Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


bakemonotoyz.ro

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Just..mine


roroishere
post Jul 27 2010, 08:39 PM
Post #1


Hugs Addicted
**

Group: Members
Posts: 18
Joined: 21-July 10
From: Galati
Member No.: 9.877
Points: 52
Gender:



Nu am cine stie ce galerie. Debea acum ma stradui sa "evoluez". E putin greu, fiindca chiar vreau sa incerc sa fac cat mai realistic. Vreau sa spun ca am o problema mare cu proportiile> <

Voi incepe acest post cu doar cu acestea:

http://rorohere.deviantart.com/gallery/#/d2sylfj
Pai acesta va fi odata coperta de la un manga. Consider ca daca ma stradui sa fac ceva, asa voi evolua ! [cea mai recenta]

http://rorohere.deviantart.com/art/Gheisha-172953066
Da, o lucrare mai veche. Am fost chiar mandra. Nu e cine stie ce, defapt nu e nimic, dar chiar m-am chinuit si mie placut pentru prima data ce am realizat

http://i131.photobucket.com/albums/p288/Ancuuta/DSC02945.jpg
Deci regret enorm de mult pentru calitatea imaginii>< Era pentru un concurs... Era..

http://i131.photobucket.com/albums/p288/Ancuuta/DSC02739.jpg
E foarte veche... Can't say much. Mereu se poate mai bine, nu?

Si cam tot ce am gasit prin comp. Chiar trebuie sa instalez driverul de la scanner. Orcium sper sa va surprind next time^_^
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Garden Girl
post Jul 27 2010, 09:41 PM
Post #2


Directionally challenged
Group Icon

Group: V.I.P.
Posts: 1.156
Joined: 24-November 07
From: Biucărest
Member No.: 5.617
Points: 2.182
Gender:



A treia imi place, imi da impresia de randomness. Iar la Gheisha imi plac mult ochii. In schimb, Calling in for you pare mai rece, de obicei sunt atrasa de orice e realizat "cu mana", imi transmite mai mult sentiment :P.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Sweet Cooky
post Dec 4 2010, 11:27 AM
Post #3


Incepator
**

Group: Members
Posts: 10
Joined: 3-December 10
Member No.: 10.219
Points: 35
Gender:



Pai ce pot sa spun arata foarte bine desenele.. dar inca mai ai de exersat.
Sa stii ca e bine ca exersezi diferite poziti ale corpului, e mult mai bine decat sa lasi mereu OC (original chara) sau alte fanarturi intr-o singura pozitie mereu si mereu. Adica cu mainile pe la spate sau nu mai stiu eu cum. E bine sa exersezi tot ce nu stii ca asa te obisnuiesti intr-un fel si pana la urma reusesti sa-ti iasa asa cum doresti.

~Acuma sa incepem cu primul desen: pai capul pare in regula, ochii sunt la o distanta buna nu sunt nici aproape dar nici departe. Acuma partea grea vine acuma, umerii pai sunt cam diferiti la lungime, unul e mai mare adica cel din stanga daca stai cu spatele la desen vine cel din stanga.. adica iti dai tu seama care vine, iar celalalt e mai scurt .. si nu e bine trebuie sa fie o proportie.
Acuma mana dreapta daca iara stai cu spatele la desen, pe la sfarsit acolo unde nu ai desenat si palma cu degetele e acolo mi se parea prea groasa, din contra ar trebui sa fie mai subtire. Ca dupa cate vad acolo, ea nu avea maneci la rochita asa ca se vedea pielea, prin alea.
In rest asa e bine imi plac culorile, imi place parul dar ca sa-ti fie mai usor fa schita corpului mai intai ca e mult mai usor dupa aia ca asa iti dai seama cum vin si hainele.

~Acuma al doilea desen: Sa stii ca poti sa fi mandra, ca a iesit foarte frumos plin de culori vii ce ii dau o frumusete radianta. :]
oricum si aici se gasesc catev greseli. la mana dreapta nu-mi plac degetele sunt cam ciudate.. lasa ca nu te critic pentru asta mult fiindca nici mie nu-mi ies perfect . Iar un umar e prea gros si umpic nu stiu cum sai zic .. oricum e umarul de la mana stanga. fata hmm.. arata bine dar nasul nu trebuia umbra aia asa, cel putin asa cred fiindca parca pare staramb. Gura hmm tot asa umpic mai inchisa untr-o parte.. iti spun un lucru mereu cand faci gura sa nu faci si buzele faci doar cu o singura linie gura iar daca vrei sa-i colorezi buzele dai usor cu culoare pana unde vrei sa fie. Nu cred ca ai priceput mare lucrur din partea cu gura dar lasa ca poate te prinzi tu . Ca esti fata isteata.. pentru ca se vede, faci desenele mai vii si colorate, pline de viata.

~ Iar ultimele desene cum ai spus sunt vechi.. nu mai enumar greselile .. ca nu stiu cate sunt.. dar nu te judec pe tine ci desenele.. doar vreu sa te ajut. Imi plac si ultimele la fel ca primele se vede schimbarea intre ele, ca ai evoluat. Sunt foarte frumoase si tine-o tot asa fale mereu pline de viata si colorate frumos. te descurci si sa nu uiti sa exersezi ceea ce nu poti face ca sigur o sa-ti iasa pana la urma.

Bravo mie una imi palc .. sa nu te lasi niciodata. >u<
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 05:05 PM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |