Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


MaNGAshop.ro

11 Pages « < 7 8 9 10 11 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> X - Tv, "Disapointing ending or masterpiece?"


Muza chan
post Mar 4 2006, 12:31 PM
Post #161


Strange kind of woman
Group Icon

Group: Admin
Posts: 2.362
Joined: 17-February 06
From: Bucuresti
Member No.: 2.189
Points: 7.661
Gender:



Pentru mine X (Tv) ramane cel mai bun anime pe care l-am vazut (su am vazut destule pe care le consider foarte bune). Este complex, bine realizat, foarte bune personajele, bine dozata intriga, foarte buna muzica.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Akane
post Mar 16 2006, 12:35 PM
Post #162


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 46
Joined: 15-March 06
From: my dreams
Member No.: 2.285
Points: 127
Gender:



Tocmai am terminat de vazut si eu X-tv si mi s-a parut super misto din punct de vedere grafic, storyline-ul a fot super interesant si mel nu sunt rele deloc. Pacat de sfarsit ca a murit Kamui :( Oricum anime-le e super marfa
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Vebby
post Mar 16 2006, 03:19 PM
Post #163


Loaza absoluta
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.529
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 857
Points: 2.776
Gender:



QUOTE
Pacat de sfarsit ca a murit Kamui

Cred ca daca nu murea nu mai era asa super marfa. Recunosc ca si eu am vrut sa fi trait, dar ar fi insemna ca prea toata viata e numai de bine si ca nu se face nici un sacrificiu pentru omenire. Intr`un fel, Kamui a fost sacrificiul pt salvarea omenirii :D Zic eu :lol:

QUOTE
mel nu sunt rele de loc.

Eu sunt innebunita.Openingul cel putin l`am si invatat, e mortal :D Si Sadame te unge pe suflet :D Mai ales cand o auzi in film. Combinata cu actiunea si personajele... nu`i poti rezista.

Intr`adevar, cuvantul cel mai potrivit pentru story ar fi interesant. Lol, il cautam d eceva vreme :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Akane
post Mar 16 2006, 05:12 PM
Post #164


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 46
Joined: 15-March 06
From: my dreams
Member No.: 2.285
Points: 127
Gender:



Da ai dreptate, dar e ceva ce eu nu inteleg de ce nu moare si la sfarsitul filmului si moare in serial? Adica nu ar trebui sa fie filmul aproximativ ca serialul sau OVA-ul?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Chris
post Mar 16 2006, 07:33 PM
Post #165


Rogue
******

Group: Members+
Posts: 806
Joined: --
From: Dragon Eden
Member No.: 6
Points: 554
Gender:



Uitati-va la film, acolo nu moare kamui ci fuma si sa vedeti ca si ala are sfarsitul interesant... daca va plac scenele sadice... -> (
kamui sta cu capul lui fuma in brate langa corpul acestuia...
:twisted: )
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Akane
post Apr 3 2006, 12:41 PM
Post #166


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 46
Joined: 15-March 06
From: my dreams
Member No.: 2.285
Points: 127
Gender:



Mi-a placut partea aia din film cu kamui si fuma, dar si batalia cu arashi e misto.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Scorpio
post Apr 3 2006, 04:57 PM
Post #167


Gold Saint
**********

Group: Members+
Posts: 2.862
Joined: --
From: Bucuresti ( Death Valley )
Member No.: 8
Points: 3.964
Gender:



Desi finalele sunt diferite...ele au acelasi rezultat : binele castiga....adn that sux....preferam sa castige macar in unul din cele 2 si raul....sa vad si eu ce s-ar fi intamplat exact cu omenirea.

Filmul este aparut inaintea seriei si se observa clar ca povestea este total aiurea...abia intelegi ceva din ea, seria s-a vrut o noua abordare a povestii, dupa cum se vede exista personaje noi si actiunea se desfasoara altfel, personajele au alte trasaturi etc.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Akane
post Apr 3 2006, 06:12 PM
Post #168


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 46
Joined: 15-March 06
From: my dreams
Member No.: 2.285
Points: 127
Gender:



Sincer cu toate ca filmul si animele au avut diferite finaluri dar cu aceasi baza good wins X a pastrat acel ceva te capteaza sa stai sa te uiti la tot animele fara sa te ridici de pe loc, cel putin asa am patit eu.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Katy
post Jul 3 2006, 02:28 AM
Post #169


absent ME
***

Group: Members+
Posts: 181
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 254
Points: 103
Gender:



Cred k cel mai mult mi-a placut la X k nu toata lumea are parte de un final fericit... pers moarte raman moarte... pers care raman in viata traiesc mai departe cu durerea pierderii pers iubite sau cu rani adanci..
Totusi...finalul era de asteptat...s-a pus atata accent pe faptul k destinul este implacabil, k indiferent ce ai face nu-l poti schimba, incat eram sigura k, in final, vor reusi sa-si faca propriul destin... still...desi ma asteptam intr-o oarecare masura la acel sfarsit... m-a si surprins... imi pare rau k desi am avut seria asta de mult tp, au stat cd in dulap fara sa-mi fac tp sa ma uit la ep :(
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Zamo
post Oct 11 2006, 11:52 PM
Post #170


*~*Zamolxe*~*
*****

Group: Members+
Posts: 681
Joined: --
From: Cluj
Member No.: 126
Points: 1.270
Gender:



La cat "fas" am auzit din toate partile despre seria TV , nu stiu :| , nu a reusit sa ma captiveze atat de tare in primele 10 episoade,adevarul ii ca numai pana aici am ajuns,dar totusi ... mi se par destul de boring.
Probabil de acum in colo o sa fie cu ceva mai multa miscare,desi imi este greu sa ma apuc iar de vizionat.
Cu alte serii nu am avut problema asta,de la primul pana la ultimul episod ramaneam lipit de calculator,aici la unele episoade ma intrebam "mha,da nu se mai termina? "
Urmatorul post,dupa urmatoarele 10 episoade.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Emanuel
post Oct 12 2006, 03:37 PM
Post #171


High Class Member
Group Icon

Group: Members+
Posts: 698
Joined: --
From: Iasi
Member No.: 1.017
Points: 1.502
Gender:



depinde foarte mult de gusturile fiecaruia. X tv e de CLAMP, deci e shoujo, nu trebuia sa te astepti la multa actiune. Daca vrei actiune atunci ai gresit adresa. In rest, X este excelent - poveste personaje, grafica, soundtrack.. toate sunt AWESOME
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Zamo
post Oct 12 2006, 07:26 PM
Post #172


*~*Zamolxe*~*
*****

Group: Members+
Posts: 681
Joined: --
From: Cluj
Member No.: 126
Points: 1.270
Gender:



Ah,da ... am observat de mult vreme povestea,personajele,grafica , tot ce ai zis tu,faza ii ... eu am vazut X: the movie , cu o gramada de vreme inaintea seriei (serie care sunt in curs de vizionare :P ) , si asteptam sa fie totusi putin mai activa.
Da noah,filmul are doar o ora jumate ... asa ca,nu ma prea mir ca a avut un ritm mai alert.

... ps ... nu au trecut alea 10 episoade inca :))
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Emanuel
post Oct 13 2006, 07:25 PM
Post #173


High Class Member
Group Icon

Group: Members+
Posts: 698
Joined: --
From: Iasi
Member No.: 1.017
Points: 1.502
Gender:



da, filmul intr-adevar are mai multa actiune...asa ca daca l-ai vazut mai intai inteleg dezamagirea pt lipsa actiunii :P . Totusi inrest seria este mult mai buna. Filmul este grozav de comprimat
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Zamo
post Oct 13 2006, 08:02 PM
Post #174


*~*Zamolxe*~*
*****

Group: Members+
Posts: 681
Joined: --
From: Cluj
Member No.: 126
Points: 1.270
Gender:



Da,da ... asta ziceam ( intr-un fel :lol: ),vazand filmul prima data ma asteptam la ceva de genul si in serie,plus ca am auzit din toate partile ca seria este mai reusita decat filmul.
Oricum,pana la capat tot duc seria,doar nu m-am apucat de ea degeaba :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Scorpio
post Oct 13 2006, 08:04 PM
Post #175


Gold Saint
**********

Group: Members+
Posts: 2.862
Joined: --
From: Bucuresti ( Death Valley )
Member No.: 8
Points: 3.964
Gender:



Zamo trait-ar filmul e action packed (cred ca am zis de 1000 de ori ... Fuma din film e my fav char ever :D ) iar seria e mai lalaita....dar cu o poveste si o evolutie mai complexa a personajelor. Fiecare dintre ele are puncte forte si puncte slabe. Mie mi se pare o serie destul de buna care merita vizionata
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Zamo
post Oct 13 2006, 08:07 PM
Post #176


*~*Zamolxe*~*
*****

Group: Members+
Posts: 681
Joined: --
From: Cluj
Member No.: 126
Points: 1.270
Gender:



Yeah,action packed ,super comprimat :P , oricum,daca vezi prima data seria si dupa aceea filmul,chiar nu o sa vezi posturi ca si ale mele :P Daca stau bine si ma gandesc,la ce ai zis si cu "evolutie mai complexa a personajelor" , atunci seria si filmul se complecteaza foarte bine.
Iar ce ai zis tu de 1000 de ori,nu am citit :twisted: :lol: (imi place de tipul acela cu "fulgerul" ,nu-i mai stiu numele)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Scorpio
post Oct 13 2006, 08:15 PM
Post #177


Gold Saint
**********

Group: Members+
Posts: 2.862
Joined: --
From: Bucuresti ( Death Valley )
Member No.: 8
Points: 3.964
Gender:



De Sorata zici :P si mie imi place de el....e fav-ul meu din serie :D . Imi place cu cata seninatate isi accepta destinul si cum ii spune lui Arashi ca pe ea a ales-o :D . Eu am vazut seria si pe urma filmul.....si mai bine am facut ... am inteles si eu ceva din film ... nu de alta da in film nu ti se explica mai nimic.

Se completeaza destul de binishor mai ales ca unele personaje sunt schimbate
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Zamo
post Oct 13 2006, 08:26 PM
Post #178


*~*Zamolxe*~*
*****

Group: Members+
Posts: 681
Joined: --
From: Cluj
Member No.: 126
Points: 1.270
Gender:



Da,acela avea tarie de caracter,si oricum intr-un fel mi se pare absolut corect si firesc,stiind ce-l asteapta , de ce sa nu puna cartile pe masa si sa spuna ceea ce simte si crede .
Oricum,nici alegerea n-a fost rea :P ... acuma la mine ramane asa, filmul vazut ... mai trebuie seria :lol:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Muza chan
post Dec 13 2006, 04:37 PM
Post #179


Strange kind of woman
Group Icon

Group: Admin
Posts: 2.362
Joined: 17-February 06
From: Bucuresti
Member No.: 2.189
Points: 7.661
Gender:



Scorpio: "seria e mai lalaita"....

Nu e adevarat, rar am vazut un anime atat de comprimat. Practic nu are nimic de umplutura, totul e perfect dozat! Fiecare faza e calculata sa transmita ceva!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Scorpio
post Dec 13 2006, 04:48 PM
Post #180


Gold Saint
**********

Group: Members+
Posts: 2.862
Joined: --
From: Bucuresti ( Death Valley )
Member No.: 8
Points: 3.964
Gender:



Mey mey mey .... si aici? :P ...... oi fi vazut eu X-ul acu multi ani ... da zic ca inca mai pot sa vorbesc despre el :P

Ma refeream in comparatie cu filmul .... in serie nu e aceeasi doza de actiune fatza de film....se mai si interpun povestile fiecarui personaj...care la un moment dat se intind mai mult decat ar interesa...sau decat ar trebui. Desi nu rpea am ce spune multe chestiii negative despre X .... unele personaje lasa de dorit.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

11 Pages « < 7 8 9 10 11 >
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 17th April 2024 - 12:50 AM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |