Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


bakemonotoyz.ro

3 Pages < 1 2 3 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Love is in the air !!!


Thor
post Jul 24 2004, 09:57 AM
Post #21


Soul Wanderer
****

Group: Members+
Posts: 356
Joined: --
From: Bucuresti/Hamunaptra-City of the Dead
Member No.: 142
Points: 404
Gender:



OK, nu spun ca nu imi place ideea de a alege intre 2 fete care te iubesc la nebunie(pentru ca si Madoka il iubeste NESPUS pe Kasuga), dar pentru un tip care se lauda cu valorile lui morale, e cam dubioasa faza...
Sa o luam de la inceput ...(Desi inteleg ca intreaga tema a serialului este chiar faptul ca iubirea este ceva care nu se poate gandi, ci numai simtii, de unde se accentueaza asupra indeciziei lui Kasuga), ma intreb un lucru....de ce la inceputul asa-zisei relatii cu Hikaru, Kasuga nu a recunoscut ca nu are sentimente pentru ea si de ce nu a terminat acea fake relationship?OK, nu mai avea rost intreg serialul, dar totusi...come on...Acuma se vede intre ciocan si nicovala si e naspa de tot situatia ....poor guy...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Sidonix
post Jul 24 2004, 10:21 AM
Post #22


Burning Soul
**********

Group: Members+
Posts: 2.890
Joined: --
Member No.: 37
Points: 3.770
Gender:



thor...iti recomand sa vezi seria asta peste vreo citiva ani buni...acum nu intelegi nimica amice...relatia Madoka-Kyosuke-Hikaru a atat de complexa incit nu ai idee...nu se judeca problema cum zici tu "inebunita dupa..."..de fapt singura care zici tu ca e inebunita e hikaru...insa nu e chiar ce pare...si ea are ezitari...eu iti recomand sa termini de vazut kor integral..si sa-ti expui o parere dupa aia...nu are rost sa postezi dupa fiecare episod vazut...vezi ca ti-am explicat la discutii generale ce e Kor...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Thor
post Jul 31 2004, 03:46 PM
Post #23


Soul Wanderer
****

Group: Members+
Posts: 356
Joined: --
From: Bucuresti/Hamunaptra-City of the Dead
Member No.: 142
Points: 404
Gender:



Mdaa...pai cred ca tocmai asa ar trebui sa se posteze in general...Imediat ce simti ceva (o vibratie) cand te uiti la serial, exact atunci ar trebui sa spui ceva, nu sa stai sa "rumegi" intreg serialul si apoi sa vi cu niste pareri fondat pe comparatii si asemanari cu alte serii...Totul ar trebui sa fie natural si la primul contact...nu analizat, ci simtit...asa cum "predica" multa lume pe aici...Eu asta fac..simt la fiecare episod...nu vad de ce as fi judecat pentru asta :cry:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Bawmwolle
post Aug 1 2004, 10:11 PM
Post #24


Unregistered









Omule...nu stiu daca teoria asta a ta functioneaza.La sfarsitul serialelor iti poti face o parere de ansanblu asupra acestora.
Go to the top of the page
+Quote Post

Sidonix
post Aug 2 2004, 09:46 AM
Post #25


Burning Soul
**********

Group: Members+
Posts: 2.890
Joined: --
Member No.: 37
Points: 3.770
Gender:



exprimarea opiniei directe se poate aplica in cazul filmelor anime...insa la o serie complexa ca Kor nu poti trage o concluzie rapida...e musai sa vezi si ultimu film ca sa intregesti triunghiul....si de fapt nu se termina ...e un nou inceput... /...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Thor
post Aug 2 2004, 11:08 AM
Post #26


Soul Wanderer
****

Group: Members+
Posts: 356
Joined: --
From: Bucuresti/Hamunaptra-City of the Dead
Member No.: 142
Points: 404
Gender:



Vad ca tot nu se intelege...mie imi place sa vad ca la episodul x am avut nustiu ce parere despre nustiu ce personaj, ca apoi sa pot sune(dupa ce am vazut intreaga serie)...mda mah, uita ca m-am inselat...sau dimpotriva...uite mah ca am avut dreptate de la bun inceput...Imi place sa tin cont de sentimentul de moment...Carpe dia(e)m si toate cele...asa sunt eu... /! ...asta e...can u judge me? :| Si la mine chiar da rezultate chestia asta...adica am o parere mult mai buna asupra seriei...NU imi place sa dezbat la sfarsit asupra unui lucru>>>get it while its hot...that's what i say...Ce?Nu pot sa condamn un ersonaj pentru o purtare anormala intr-un episod, ca apoi sa laud acel personaj pentru o initiativa curajoasa in alt episod? :roll: :shock: :( ...Bineinteles ca veti spune ca o serie se intelege mai bine la rece..dupa ce a fost vazuta in intregime?>>>i say the hell with it>>>ieu vreau la cald sa discut, sa judec, sa condamn, sa laud...pentru ca simt ca daca sar peste anumite episoade(pe care nu le dezbat la cald)>>si nu-mi exprim parerea de moment, pierd o(un) calitate(defect) pe care mai tarziu l-as regreta... /omg ...PAREREA MEA>>>!!!!!!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Sidonix
post Aug 2 2004, 11:21 AM
Post #27


Burning Soul
**********

Group: Members+
Posts: 2.890
Joined: --
Member No.: 37
Points: 3.770
Gender:



heh...parere gresita...si nu e aplicabila pt Kor...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Thor
post Aug 2 2004, 11:33 AM
Post #28


Soul Wanderer
****

Group: Members+
Posts: 356
Joined: --
From: Bucuresti/Hamunaptra-City of the Dead
Member No.: 142
Points: 404
Gender:



Eu zic asa:fiecare cu parerea lui si sa trecem mai departe>>>ca altfel vad ca se ajunge la BA da Ba nu contest si sper ca suntem destul de maturi pentru a ne opri...daca mie asa imi place nu inseamna(intr-adevar ca e metoda corecta si nici nu am zis altfel) ca trebuie sa ma opresc doar pentru faptul ca unii nu sunt de acord....si nici nu am cerut ca toata lumea sa faca la fel...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Sidonix
post Aug 2 2004, 11:57 AM
Post #29


Burning Soul
**********

Group: Members+
Posts: 2.890
Joined: --
Member No.: 37
Points: 3.770
Gender:



e deja prea mult spam si off topic aici...punem punct.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Thor
post Aug 2 2004, 01:48 PM
Post #30


Soul Wanderer
****

Group: Members+
Posts: 356
Joined: --
From: Bucuresti/Hamunaptra-City of the Dead
Member No.: 142
Points: 404
Gender:



[quote=Sidonix]Se deja prea mult spam si off topic aici...punem punct.[/quote]


Eu zic asa:fiecare cu parerea lui si sa trecem mai departe>>>







Eu ce zisesem mai devreme?[/b]
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Bawmwolle
post Aug 13 2004, 11:22 PM
Post #31


Unregistered









Am vazut in sfarsit si filmul al doilea, Summer's Beginning.Nu mi-a prea placut faptul ca grafica s-a schimbat atat de tare incat personajele nu mai seamana foarte bine cu cele anterioare.Intr-adevar, ele au trasaturi mai mature, dar parca duc dorul graficii invechite, dar binevenite, din serie si OAV-uri.Despre actiune pot spune doar ca raspunde la anumite intrebari[spoiler:5b92ad3b0f](de exemplu ce a facut Hiakru dupa ce s-a despartit de Kyosuke).[/spoiler:5b92ad3b0f]M-am bucurat sa aflu ca Kyosuke nu ramane acelasi indecisive wimp guy(dar simpatic, ce-i drept) care era in timpul liceului.
Go to the top of the page
+Quote Post

Sidonix
post Aug 14 2004, 09:16 AM
Post #32


Burning Soul
**********

Group: Members+
Posts: 2.890
Joined: --
Member No.: 37
Points: 3.770
Gender:



In Summer's Beginning caracterele nu au fost desenate de Akemi Takada si se observa...totusi este imbratisat de fani pt faptul ca dezvolta in continuare triunghiul...Oricum este parte integranta din Kor...fara nu se poate /^_^
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Bawmwolle
post Aug 15 2004, 10:56 PM
Post #33


Unregistered









De acord cu tine, Sid.Dupa gustul oarecum amar lasat de Ana Ni Hi Kaeritai, Summer's Beginnig pica la tanc.
Go to the top of the page
+Quote Post

Sidonix
post Aug 16 2004, 10:49 AM
Post #34


Burning Soul
**********

Group: Members+
Posts: 2.890
Joined: --
Member No.: 37
Points: 3.770
Gender:



eh..Summer's Beginning are si el gust amar...oricum scenariul e placut...Imi place intilnirea dintre Madoka si Kyosuke la hotel cind ii mai da o plama :D ...superba faza in slow motion cind deschide usa Hikaru si intra Madoka cu ochii atintitzi pe Kyosuke care sta inocent pe pat /^_^
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Bawmwolle
post Aug 26 2004, 10:41 PM
Post #35


Unregistered









Am vb azi si cu Zeri si asupra acestui fapt am cazut de acord:Kyosuke din viitor(cel mai batran) are un comportament foarte diferit fata de cel cu care eram obisnuit(i).Pare mult mai fustangiu, este o faza in care spune sincer ca nu-i pasa daca ar insela-o pe Madoka.Asta m-a deranjat. /cry
Go to the top of the page
+Quote Post

Katy
post Nov 12 2004, 06:56 PM
Post #36


absent ME
***

Group: Members+
Posts: 181
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 254
Points: 103
Gender:



Cred ca triungiul dragostei este cam ciudat pt ca Kasuga nu o iubeste pe Hikaru dar se teme sa n-o raneasca, dar cu bunele sale intentii o raneste pe Madoka.
In filme, Kasuga mai matur este intr-adevar de nerecunosctut. transformarea petrecuta dupa ce a avut curajul sa ia o decizie este imensa. Si totusi parca prea mare.
Mi-au placut mai ales filmele ca in serie mai mult stagneaza (sau asa mi s-a parut).
Mi-a placut mai ales povestea cu indragostitii care se tyransformau in cadrave goale, pe munte. Si melodia e misto si versurile.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Sidonix
post Nov 13 2004, 01:30 PM
Post #37


Burning Soul
**********

Group: Members+
Posts: 2.890
Joined: --
Member No.: 37
Points: 3.770
Gender:



aham...Baumwolle...maturizarea pp perversitate...tu crezi ca poti ramane inocent dupa ce treci prin ce suprize iti pregateste viata...te schimbi putin cite putin...
Katy...seria spune ceva in fiecare despre triunghi...fiecare ipostaza reliefeaza ceva...tin minte ep cind raman pe insula parasita...atunci cind kyosuke se arunca in gol dupa stinca sa o salveze pe Madoka ar eun impact destul de puternic asupra ei...Atunci isi da seama ca el ar face orice pt ea...ep cu ep se arata subtil frinturi din ceea ce formeaza intregul acestui mister numit dragoste...
..filmele...eh Filmul prin termen pp ceva condensat si la o scara mai mare...totusi Katy nu poti intelege filmele din Kor daca nu ai vazut seria...totul e strins legat...mai ales in cazul primului film I want to return to that day...fara serie e inutil sa-l privesti...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

axi
post Nov 14 2004, 09:52 PM
Post #38


Sempai?!
**********

Group: Members+
Posts: 2.481
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 244
Points: 2.193
Gender:



well ... prima data cred (sa se consemneze undeva :P ) sunt de acord in totalitate cu ce zice sid ...
si despre maturizare cu toate ca as formula altfel: nu te poti maturiza pina nu ai experientza vietzii care automat include si perversitatea atat de draga unora :P
cat despre serie intr-adevar trebuie vazuta ca sa intelegi chiar tot ce este in filme :) si primul film e chiar o reintoarcere la serie :D good old school days :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Sidonix
post Nov 15 2004, 12:33 PM
Post #39


Burning Soul
**********

Group: Members+
Posts: 2.890
Joined: --
Member No.: 37
Points: 3.770
Gender:



stii care e problema axi...odata ce te-ai maturizat nu mai poti suporta chestii inocente...Diferenta dintre Kyosuke 19 ani si cel de 22 nu pare mare...3 ani nu e nimic ca nr de ani vb...insa 3 ani de experienta sociala plus relatia cuplu inseamna foarte mult...relatia cuplu e atat de diferita fata de cea iubit-iubita...heh...ce chestii complicate si relatiile astea dom'le :roll:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

axi
post Nov 15 2004, 09:43 PM
Post #40


Sempai?!
**********

Group: Members+
Posts: 2.481
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 244
Points: 2.193
Gender:



da dom'le complicate trebile astea pe aici :P
kyosuke din al doilea film este intr-adevar matur ... cel putin din punctul de vedere al unei relatii de cuplu ...
si madoka arata altfel fatza de serie ... totusi ea era mult mai matura in serie decat kyosuke, diferentza nu e asa de mare ca la kyosuke. cand am vazut primele secventze din filmul nu-mi venea sa cred ca este vorba despre aceleasi 2 personaje (o fi fost si scena cu patul de vina? :P )
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

3 Pages < 1 2 3 >
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 04:05 PM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |