Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


MaNGAshop.ro

7 Pages < 1 2 3 4 5 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Cum Va Alegeti Seriile Anime Pe Care Le Urmariti?

Cum va alegeti seriile anime pe care le urmariti?
 
[ 25 ] ** [18.52%]
[ 14 ] ** [10.37%]
[ 17 ] ** [12.59%]
[ 7 ] ** [5.19%]
[ 6 ] ** [4.44%]
[ 5 ] ** [3.70%]
[ 29 ] ** [21.48%]
[ 32 ] ** [23.70%]
Total Votes: 135
Guests cannot vote 

angel_without_wings
post Dec 14 2007, 01:11 PM
Post #41


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 62
Joined: 24-March 07
Member No.: 4.012
Points: 150
Gender:



zicea cineva pe aici (scuze stau prost cu numele...oricum nu-i un atac la persoana sau mai stiu eu) ca nu citeste review-uri pentru ca strica surpriza. mi se pare o idee interesanta. cel mai probabil am ratat fo cateva serii bune pentru ca in review-uri apar anumite chestii care pe mine ma enerveaza sau nu-mi spun ce ar trebui sa-mi spuna. pe de alta parte, macar citind review-uri evit pe cat posibil surprize neplacute. a da, inainte sa ma decid mai caut si ceva screenshots.
(s-a mai intamplat cuiva sa asculte un soundtrack si sa-i placa atat de mult incat sa caute anime-ul? :huh: )
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

kun san
post Dec 17 2007, 09:38 AM
Post #42


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 139
Joined: 3-October 06
Member No.: 3.066
Points: 1.073
Gender:



QUOTE(angel_without_wings @ Dec 14 2007, 01:11 PM)
(s-a mai intamplat cuiva sa asculte un soundtrack si sa-i placa atat de mult incat sa caute anime-ul? :huh: )

Da, mie. Mi-a placut atat de mult coloana sonora de la Aquarian Age, incat m-am apucat de el. :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

DmonHiro
post Dec 17 2007, 10:07 AM
Post #43


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 620
Joined: 18-August 07
Member No.: 4.935
Points: 2.700
Gender:



Voi chiar va pierdeti timpul cautand reviews and screenshots? What the hell...downloadeaza un episod si uita-te la el, ce mare filozofie? It's not rocket science people
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

kun san
post Dec 17 2007, 10:38 AM
Post #44


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 139
Joined: 3-October 06
Member No.: 3.066
Points: 1.073
Gender:



Nu e convingator...
Cum parca mai spunea cineva pe undeva, de multe ori primul episod poate fi inselator.
Mi se pare preferabil sa pierzi 10 minute citind un review decat sa pierzi 30 minute vizionand la intamplare primul episod.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Muza chan
post Dec 17 2007, 10:50 AM
Post #45


Strange kind of woman
Group Icon

Group: Admin
Posts: 2.362
Joined: 17-February 06
From: Bucuresti
Member No.: 2.189
Points: 7.661
Gender:



N-am timp si nici rabdare sa incerc orice, chestia cu incercatul merge la seriile noi, pe care inca nu le-a vazut nimeni. Dar si aici vreau sa vad un screenshot si macar cateva cuvinte de prezentare: gen, regizor, muzica etc.

Cu toate ca asa cum zicea si kun san, te poti pacali dupa primele episoade. Unele m-au prins de la primul episod si s-au dovedit capodopere. Altele au avut primele episoade frumoase, dupa care nu mai mi-au placut. Altele nu m-au prins deloc in primele episoade, dar au devenit pana la urma unele dintre favorite mele. De exemplu, daca nu citeam review-uri n-as fi vazut niciodata Evangelion, chiar daca as fi avut rabdare sa vad cateva episoade, nu unul singur. Pur si simplu, ma opream la inceput, inainte de a-i descoperi frumusetea.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

cioby2k
post Dec 17 2007, 11:45 AM
Post #46


pantsu?
***

Group: Members+
Posts: 212
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 1.051
Points: 107
Gender:



poza, review, nr episoade, gen, recomandari, primele 2 episoare. deasemnea anul aparitiei joaca un rol foarte important
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

kun san
post Dec 17 2007, 02:57 PM
Post #47


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 139
Joined: 3-October 06
Member No.: 3.066
Points: 1.073
Gender:



De ce are un rol important anul aparitiei?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

cioby2k
post Dec 17 2007, 03:01 PM
Post #48


pantsu?
***

Group: Members+
Posts: 212
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 1.051
Points: 107
Gender:



grafica. stilul de desen. pt mine e foarte important. (nu prea imi plac cele vechi ^^)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Daianara
post Dec 17 2007, 03:22 PM
Post #49


Class Member
****

Group: Members+
Posts: 352
Joined: 22-March 07
Member No.: 3.995
Points: 864
Gender:



Problema e ca si cu un review te poti pacali usor. Ba chiar si cu mai multe, scrise de varii persoane si abordand acelasi titlu. E foarte usor sa te entuziasmezi o data cu redactorul si sa-ti faca placere ce scrie. Dar la fel de usor te dezumfli cand vezi despre ce e vorba. Patit asta cu Narutaru. :(
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Emanuel
post Dec 18 2007, 08:53 PM
Post #50


High Class Member
Group Icon

Group: Members+
Posts: 698
Joined: --
From: Iasi
Member No.: 1.017
Points: 1.502
Gender:



QUOTE(DmonHiro @ Dec 17 2007, 06:07 PM)
Voi chiar va pierdeti timpul cautand reviews and screenshots? What the hell...downloadeaza un episod si uita-te la el, ce mare filozofie? It's not rocket science people
*



:lol: :lol: -doamne pazeste -Dmonhiro -hai sa facem un mic test : sa zicem ca am de ales dintre 5 anime (desi de obicei alegerea e dintr-un nr mult mai mare) -
1. dldez cate un eps. = 5 ore (pres. ca am seeds destui)
2. vad cate un pes = 2,5 ore (aprox)
rezultatul = sa zicem ca 2 nu im plac, iar 3 imi plac = 3 ore pierdute degeaba (desi sunt f. mari sa nu imi placa 3,4 sau nici una)
In timpul asta citeam cateva reviewururi si ma puneam la vazut un anime fain ;).
nici nu mai vorbesc de faptul ca un eps e total neconcludent. Imi place dictonul unui site - "viata e prea scurta pt anime proaste". Timpul meu e valoros si am anumite pretentii de la anime, so faza c udldat-ul unui eps. mi se pare o mult mai mare pierdere de vreme.

Daianara - aici intervine alegerea criticilor. Depinde mult cine scrie review-ul. Eu am mia mult esite-uri in care am incredere, si sincer am patit doar de vreo 2 ori sa iau teapa.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

kido
post Dec 21 2007, 02:37 AM
Post #51


Incepator
**

Group: Members
Posts: 14
Joined: 25-May 06
From: Valenii De Munte
Member No.: 2.591
Points: 42
Gender:



Eu unu le aleg destul de la intamplare .... mai vad ceva de prin lista la un friend ,mai bate un titlu la ochi ,mai vad ceva laudat pe forum ,nu am un crieteriu fix ,conteaza ce imi trece prin cap pe moment ...

Asa mai gasesc uneori cate ceva subapreciat din punctul meu de vedere sau ceva uitat ..... cu toate ca mai nimeresc si serii care ma chinuie practic but still daca ma iau de o serie trebuie sa o termin ..... :)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Java-Leen
post Dec 21 2007, 09:20 AM
Post #52


wanna-be kitsune
***

Group: Members+
Posts: 158
Joined: 31-July 06
From: Bucuresti
Member No.: 2.814
Points: 284
Gender:



Humm... sa vedeeem... dupa ce mi-am fixat posibila tinta... intai caut amv-uri, sa-mi fac o idee despre personaje... apoi... caut un review bun (greu de gasit T_T).. mai dau o raita pe la cateva alte review-uri, ca sa gasesc elementele care ma intereseaza (nu pot sa sufar review-urile care pur si simplu povestesc primul episod)... si daca dupa toate astea e okay, caut primul ep pe youtube... (should quit that, I guess...<_<) sau intreaga serie pe joox sau alte asemenea...

than I watch... si daca imi plac primele 10 ep (testul final) il downloadez complet.

Incerc sa nu ma iau dupa comentariile de pe forum... daca e sa fiu dezamagita mai bine sa fiu in clipa in care vad subiectul dezamagirii, nu inainte :P

Si nu, eu nu iau un anime doar pt ca imi place coloana sonora: imi iau direct OST-ul si im vad de altele. Dar daca gasesc un amv bun s-ar putea sa depasesc faza asta :D (cum, de regula, amv-urile se concentreaza pe parti de prezentare direct din anime am putina incredere in discernerea pe baza lor.)

Si, da... anime-urile pe care le-am vazut si mi-au placut cel mai mult lately mi-au fost indicate de prieteni (ex: my currently watching: Perfect Girl evolution. I was told about this dupa ce mi-am manifestat plictisul fata de cuplurile si romance-ul din maj anime-urilor, fie ele straight sau nu <_<..... si Death Note mi l-a recomandat cineva cand treceam printr-o asemenea perioada: 'Forgive me for being sick of main char clasical heroes, thank you').
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

MoonAngel
post Dec 26 2007, 09:42 PM
Post #53


I'm a bitch and a lover.
***

Group: Members+
Posts: 143
Joined: 26-December 07
From: Bucuresti, RO
Member No.: 5.813
Points: 337
Gender:



:P
Eu intru pe torrents->search anime->download anime ( si sunt atenta la mica prezentare facuta de persoana care a uploadat torrent-ul respectiv).
Uneori ma mai iau si dupa cum suna titlul sau ce-mi recomanda unii prieteni care imi cunosc cat de cat gusturile :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

irisim
post Dec 26 2007, 09:45 PM
Post #54


Incepator
**

Group: Members
Posts: 14
Joined: 26-December 07
From: unde sunt gropile mai mari si traficul infernal
Member No.: 5.809
Points: 39
Gender:



Ma uit pe net, gasesc un titlu care mi se pare interesant, caut pe Wikipedia, vad ce scrie acolo si astfel ma decid daca il descarc sau nu. Desi la unele animeuri m-am uitat dupa ce m-am uitat prin profilurile unor seiyuu. Asa s-a intamplat cu Naruto, pt ca Masako Katsuki isi imprumuta vocea lui Tsunade, si la Cardcaptor Sakura, unde Megumi Ogata este Yukito. :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Liquid Skin
post Dec 27 2007, 12:19 PM
Post #55


Incepator
**

Group: Members
Posts: 19
Joined: 24-December 07
Member No.: 5.796
Points: 43
Gender:



Nu ma bazez pe parerile altor persoane si din cele citite pe forumuri.
Imi e deajunsa descrierea facuta anime'ului si sa vad din ce gen face parte (fantasy,comedy,action,etc.) si cam atat.
Insa le urmaresc pe cele care fac parte din genul ^ care imi place mie...
precum comedy & action...rareori altele,depinde de personaje si de subiect.
+ ca ma mai conduc dupa numarul episoadelor,precum nu mereu am rabdare sa vizionez un anime de lung metraj,care mai poate fi si on going.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

thor2002ro
post Dec 27 2007, 12:29 PM
Post #56


the incredible white furry gremlin
**

Group: Members+
Posts: 75
Joined: --
From: Galati
Member No.: 668
Points: 168
Gender:



vizionare 1-2 ep pe youtube.... daca arata bine pun la DL :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

arccg90
post Jan 4 2008, 03:45 PM
Post #57


Incepator
**

Group: Members
Posts: 11
Joined: 29-December 07
Member No.: 5.848
Points: 29
Gender:



Eu ma uit de oicei la animeurile din perioada mea cand eram tanara :D (adica pe la scoala primara) si care m-au marcat profund. Sincer nu imi plac majoritatea animeurilor care se difuzeaza la televizor azi pentru ca nu mai au copilaria de alta data dar si ceva din care sa invete copii :unsure: . Parerea mea :)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Garden Girl
post Jan 10 2008, 10:20 PM
Post #58


Directionally challenged
Group Icon

Group: V.I.P.
Posts: 1.156
Joined: 24-November 07
From: Biucărest
Member No.: 5.617
Points: 2.182
Gender:



Imi aleg o serie dupa ce citesc un review, ca sa vad cu ce se mananca. De obicei cam dupa criteriul asta merg. Insa mi-am mai luat serii si dupa recomandari, si pot sa spun ca nu mi-am luat tzeapa :P .
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

nixodus
post Jan 21 2008, 03:49 AM
Post #59


Newbie
*

Group: Members
Posts: 6
Joined: 18-January 08
Member No.: 5.986
Points: 17
Gender:



QUOTE(garden girl @ Jan 10 2008, 10:20 PM)
Imi aleg o serie dupa ce citesc un review, ca sa vad cu ce se mananca. De obicei cam dupa criteriul asta merg. Insa mi-am mai luat serii si dupa recomandari, si pot sa spun ca nu mi-am luat tzeapa  :P .
*



La fel si aici ,naruto,fma,fmp si etc au fost recomandate de prieteni si nu sunt dezamagit, dar depinde si ce mai vad pe la tv , si ce gen ,si ce mai zic oamenii pe forumuri,bloguri,youtube ... incerc sa evit genurile care nu-mi plac .in concluzie The Internet is my source :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

cioby2k
post Jan 21 2008, 10:04 AM
Post #60


pantsu?
***

Group: Members+
Posts: 212
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 1.051
Points: 107
Gender:



QUOTE(nixodus @ Jan 21 2008, 03:49 AM)
La fel si aici ,naruto,fma,fmp si etc au fost recomandate de prieteni si nu sunt dezamagit, dar depinde si ce mai vad pe la tv , si ce gen ,si ce mai zic oamenii pe forumuri,bloguri,youtube ... incerc sa evit genurile care nu-mi plac .in concluzie The Internet is my source :D
*




bun prieteni. dar ce te faci cand iti este recomandat ceva gen loveless sau, mai rau, yaoy (fara sa ai habar despre ce e vorba)?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

7 Pages < 1 2 3 4 5 > » 
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 01:11 PM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |