Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


bakemonotoyz.ro

4 Pages < 1 2 3 4 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Loveless


Kisa
post Aug 31 2005, 04:20 PM
Post #21


~*okasan*~
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.847
Joined: --
From: Braila
Member No.: 1.303
Points: 3.264
Gender:



QUOTE(Trix @ Aug 31 2005, 05:02 PM)
de voci nici nu mai vorbesc. :)
*



Ce sa mai zicem... ca tipul care ii da voce lui Soubi, e acelasi care i-a dat voce si lui Touya din "Ayashi no Ceres". :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

blackinque
post Sep 1 2005, 08:55 AM
Post #22


God's Toilet
****

Group: Members+
Posts: 364
Joined: --
From: Between the wasteland & sky ~ Bucuresti
Member No.: 261
Points: 104
Gender:



>_O

am terminat de vzionat loveless mai demult, si parerea mea ca o fana inraita yaoi si bishounen...

... mi-a trebuit multa vointa ca sa-l vad pana la capat, didn't like it :P

parerea mea

O_<
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Aoi
post Sep 16 2005, 11:02 PM
Post #23


Unregistered









Acum ca l-am terminat de vazut pot spune Kawai Kawai Kawai ;) !! Daca marea majoritatea au impresia ca aceasta seria se rezuma la relatie male 2 male ..ehh bine se inseala amarnic .In afara catorva scene cu saruturi "fierbinti" :rolleyes: ..nu ar trebui ignorat nici faptul ca apare si un ..cuplu de fete :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: .Ce mi-a placut la el.. heh ..chiar destule daca ma gandesc mai bine.. muzica.. acordurile de pian ..scenele de lupta , asta sa nu mai zic de scena cu ..piercing-ul :wub: .Despre realtia lor.. nush.. cred ca este la limita..sau putin peste pragul prieteniei dintre baieti .
Starea de confuzie..intrebarile care deschid usi prafuite ..sedintele de psihanaliza si izbucnirile violente ale mamei sale sporesc dramatismul seriei.
Go to the top of the page
+Quote Post

Trix
post Sep 16 2005, 11:11 PM
Post #24


Yaoi Supporter
**********

Group: Members+
Posts: 1.310
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 979
Points: 2.336
Gender:



QUOTE(Aoi @ Sep 17 2005, 07:02 AM)
Acum ca l-am terminat de vazut pot spune Kawai Kawai Kawai ;)  !! Daca marea majoritatea au impresia ca aceasta seria se rezuma la relatie male 2 male ..ehh bine se inseala amarnic .In afara catorva scene cu saruturi "fierbinti"  :rolleyes: ..nu ar trebui ignorat nici faptul ca apare si un ..cuplu de fete  :rolleyes:  :rolleyes:  :rolleyes: .Ce mi-a placut la el.. heh ..chiar destule daca ma gandesc mai bine.. muzica.. acordurile de pian ..scenele de lupta ,  asta sa nu mai zic de scena cu ..piercing-ul  :wub: .Despre realtia lor.. nush.. cred ca este la limita..sau putin peste pragul prieteniei dintre baieti .
Starea de confuzie..intrebarile care deschid usi prafuite ..sedintele de psihanaliza si izbucnirile violente ale mamei sale sporesc dramatismul seriei.
*



Couldn`t agree more :D...for the most part
BTW Aoi... dc vrei, am coloana sonora... toata :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Aoi
post Sep 16 2005, 11:53 PM
Post #25


Unregistered









TRIXxX ..ai lovit in punctul sensibil.. chiar cautam (fara prea mari sanse de reusita) coloana sonora sau OST-ul cum ii mai zice.. noww..what do i have to do in order to get that..? <_<
Go to the top of the page
+Quote Post

Trix
post Sep 17 2005, 11:53 AM
Post #26


Yaoi Supporter
**********

Group: Members+
Posts: 1.310
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 979
Points: 2.336
Gender:



Dc poti folosi link-uri ca YouSendIt sau ShareBigFile, Megaupload, iti uploadez toate melodiile pe care le am si iti dau link-ul.
Iti convine asa?
Sau ti le trimit melodie cu melodie. O sa meaga mai incet, dar pot si asa dc nu le ai cu celelalte site-uri. :)
Da-mi un PM cum vrei si se rezolva. Glad to help and spread the wonderful music :)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Demona
post Sep 30 2005, 11:31 AM
Post #27


your Worst Nightmare
******

Group: Members+
Posts: 832
Joined: --
From: Hell
Member No.: 306
Points: 647
Gender:



Bey, nu-sh cum sa spun, dar inafara de partea yuri-ca shi yaoi-ca a anime-ului, restul a fost cam plictiseala. Dar asta e parerea mea, pentru ca nu prea imi plac sappy $hit... So anyhoo... Whatever... <_<
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Kumiko
post Oct 17 2005, 07:53 PM
Post #28


saiki
**

Group: Members+
Posts: 76
Joined: 11-September 05
From: Pitesti
Member No.: 1.786
Points: 140
Gender:



Ma bucur ca si topicul Loveless este unde trebuie...adica aici :P ...well acum ca am ajuns si eu in cele din urma sa-l vad, trebuie sa astern, cateva cuvinte...
I :wub: it... coloana sonara, povestea, garfica, personajele...si mai ales Sobi-kun :D ...un personaj, super reusit in tot cel priveste.
Continuarea...?? :( sa speram ca va fi, pt. ca trebuie sa fie nu? Am mai cautat pe net sa aflu mai multe despre asta si nu prea am gasit nimic interesant decat pe cate un site de prin Jp. cate un zvon de Loveless 2... :( in rest cam nimic, dar poate nu am stiut eu unde sa caut...in cazul in care aflati ceva sper sa anuntati si pe aici...
well...voi ma reveni poate cu cate ceva, dar pana atunci vizionare palcuta pt. cei care nu l-au vazut si prefera genul... :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

cristina_skyler
post Nov 9 2005, 12:33 AM
Post #29


forbidden child
***

Group: Members+
Posts: 130
Joined: --
From: The sanctuary of broken wings
Member No.: 951
Points: 88
Gender:



S-a terminat asa repede:((....Soubi-kun e un scumpic:)) totusi as vrea sa vad si o continuare, mi se pare interesant animeul, chiar daca-i yaoi
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

taikomonk
post Dec 14 2005, 01:21 AM
Post #30


Dakinii
Group Icon

Group: Members+
Posts: 120
Joined: --
Member No.: 1.675
Points: 88
Gender:



Da ... pai din pacate toti cei care au vazut Loveless, inclusiv eu :P ...asteptam o a doua parte ...despre care deocamdata nu se stie nimic :( asta e, dar speram ca va fi o contiunare ceva, daca nu e oki cred si asa ...adica lasa libera imaginatia fiecaruia si asta are un plus de efect... Ce sa mai...un anime super reusit...asta pot spune :)

cristina_skyler animeul nu este yaoi in nici un caz...este pur shounen ai ...exista o diferenta intre cele doua genuri...incerca sa te documentezi.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Asra
post Jan 22 2006, 04:07 AM
Post #31


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 162
Joined: --
From: Inner World
Member No.: 184
Points: 278
Gender:



QUOTE(taikomonk @ Dec 14 2005, 01:21 AM)

cristina_skyler animeul nu este yaoi in nici un caz...este pur shounen ai ...exista o diferenta intre cele doua genuri...incerca sa te documentezi.
*



pai si tu la fel :P depinde cum vrei sa intelegi termenii, in Japonia yaoi se foloseste exclusiv pentru doujinshi-uri(care sunt in general si mult mai explicitate) iar shounen-ai pt lucrarile create de autorul original

cat despre Loveless, imi place designul personajelor insa nu cred ca voi avea rabdare sa ma uit la tot prea curand.. poate o sa ma apuc de manga mai de graba
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

taikomonk
post Jan 24 2006, 01:24 AM
Post #32


Dakinii
Group Icon

Group: Members+
Posts: 120
Joined: --
Member No.: 1.675
Points: 88
Gender:



:lol: really ?...ehe...off topic:
QUOTE
pai si tu la fel  depinde cum vrei sa intelegi termenii, in Japonia yaoi se foloseste exclusiv pentru doujinshi-uri(care sunt in general si mult mai explicitate) iar shounen-ai pt lucrarile create de autorul original

Asra I`m :huh: ...cat despre doujinshi, nus care dintre noi ar trebui sa se documenteze ...oricum nu asta conteaza... :D
Pt cei intersati...http://en.wikipedia.org/wiki/D%C5%8Djinshi

Gomen, pt. off topic...

on topic...Loveless merita vazut pana la capat, lasand la o parte grafica care este super, actiunea si povestea sunt interesante... :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Asra
post Jan 24 2006, 02:14 PM
Post #33


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 162
Joined: --
From: Inner World
Member No.: 184
Points: 278
Gender:



http://shounen-ai.org/ai.html
si cu asta inchei, scuze pt off-topic
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

shuin
post Feb 4 2006, 08:55 PM
Post #34


JENOVA Clone
****

Group: Members+
Posts: 418
Joined: --
From: Yakusoku no Chi
Member No.: 540
Points: 438
Gender:



Oy there,

am vazut si io Loveless.. pretty good anime! Iar coloana sonora... love it! Melodiile sunt compuse d Yuki Kajura (sau ceva d genu').. tipa a compus si OST-ul di jocul XENOSAGA 2 Beyond good and evil, dar melodiile din Loveless sunt mult mult peste cele din XS2.. cel putin Journey, ending theme-ul e superb..

Acum sa ma leg un pic d posturile voastre:P

Trix: un fighter si sacrificul sau are meant 4 eachother.. spune asta in unul in ep. S completeaza reciproc, so it's only natural that Soubi si Seimei were in love. Each fighter loves his sacrifice si viceversa. Soubi having no sacrifice anymore, devine un fel d zombie (prin ep 11 park spune asta, Kyo), insa knd il vede p Riutska s indragostejte desi they weren't meant 4 eachother. Nu e explikt clar in serial dc se indragosteste d el asa k putem face doar supozitii.. Io personal cred k Riutska i'a adus aminte d Seimei (desi Riutska si Seimei sunt f diferiti k personalitate) si de'asta s'a indragostit d el.
Sa nu uit.. in nici un caz Soubi nu e puternic datorita legaturii cu Riutska.. Soubi e puternic pt k e pur si simplu un geniu luptator, luptatorul ideal. His sensei knows this, si ii spune Nagisei k nu exista nici un luptator mai bun k Soubi. Riutska has nothing to do with Soubi's skills.

Chim: Zero yuri alea (c fain suna :P ) nu sunt caractere negative.. depinde din c unghi privejti situatia. Nuj d c dar mi'a placut mult, f mult k apar si tipe indragostite.. oare de ce? :P

blackinque: soubi nu e evil; nu o insulta p profesoara, ci doar ii taie din start avantul muncitoresc pt k tipa sa nu s indragosteask de el.. E genul de tip kre spune ce gandejte, genul d om mai cold, si masokist :D ... dar nu evil :P e cinic, dar nu evil. si nici ignorant.

Kt despre o continuare.. hmm, nu cred. Nuj sigur dar e posibil sa fie gen berserk. In berserk au serializat doar prima parte din manga.. e posibil sa nu apara niciodata un loveless2 si continuarea sa fie doar in manga. E clar k serialul e o parte dintr'un tot unitar mult mai mare, pt k nu sunt explikte multe kestii, si sunt indicii subtile p parcursul sau k defapt e mult mai mare. Insa e posibil sa nu s fak o cont, asa k probabil cine vrea sa jtie mai multe tre' sa puna mana p manga..

As vrea sa mai ating subiectul Seimei.. pe parcursul serialului nu se spune clar k Seimei ar fi ink in viata. Nici macar sfarsitul nu da de inteles asta.. Nu sunt ink ferm convins k Seimei traiejte.. Este clar k Seimei l'a vanat pe Riutska (din motive deasemenea necunoscute) insa asta nu inseamna k el traiejte.. poate fi spiritul sau, la urma urmei e un anime bazat p realitate dar nu ancorat in realitate, cu lupte in kre se fol vraji and stuff... Bineinteles, nu putem face decat supozitii sau sa ajteptam pana citejte cineva manga si ne spune, dar asta e parerea mea: Seimei e mort!

Ink ceva: mi s'a parut ciudat k toti se duceau la psiholog (faptul k toti aveau un psiholog comun e cuilmea conicidentei :P ).. A nutcase there is :D

Asra: nice avatar.. fan of Roxas, ne?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Mitsuki Chan
post Feb 21 2006, 02:03 AM
Post #35


~miracle romance~shinjite iru no~
***

Group: Members+
Posts: 233
Joined: 12-August 05
Member No.: 1.727
Points: 333
Gender:



Am vazut doar primul episdo si va imaginati ca nu orea am inteles mare lucru.
Oricum ,de la inceput totul pare foarte interesant.Sper sa am timp sa l vad pt k il am pe hard de 2 luni si doarmeo_O
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Demona
post Mar 3 2006, 05:54 PM
Post #36


your Worst Nightmare
******

Group: Members+
Posts: 832
Joined: --
From: Hell
Member No.: 306
Points: 647
Gender:



Sper macar ca Loveless 2 o sa fie mai fain... At least mai mult Shounen-ai / Shoujo-ai... :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Kumiko
post Mar 5 2006, 12:19 AM
Post #37


saiki
**

Group: Members+
Posts: 76
Joined: 11-September 05
From: Pitesti
Member No.: 1.786
Points: 140
Gender:



Da da, Demona...sunt in totalitate de accord cu tine....adica poate cine stie ce ne rezerva producatorii pt contiunare...nu ?...dar apropo se aude ceva de contiunare ? :huh: ..daca da ...pe cand, unde, cum ????...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Demona
post Mar 5 2006, 06:17 PM
Post #38


your Worst Nightmare
******

Group: Members+
Posts: 832
Joined: --
From: Hell
Member No.: 306
Points: 647
Gender:



Pai se pare ca se tot vorbeshte, dar inca nimici concret...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Alinna
post Apr 2 2006, 01:51 AM
Post #39


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 584
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 675
Points: 1.467
Gender:



Himm, imo Seimei este mort si ingropat,
Souma - faza in care cineva il acuza ca ar fi evil mi-a placut la nebunie si subscriu opiniei deja exprimate ca de fapt a facut o fapta buna..mai ales ca profesoara avea inca urechiuse :P, mi-a mai placut cand il urmareste pe ritsuka in parcul de distractii...si mi-a placut si faza cu piercingul si ..mi-a placut si colegul lui Souma...)...si faza cand lupta fara ritsuka si e ranit si...
Uff ..pe scurt desi genul asta de anime nu figureaza in topul preferintelor, cu siguranta Loveless e un anime care mi-a placut..si daca ar aparea un Loveless 2 (desi nu cred) l-as urmari si pe acela :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Yuki-seme
post May 20 2006, 09:13 PM
Post #40


yaoi addict
**

Group: Members+
Posts: 37
Joined: 19-May 06
From: bucuresti
Member No.: 2.565
Points: 92
Gender:



Loveless…ce pot sa spun despre seria asta e ca I’m one avowed Loveless fan^^. Am vazut primele 3 episoade pe un site dupa care necesitatea dozei de Soubi a devenit obligatorie. Nush cum am facut dar cred ca am vazut seria de cel putin 4 ori, si inca mai simt nevoia vizionarii…*really this should get me worried*.
Am citit foarte multe opinii despre serie, si sincer, ‘till this moment, I still can’t understand how one can’t find that piece of beauty this anime shows. Ceva ce mi-a ramas intiparit in minte…nu mai stiu unde am gasit suna cam: “Even with the ending being so open, the message is clear and powerful-->nobody is meant to be Loveless.” Cred ca asta rezuma perfect ideea pe care Yuu Kou (director) a vrut sa o puna pe ecran. Ar trebui sa vedeti si proologul (ptr cei care n-au facut-o deja) the whole cast it's so funny and wonderful; asta ar lamurii multe din confuziile/intrebarile voastre.
Cat despre o a doua serie…I sure hope it’s being “prepared right now” XD
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

4 Pages < 1 2 3 4 >
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 18th April 2024 - 02:39 PM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |