Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


bakemonotoyz.ro

6 Pages < 1 2 3 4 5 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Yu Yu Hakusho


Emanuel
post Sep 25 2006, 09:30 AM
Post #41


High Class Member
Group Icon

Group: Members+
Posts: 698
Joined: --
From: Iasi
Member No.: 1.017
Points: 1.502
Gender:



m-am uitat un pic la acest serial, plus la filme ( pe care le am). Din pacate, yu yu hakusho intra in aceiasi categorie ca DBZ, Inuyasha, Naruto.... = serial kilometric ( 100+ eps), trei sferturi batai si mai nimic in rest. <_< Parerea mea e ca nu merita, un serial de duzina. Daca esti fan DBZ, atunci o sa iti placa, daca nu sfatul meu e sai dai skip, sunt alte anime mult mai faine
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

MidorikoErene
post Sep 25 2006, 06:53 PM
Post #42


Newbie
*

Group: Members
Posts: 3
Joined: 24-September 06
From: bucharest
Member No.: 3.039
Points: 2
Gender:



Ce pot sa spun?Dak e un anime de 100 si ceva de episoade nu inseamna neaparat k nu e bine facut sau e plictisitor.Personajele sunt foarte complexe, fiecare cu o poveste destul de interesanta si un caracter deosebit.Dak stai si vezi seria toata, o sa intelegi despre ce este vorba si la sfrarsit iti pare rau k nu e o serie mai lunga...Nu sunt de acord cu ideea de trei sferturi batai si nimic in rest...Din contra,cred k e un anime care are cate putin din toate si nici nu sunt fan dbz :P. Serial de duzina, in nici un caz nu poate fi numit :) Parerea mea... :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Emanuel
post Sep 25 2006, 10:53 PM
Post #43


High Class Member
Group Icon

Group: Members+
Posts: 698
Joined: --
From: Iasi
Member No.: 1.017
Points: 1.502
Gender:



personaje foarte complexe ? hmm, hmm. oricum fiecare cu gusturile lui. yu yu hakusho e pre multa bataie pt mine - si prea lung ca sa am rabdare sa il vad tot ( nu ca s-ar merita)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

lutzuu
post Dec 12 2006, 09:47 PM
Post #44


Gomu Gomu no Baka
**

Group: Members+
Posts: 97
Joined: 10-December 06
From: Bucuresti
Member No.: 3.419
Points: 273
Gender:



YU YU Hakusho este un anime foarte bun,chiar daca e in gen dbz,merita sa va uitati pe mine ma tinut atintit de televizor(pe vremea aia nu aveam calc:)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Missa-chan
post Dec 30 2006, 06:45 PM
Post #45


~Y U R I~
****

Group: Members+
Posts: 358
Joined: 5-October 06
From: Jud. Hunedoara
Member No.: 3.077
Points: 847
Gender:



Am vazut Yu Yu Hackusho in totalitate (ok...poate fara vreo 2 sau 3 episoade pe care le-am pierdut XD), dar ma refer la serie nu la filme. Nu am vazut niciun film Yu Yu Hackusho. Mi-a placut foarte mult. Actiunea era intensa si atunci cand credeai ca se va termina, baietii mai primeau o misiune. Desi sfarsitul nu a fost foarte stralucit, anime-ul in general a fost destul de bun. Despre grafica...mh...e destul de buna avand in vedere ca e un anime vechi si pe atunci nu prea aveau multe. Mult, mult sange si multe batai, mate pe afara tot ce vrei de la violenta :D. Mi-a placut si ma uit la el cu placere oricand. Desi au murit destul de multe personaje secundare pe care le-am simpatizat, ca personaj preferat principal a fost si va ramane: Hiei. Imi place caracterul lui si faptul ca niciodata nu stii ce va face. Desemenea nu pot sa nu mentionez ca este unul dintre cele mai bine realizate din anime, dupa parerea mea.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Tanu
post Dec 31 2006, 11:20 AM
Post #46


Incepator
**

Group: Members
Posts: 16
Joined: 17-December 06
Member No.: 3.453
Points: 43
Gender:



Daca vrei sa vezi filmele de la Yu Yu Hakusho le gasesti pe www.youtube.com sau poti intra pe animeyume.org si ai acolo Yu Yu hakusho movie 1 si o sa ai cam 5-7 seeds pt download, la al doilea nu sunt seeds.....oricum primul e mult mai bun ca al doilea.......si ca actiune si ca elemente grafice.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Ranma-kun
post Jan 3 2007, 07:43 PM
Post #47


Hagane no Hakase
Group Icon

Group: Root Admin
Posts: 2.379
Joined: --
From: Berlin
Member No.: 4
Points: 9.177
Gender:



Yu Yu Hakusho poate fi downloadat si de pe http://www.anime-eden.com/index.php?site=e...ime=yuyuhakusho in HQ, insa trebuie sa va inregistrati inainte, e direct download http, si viteza e buna :)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

bob-joe
post Jan 4 2007, 12:33 AM
Post #48


Newbie
*

Group: Members
Posts: 3
Joined: 2-January 07
Member No.: 3.543
Points: 123
Gender:



Am vazut si eu yuyuhakusho mia placut mult. Dar ar trebuit sa fie pana la episodul 65 adica la sfarsitul turneului trebuia sa faca inca doua ep de final si gata. Deja dupa aia devine aberant cum ca yuske ar fi fiul unui demon si ar mai fi ceva dar nu imi mai amintesc acum. Eu zic ca aceste ep au fost de umplutura.
Dar destul cu criticile ca nu sunt eu in masura sa ma iau de munca altora dar asta e parerea mea.
A si am vazut si movie2 chiar nu stiu de ce a fost facut. Se petrece f repede actiunea si nici nu iti dai seama ca sa terminat.
O sa ma uit la movie1 intro zi poate e cel mai bun.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Hamster
post Jan 4 2007, 09:25 AM
Post #49


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 78
Joined: 31-October 06
From: Cluj Napoca
Member No.: 3.211
Points: 28
Gender:



Sunt si eu fan mare al acestui serial anime. Nu cred ca au fost de umplutura episoadele dupa ce se termina turneul, dar nici nu au fost la fel de reusite ca si restul (story). Dar ce sa-i faci "c'est la vie"


Jos palarie pentru acest anime reusit
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Sweet_ayu28
post Jan 5 2007, 02:50 PM
Post #50


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 51
Joined: 30-December 06
From: Oradea
Member No.: 3.521
Points: 135
Gender:



ok...o intrebare am si eu.ma poate pls lamuri cineva...daca personajul principal se numeste Yusuke Urameshi de ce serialul se numeste Yu Yu Hakusho? ca eu nu am reusit sa-mi dau seama :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Unknown
post Jan 6 2007, 11:42 AM
Post #51


Human 0.9
***

Group: Members+
Posts: 259
Joined: 4-May 06
From: Bucuresti
Member No.: 2.514
Points: 711
Gender:



Yu Yu Hakusho cred ca inseamna Ghost Files, sau asa am citit...

Misto serialul, l-am vazut de vreo 3 ori.. pacat ca dupa turneu cam scade in calitate. Nici filmul nu e rau... nu m-am prins, chestia aia de 20 si ceva de min. e al 2-lea film? Ca nu are niciun chichirez...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

CRISY_ANIME
post Mar 9 2007, 01:35 PM
Post #52


CRISY
**

Group: Members+
Posts: 98
Joined: 7-March 07
From: Galati
Member No.: 3.907
Points: 96
Gender:



eu sunt o mare fana YU YU HAKUSHO si cred, spre deosebire de altii, ca si dupa turneu este interesant si nu ii scade din calitate cum spun unii, doar ca povestea este putin mai complexa,lucru care ii da un farmec mai special. sper ca sunteti de accord cu mine. :) :) :)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Turk
post Mar 15 2007, 10:24 PM
Post #53


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 31
Joined: 27-February 07
From: constanta
Member No.: 3.860
Points: 79
Gender:



Yu Yu Hakusho e un serial care seamana mult cu seria DBZ. Nu mi se pare un serial iesit din comun. Superb cum ar spune unii. Poveste slabuta iar personajele nu sunt chiar atat de complexe. Fanilor DBZ o sa li se para extraordinar chiar dak pe mine nu ma impresionat foarte mult. Oricum merita vazut chiar dak nu e foarte reusit. Macar ptr a avea un punct de referinta ptr seriile ce vor aparea sau pe care le vom viziona.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Sweet_ayu28
post Apr 5 2007, 05:20 PM
Post #54


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 51
Joined: 30-December 06
From: Oradea
Member No.: 3.521
Points: 135
Gender:



Emanuel,mie nu mi se pare ca ar fi prea multa actiune.Poate ca unele episoade sunt concentrate numai pe lupta dar in rest sunt si multe faze funny,iar personajele,mai ales yusuke, gasesc o anume placere in a lupta (daca ai vazut lupta lui yusuke cu shaku) :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

waste
post Apr 5 2007, 05:37 PM
Post #55


Kira
*****

Group: Members+
Posts: 575
Joined: 16-September 06
From: Galati
Member No.: 2.996
Points: 1.306
Gender:



QUOTE(Unknown @ Jan 6 2007, 11:42 AM)
Yu Yu Hakusho cred ca inseamna Ghost Files, sau asa am citit...

Misto serialul, l-am vazut de vreo 3 ori.. pacat ca dupa turneu cam scade in calitate. Nici filmul nu e rau... nu m-am prins, chestia aia de 20 si ceva de min. e al 2-lea film? Ca nu are niciun chichirez...
*



Al doilea film...incearca pe www.youtube.com eu acolo l-am vazut (si o mai fi acolo, daca nu l-au sters aia de la youtube...). Dureaza o ora si, iar actiunea e mult mai complexa decat in primul film... parca se numea ,,The fight for the netherworld"
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Inu-Daiyokai
post Apr 5 2007, 07:04 PM
Post #56


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 32
Joined: 2-April 07
From: Tg-Jiu
Member No.: 4.067
Points: 47
Gender:



Sunt un mare fan al acestui anime B) si pot sa spun ca este foarte reusit chiar daca unele personaje sunt dea dreptul ridicole :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Unknown
post Apr 6 2007, 06:36 PM
Post #57


Human 0.9
***

Group: Members+
Posts: 259
Joined: 4-May 06
From: Bucuresti
Member No.: 2.514
Points: 711
Gender:



QUOTE(waste @ Apr 5 2007, 05:37 PM)
Al doilea film...incearca pe www.youtube.com eu acolo l-am vazut (si o mai fi acolo, daca nu l-au sters aia de la youtube...). Dureaza o ora si, iar actiunea e mult mai complexa decat in primul film... parca se numea ,,The fight for the netherworld"
*


Atunci am gresit si primul este ala slab, nu al 2-lea. In fine... ideea e ca unu' e bun iar celalalt e mai prost decat maj. episoadelor din serie :lol:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

za_spammer
post Apr 6 2007, 06:44 PM
Post #58


Incepator
**

Group: Members
Posts: 11
Joined: 6-April 07
From: Bucale
Member No.: 4.087
Points: 22
Gender:



Are cineva idee unde se poate gasi primul film YYH ? The Golden Seal adica ... cred ca am cautat in toate locurile posibile si imposibile si nimic :(
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

waste
post Apr 6 2007, 06:48 PM
Post #59


Kira
*****

Group: Members+
Posts: 575
Joined: 16-September 06
From: Galati
Member No.: 2.996
Points: 1.306
Gender:



Pai, incearca link-ul pe care l-a dat ramna-kun mai sus...de acolo il poti downloada, da trebuie sa-ti faci cont... eu cel putin de acolo am downloadat cateva episoade si erau si filmele... :lol:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

za_spammer
post Apr 6 2007, 08:52 PM
Post #60


Incepator
**

Group: Members
Posts: 11
Joined: 6-April 07
From: Bucale
Member No.: 4.087
Points: 22
Gender:



Da, am gasit ... mi`am facut si cont, acu trag filmul ... pacat ca viteza e cam foarte mica :-< Dar oricum, merge ... am rabdare :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

6 Pages < 1 2 3 4 5 > » 
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 29th March 2024 - 04:47 PM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |