Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


bakemonotoyz.ro

2 Pages  1 2 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Rebirth! Anime-xg 2006!


CS-LAND
post Apr 9 2006, 12:09 AM
Post #1


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 69
Joined: --
Member No.: 55
Points: 11



Am refacut www.Anime-XG.ro si m-am gandit sa ii fac si putina publicitate, sau macar sa ii anunt pe membrii vechi ca acum functioneaza din nou...

Oricine e bine-venit :)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

zeri
post Apr 9 2006, 11:58 AM
Post #2


Dreamer
Group Icon

Group: Admin
Posts: 2.498
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 14
Points: 807
Gender:



CD-LAND, site-ul arata super si se vede ca ai muncit mult la el, dar poti sa ne explici si noua ce e cu spamul de pe PM, cum ca:

QUOTE(Spammer imbecil)
Acest site se v-a inchide datorita unor probleme tehnice. Va rog sa va inscrieti pe noua filiala a siteului, adica: www.Anime-XG.ro
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Trickster
post Apr 9 2006, 12:13 PM
Post #3


communication impaired
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.286
Joined: --
From: The bright side of life
Member No.: 1.518
Points: 2.723
Gender:



Apropo, partea cu cel mai complex site de anime din ro e lame.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

CS-LAND
post Apr 9 2006, 12:55 PM
Post #4


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 69
Joined: --
Member No.: 55
Points: 11



QUOTE(zeri @ Apr 9 2006, 11:58 AM)
CD-LAND, site-ul arata super si se vede ca ai muncit mult la el, dar poti sa ne explici si noua ce e cu spamul de pe PM, cum ca:

QUOTE(Spammer imbecil)
Acest site se v-a inchide datorita unor probleme tehnice. Va rog sa va inscrieti pe noua filiala a siteului, adica: www.Anime-XG.ro

*



S-a primit asa ceva pe PM? Din tot deauna se stie ca exista "unele" persoane care au dorit raul concurentilor...Si cred ca Anime-Club stie asta cel mai bine...ce pot sa zic, sa verificati si voi IP-urile si nu m-ar surprinde sa aflati ca cei care fac asta sunt "vechii" vostrii prieteni...dar nu dau nume.

Tickster nu am vrut sa deranjez pe nimeni cu mottoul ala(sa ii zicem motto)...dar iti apreciez parerea si dupa cum am zis nu am vrut sa deranjez... :rolleyes:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Ranma-kun
post Apr 9 2006, 01:26 PM
Post #5


Hagane no Hakase
Group Icon

Group: Root Admin
Posts: 2.379
Joined: --
From: Berlin
Member No.: 4
Points: 9.177
Gender:



CS-Land, vrei sa spui prietenii tai, sau nu tu vroiai la un moment dat sa fuzionezi cu ei.
Cat pentru faza asta, nu stiu dat de inocent eshti
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Trickster
post Apr 9 2006, 01:48 PM
Post #6


communication impaired
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.286
Joined: --
From: The bright side of life
Member No.: 1.518
Points: 2.723
Gender:



E lame cand ai doar vreo 17 membri si aproape nimic de oferit (deocamdata), deci poate mai bine asteptai pana sa treci asa ceva. Oricum, la partea de design nimic de criticat, chiar arata bine.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

CS-LAND
post Apr 9 2006, 01:52 PM
Post #7


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 69
Joined: --
Member No.: 55
Points: 11



Ranma-kun cred ca ma cunosti destul de bine incat sa iti dai seama ca nu sunt genul care sa stea si sa dea mass pm pe un site...si faptul ca NU am fuzionat cred ca arata rezultatul eventualei relatii intre mine si ei...

Mereu am respectat Anime-club, si nu, nu am nici o legatura cu spamurile...
Isi mai avea rostu topicu asta daca aveam de gand sa fac asa ceva? Nu cred...oricum voi sunteti admini, asa ca voi luati deciziile si hotararea.

QUOTE(Trickster @ Apr 9 2006, 01:48 PM)
E lame cand ai doar vreo 17 membri si aproape nimic de oferit (deocamdata), deci poate mai bine asteptai pana sa treci asa ceva. Oricum, la partea de design nimic de criticat, chiar arata bine.
*


Cu atata ura intre siteurile anime din Romania, care vad ca a ajuns si la userii de aici NU o sa ajungem nicaieri...daca fiecare site este contra altora, atunci saracii care abia afla de lumea anime...ei ce mai fac?

Nu am venit aici ca sa ma cert cu nimeni, si nici nu o sa o fac...am vrut doar sa raspandesc vestea ca am redeschis axgul si nimic mai mult :rolleyes:
ps: poate sunt 17 membrii pentru ca i-am dat drumu aseara la 1 noaptea?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Ranma-kun
post Apr 9 2006, 01:59 PM
Post #8


Hagane no Hakase
Group Icon

Group: Root Admin
Posts: 2.379
Joined: --
From: Berlin
Member No.: 4
Points: 9.177
Gender:



Okok, sorry, dar devin si eu paranoic, dupa lupte seculare, ramai cu sechele.
Iti urez luck cu site-ul, e fain, insa parca arata mai bine ca inainte.
Trickster, refrain cu lame and all, site-ul e destul de bun fata de altele, concurenta dezvolta piata.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Probably me
post Apr 9 2006, 02:29 PM
Post #9


Honorific Member
******

Group: Members+
Posts: 720
Joined: 25-September 05
Member No.: 1.823
Points: 1.793
Gender:



Cīteva sugestii şi īntrebări:
* Link-urile de pe dreapta cred că ar merge făcute cu alb. E prea īnchis fundalul acela pentru link-uri negre.
* Trebuie neapărat să mai lucrezi la el, să pui mai mult conţinut, altfel cei care vin intră pe cīteva pagini, nu găsesc mai nimic şi nu cred că asta īi va face să-şi facă un cont.
* Se poate face schimb de link-uri? Eu am luat bannerul AXG (cel de 120x40) şi l-am pus deja la mine pe site (vezi semnătura pentru link), dar aş aprecia un banner şi īn sens invers, dacă se poate. Bannerul meu īl găseşti aici.

Mult succes cu site-ul.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

CS-LAND
post Apr 10 2006, 11:32 PM
Post #10


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 69
Joined: --
Member No.: 55
Points: 11



QUOTE(Probably me @ Apr 9 2006, 02:29 PM)
Cīteva sugestii şi īntrebări:
* Link-urile de pe dreapta cred că ar merge făcute cu alb. E prea īnchis fundalul acela pentru link-uri negre.
* Trebuie neapărat să mai lucrezi la el, să pui mai mult conţinut, altfel cei care vin intră pe cīteva pagini, nu găsesc mai nimic şi nu cred că asta īi va face să-şi facă un cont.
* Se poate face schimb de link-uri? Eu am luat bannerul AXG (cel de 120x40) şi l-am pus deja la mine pe site (vezi semnătura pentru link), dar aş aprecia un banner şi īn sens invers, dacă se poate. Bannerul meu īl găseşti aici.

Mult succes cu site-ul.
*



In legatura cu meniul siteului, este posibil intradevar ca textul sa arate mai bine alb, in sa voi vedea pe viitor daca o sa il schimb sau nu..

Continut o sa se adauge cu timpul, cat mai mult sper eu.

Despre afiliere o sa discutam pe PM :)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Trickster
post Apr 10 2006, 11:40 PM
Post #11


communication impaired
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.286
Joined: --
From: The bright side of life
Member No.: 1.518
Points: 2.723
Gender:



QUOTE(Ranma-kun @ Apr 9 2006, 09:59 PM)
Trickster, refrain cu lame and all, site-ul e destul de bun fata de altele, concurenta dezvolta piata.
S-a vrut o sugestie constructiva, poate doar formulata un pic mai dur, nu s-a vrut ceva ofensator, asa ca imi cer scuze. Oricum, la parerea mea raman, moto-urile de inceput de site ar trebui sa fie de genul "Tintim catre top" si de-astea, nu direct suntem cel mai complex site.

In rest bafta CS-LAND, intr-o comunitate anime romaneasca atat de saracacioasa sa fie cat de multi ca tine.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Iusty
post Apr 14 2006, 12:24 AM
Post #12


Sad in a sad world
**

Group: Members+
Posts: 73
Joined: 28-September 05
Member No.: 1.832
Points: 156
Gender:



Well, m-am (re)īnregistrat şi eu pe site din curiozitate, după ce-am citit pe acest topic de el, şi mi-a apărut o chestie cel puţin ciudată:

QUOTE(AnimeXG)
Stiati ca?! Anime-XG va ofera posibilitatea de a uploda fanarturile voastre, iar alti membrii ai sitelui isi pot lasa parerea si pot vota respectivul fanart!


Eu nu zic că-i bine sau rău, doar... amuzant :lol: mai ales că această opţiune e valabilă pe toate site-urile din Romīnia şi a te lăuda cu chestia asta e... aiurea.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

CS-LAND
post Apr 14 2006, 06:25 PM
Post #13


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 69
Joined: --
Member No.: 55
Points: 11



QUOTE(Iusty @ Apr 14 2006, 12:24 AM)
Well, m-am (re)īnregistrat şi eu pe site din curiozitate, după ce-am citit pe acest topic de el, şi mi-a apărut o chestie cel puţin ciudată:

QUOTE(AnimeXG)
Stiati ca?! Anime-XG va ofera posibilitatea de a uploda fanarturile voastre, iar alti membrii ai sitelui isi pot lasa parerea si pot vota respectivul fanart!


Eu nu zic că-i bine sau rău, doar... amuzant :lol: mai ales că această opţiune e valabilă pe toate site-urile din Romīnia şi a te lăuda cu chestia asta e... aiurea.
*



Pe ce siteuri mai exact? Eu nu ma refer la o categorie in forum numita "Fanart"...asta da evident se gaseste peste tot.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Probably me
post Apr 14 2006, 08:24 PM
Post #14


Honorific Member
******

Group: Members+
Posts: 720
Joined: 25-September 05
Member No.: 1.823
Points: 1.793
Gender:



Ranma, răfuielile personale fără să-ţi pese unde te afli sīnt unul dintre lucrurile ce-mi displac la un forum pentru că nu fac bine nimănui şi distrug topicuri. Există un topic (cel despre A+) care presupun că pentru asta e tolerat (să se mai răcorească lumea). E penibil să ne luăm de Iusty oriunde deschide gura şi indiferent ce spune. Dacă ţi s-a părut o remarcă tendenţioasă argumentează. Altfel, mai bine i se interzice accesul şi ştim o chestie, măcar nu poluăm discuţiile inutil.

LE: Iar postul de mai jos e motivul pentru care-mi place pe A-C. :)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Ranma-kun
post Apr 14 2006, 09:22 PM
Post #15


Hagane no Hakase
Group Icon

Group: Root Admin
Posts: 2.379
Joined: --
From: Berlin
Member No.: 4
Points: 9.177
Gender:



You're right,mi-am sters postul, sorry dar I'm only human, e greu sa te abti, that's how humans are.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Iusty
post Apr 15 2006, 01:25 AM
Post #16


Sad in a sad world
**

Group: Members+
Posts: 73
Joined: 28-September 05
Member No.: 1.832
Points: 156
Gender:



QUOTE(CS-LAND @ Apr 14 2006, 06:25 PM)
Eu nu ma refer la o categorie in forum numita "Fanart"...asta da evident se gaseste peste tot.
*



Acum scuze dac-am īnţeles greşit, dar din text cam asta rezulta. Sper că observaţia mea a fost luată ca şi critică constructivă şi că te va ajuta să găseşti o exprimare mai bună sau o explicaţie adiţională pentru această (ceea ce spui că e) o nouă opţiune. Īn orice caz, baftă cu site-ul, şi să fie cīt era şi chiar mai mult.(IMG:http://i13.photobucket.com/albums/a285/Iusty/Smileys/32527297.gif)
Cīt despre afirmaţia lui Ranma, am citit-o şi nu merită comentată (de dragul topicului).
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

CS-LAND
post Apr 15 2006, 12:04 PM
Post #17


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 69
Joined: --
Member No.: 55
Points: 11



QUOTE(Iusty @ Apr 15 2006, 01:25 AM)
Acum scuze dac-am īnţeles greşit, dar din text cam asta rezulta. Sper că observaţia mea a fost luată ca şi critică constructivă şi că te va ajuta să găseşti o exprimare mai bună sau o explicaţie adiţională pentru această (ceea ce spui că e) o nouă opţiune. Īn orice caz, baftă cu site-ul, şi să fie cīt era şi chiar mai mult.(IMG:http://i13.photobucket.com/albums/a285/Iusty/Smileys/32527297.gif)
Cīt despre afirmaţia lui Ranma, am citit-o şi nu merită comentată (de dragul topicului).
*



Pey nush ce sa zic, pe forum nu prea poti sa uplodezi fanarturi sau sa le votezi (decat daca pui un poll). Oricum o sa vad probabil o sa mai modific putin din afirmatia aia...
ps: ti-am dat pm cu link la ce ma refeream cu adevarat prin fanartul acela :)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

zeri
post Apr 18 2006, 10:30 PM
Post #18


Dreamer
Group Icon

Group: Admin
Posts: 2.498
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 14
Points: 807
Gender:



Felicitari CD-LAND, am vazut ca siteul tau a fost mentionat la rubrica Ministerul de internet din revista TvMania. Ne calci pe urme :)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

CS-LAND
post Apr 19 2006, 05:32 PM
Post #19


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 69
Joined: --
Member No.: 55
Points: 11



QUOTE(zeri @ Apr 18 2006, 10:30 PM)
Felicitari CD-LAND, am vazut ca siteul tau a fost mentionat la rubrica Ministerul de internet din revista TvMania. Ne calci pe urme :)
*


Multmuesc zeri :D. Question: Ce nr din TvMania? Pt ca eu stiu doar de anul trecut nr 26.08 - 01.09 2005.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Vebby
post Apr 19 2006, 06:01 PM
Post #20


Loaza absoluta
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.529
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 857
Points: 2.776
Gender:



QUOTE
Tv Mania Nr. 16 (393) 17 aprilie 2006 (site www.tvmania.ro); informatiile in revista despre site se gasesc pe pagina 80 . A aflat toata tara de site


Raspunsul la intrebare pusa chiar pe anime-xg. :D Am citit si eu. Felicitari de asemenea :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

2 Pages  1 2 >
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 01:01 PM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |