Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


bakemonotoyz.ro

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Morrowind


CyBeR
post Jul 10 2005, 02:53 PM
Post #1


Sick of this world
**********

Group: Members+
Posts: 1.341
Joined: --
From: Eternal Purgatory
Member No.: 35
Points: 1.030
Gender:



Bai sa-mi bag piciorul, nu exista topic pt jocul asta. Un joc asa de bun sa fie trecut cu vederea? Ma mir...
Oricum, am jucat acum vreun an pana m-am impotmolit undeva si din cauza timpului n-am mai jucat. M-am apucat acum o luna din nou si de atunci nu prea mai joc altceva. Jocul e imens, plin de secrete, plin de istorie, plin de magie...joc de o luna de acum si tintesc sa iau toate ghildele...merge mai greu fiindca eu-s axat pe lupta deci la magie merge greu de tot.
Oricum, dupa atat timp eu n-am facut decat primul quest din questul principal...ce mai pot spune...mare tata, MARE!

Ati jucat? V-a placut? Post people!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Morgenstern
post Jul 10 2005, 02:58 PM
Post #2


Kwisatz Haderach
**

Group: Members
Posts: 18
Joined: --
From: Galati
Member No.: 1.496
Points: 9
Gender:



Nu-mi place. E o tampenie. De aia l-am terminat de 4 ori plus inca de 3 ori cu tot cu Bloodmoon. :P
Mi se pare mie sau e mai usor jocul daca te bazezi pe arme si nu pe magii?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Trickster
post Jul 10 2005, 04:20 PM
Post #3


communication impaired
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.286
Joined: --
From: The bright side of life
Member No.: 1.518
Points: 2.723
Gender:



Jocul e stupid, banal si demonstreaza ca nu ajunge doar cantitate. Creeaza dependenta gen solitare si nu-l joc chiar numai cand nu vreau sa gandesc. De ce il critic asa de mult? Simplu: am ajuns prea repede puternic (no challenge, masacrez orase), chiar daca levitez si omor zei is tratat tot ca ultimul gunoi, is trimis sa adun flori (questuri stupide), etc. etc. Mecanica jocului e prea simplista, nu vad efectele actiunilor mele, dialogurile is un fel de wikipedia si regulile de joc is cam incoerente. Speranta mea ramane Oblivion.

Chiar nu mai apar RPG-uri bune?!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

CyBeR
post Jul 10 2005, 04:21 PM
Post #4


Sick of this world
**********

Group: Members+
Posts: 1.341
Joined: --
From: Eternal Purgatory
Member No.: 35
Points: 1.030
Gender:



E mult mai usor daca te bazezi pe arme...vrajile nu sunt sigure si de multe ori, daca nu ai nivel destul de mare in sklill-ul respectiv, pierzi timp si energie incercand sa castezi un fireball "lucrat" la un spellmaker, asta impotriva unui skelet care ar putea fi doborat foarte usor cu doua topoare in cap.
Vorbind de arme, m-am trezit gasind una bucata long sword, "Ice blade of the monarh" intr-o citadela in nord, in timp ce cautam intrarea intr-o pestera ce tinea de un quest mai aiurea. Pe langa faptul ca am fugit dupa posesorul armei respective de am ametit(fugea fraierul, nu gluma)...arma a fost un premiu cum n-as fi scos eu nici intr-o suta de questuri.
Sfat 1: sa nu aveti niciodata pe voi ceva furat cand va predati politiei...chiar daca nu tine de crima pt care esti cautat, acel obiect furat iti va fi luat...asa am pierdut eu niste Daedric Graves...greu de gasit.
Sfat 2: ca knight recomand strangerea de bani pt un enchantment...eu am folosit un deadric long sword pe care am pus shock damage 5-100...acum jocul e prea usor.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Jane Kenshin
post Aug 10 2005, 07:29 PM
Post #5


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 24
Joined: 8-August 05
From: Bucharest
Member No.: 1.718
Points: 2
Gender:



:D Unul din cele mai bune jocuri..foarte detaliat..nu am gasit bug-uri..imi place ca se bazeaza mult pe 'istoria' personajului..ca imita realiatea fantastica perfect (haine , mancare , ore de dormit , arme pentru toate gusturile)..ink n-am ajuns prea departe , dar pot spune ca e un joc de nota 10. Bine, are si minusurile sale (quest-urile alea plictisitoare si enervante..dar nu te obliga nimeni sa le faci!) si faptul ca dak nu sunt trimis/a intr-un quest pot oricand sa cercetez o pestera , sa ajut un cetatean etc. Morrowind e un joc foarte bun.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Abel Nightroad
post Sep 19 2005, 09:36 PM
Post #6


South Park fan
***

Group: Members+
Posts: 186
Joined: 13-September 05
Member No.: 1.793
Points: 310
Gender:



m-a tinut lipit de calculator ceva vreme, dar gradul de libertate mare l-a facut sa nu fie apreciat de multa lume.
a avut insa niste exploit-uri care l-au facut extrem de usor ... invatai sa-ti scazi in nivel skill-urile si apoi te antrenai pe bani mai putini :)
la inceput e mai greu pana iti alegi ghilda, faci 2-3 questuri ... de pe la mijloc insa a devenit destul de usor (aveam o amuleta cu bound all ( axe, helmet, chest etc...) cu efect permanent :twisted: ).



---- un edit mic ---- 06.10.05 ----
am vazut un flmuletz in care cineva termina morrowind in 7 minute jumate :blink: :blink: :blink:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

BlackHand
post Oct 25 2005, 12:56 PM
Post #7


They see me (t)rollin'... They hatin'
***

Group: Members+
Posts: 187
Joined: 25-October 05
From: Cluj
Member No.: 1.897
Points: 210
Gender:



A fost un joc care a meritat. Cu ambele expansion-uri merita chiar mai mult. Dar vesti bune: apare The Elder Scrolls 4 in curand!!!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Kagaroth
post Dec 20 2005, 01:06 PM
Post #8


Captain
**

Group: Members
Posts: 19
Joined: 19-October 05
From: New Avalon, NAIS - Colege of Military Sciences
Member No.: 1.881
Points: 0
Gender:



Mi-a placut tocmai ca e mare, insa m-am cam saturat sa ma trezesc in mijlocul desktopului cand treceam dintr-un square in altul pe harta mai ales can aveam mult de mers din punctul A in punctul B. Alta problema sau prostie ar fi urmatoarea:

am un cutit de bucatarie si daca am skil de short sword 50 nu sunt in stare sa omor un kwama fourager decat din cateva zeci de lovituri, adica sa ne intelegem ca din zecile de lovituri (apropiate ingrijorator de suta) il lovesc de 2 - 3 ori si moare in rest dau pe langa ca nu am skill mare (supid, stupid, stupid). Odata ce au skill mare la un tip de arme, long sword sa zicem il lovesti si cu ochii inchisi, si cu spatele etc etc etc.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Lameness
post Dec 28 2005, 11:46 PM
Post #9


Unregistered









Gen : RPG
Grafica : La un joc de calibrul lui putea sa aiba grafica de 99
Sunetul : Urasc sunetul cavernelor si fortaretelor periculoase cuz they really scare me :((
Gameplay : It was a great experience
Impresie : Foarte and I do mean FOARTE buna ...
Imi place ca ai mai multe rase , imi place ca poti face ce te taie capul , imi place ca sunt o tona de guilduri cu tone de questuri ^^ , imi place harta care e aproape prea huge (God I love that part) , imi place ca pot crea vrajile mele (I just love magic ...) , imi place faptul ca esti inutil cu o arma la care nu ai skill mare si imi mai plac N lucruri care nu am timpul sa le enumar acum ...
Eu un MUST-PLAY RPG pentru orice fan al genului
Go to the top of the page
+Quote Post

bogdan
post Feb 15 2006, 10:45 PM
Post #10


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 684
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 366
Points: 1.182
Gender:



uhh am ratat io topicul asta ..shame on me :angry:

ehh revenind la lucruri serioase well jocu e superb imi place lumea in care e plasata actiunea si faptul ca poti face aproape orice vrei povestea e bine spusa si captivanta ... hmm daca ar fi sa-l caracterizez intr-un cuvant e rpg-ul care se apropie cel mai mult de un mmorpg din cate am vazut ;) dap ma refer la libertatea de actiune imensa

PS mi-a placut la nebunie cand am avut propriul meu castel :D eram grand master of house Telvani si toti din castel imi ziceau master :P

PS2 dap house telvani adika ...i love battlemage style characters :P desi pana la urma am ajuns sa joc cu o clasa creata de mine ...my wepon of choice ..daedric longsword cu enchantment de steal life :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Alexander Krieg
post Apr 27 2006, 02:07 AM
Post #11


Incepator
**

Group: Members
Posts: 14
Joined: 27-April 06
Member No.: 2.489
Points: 22
Gender:



Un joc care a reusit sa il egaleze pe Gothic ...
fighting style-ul a fost un picutz cam limitat dar in rest jocul a fost aproape flawless ...
Grafica buna pentru vremea sa , sunet care era potrivit zonei in care erai , lume de marimi epice (thank Shaegorath for that) , o gramada de lucruri care sa tina lipit de scaun mult timp.
Flaws : You screw around with a VITAL NPC ... it's all over , so watch it. Lipsa unui NPC care sa iti permita sa declari razboi unei alte case daca esti grand master (DIE HOUSE HLAALU!! Go Redoran!!). Si mai sunt cateva dar e prea tarziu sa ma apuc de asa ceva azi ... pe maine
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 02:26 PM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |