Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


bakemonotoyz.ro

17 Pages « < 13 14 15 16 17 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Primul contact cu anime...


valexa
post Jan 8 2009, 06:29 PM
Post #281


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 30
Joined: 8-July 06
Member No.: 2.731
Points: 71
Gender:



Cand aveam vreo 7-8 ani vedeam mai multe anime-uri pe posturile italiene. 2 m-au marcat profund: Lady Oscar si Sailor Moon :P . Doamne ce nebunie a fost cu Sailor Moon :lol: . Aveam si un fel de fan club Sailor Moon.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

maxx456
post Jan 9 2009, 06:41 PM
Post #282


Newbie
*

Group: Members
Posts: 4
Joined: 9-January 09
From: Brasov
Member No.: 8.163
Points: 12
Gender:



Buna tuturor,

Sunt noua pe acest forum si ma bucur nespus ca existati.Fac parte din generatia celor care se uitau cu drag la anime-uri cum ar fi : Sandy Belle, Lidia...erau atat de superbe, ne infrumusetau copilaria.Asteptam cu drag sa vina ora lor de vizionare.Sandy Belle a fost primul meu anime si pot sa spun ca si acum ma gandescu cu mare drag la el. :)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Earwen
post Jan 26 2009, 10:09 PM
Post #283


Newbie
*

Group: Members
Posts: 8
Joined: 26-January 09
Member No.: 8.255
Points: 22
Gender:



primele animeuri pe care le-am vazut au fost Pokemon, DragonBall si Yu-Gi-Oh!(cred ca pentru majoritatea au fost primele vizionate :mellow: ) Eram mica pe atunci (6-7 ani :-? ) si nici nu stiam ca se numesc animeuri ^^". Apoi acum un an si ceva :-? am vazut din intamplare KS pe A+ , mi-a placut si am cautat episoadele pe net ...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Smrgol
post Jan 28 2009, 10:19 AM
Post #284


Psychedelic pacifist
**

Group: Members+
Posts: 63
Joined: 28-January 09
From: Micu' Paris
Member No.: 8.263
Points: 129
Gender:



In 2006 mi-am propus sa incep. Primul contact a fost Elfen Lied. Nu m-am innebunit dupa el, dar mi s-a parut interesant la momentul respectiv, motiv pentru care am continuat.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

zAdez
post Mar 1 2009, 11:09 PM
Post #285


Ade-Kun
**

Group: Members
Posts: 20
Joined: 28-February 09
From: Timisoara
Member No.: 8.399
Points: 5
Gender:



Pe cand aveam 6 ani am vazut Candy Candy! :wub:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

mdN
post Apr 12 2009, 11:05 AM
Post #286


The bitch slapper
**

Group: Members
Posts: 26
Joined: 9-December 08
From: Heaven's Gate
Member No.: 8.027
Points: 62
Gender:



Prima data a fost acum vreo 7 ani,ma uitam pe RTL II la Pokemon,Dragon Ball,Detectivul Connan.Nu mai ieseam din casa,stateam numai in fata televizorului si asteptam sa inceapa.Dupa ce mi-au luat RTL-ul am uitat de anime-uri si de tot....pana acum 3 ani cand am lasat pe Minimax dupa 8 seara cand se termina si incepea A+ si am vazut Inuyasha,iar dupa ce mi-am bagat internet am devenit un anime-maniac!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Hikikomori?
post Apr 12 2009, 06:32 PM
Post #287


Class Member
****

Group: Members+
Posts: 429
Joined: 17-March 09
From: Tg-Mures
Member No.: 8.491
Points: 1.159
Gender:



Primul anime pe care am vazut a fost Macron 1 (GoShogun) pe tvr.
Apoi am vazut iar un mecha dar nu stiu titlul, era ceva ca Macron 1.
Era un cal robot, o masina cu 8 roti si un avion mai mic in ea,
care intrau intrun avion care transforma in robot ce semana cu Zorro.
(of topic: nu recunoaste cineva cumva anime-ul?)
De urmatoarele anime-uri pe care l-am vazut in perioada aia, adica la inceputul anilor 90 numi aduc aminte.
Dupa perioada asta am avut o pauza cu anime,
pana cand am dat de rtl2 si de Digimon (care si in ziua de azi e pe top10 al meu)
si de restul anime-urilor pe care difuza pe atunci.
Apoi iarasi pauza de oare ce nu mai prindeam rtl2-ul. Dupa vro 3 ani iar a aparut rtl2-ul
dar nu tinuse mult ca iaras luase canalul,
asa ca iaras pauza. Pauza asta o tinut pana ce a aparut Animax,
de atunci non-stop anime, mai ales de cand am net.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

koneko12
post Apr 13 2009, 06:59 PM
Post #288


Incepator
**

Group: Members
Posts: 18
Joined: 10-January 09
Member No.: 8.175
Points: 50
Gender:



primul anime...nici nu mai tin minte...........defapt imi amintesc ca se uita sora mea tot timpul la sailor moon si ma mai uitam si eu desi nu intelegeam prea multe:)) dupaia am inceput sa mai urmaresc unele"desene" pe A+ sau cum se numea ca nici nu mai tin minte. acum sunt o mare fana anime B) :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

yukiyuki16
post May 25 2009, 11:33 PM
Post #289


Newbie
*

Group: Members
Posts: 2
Joined: 24-May 09
Member No.: 8.670
Points: 0
Gender:



Buna!^^
La mine, totul a inceput schimband canalele... :P
Asa am dat peste Death Note, care e in topul celor mai tari anime-uri pt mine, apoi Jigoku Shoujo, si urmeaza....mai multe....mult mai multe...!
Cred ca important e sa te intereseze animeurile si japanese stuff, si apoi totul vine de la sine. Recunosc, primul anime pe care l-am vazut a fost Sailor Moon :X, dar eram prea mica(aveam aproape 5 ani) atunci cand imi placea, asa ca nu prea stiam despre ce-i vorba (ca e anime, ca limba in care vorbeau era japoneza..etc). O alta varianta ar fi Ouran High School Host Club, care e foarte haios!!! Totul depinde de gust, de varsta, de gen...Depinde cui il recomandati ^^
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

animer9
post May 26 2009, 06:16 PM
Post #290


perverted member
****

Group: Members+
Posts: 324
Joined: 27-October 08
From: in mijloc de Baragan
Member No.: 7.826
Points: 709
Gender:



nu stiu cati ani aveam cand am vazut "Pasarea de foc spatiala" , apoi Sailor Moon, Aventurierii spatiului,Macron1,DB,Captain Tsubasa,Kimagure Orange Road,Lupin,Digimon,ceva Gundam pe M6 ... si sa nu uit de "Manga Zone" de pe MCM... :D

@ Hikikomori? animeul ala se numeste "Saber Rider and the Star Sheriffs"
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Harlequin
post May 28 2009, 11:52 AM
Post #291


The Royal Dark Jester
**

Group: Members+
Posts: 32
Joined: 25-May 09
From: The Royal Court
Member No.: 8.672
Points: 80
Gender:



Primul contact anime a fost, la TVR2, acum multi ani, Dragon Ball. Apoi o pauza lunga si dupa ce am reinceput (acum 3 ani) am inceput cu Blue Gender, Kaleido Star, Full Metal Panic si Inuyasha (pe canalul A+)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

nykw_raizen
post Jun 8 2009, 09:24 PM
Post #292


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 31
Joined: 8-June 09
Member No.: 8.718
Points: 44
Gender:



primul anime vizionat a fost captain tsubasa acum 12/13 ani,ma trezeam dimineatza la 6 sa il vad pe rtl2:D...apoi am continuat cu dragon ball si primul kre mi/a placut la nebunie a fost samurai x...si apoi tot asa...:D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Zalmaxis
post Jun 9 2009, 05:07 PM
Post #293


Newbie
*

Group: Members
Posts: 2
Joined: 9-June 09
Member No.: 8.721
Points: 8
Gender:



Primul anime vazut : dragon ball la tv de 2 ori:D
primul anime vazut la calc : ai yori aoshi :X
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

ZaKiddo
post Aug 3 2009, 01:55 AM
Post #294


Professional Daydreamer
**

Group: Members
Posts: 15
Joined: 27-July 09
From: Bucuresti
Member No.: 8.896
Points: 35
Gender:



primul anime ... "Dragon Ball" :D:D:D:D:D:D care cred ca e deja in HallOfFame ... a si "Saber Rider and the Star Sheriffs" :lol: fooooaaarte tari
tin sa mentionez si alta serii care mi-au placut foarte mult desi stiu ca nu intra in sfera 'anime' -> "The Pirates of Dark Water" ... sper ca mai sunt si altii fani si "Swat Kats", si "Biker Mice from Mars" :P (deja ma injurati ca am gresit forum-ul)

la "Saber Rider and the Star Sheriffs" si "Swat Kats" mi-au placut foarte mult melodiile de la inceput

orikm nu mai sunt desenele "de alta data" ... anime merita atentia ... sunt facut cu suflet, sunt gandite, si sunt foarte diverse pt orice gusturi ... mie mila de copii obligati sa se uite pe Cartoon si sa asculte dublari in romana care sunt sub orice critica sau cine stie ce alte surprize :)) noroc cu Animax :rolleyes:



User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Rioko
post Nov 7 2009, 06:18 PM
Post #295


Newbie
*

Group: Members
Posts: 8
Joined: 7-November 09
Member No.: 9.167
Points: 21
Gender:



Primul anime l-am vazut pe la 6 ani ,la TVR era DBZ, imi amintesc foarte clar cat de entuziasmata eram, nu stiam ca era un anime. Dupa, pe la 12 ani m-am apucat din nou
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

DraX
post Nov 7 2009, 11:05 PM
Post #296


saturat
**

Group: Members+
Posts: 41
Joined: 25-November 08
From: Timisoara
Member No.: 7.951
Points: 152
Gender:



yep,ca si restu,defapt prima oara creca am vazut sailor moon si dupaia dragonball din pacate iam spus la mama sa zica la tanti aia sa taca ca nu inteleg ce zice goku :lol:
asta din cat imi amintesc,
am o amintire vaga de la 4-5 ani,ca ma uitam pe ceva program (de pe satelit) tot cu "..max" ca si animax sau minimax sau somethingmax,si acolo era anime,da numi amintesc ce era sau nimic inafar de niste imagini cu un tip gen cavaler in alb/silver.
ce scot si eu din sertarele memoriei, :lol:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

GothicKamikazeNekomimiSchoolGirl
post Nov 7 2009, 11:18 PM
Post #297


Incepator
**

Group: Members
Posts: 11
Joined: 27-October 09
From: Harajuku Street ^__^
Member No.: 9.133
Points: 126
Gender:



Primul anime pe care l-am vazut cand am fost mica a fost Sailo Moon, eram mega fan, aveam colectie de carti de joc si de colorat.Dupacea am mai prins ceva dintr-un anime cu o scoala cu fete care jucau volei, era destul de dragut ^__^.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Nyata_Limax
post Nov 24 2009, 12:46 AM
Post #298


Newbie
*

Group: Members
Posts: 3
Joined: 24-November 09
From: Galati
Member No.: 9.212
Points: 11
Gender:



Lupin the 3rd sau Lady Oscar, numai stiu sigur care l-am vazut primul dar Lupin m-a captivat cel mai mult si ma uitam cand aveam Italia 1. Dupa ce a disparut Dragon Ball si Dragon Ball Z mi-au retrezit interesul iar Evangelion mi-a demostrat potentialul care poate sa aiba Anime.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Autumn
post Nov 27 2009, 03:00 PM
Post #299


Newbie
*

Group: Members
Posts: 6
Joined: 26-November 09
From: Dream World
Member No.: 9.220
Points: 25
Gender:



QUOTE(GothicKamikazeNekomimiSchoolGirl @ Nov 7 2009, 11:18 PM)
Primul anime pe care l-am vazut cand am fost mica a fost Sailo Moon, eram mega fan, aveam colectie de carti de joc si de colorat.Dupacea am mai prins ceva dintr-un anime cu o scoala cu fete care jucau volei, era destul de dragut ^__^.
*



La fel ca si mine am si uitat de Mila Superstar :) ..dar eu cand eram mica nu stiam ca sunt anime ,credeam ca sunt doar desene normale :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

brekner
post Dec 11 2009, 07:19 PM
Post #300


Newbie
*

Group: Members
Posts: 1
Joined: 11-December 09
Member No.: 9.265
Points: 5
Gender:



Eu nu am inceput cu sailor moon, primul anime pe care l-am vizionat prin 96-97 a fost Grendizer. Nu prea intelegeam eu multe pe vremea aia, si tin minte ca traducerea era cam aiurea, dar vai, ce mai topaiam pe ritmurile "genericului".

http://www.youtube.com/watch?v=tW8JKCouIA4 asta era cantecu.

Apoi a urmat Sailor Moon, senzational serial. Faceam colectie de abtibilduri, nu ratam nici un episod. Pacat ca celelalte sezoane nu au fost la fel de bune.
Cand am vazut primu episod din Dragon Ball, nu mi s-a parut ceva senzational. Dar cum nu aveam ce face, am continuat sa il urmaresc. Cand a aparut Krillin, piticu' chel, a inceput sa imi placa. Din pacate dupa DB, televiziunile romanesti nu prea au mai difuzat animeuri. Am vazut Digimon pe Rai Due,si desi nu intelegeam prea mult din limba italiana, am ramas profund impresionat. Dar la fel ca si cu alte animeuri(pokemon fiind cel mai bun exemplu), urmatoarele serii nu s-au ridicat la valoarea primului sezon.
Pokemon a fost timp de un an si ceva pasiunea mea, pana cand TVR1 a inceput sa difuzeze DBZ, in episoade de cam 10 mintute/zi....Lupta cu Freeza(Frieza) a tinut cam 1 luna cred...
Au urmat Regele Shaman si un Naruto episodic.
Dar odata cu accesul la internet, lumea animeurilor si-a deschis larg portile. Am urmarit toata seria DBZ-GT, si am inceput sa vizionez divese alte seriale. Dar am luat o pauza de cam 1 an, timp in care m-am uitat pe AXN la YuYu Hakusho, InuYasha si mai tarziu la Full Metal Alchemist, anime care m-a readus pe calea animeurilor. Atunci am inceput sa urmaresc Bleach, am vizionat toate episoadele din ToraDora (unul din serialele mele favorite) Darker than Black, Rurouni Kenshin, Death Note,Ga-rei si mai nou Naruto Shippuden.
Ma intreb ce va urma

P.S.: era tot prin 90 si putin un serial..Nu-mi amintesc prea bine...parca era o lume inundata, un tip indragostit de o tipa care (cred) fusese luata prizoniera de un tip foarte influent. Tipu' asta tot incerca sa ajunga la ea. Stie cineva despre ce e vorba?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

17 Pages « < 13 14 15 16 17 >
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 04:04 PM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |