Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


bakemonotoyz.ro

2 Pages < 1 2 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Gothic


YamiVegeta
post Apr 28 2006, 07:13 PM
Post #21


100% Elf Girl *_*
**

Group: Members+
Posts: 50
Joined: 23-April 06
From: ...lost somewhere near Arad >_<
Member No.: 2.466
Points: 107
Gender:



Eh nush, dar eu joc de mai bine de un an Lineage 2 :> Si nu m-am plictisit inca ^_^ Mai repede m-am plictisit de MU :P

Si sunt mai faine, deoarece nu joci singur, intotdeauna poti face ceva impreuna cu altii, si asta imi place :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Tezeu
post May 4 2006, 10:56 PM
Post #22


Jedi Cleric (ManBearPig Rase)
***

Group: Members+
Posts: 256
Joined: 20-April 06
From: Bucuresti
Member No.: 2.451
Points: 607
Gender:



Gothic 1 l-am terminat dupa vreo cateva zile in care ma pierdusem in fata calculatorului, butonand la personajul meu imbracat in armura de cocomarla.
De 2 nu am avut nici timp nici calculator (astept foarte mult sa se incarce, lucru deranjant) totusi, intre Gothic si KotOR, nu stiu care sa-l plasez pe locul 1.... poate Sacred :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Chuppy
post Mar 26 2007, 01:51 AM
Post #23


chocobo knight
***

Group: Members+
Posts: 253
Joined: --
From: Deva-Timisoara
Member No.: 20
Points: 149
Gender:



Ati jucat careva Gothic 3? Eu am jucat putin, dar mi se pare mai slab decat celelalte din serie. Si mult mai prost realizat. E nevoie de cateva patch-uri pt ca altfel e durere... Sau e normal ca un mistret sa fie mai periculos decat 3 orci inarmati? <_< Si sacadeaaaazaaaaa!!! :angry:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Raziel
post Jul 1 2007, 03:33 PM
Post #24


Redeemer@Destroyer
**

Group: Members+
Posts: 41
Joined: 1-July 07
Member No.: 4.601
Points: 74
Gender:



QUOTE(Abel Nightroad @ Sep 13 2005, 09:47 PM)
era fire mage si l-a omorat dint-o lovitura cu "banish undead" sau ceva de genul asta
eu eram paladin si mi-au trebuit 3 holy bolt-uri


*



frate nu stiu ce crezi tu dar cam imposibil sa-l omori pe UD cu o lovitura cu vraja care distruge undead,iti tre cam vreo 2-3 lovituri si la Holy Arrow tu poate vrei sa zici destroy evil ca Holy Arrow tre sa bagi la greu ca sa-l omori(nu te simti jignit ca te-am corectat;),eu sunt FANatic cand vine vorba de seria Gothic)

Nu prea am cuvinte despre Gothic,e un joc foarte bine realizat cu libertate si grafica destul de buna pentru vechimea sa,am jucat toate goticurile si totc e zice de g3 e ca nu prea are "juice" datorita storyline-uluisi bugurilor,la capitolul grafica,sunet si restul e perfect.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Serpoiu
post Nov 26 2007, 09:09 AM
Post #25


Newbie
*

Group: Members
Posts: 5
Joined: 20-November 07
From: Timis
Member No.: 5.600
Points: 30
Gender:



Seria Gotic ramane seria mea de suflet, inca nu am jucat Gothic 3 (nu imi permite configuratia compului).
cand l-am jucat gothic 1 pentru prima data eram fascinat de fiecare progres memorabil. Initial l-am jucat ca si membru in old camp-guard apoi necromancer, iar cand a fost "plot eventul" cu inundarea minei vechi am fost efectiv socat sa ma trezesc atacat de cei din tabara veche (ma dusesem pe scurtatura si nu m-am intalnit cu Diego si M). un joc superb si 2-ul mi-a placut la fel de mult, desi m-a deranjat ca nu puteam sa il vrajesc sau bat pe Judge.

zilele astea le reinstalez si le mai joc odata :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

IceJack
post Dec 29 2007, 12:37 AM
Post #26


Palora, inactivist de partid
******

Group: Members+
Posts: 726
Joined: --
From: here, dreaming of elsewhere
Member No.: 563
Points: 399
Gender:



G3 are atmosfera lui dar strica prea multe cu grafica, designu si voicle personajelor mult prea diferite de celelalte doua jocuri (in afara de faptul ca personajul tau numai oase,muschi si pony tail din puscarie s-a ingrasat peste noapte, nu mai are codita, si aproape toate vocile sunt schimbate, WTF happened to Xardas? arata ca tipul malefic dintr-un film alb-negru clasic din 30-40 ce naiba e cu ciocu ala alb mai ascutit ca al lui tapu?)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Serpoiu
post Dec 31 2007, 12:02 PM
Post #27


Newbie
*

Group: Members
Posts: 5
Joined: 20-November 07
From: Timis
Member No.: 5.600
Points: 30
Gender:



inca un lucru bun in Gothic, jocul nu incuraja uciderea NPC-urilor, era suficient sa le dobori si sa iei ce vrei de pe ele, primeai si experienta. aceea-si ca in cazul in care il ucideai, numai ca... daca erau martori, iesea urat.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

DraX
post Oct 29 2009, 12:33 AM
Post #28


saturat
**

Group: Members+
Posts: 41
Joined: 25-November 08
From: Timisoara
Member No.: 7.951
Points: 152
Gender:



Gothic :wub: my only love on the PC
sincer,BEST rpg de pe comp ce am jucat EVER
leam jucat pe toate,
leam terminat pe toate,
de mai multe ori X_X X_X X_X
loved every moment of it
I CANT WAIT sa apare 4...adica the real gothic 4 aka: Risen,nu shit stricat de la jowood. meh da si ala am sal joc.
si chiar daca toate criticile de vai doamne cate buguri,pan la urma tot sa rezolvat,si pt fani na contat,ca tot joc bun a fost,este si va ramane
\m/ Hurray for pyranha bytes,hurray for gothic! ^_^
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

IceJack
post Nov 22 2009, 07:43 PM
Post #29


Palora, inactivist de partid
******

Group: Members+
Posts: 726
Joined: --
From: here, dreaming of elsewhere
Member No.: 563
Points: 399
Gender:



QUOTE(DraX @ Oct 29 2009, 12:33 AM)
I CANT WAIT sa apare 4...adica the real gothic 4 aka: Risen,nu shit stricat de la jowood. meh da si ala am sal joc.

*



I have it. Am auzit lucruri bune despre el dar asteapt un val de 'chef' ca sa vad daca chiar e urmasul seriei.

L.E. Un citat luat dintr-un review de Oblivion (la care am ajuns din link in link cautand altceva)

"To review briefly for people with link-clicking phobias: NPCs walk around, go to work, to taverns, back home, to sleep, etc. They stop and chat throwing random lines at each other. It was supposed to add a degree of realism, but somehow Gothic games did a MUCH better job there. Maybe the devil was in the details. I've never seen an Oblivion blacksmith doing something, he/she was just standing there, while a Gothic blacksmith was actually making swords, going through the full sword-making cycle, forging, cooling, sharpening blades. There are ships in Oblivion and sailors walk to and from ships, but they never DO anything, but fake activities. Overall, 5-year old Gothic did a much better job creating an immersive world with seemingly alive people than what Bethesda did today, so sadly RAI is neither revolutionary nor evolutionary."
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Nagisa-chan
post Jul 20 2012, 11:57 AM
Post #30


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 230
Joined: 1-June 11
From: Nicaieri
Member No.: 10.518
Points: 431
Gender:



Am inceput sa joc gothic recent. Mi se pare foarte tare tocmai pentru ca poti face ce vrei, nu e necesar sa respecti anumire reguli ale jocului sau sa parcurgi un drum deja stabilit. Desigur, am murit de cateva ori, ma enerveaza albinele alea, si soparlele. :(
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Fili
post Jul 20 2012, 02:12 PM
Post #31


Si eu p-aici...
***

Group: Members+
Posts: 287
Joined: 24-October 10
From: Bucuresti
Member No.: 10.135
Points: 644
Gender:



Gothic 1 e bestial, poti sa faci ce vrei tu, daca poti :) M-a surprins de nenumarate ori, pt ca incercam sa il tratez ca pe un RPG normal si m-am trezit ca de fapt NPC-urile sunt mai inteligente decat par :)
Am reusit sa vad 2 din cele 3 finaluri. L-am pierdut pe cel mai interesant, ala al templarilor. Din prostia mea, e adevarat. Am atras cativa swamp shark tocmai pana in tabara templarilor unde au inceput sa omoare lumea, inclusiv un NPC care trebuia sa-mi dea quest-ul de final...

Termina-l, daca ai rabdare, o sa ramai cu amintiri placute.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Akashiro Kitadawa
post Jul 20 2012, 03:16 PM
Post #32


Prime Archon of the Imperium & High Judicator
****

Group: Members+
Posts: 353
Joined: 28-May 12
From: Gondolin aka Bucharest
Member No.: 10.973
Points: 201
Gender:



Am jucat si Gothic 1 si 2. Din pacate nu am gasit Das Night das Raben sau cum ii zicea la addonul ala.The night of the Raven.Scuzati germana de balta :unsure: .
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

IceJack
post Jul 27 2012, 05:56 PM
Post #33


Palora, inactivist de partid
******

Group: Members+
Posts: 726
Joined: --
From: here, dreaming of elsewhere
Member No.: 563
Points: 399
Gender:



Check your inbox :P

Am inceput Risen (1, ca deja a apaut 2) dar m-am oprit dupa ce m-am luat cu altceva, cat am jucat mi-a placut, desi cam asemanator ca idee cu Gothic 2, dar un pic mai scary si cu controale mai bune.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

2 Pages < 1 2
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 25th April 2024 - 12:22 AM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |