Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


MaNGAshop.ro

2 Pages < 1 2 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Planetes


Kreatur
post Feb 28 2009, 05:59 AM
Post #21


in search of the ultimate manga
****

Group: Members+
Posts: 376
Joined: 23-September 06
From: BAIA MARE
Member No.: 3.032
Points: 953
Gender:



Anime-ul e de nota 10 pentru cunoscatori. In schimb, daca esti ahtiat dupa un anume gen, romantic, echi, actiune, etc. vei fi tentat sa-i tai din puncte, cam asa cum face Alinna. Daca tie nu ti-a placut sfarsitul nu inseamna ca nu e unul perfect, totusi. Daca preferai un cliseu, ai o gramada de anime-uri cu sfarsit previzibil si la care sa plangi fericita, ai de unde sa alegi.

Esti mare fan Naruto si consideri ca e cel mai bun anime de pe planeta? O sa te plictisesti urmarind Planetes. Te uiti frecvent la shoujo si pui pariuri pe cine cu cine se combina prima oara? O sa-ti focalizezi inutil atentia asupra unor detalii nesemnificative din serie si vei pierde imaginea generala.
Seria asta cred ca e cea mai subapreciata din cate stiu. Am vazut-o acu' vreo trei ani si cu exceptia a 2-3 oameni nu se omoara nimeni dupa ea nici acum. Poate ca nu avem inca public pentru asa ceva.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Alinna
post Feb 28 2009, 10:09 AM
Post #22


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 584
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 675
Points: 1.467
Gender:



Alinna a taiat din puncte pentru ca a considerat ca romantismul ala nu era necesar si pentru ca voia sa vada mai degraba oamenii aia pe Jupiter, domnule Kreatur. Nu pentru ca voia mai mult, mai bine, mai tare ca sa tremure cu lacrimi mari de fericire pe obraji.

Mai bine iti spui parerea fara sa faci aluzie la cei care au postat inaintea ta, daca nu ai rabdarea de a le cititi posturile ;)

Stiu ca ai citit si manga, Kreatur-sama, nu-i asa ca o duce bine mersi si fara rateul asta romantic din final? Daca nu crezi, nu-i bai ^^ asa suntem noi oamenii mai diferiti ... Daca animeul se termina precum manga nu as fi avut nimic de obiectat, dar asa ... :lol:

QUOTE
Anime-ul e de nota 10 pentru cunoscatori.


*tears in her eyes* [de ras] :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

2 Pages < 1 2
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 18th April 2024 - 09:12 PM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |