Brusc, nu prea te dumiresti ce se face pe acolo. La 5-6 ep de inceput care taraganeaza actiunea care incepe de fapt cu adevarat in ultimele doua ep nu e prea mult de capul lui. Te introduce partial in lumea sa pentru a te scoate repede si a te lasa cu ochii in soare :huh:

Lucruri bune:......well.......hmmm.....comicul :lol: Mimi-chan e pe faza cu galeata de apa cand trebuie, Kotaro enerveaza la culmi...mmm si cam atat. Scene de lupta... prea putine, desi au fost bune.

All in all este ceva prea lipsit de substanta pentru a fi luat in considerare. Poti foarte bine sa nu-l vezi, nu castigi nimic daca te uiti la el. Poate pentru niste laughs si actiune in ultimul ep sa induri celelalte.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Shinju
post Feb 27 2007, 12:09 AM
Post #13


pearl of anime-club...
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 959
Joined: 12-May 06
From: cluj-napoca
Member No.: 2.541
Points: 2.240
Gender:



un weekend scurt pt un anime pe masura...mi-a placut, dar nu m-a impresionat deloc. a fost ca si cum m-as fi uitat la un perete gol. numai ED-ul a fost superb, probabil acesta fiind unul din motivele pt care nu am lasat balta seria. sincer eram curioasa ce era cu blonda aia din trecutul lui jirou, pana la urma s-a lamurit problema si nu a fost asa de spectaculos pe cat ma asteptam.

de prin episodul 6 deja m-am pierdut in clanuri (poate cateva explicatii in plus nu ar fi stricat in acest sens) si in numarul mare de personaje.

umorul a fost un alt motiv care m-a facut sa vad seria pana la sfarsit. combinatia mimi, kotaro si jirou a facut toti banii (ioi cum il dadea cu capul de toti peretii jirou pe kotaro in primul episod :lol: :lol: :lol: si a fost dura faza cu galeata cu apa...)

nici nu simt macar ca as avea prea mult de zis...doar ca ending-ul ruleaza :rolleyes: (ah, me obssessed...)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Ramoran
post Mar 5 2007, 08:19 AM
Post #14


Lord of Chaos
**

Group: Members+
Posts: 39
Joined: 1-February 07
From: TM
Member No.: 3.702
Points: 101
Gender:



imi place anime-ul asta (mai ales ca are o gramada de vampiri si superpowers) din pacate a trebuit sa fac pauza la vazut ... pt. ca nu mimi merge bine ep. 06. si pana il caut p nes sa il downloades o alta versiune ... o sa mai dureze.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Narumi
post Jan 13 2008, 08:15 PM
Post #15


Class Member
****

Group: Members+
Posts: 337
Joined: 5-December 06
Member No.: 3.387
Points: 394
Gender:



:D Grab it!!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 29th March 2024 - 12:36 PM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |