Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


bakemonotoyz.ro

2 Pages  1 2 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Adevaratii fani Kikyo


Mitsuki Chan
post Aug 12 2005, 10:42 AM
Post #1


~miracle romance~shinjite iru no~
***

Group: Members+
Posts: 233
Joined: 12-August 05
Member No.: 1.727
Points: 333
Gender:



Eu ma consider o adevarata fana Kikyo
Imi place foarte mult de ea si consider dragostea lor una adevarata .
Shi sa stie toata lumea k Kikyo nu e moarta .A reinvia inseamna a trai si repet EA TRAIESTE ,traieste pt Inuyasha si pentru a razbuna dragostea lor.punct
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Kisa
post Aug 12 2005, 10:46 AM
Post #2


~*okasan*~
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.847
Joined: --
From: Braila
Member No.: 1.303
Points: 3.264
Gender:



This is a lil' too extreme I'd say... Imi place personajul lui Kikyo, dar totusi...
K, nu e moarta, dar nici vie nu poate fi considerata. Corpul ei este facut din pamant/lut/or whatever it was si cenusa. Ea nu mai poate avea o viata normala. Plus ca supravietuieste asimiland sufletele fetelor moarte...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Mitsuki Chan
post Aug 12 2005, 11:36 AM
Post #3


~miracle romance~shinjite iru no~
***

Group: Members+
Posts: 233
Joined: 12-August 05
Member No.: 1.727
Points: 333
Gender:



Ufffff.Poate odata o sa isi recupereze viata...Viata pe care a pierdut-o doar din cauza faptului k l-a iubit shi il iubeste pe Inuyasha
Sa mori la 18 ani intr un mod k ala .....
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Kisa
post Aug 12 2005, 01:04 PM
Post #4


~*okasan*~
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.847
Joined: --
From: Braila
Member No.: 1.303
Points: 3.264
Gender:



Eu zic ca nu mai are cum sa-si recupereze viata. A trecut prea mult timp pt a fi posibil asa ceva. Tot ceea ce poate face este sa-l omoare pe Naraku si sa moara si ea.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Mitsuki Chan
post Aug 12 2005, 06:46 PM
Post #5


~miracle romance~shinjite iru no~
***

Group: Members+
Posts: 233
Joined: 12-August 05
Member No.: 1.727
Points: 333
Gender:



:unsure: :unsure: :unsure: :unsure: nu as vrea sa moara kikyo,pentru ca Inu o iubeste mult si e o persoana puternica si care merita sa traiasca :( :) :D <_<
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Odeena
post Oct 20 2005, 09:49 AM
Post #6


Mean People Exterminator
**

Group: Members+
Posts: 95
Joined: --
From: Nevermore
Member No.: 1.484
Points: 221
Gender:



Well... chiar daca imi place Kikyo, nu stiu de ce, dar eu nu o vad impreuna cu Inuyasha la sfarsitul seriei... Mai degraba as vedea-o impreuna cu Naraku, desi stiu ca asa ceva nu prea e posibil. Kikyo traieste, e adevarat, dar mai este la fel ca alti oameni, din moment ce are nevoie in permanenta de sufletele altora pentru a ramane in viata. Cred ca pana la urma ea va ramane o miko singuratica si va calatori din loc in loc, ajutandu-i pe cei care au nevoie de ea... si intalnindu-se ocazional cu Inuyasha & co., fie ca sa-i ajute si pe ei (cum face in movie 2 sau movie 4), fie ca sa ii aminteasca lui Inu de vremurile bune...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Konoko
post Oct 22 2005, 09:03 PM
Post #7


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 26
Joined: --
From: Bucharest
Member No.: 1.601
Points: 72
Gender:



Pentru mine sincera sa fiu Kikyo e un personaj foarte greu de inteles si foarte controversat...era atat de dulce si buna inainte de a muri, iar acum mi se pare mai degraba plina de ura si de distrugere...singurele momente cand nu se uita sever sau urat sunt acelea cand este trista...uneori ma enerveaza, uneori ma intristeaza...nu as vrea totusi sa i se intample ceva rau...AS VREA ATAT DE MULT SA-SI RECAPETE LINISTEA SI SENINATATEA!!!...nici eu nu o prea vad pe Kikyo din nou cu Inuyasha...sincer...ba chiar mi se pare ca Inuyasha se potriveste mai bine cu Kagome...sunt mai tantalai amandoi

Nu prea inteleg de ce vrea sa-l omoare pe Inuyasha...mi s-a parut ca a inteles ca a fost vorba despre o capcana si ca Inuyasha e nevinovat...singura explicatie pe care o pot da, este ca nu vrea sa ramana despartita de el si singura sansa de a-si regasi linistea cu el este ca si el sa moara...fiindca dupa cum se poarta, ea nu se poarta ca un om care se gandeste ca ar putea trai din nou...ca ar putea avea o noua viata, mai buna.


Si desi faptul ca vrea sa o omoare pe Kagome este mai de inteles (doar vrea sa-i fure iubitul) totusi mi se pare un lucru total josnic pentru o fata de talia lui Kikyo, cel putin asa cum era ea inainte de moarte
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Odeena
post Oct 24 2005, 06:17 AM
Post #8


Mean People Exterminator
**

Group: Members+
Posts: 95
Joined: --
From: Nevermore
Member No.: 1.484
Points: 221
Gender:



Kikyo vrea sa o omoare pe Kagome la inceputul seriei, poate... pe parcurs, cele doua nu ajung ele chiar 'best friends', dar cel putin ajung la un compromis, ba chiar Kagome o salveaza pe Kikyo la un moment dat... E si asta ceva, daca stam sa ne gandim la raportul care exista intre ele: Kagome se simte oarecum neimportanta atunci cand e Kikyo prin preajma, fiindca pana la urma ea este reincarnarea lui Kikyo, chiar daca uraste sa fie considerata asta; pe de alta parte, e usor de inteles de ce Kikyo o uraste pe Kagome la inceput...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Konoko
post Oct 25 2005, 12:45 PM
Post #9


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 26
Joined: --
From: Bucharest
Member No.: 1.601
Points: 72
Gender:



Stau si ma intreb....oare chiar e de inteles...de ce o uraste? Adik come on...Kikyo murise de 50 de ani...Kagome era reincarnarea ei...chit ca Kikyo si-ar fi dorit sa fie din nou vie ca sa-si rezolve treburile lasate in urma...chit ca Kikyo ar fi simtit ca are motive sa fie geloasa pe Kagome.....un suflet tare si puternic, indiferent de suferinte...nu ajunge sa doreasca moartea unor persoane care nu au legatura cu ceea ce i s-a intamplat, cu suferintele prin care a trecut...si Kagome nu are legatura...este un personaj total nou pentru Kikyo
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Odeena
post Oct 25 2005, 04:05 PM
Post #10


Mean People Exterminator
**

Group: Members+
Posts: 95
Joined: --
From: Nevermore
Member No.: 1.484
Points: 221
Gender:



Da, dar Kagome are chiar sufletul lui Kikyo... Daca printr-o intamplare ai muri, iar apoi ai fi readus la viata in viitor doar pentru ca reincarnarea ta sa-si ia apoi inapoi sufletul si sa mori din nou, ti-ar place? La inceput, Kikyo era confuza, nu stia ce se intamplase, si imediat dupa ce i-a revenit sufletul avea un singur gand: razbunarea... Ea inca il ura pe Inuyasha pentru ca (virgula) credea ca el o omorase in trecut, si din moment ce Kagome il proteja pe Inuyasha, era normal sa o urasca si pe ea, nu? Apoi a trecut ceva vreme pana a aflat adevarul...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Ranma-kun
post Oct 26 2005, 02:48 PM
Post #11


Hagane no Hakase
Group Icon

Group: Root Admin
Posts: 2.379
Joined: --
From: Berlin
Member No.: 4
Points: 9.177
Gender:



Kikyo il Iubeshte inca foarte mult pe Inuyasha si e plina de regret fata de ce s-a intamplat atunci, iar pe Kagome o urashte pentru ca ea reprezinta totul ce ea n-a putut fi, o fata simpla care a trait o viata normala si care este intr-o oarecum iubita de Inuyasha, e mai mult un fel de gelozie. La un moment dat ishi doreshte ca Inuyasha sa moara,pentru a putea fi impreuna in moarte, de aceea chiar si daca realizeaza ca e doar o fantoma si locul ei nu e in lumea celor vii vrea neaparat sa ramana acolo pentru ca nu vrea sa ramana fara el.

Well... that's how I see it anyway :P

User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Konoko
post Oct 30 2005, 06:45 PM
Post #12


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 26
Joined: --
From: Bucharest
Member No.: 1.601
Points: 72
Gender:



Deja situatia ma depaseste putin...nu stiu...poate am asteptari prea mari de la Kikyo....dar eu consider ca ura nu poate avea scuze si ca nu-si poate afla locul intr-un suflet pur cum e Kikyo...e de inteles intr-adevar...omeneste e de inteles...dar consider ca ura nu conduce la nimik...si nu face decat sa injoseasca un suflet deosebit ca al lui Kikyo
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Mitsuki Chan
post Dec 29 2005, 02:22 AM
Post #13


~miracle romance~shinjite iru no~
***

Group: Members+
Posts: 233
Joined: 12-August 05
Member No.: 1.727
Points: 333
Gender:



Nu stiu daca o sa si revina Kikyo,e prea obsedata de razbunare.Se razbuna pe oricine,chiar si pe Kagome pentru k s a simtit ciudat k sufletul ei este in altcive.
Kikyo probabil nu sta cu Inuyasha din acelasi mmotiv pt kare nu mai sta nici cu fetita mica Sayo.Pentru k nu vrea k Inu sa o vada terminata,zbatandu-se ca sa traiasca,furand sufletele fetelor moarte
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Anzai
post Dec 29 2005, 04:29 AM
Post #14


arrogant jerk
****

Group: Members+
Posts: 471
Joined: 15-December 05
From: Timisoara
Member No.: 1.999
Points: 1.124
Gender:



La inceput Kikyou ii ura pe toti si stiti voi deja dar ea s-a schimbat FOARTE mult pe parcursul serialului. Inca odata aduc aminte de episodul cu reinviati lui Urasue,chiar sfarsitul episodului.
Spoilers:
Kagome ii zice la fata aia reinviata care facea soldatii din lut a lui urasue sa incerce macar sa duca o viata normala.kikyou aude asta si repeta ce a spus kagome si aduga ka? cred ca de aici devine clar ce se va intampla de fapt cu ea.va incerca sa duca o viata normala!!!
People stop hateing her!!! E o prostie :P
E cel mai complex personaj din tot serialu' , daca nu era ea nu mai erau atatea discutii pe tema Inuyasha.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

L@dy D@rkness
post Jun 13 2006, 10:02 PM
Post #15


Yinyang mistress
**

Group: Members+
Posts: 50
Joined: 28-October 05
From: Yin tranquillity
Member No.: 1.902
Points: 122
Gender:



Yup aia sunt eu,exact aia care o stiti fana Kikyo!!!!!pur si simplu.nu dau argumente mi-e lene.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

***yo_d3vil_grl***
post Sep 2 2006, 12:37 AM
Post #16


Newbie
*

Group: Members
Posts: 5
Joined: 30-August 06
Member No.: 2.922
Points: 15
Gender:



sunt fana Kikyou.....pt ca la iubit si il iubeste pe Inuyasha..si cred ca Inuyasha o inueste pe Kikyou mai mult ca pe Kagome :) :)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Kikyo_Hannya
post Oct 14 2006, 07:11 PM
Post #17


Incepator
**

Group: Members
Posts: 11
Joined: 14-October 06
From: Taramul de Nicaieri
Member No.: 3.118
Points: -47
Gender:



Mie mi se pare k sunt km nedrepti cu kikyo! o acuzati d lucruri neadevarate! dak va ganditi bine nu kikyou este cea care baga bete in roate in relatia dintre inu-kag (de fapt nu exista relatie da ma rog!) kagome nu este asa de inocenta si lipsita de aparare cum credeti! ea s-a bagat k un sarpe in relatia dintre kik-inu! tineti minte ep Vocea lui kag si sarutul lui kikyo kagome nu avea niciun drept sa-i spuna lui kikyo sa-si i-a mainile de pe inuyasha! inu-kag nu sunt iubiti! ea i-a tulburat viata sentimentala lui inu! spre deosebire de kikyo kagome a avut o viata usoara! kikyo este cel mai tragic personaj din serial si a avut parte de o viata plina de hopuri! singurul motiv pt care inu tine la kag este k seamana izbitor de mult cu kikyo si p deasupra are sufletul ei! kagome este k o consolare pt inu knd nu este kikyo prin preajma! kag este k o roata de rezerva! knd kikyo il respinge pe inu el se duce la kagome!
Spre deosebire de kagome kikyo este mult mai frumoasa, inteligenta si iscusita! pers d care naraku se teme cel mai mult este de ea de puterea ei spirituala! cel mai mult admir la ea pt k este capabila sa aiba grija de ea insasi fara a avea o nevoie constanta de protectie k kagome!
puteti sa-mi spuneti shi mie knd kagome o salveaza pe kikyo! k eu nu-mi aduc aminte de asa ceva?
Imi pare rau fani kagome dar acesta este adevarul oricat de crud ar fi si trebuie sa va obisnuiti cu situatia!

(am vorbit pentru fanii lui kagome) B)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

LordMethos
post Oct 14 2006, 07:24 PM
Post #18


wandering shade
**********

Group: V.I.P.
Posts: 1.163
Joined: --
From: Iron Tower of Zebdora
Member No.: 364
Points: 2.120
Gender:



omg omg .. omgggg
SNT FANAAA .. dork kikipike
ffs bine ca nu snteti fani .. pikachu
care BTW e mare tare la kikipiki ...
JIZAZ .. asta e topic >_<
pls kill me
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Crystall
post Oct 14 2006, 08:31 PM
Post #19


hikari no tenshi
**********

Group: Members+
Posts: 1.079
Joined: 4-June 06
From: Buc.
Member No.: 2.623
Points: 2.797
Gender:



oh well.....kikyou_hannya, da-mi voie sa te contrazic.... kagome o salveaza pe kikyou in ep knd k-chan se duce in padure, la apa aia, knd kikyou o trage in apa si ii spune k nu o va putea salva dk se indoieste de sentimentele ei. e adevarat k rana nu a fost complet vindekta, dar cel putin, kagome a pus-o pe picioare pe kikyou. si dk ai fi citit manga, ai fi aflat k preoteasa a mai fost salvata de kagome, dar nu intru in detalii....
e adevarat k prima iubire a lui inu a fost kikyou, but now she's DEAD - va spune cva cuvantul asta? plus, k ea a fost "adusa la viata" cu sufletul lui kagome.... si nu inteleg... si ce dk kagome e mai vulnerabila si trebuie sa fie protejata?si cu ce e mai frumoasa si mai desteapta kikyou dekt kagome? poate k varsta e de vina.... 500 de ani... dar, d fapt, trupul lui kikyou de aqm nu e dekt cel al unei papusi faqta de vrajitoarea aia....
sincer aqm...n-am nimik q kikyou, dar mi se pare nedrept k kagome (scuzati cacofonia) sa fie desconsiderata (dk se poate spune) asa... si repet: kikyou is dead and k-chan is alive
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

kittykirara
post Oct 14 2006, 08:57 PM
Post #20


I have kattitude!
***

Group: Members+
Posts: 109
Joined: 12-October 06
From: Iasi
Member No.: 3.108
Points: 235
Gender:



Total de accord cu tine Crystall.In plus cu ce i-a tulburat Kagome viata sentimentala lui Inu?Cand s-au cunoscut Kikyou era moarta.Iar in ceea ce priveste cum ca a avut o viata mai usoara:macar pt Kikyou asta a fost unicul mod de viata pe care l-a cunoscut in timp ce lui Kagome viata i-a fost total data peste cap.ei ii este cel mai greu trebuind sa se imparta intre scoala,familie si Inuyasha.Face mari sacrificii pt a fi cu el si de aceea si are dreptul sa-i ceara lui Kikyo sa-l lase in pace.Chiar daca nu au o relatie declarata :P sentimentele celor doi sunt mai mult decat evidente iar Kagome nu e doar o consolare doar ca de cate ori apare Kikyo cu ea apare si nostalgia si regretul fata de ceea ce ar fi putut fi si de aceea Inu e dezorientat
Si ce daca e mai vulnerabila si are nevoie de protectie?Asta o face mai calda mai deschisa(eu una nu suport oamenii mereu ofticati,inchisi si egoisti.greutatile nu sunt un motiv ca sa devii rece.oricat de dureros ar fi trecutul depinde de tine daca te transforma in rau sau bine-am mare experienta in asta ;) )
Si nu poti nega ca Kagome e dulce ca ii pas de cei din jur(chiar straini)deci in nici un caz nu o pot asemana cu un sarpe.Singura mica rautate din sufletul ei e o portie de gelozie :P
fara suparare ;)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

2 Pages  1 2 >
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 10:25 PM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |