Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


MaNGAshop.ro

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Seto No Hanayome, aka The Inland Sea Bride


Ranma-kun
post Aug 4 2007, 10:19 PM
Post #1


Hagane no Hakase
Group Icon

Group: Root Admin
Posts: 2.379
Joined: --
From: Berlin
Member No.: 4
Points: 9.177
Gender:





Rezumat: Nagasumi, un baiat normal, merge sa-si viziteze bunica in vacanta de vara. Bunica sa locuieste langa mare, asha ca Nagasumi se duce sa innoate un pic, insa aproape se inneaca cum intra in apa. Ca printr-o minune este salvat insa de o sirena.

Mai tarziu , o fata pe nume San, apare in fata casei bunicii sale si il roaga pe Nagasumi sa se marite cu ea. Fata e urmarita de doi bodyguarzi care ii cer lui si paritntilor sai sa ii insoteasca la casa lui San de sub apa.

Ajunsi acolo, Nagasumi afla ca parintii lui San sunt sefii unui grup mafiot al sirenelor numit Setouchi. Apoi afla si de ce a fost chemat, deoarece sirenele au o lege care spune ca orice sirena care se arata unui om trebuie sa moara. Pentru a evita aceasta lege exista 2 solutii, ori Nagasumi moare, ori se marite cu San si devine un membru al clanului sirenelor. Confruntat cu aceasta alegere, Nagasumi alege sa se marite.

Lucrurile ar fi simple asa, insa tatal lui San, si alti membrii ai clanului Setouchi, nu sunt de acord cu aceasta situatie, si incearca sa faca orice pentru a impiedica cununia celor doi.

De acuma incolo San decide sa traiasca impreuna cu Nagasumi, si sa mearga la aceeasi scoala ca el. Insa aceasta nu este asa de usor deoarece daca picoarele ei sunt stopite cu apa ea devine iarasi sirena, iar daca cineva o vede ca sirena ea trebuie sa plece din lumea oamenilor. Pentru a putea sa o supravegheze pe San, tatal ei decide sa devina profesor la acea scoala, si este insotit de alti membrii ai clanului care devin si ei profesori.

Viata lui Nagasumi devine de-o data foarte complicata, el trebuie sa aibe grija ca San sa nu fie stropita cu apa, si sa infrunte tot felul de personaje care vor sa rupa relatia lor. Din aceste lucruri reies o serie de situatii comice.

Parere: Mie imi place foarte mult acest anime, e inspirat din Urusei Yatsura, si regasesc multe personaje si situatii asemanatoare. E foarte comic si dragut si chiar merita vazut.

Download:

Anime-ul poate fi vazut online si downloadat de pe:
http://www.veoh.com/series/SetoNoHanayomeT...43511842&rank=5
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

painfull_days
post Oct 4 2007, 03:47 PM
Post #2


Chinatsu Arihyoshi
**

Group: Members+
Posts: 53
Joined: 10-September 07
From: iasi
Member No.: 5.130
Points: 309
Gender:



stiu anime-ul .. ptr mine e unul dintre top 10 funniest anime.. san-chan e asa frumusica si plina de compasiune
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

andrutz4
post Jul 6 2008, 09:40 PM
Post #3


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 65
Joined: 16-April 07
From: acasa
Member No.: 4.154
Points: 102
Gender:



Seto no Hanayome este in top 5 in list. Avand in vedere ca este Comedy (genul meu preferat) si ca are si o poveste draguta de dragoste merita vazut si nu puteam sa trec peste el. Mi-a placut si grafica lovely si coloana sonora. Sper sa mai apara inca un sezon :D pt ca a fost un anime foarte bun.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Sidonix
post Sep 22 2010, 08:43 AM
Post #4


Burning Soul
**********

Group: Members+
Posts: 2.890
Joined: --
Member No.: 37
Points: 3.770
Gender:



... am vazut recent Oav-urile dupa ce am dat peste un song pe youtube Hageshii Uta (Violent Song)

Am ras cu lacrimi la scena din oav care e dementiala pacat ca nu mai continua cu un sezon 2 insa poate e mai bine pentru a nu forta nota umoristica initiala care sincer este de exceptie. Daca in serie se parodiaza de la Terminator, Darth Vader etc in OAV-uri se ajunge la Die Hard cu Bunta Willis :lol: Cromatie High, The ring. Daca ma gandesc bine este undeva printre cele mai bune titluri de comedie cu toate ca Seto No Hanayome este mai mult decat underrated, multa lume neauzind de serie insa o recomand ca un MUST SEE. Pe langa comedie mi se pare excelent si blendul cu OST-ul cantat de Sun (Momoi Haruko) si Lunar (Nogawa Sakura) iar song battle royal-ul dintre cele doua takes the cake...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 29th March 2024 - 11:12 AM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |