Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


bakemonotoyz.ro

3 Pages < 1 2 3 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Black ★ Rock Shooter


Himitsu23
post Feb 3 2012, 02:19 AM
Post #21


hoping for a brighter life
****

Group: Members+
Posts: 449
Joined: 28-October 11
From: Somewhere else
Member No.: 10.722
Points: 1.347
Gender:



Nu mai stiu de unde stiu...dar pe tipa cu Two-Handed Sword am inteles ca o cheama Black Gold Saw si dupa ce am revazut prima parte din OVA, am vazut ca ea are ochii rosii. Sa fie ai ei ochii care tot apareau in pereti? Anyway, it's gonna be cool! :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

TGeorgeMihai
post Feb 3 2012, 03:33 AM
Post #22


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 159
Joined: 26-December 10
Member No.: 10.262
Points: 392
Gender:



Mi-am descarcat varianta 720p .... Da, scenele de actiune sunt CG (3D).

PS: A aparut deja subtitrarea B)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Tessa
post Feb 4 2012, 10:05 PM
Post #23


Jan-itor
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 2.042
Joined: 4-September 06
From: Bucuresti/Oradea
Member No.: 2.948
Points: 5.819
Gender:



Oh, mi-a placut foarte mult primul episod!!!
Si faptul ca se explica care e faza cu lumea aceea. Un loc in care inimile se unesc si se ranesc reciproc. Interesting :D .
Animatia din timpul luptelor e exceptionala! M-as uita la anime-ul acesta si doar de dragul animatiei. Oricum, dupa ce am fost cam dezamagita de UN-GO Notamina revine in forta! ^^

Si abia astept Sakamichi no Apollon de la ei [unrelated to the subject I know] XD.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Himitsu23
post Feb 10 2012, 11:33 AM
Post #24


hoping for a brighter life
****

Group: Members+
Posts: 449
Joined: 28-October 11
From: Somewhere else
Member No.: 10.722
Points: 1.347
Gender:



Ultimul episod m-a convins ca povestea din "real world" sucks big time (so far) si e chiar genul care te-ar face sa te lasi de vizionat un asemenea anime...asta daca nu ar fi existat acele fight scenes din "other world" care compenseaza 200%. Actiunea este pur si simplu God my Oh-ish! Desi pare o lupta atat de banala si ajunge chiar la nivelul unui food fight cand arunca Chariot cu prajituri, maniera in care totul se desfasoara si animatia...Oh, ANIMATIA!!! :blink: lasa speechless pe oricine.

Datorita faptului ca OVA-ul a fost lansat inaintea seriei, eu tot fac comparatie intre cele 2, si multe lucruri vazute in OVA speram sa le regasesc si in serie. De ex, vocea lui Mato, care desi are aceeasi voice actress, probabil ca e racita in perioada in care inregistreaza pt anime, pt ca mie mi se pare ca nu seamana deloc cu cea din OVA.

Alt detaliu pe care eu il consider un inconvenient este design-ul. Black Rock Shooter arata la fel, desi nu inteleg de ce au facut in asa fel incat sa-si puna gluga pe cap...Ii acopera cozile care (imo) sunt la fel de importante pt design-ul ei cum este si arma care-i apare din senin :)) si care btw, a transformat-o in Black Pebble Shooter cand a devenit machine-gun :P Black Gold Saw e atat de hardcore :X:X:X nici in OVA nu arata atat de bine => una buna, una rea, I guess... Inconvenientul de care am pomenit mai devereme vine de la Dead Master... In OVA parea genul de LAST BOSS dintr-un joc, si chiar se comporta as such...not to mention the looks...
(IMG:http://i728.photobucket.com/albums/ww284/EvilFlowersProject/th_DMOVA.png)
Compared to:
(IMG:http://i728.photobucket.com/albums/ww284/EvilFlowersProject/th_DMSeries.png)
I don't know how everyone else likes it, dar panza si ochelarii au fost un minus adus imaginii ei... Not to mention ca in series are doar lanturi ca attack... Nu tu, Dead Scythe, nu tu Dead Skulls... Aproape ca a fost redusa la stadiul de grunt pt Chariot...

Well, we'll just have to wait and see what the story has in stored for us, si poate si scenele din Other world vor dura mai mult de 3 min/ep.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

cg1700
post Feb 10 2012, 02:21 PM
Post #25


Slacker
******

Group: Members+
Posts: 852
Joined: 30-May 10
Member No.: 9.743
Points: 2.402
Gender:



Wow, trebuie sa recunosc ca sunt impresionat. De obicei un anime ori imi place ori mi se pare plictisitor. Extrem de rar reuseste un anime sa ma faca sa il urasc. So, congratulations Black Rock Shooter, you made me hate your guts.

Sincer, nu cred ca am vazut vreodata melodrama mai oribila de atat. Nu pot sa imi imaginez ce e in neregula cu cel care a scris scenariul pentru acest anime. Personajele se comporta intr-un mod extrem de retardat si scriptul e plin de angst. Nici macar nu pot sa ma bucur de scenele de actiune fiindca pana cand episodul ajunge la ele eu deja sunt prea enervat de faptul ca a trebuit sa trec prin minute intregi de angst si emo drama.

In plus, toata chestia asta cu cele doua lumi mi se pare extraordinar de lenesa. Mi s-a parut lenesa in Sucker Punch si mi se pare lenesa si aici. Ar fi putut sa adapteze povestea din joc sau cea din manga. Amandoua sunt cu mult superioare fiindca macar fac efortul sa creeze un setting si un back story pentru BRS. But nope, au trebuit sa ne bage pe gat horrible middle school drama.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Himitsu23
post Feb 10 2012, 11:34 PM
Post #26


hoping for a brighter life
****

Group: Members+
Posts: 449
Joined: 28-October 11
From: Somewhere else
Member No.: 10.722
Points: 1.347
Gender:



QUOTE(cg1700 @ Feb 10 2012, 02:21 PM)
Wow, trebuie sa recunosc ca sunt impresionat. De obicei un anime ori imi place ori mi se pare plictisitor. Extrem de rar reuseste un anime sa ma faca sa il urasc. So, congratulations Black Rock Shooter, you made me hate your guts.
*


I don't really know how to comment your words here...Pe de-o parte ai dreptate, dar asta din cauza faptului ca, dupa ce OVA a fost atat de grozav, toata lumea avea pretentii foarte mari si in ceea ce priveste seria. Ca povestea nu se ridica la acele asteptari, nu stiu cine poate fi invinuit pt asta...Mai rau decat Kurokami (pe care il urmaresc in momentul de fata) nu are cum sa fie, asta e sigur.... In plus, din pacate, e pe sistemul "una buna, una rea".... Scenele din Other world, trebuie sa recuosti, sunt mai epice decat orice alt anime de pana acum...Se vede ca e mai lucrat si decat era in OVA, BRS are si arme noi, a aparut si Chariot de care nici nu s-a pomenit in OVA, Strength se pare ca va avea mai mult screen time, si va urma si lupta epica cu Black Gold Saw undeva pe la final... Un detaliu foarte important, pe care sper ca il vor lamuri autorii undeva pe parcursul, sau sfarsitul serie, este: care-i treaba cu Other world? Ce reprezinta? De ce exista? De ce numai 5 inse se confrunta in ea?
In legatura cu story...nu stiu cum ar putea fi argumentata... Probabil ca in incercarea lor de a nu copia o tema care a mai fost folosita in anime-urile de pana acum, din care avea sa rezulte in ceva banal, au incercat ceva deosebit, care, din cate se pare, nu le-a iesit atat de bine pe cat ar fi sperat... Oricum, seria nu are decat 8 episoade, ceea ce e pacat...Daca mai gandeau un pic, probibl reuseasu sa mai adauge inca vreo 4.

Anyway, se pare ca seria, din punct de vedere al story-ului, a avut un start prost. Speram la o remediere pe parcurs, dar fiind mereu in umbra OVA-ului, daca nu implineste asteptarile, seria va fi aspru criticata la sfarsit.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Tessa
post Feb 16 2012, 12:20 AM
Post #27


Jan-itor
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 2.042
Joined: 4-September 06
From: Bucuresti/Oradea
Member No.: 2.948
Points: 5.819
Gender:



QUOTE
In OVA parea genul de LAST BOSS dintr-un joc

Cred ca de aceea au si schimbat-o. Deoarece acum nu mai e ultimul boss, ci tipa asta e: http://anidb.net/perl-bin/animedb.pl?show=...er&charid=20075 . Asa ca au facut-o pe Yomi mai geeky ca sa atraga atentia asupra noului personaj. Nu pot inca sa ma pronunt daca e mai bine sau mai rau.
QUOTE
Extrem de rar reuseste un anime sa ma faca sa il urasc.

Inteleg ce simti. cam si eu la fel simt pentru Guilty Crow momentan. Asa ca nu o sa incerc sa te contrazic. E genul acela de anime care ti se pare ca merge rau in orice directie posibila XD.
Desi, melodrama asta oribila de care vorbesti mie imi place asa ca...ce pot sa spun? Gusturile nu se discuta :P . Guess you'll have to see it to believe it XD.

QUOTE
dupa ce OVA a fost atat de grozav, toata lumea avea pretentii foarte mari si in ceea ce priveste seria.

Lol, vorbesti serios? OVA-ul e si mai plotless decat anime-ul @.@.

QUOTE
care-i treaba cu Other world? Ce reprezinta?

E un loc unde inimile se intalnesc sub forme acelor luptatori. De ce doar cele 5? Deoarece doar povestea lor e prezentata. Acele personaje sunt o replica a puterii inimii lor. Cm asta am inteles eu pana acum. Nu mi se pare o idee proasta cu toate ca e "a high school drama". Concluzia mea: din punct de vedere al unui anime de actiune BRS fails, dar din punct de vedere al unei drame cu un nou tip de setting totally wins XD.

Sfat pt Secret23: drop Kurokami. It doesn't get better and till ep 11 they don't end up sleeping together either [if you were hoping for at least that part XD]. Plus ca mai tarziu se detaseaza mult de la plot-ul initial. Nici nu stiu la ce mai vor sa ajunga, dar nici nu am mai stat sa aflu <.<.
Si pune imaginile acelea in thumbnail ca maresti topicul >.<.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Sidonix
post Feb 17 2012, 12:19 PM
Post #28


Burning Soul
**********

Group: Members+
Posts: 2.890
Joined: --
Member No.: 37
Points: 3.770
Gender:



BRS nu este anime it's a figurine show case, don't look for anything else.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Himitsu23
post Feb 17 2012, 12:21 PM
Post #29


hoping for a brighter life
****

Group: Members+
Posts: 449
Joined: 28-October 11
From: Somewhere else
Member No.: 10.722
Points: 1.347
Gender:



Ok... the last episode kind of gave the word "boring" a higher meaning... Nu numai ca a avut scene putine si care au durat foarte putin din "other world", but it also made less sense unlike all the previous episodes... O chestie care totusi m-i sa parut interesanta a fost cea legata de psiholoaga aceea Saya....S-a comportat mult mai diferit fata de datile precedente... Si m-a facut sa ma intreb daca nu cumva ea ar fi Black Gold Saw... Adica, nu cred ca e o regula ca tipele din other world sa arate precum cele din real world (ex: BRS has much longer hair than Mato)...Alta chestie ar fi age: BGS chiar arata mai older decat majoritatea. Iar faza cu udatul pamantului de unde rasar "oameni" ar putea face referire la cei pe care i-a consultat pana acum.
In ep de azi, am vazut in sfarsit o scena asemanatoare cu OVA: cea legata de Yomi in care e suparata ca desi acum e prietena cu Mato, nu sunt cele mai bune prietene.
Chestia that made least sense of all, a fost faza cu love letter a antrenoarei aleia...I mean, how can people do that? Why should sh be embarased of her own feelings? Asa e si in viata reala in Japan? WTF? Producatorii BRS chiar vor sa-mi strice toate visele si the way I imagine Japan would be? Whatever....

@Tessa
Sorry for the images...
Am terminat Kurokami...It sucked till the very end si a intrat clar in categoria "waste of time anime". Nu a avut logica, sens, o idee buna dupa care sa se deruleze actiunea...nimic! What can I say? Somebody recommended it to me....thou I still wonder what was in that person's mind when she did...
Anyway, acum urmaresc Lucky Star care e de cel putin un infinit de ori mai bun. :)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Tessa
post Feb 17 2012, 12:48 PM
Post #30


Jan-itor
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 2.042
Joined: 4-September 06
From: Bucuresti/Oradea
Member No.: 2.948
Points: 5.819
Gender:



Am I the only one left who is still enjoying this? XD

Yup, si eu cred ca profa e Black Rock Spear. Si faza cu plantatu se poate referi la a planta disperare in sufletele oamenilor? Maybe...
Mi se pare ca pana acum tot ce a facut a fost sa o duca pe Kimachi inspre colaps. Nu stiu care ii sunt motivele dar cred ca vor fi dezvaluite ulterior.
Din nou, daca nu va place high school drama nu prea are rost sa va uitati, ca despre asta e anime-ul. Scenele de lupta sunt doar o redare a luptelor interioare si e si normal sa fie putine. Nici OVA-ul nu a fost cu mult mai diferit. Si e posibil sa fie si dupa cum a spus Sid, un show facut "just for the character fans".

QUOTE
Sorry for the images...

Atunci de ce nu le repari? >.< Sorry doesn't always fix everything you know...

Edit: ti le-am editat eu. May it be the last time...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Himitsu23
post Feb 17 2012, 01:59 PM
Post #31


hoping for a brighter life
****

Group: Members+
Posts: 449
Joined: 28-October 11
From: Somewhere else
Member No.: 10.722
Points: 1.347
Gender:



QUOTE(Tessa @ Feb 17 2012, 12:48 PM)
Din nou, daca nu va place high school drama nu prea are rost sa va uitati, ca despre asta e anime-ul. Scenele de lupta sunt doar o redare a luptelor interioare si e si normal sa fie putine.
*


Don't misunderstand, I like middle/high school drama...problema e ca aici chiar imi da impresia ca se incearca "a face din tantar, armasar", unlike all the other dramas I've seen so far unde personajele avea motive ceva mai serioase sa cada in depresie sau sa sufere.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Tessa
post Feb 17 2012, 02:19 PM
Post #32


Jan-itor
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 2.042
Joined: 4-September 06
From: Bucuresti/Oradea
Member No.: 2.948
Points: 5.819
Gender:



QUOTE
unde personajele avea motive ceva mai serioase sa cada in depresie sau sa sufere.

Citeste/urmareste ceva shoujo si apoi mai discutam. Fetele pot sa cada in depresie din orice motiv [mai ales daca se simt abandonate]. :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

cg1700
post Feb 17 2012, 02:51 PM
Post #33


Slacker
******

Group: Members+
Posts: 852
Joined: 30-May 10
Member No.: 9.743
Points: 2.402
Gender:



Si mie imi place drama, dar ca ea sa fie eficienta pentru mine trebuie sa pot empatiza intr-un fel cu personajele, iar ca sa pot empatiza cu personajele ele trebuie sa fie likeable intr-un fel sau altul. Problema cu BRS e ca personajele nu sunt nici interesante si nici likeable ceea ce face ca drama sa fie insuportabila. De altfel exact aceeasi problema am avut-o si cu Ano Hana, unde cam jumate din cast era format din huge jerks. Eu nu pot sa empatizez cu astfel de personaje.

Problema dupa parerea mea e ca nu e folosita formula popularizata de cei de la KEY in care ai o parte la inceput de happy school life in care poti sa te atasezi de personaje, iar in a doua jumatate sunt introduse elementele dramatice care afecteaza personajele de care te-ai atasat deja, ceea ce provoaca o reactie emotionala puternica din partea spectatorului. BRS in schimb sare aproape direct in partea de drama si nu ii ofera spectatorului nici o sansa sa se ataseze de personaje. And that just makes the drama worthless.

Cat despre animatie, arata foarte bine, dar eu tot nu pot sa trec peste faptul ca sunt folosite modele 3D pentru personaje. Dupa parerea mea 3D-ul ar trebui folosit pentru a anima doar chestii mecanice gen arme sau roboti. In plus modelele nici macar nu arata chiar asa de bine comparativ ,de exemplu, cu modelele 3D folosite in ending-ul de la noul sezon Precure (now that's some impressive 3D modeling).
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Tessa
post Feb 17 2012, 05:22 PM
Post #34


Jan-itor
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 2.042
Joined: 4-September 06
From: Bucuresti/Oradea
Member No.: 2.948
Points: 5.819
Gender:



QUOTE
Ano Hana, unde cam jumate din cast era format din huge jerks.

Whaaaaaaattt?!!! Treci in topic la AnoHana, ca trebuie sa ma cert cu tine :angry: . Ok, joking, but still, nu sunt total jerks. Nu e rar ca cineva ranit sa vrea sa raneasca la randul sau :) .
Nu poti acum sa compari toate dramele cu Key ca fiecare are stilul lor si nu cred ca trebuie neaparat sa inceapa cu un "happy character" ca tu sa poti empatiza cu drama lui. In multe anime-uri trecuturile dramatice se elucideaza mai tarziu si incepi sa intelegi/accepti de ce un personaj e "a total ass" sau a fost. Si de la Key am vazut doar Air si am fost cam dezamagita :( .
Oricum, nu o sa neg faptul ca drama din BRS e putin cam fada, dar nu vreau sa ma pronunt inca. I'm still hoping for better :) .

Legat de 3D, nici nu ma uit la Precure si nici nu am observat asa ca nu ma bag. Eu cand vine vb. de animatie ori imi place ori nu. Nu vad mai departe de atat :lol: .
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

cg1700
post Feb 17 2012, 07:25 PM
Post #35


Slacker
******

Group: Members+
Posts: 852
Joined: 30-May 10
Member No.: 9.743
Points: 2.402
Gender:



Oricum,pana la urma factorii dupa care cineva decide daca o drama e eficienta sau nu difera de la persoana la persoana. Individual tastes and all that.

QUOTE(Tessa @ Feb 17 2012, 06:22 PM)
Si de la Key am vazut doar Air si am fost cam dezamagita :( .


Air e singurul lucru de la KEY pe care nu l-am vazut/citit asa ca nu pot sa ma pronunt asupra lui, dar din cate am auzit, Air e cel mai slab dintre adaptarile Kyoani. Probabil ar trebui sa incerci Clanad daca vrei ceva cu adevarat bun de la KEY.

QUOTE(Tessa @ Feb 17 2012, 06:22 PM)
Legat de 3D, nici nu ma uit la Precure si nici nu am observat asa ca nu ma bag. Eu cand vine vb. de animatie ori imi place ori nu. Nu vad mai departe de atat  :lol: .


Vorbeam despre asta http://www.youtube.com/watch?v=g5pbo2QPnyQ. De fiecare data cand il vad raman impresionat de cat de expresive sunt modelele. In contrast modele 3D din BRS au fete tepene si inexpresive and I find that kinda creepy.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Tessa
post Feb 17 2012, 07:52 PM
Post #36


Jan-itor
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 2.042
Joined: 4-September 06
From: Bucuresti/Oradea
Member No.: 2.948
Points: 5.819
Gender:



QUOTE
In contrast modele 3D din BRS au fete tepene si inexpresive and I find that kinda creepy.

Mie chiar asta imi place. They look so cool!!!! ♥.♥
Am I being creepy? XD

Animatie 3D proasta: http://www.youtube.com/watch?v=9eM_-rcCGpw&feature=related [Si cam asa e tot anime-ul. Pe langa ca se misca in slow motion nici vocea nu e in concordanta...parca a fost editat la repezeala <.<]
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Himitsu23
post Feb 24 2012, 10:04 AM
Post #37


hoping for a brighter life
****

Group: Members+
Posts: 449
Joined: 28-October 11
From: Somewhere else
Member No.: 10.722
Points: 1.347
Gender:



QUOTE(Tessa @ Feb 17 2012, 02:19 PM)
Fetele pot sa cada in depresie din orice motiv [mai ales daca se simt abandonate]. :P
*


I guess you were on the money with this one... It looks like somebody finally woke up on the other side of the bed, and although it pains me to see characters suffering, in this case I'll make an exception since it's for the good of the "other world action". In sfarsit Yomi incepe sa se ridice la inaltimea numelui de Dead Master: she got her scythe, she got her Dead Skulls, she's ready to Black Rock! Cu promisiunea unei actiuni mult mai abundente in episodul urmator, voi ierta toata drama care a avut loc in ep de azi... not to mention ca Yomi suddenly started to remind me of myself in the way that I also think that nothing would change nor would anyone miss me if I ever go away... Eh, that's life for you...
Anyway, antrenoarea Koha si psiholoaga Saya mi-au lasat cele mai bune impresii azi: Koha parea atat de brain-washed incat pe figura ei scria "nobody'd home" in momentul in care a vrut tipul de care ii placea sa-i vorbeasca; iar Saya...no doubt now that she is Black Gold Saw iar asemanarea dintre a face o cafea si a aduce pe cineva in pragul disperarii doar cu ajutorul unor cuvinte simple si totusi bine gandite, este geniala!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Tessa
post Feb 24 2012, 12:49 PM
Post #38


Jan-itor
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 2.042
Joined: 4-September 06
From: Bucuresti/Oradea
Member No.: 2.948
Points: 5.819
Gender:



Yup, Yomi gets an upgrade XD. Tot mai bine arata in OVA, but it's ok like this too.
Imi pare foarte rau de Kohachi. Chiar sper sa poata iesii din faza aceea de brain-dead.
Saya is not really that smart, dar pana la urma se lupta cu niste copii destul de necopti asa ca ii poate juca usor. Yomi mi se pare foarte posesiva. Probabil ca statul pe langa Kagari a schimbat-o si a facut-o sa creada ca scopul ei in viata e sa aiba grija de cineva care sa depinda 100% de ea. Altfel nu inteleg de ce o deranjeaza ca Matou mai are o prietena.
Sunt niste copii, iar reactiile lor sunt asemenea, fac o drama din orice, destul de realist. Viata unui copil are mult mai multe trairi decat viata unui adult trecut deja prin multe.
Wah...doar 4 episoade ramasa.... As vrea mai mult :( .
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Himitsu23
post Mar 2 2012, 01:11 PM
Post #39


hoping for a brighter life
****

Group: Members+
Posts: 449
Joined: 28-October 11
From: Somewhere else
Member No.: 10.722
Points: 1.347
Gender:



Yes!!! This is what I freakin payed for!!! Cel mai bun ep yet :D The was an overdose, clar intra in cat best fights ever!!! Si daca asa vor fi si in urmatoarele 3 ep, then it was worth the waiting. Cred ca de data asta actiunea a durat la fel de mult precum drama din real world. Nici nu imi pasa cum de toti au uitat-o pe Yuu sau cum de a inceput ea sa le stie pe toate si chiar sa dea lectii; actiunea a fost *sniff*, BEAUTIFUL!!! Ok, so now we know more about Saya, the only thing left to find out is de ce a devenit o psiholoaga psihopata? Any theories? Like maybe a boy she liked turned her down once? Psycho parents? Husband cheated on her? No childhood friends? Upset because her boobs were smaller than all the other girls' when she was Mato's age, and now is payback time by messing with their minds? :))))
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Tessa
post Mar 2 2012, 05:03 PM
Post #40


Jan-itor
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 2.042
Joined: 4-September 06
From: Bucuresti/Oradea
Member No.: 2.948
Points: 5.819
Gender:



Episodul acesta nu a avut nici un sens. In afara de actiunea "delicioasa" povestea a devenit prea confuza. I don't get this anymore..
Sigur Saya nu mai e doar o psihopata si vrea sa se joace cu mintile lor de vreme ce a spus ca vrea sa o omoare pe Mato si nu a parut deloc ca vorbeste la figurat.
Oricum, sper sa se explice putin in urmatoarele 3 episoade ca eu simt ca nu mai inteleg nimic :( .
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

3 Pages < 1 2 3 >
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 29th March 2024 - 08:14 AM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |