Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


MaNGAshop.ro

2 Pages  1 2 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Tokko


Ranma-kun
post May 15 2006, 08:41 PM
Post #1


Hagane no Hakase
Group Icon

Group: Root Admin
Posts: 2.379
Joined: --
From: Berlin
Member No.: 4
Points: 9.177
Gender:



O sectie speciala a politiei din Tokyo are o misiune foarte importanta: combaterea monshtrilor care umbla prin orash si sfarteca oamenii in bucati. Acesta este scopul TOKKO : The Special Public Safety Task Force.

Ce sa spun, o serie plina de actiune si scene sangeroase in care nishte politiste imbracate in haine de piele taie monshtrii in bucatele cu sabii.


P.S. primele 2 episoade le puteti downloada de aici:

ftp://webserv:webserver@unruled.no-ip.com:1113/Anime/Tokko/

(IMG:http://img4.anidb.info/pics/anime/10657.jpg)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Scorpio
post May 15 2006, 08:59 PM
Post #2


Gold Saint
**********

Group: Members+
Posts: 2.862
Joined: --
From: Bucuresti ( Death Valley )
Member No.: 8
Points: 3.964
Gender:



Eu vroiam sa mai astept pana sa fac topic la acest anime....dar mi-ai luat-o inainte :P.

Ce pot spune m-a prins repede anime-ul....e pe gustul meu...violentza....sange...si tipe sumar imbracata :D

Vedeti ca a aparut si ep-ul 3 il gasiti pe www.mininova.org

Oricum sunt curios ce inseamna semnul ala care i-a aparut pe mana tipului....ca daca ati vazut in intro din cauza semnului tipa il ataca....omoshiroi :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Kisa
post May 22 2006, 11:59 AM
Post #3


~*okasan*~
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.847
Joined: --
From: Braila
Member No.: 1.303
Points: 3.264
Gender:



Shindou este un detectiv care lucreaza pt Tokki (The Special Mobile Investigation Force). Cu cinci ani in urma el si sora lui, Saya, au supravietuit unui macel care a dus la moartea a 90% din locatarii complexului de blocuri unde statea cei doi cu parintii lor, cei din urma fiind de asemenea omorati. Ceea ce se musamalizaze la vremea respectiva este ca macelul fusese savarsit de nishte creaturi aparute dintr-o alta lume... creaturi cu un apetit fenomenal pt oameni si sangele lor.
Revenind in prezent, Shindou tot are un vis in care apare o frumoasa fata (la bustul gol :P). Nu dureaza mult si afla ca fata in cauza nu este nimeni alta decat o fosta vecina de bloc care acum lucreaza pt Tokko (The Special Public Safety Task Force), o divizie mai "speciala" care vaneaza creaturile in cauza si oamenii care sunt controlati de ele.
Mai trebuie mentionat ca aceste creaturi simpatice cauta supravietuitorii macelului de acum cinci ani, drept urmare nici Shindou, nici Saya nu mai sunt in sigurantza.

Acum, pt cei care au inceput sa se uite la serie:
ce parere aveti despre tatuajul care a aparut pe mana dreapta a lui Shindou? Uitandu-ma la intro, am observat ca Sakura (parca asa o cheama pe roscata) incearca sa-l omoare pe tip dupa ce lui ii apare tatuajul. Pe de alta parte am vazut ca si cei de la Tokko au tatuaj... Ca sa nu mai zic de tipul cu dintii foarte ascutiti si gura fumeganda care tot il urmareste pe Shindou. So... what do u think?


[later edit] Ofer scuzele de rigoare pt topic-ul nou, Ranma-kun. Chiar nu observasem ca exista deja un topic pt acest anime. :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Scorpio
post May 22 2006, 02:14 PM
Post #4


Gold Saint
**********

Group: Members+
Posts: 2.862
Joined: --
From: Bucuresti ( Death Valley )
Member No.: 8
Points: 3.964
Gender:



L-am mutat eu la loc :P

Pai daca ai vazut si ultimul ep scos Sefa de la Tokko spune ca Shindou e Mixed .... fatza de cei de la Tokko el are un tatuaj in stil tribal....ele il au destul de stilizat....Sakura are un dragon...sefa are un fluture....adica chestii concrete....la el e cam abstract.

Oricum e prea devreme ca sa speculam asupra actiuni
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

axi
post May 22 2006, 05:05 PM
Post #5


Sempai?!
**********

Group: Members+
Posts: 2.481
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 244
Points: 2.193
Gender:



sunt curios totusi cum de s-a procopsit cu tatuajul ... si presupun ca o sa-i foloseasca in lupta ... ca am vazut deja o mostra in ep 4 ... desi m-am uitat in intro si nu l-am vazut manuind vreo sabie, deci nu cred ca se alatura Tokki.
oricum dupa cate am vazut in ep 4 ma astept sa fie implicata in toata afacerea si vreo agentie ultrasecreta care sa faca cercetari ilegale pe viermii aia cu fata de om ... cine stie ...
oricum vad ca au inceput sa faca tot felul de conexiuni, cu demoni antici, cu picturi si fresce medievale ... cred ca tipa de la "Forensics" e o "achizitie" buna pentru Shindou, desi ii plangeam de mila saracului ... cu doua fete pe cap care sa-l bata la cap sa manance :twisted: ...si sora si prietena (posibila) ... daaamn hard to live on ... prietenii stiu de ce :P


ps. si nu puteai sa stergi si postul lui ranma bre? daca tot faci o treaba fa pana la capat ... nu stii ca finalul e totul? :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Scorpio
post May 22 2006, 05:35 PM
Post #6


Gold Saint
**********

Group: Members+
Posts: 2.862
Joined: --
From: Bucuresti ( Death Valley )
Member No.: 8
Points: 3.964
Gender:



1. E deja in Tokki.....TOKKO se numeste divizia aia :P
edit by axi: si ce te lauzi? :P
2. In intro nu-l arata cu o sabie in mana....dar il arata la final....in outro :P....si ce sabie....din aia de mocan :D
edit by axi: n-am timp si de outro, trebuie sa aleg ca nu-s student sa pierd timpu ca tine :P
3. Pai nu l-am sters ca sa te las si pe tine sa faci ceva folositor :P
edit by axi: noroc cu tine ca altfel nici nu auzea lumea de mine pe aici :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Kisa
post May 29 2006, 07:59 PM
Post #7


~*okasan*~
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.847
Joined: --
From: Braila
Member No.: 1.303
Points: 3.264
Gender:



Ne, ne, in eps 5 mai apar nishte mixed people, ca sa zic asa: cei doi, dintre care unul il omoara pe doctorul care facea experimente pe el insusi... si tipului ala, i-au iesit tepi din spate. :D Am impresia ca si Shindou este la fel ca tipul in cauza si nu ca cei de la Tokko. :D What do u think?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

axi
post May 30 2006, 06:11 AM
Post #8


Sempai?!
**********

Group: Members+
Posts: 2.481
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 244
Points: 2.193
Gender:



foarte probabil sa fie ... si inca ceva, ati vazut ca i se dezvolta "tatuajul", acum are si pe bicepsi ... deja seamana cu nenea ala din FMA cu mana desenata :P ... curand parca il vad pe tot pictat ...
curiozitate thou ... dc sora lui nu are nimic? ca si ea a fost printre supravietuitorii incidentului?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Kisa
post May 30 2006, 10:26 AM
Post #9


~*okasan*~
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.847
Joined: --
From: Braila
Member No.: 1.303
Points: 3.264
Gender:



Nu cred ca se va extinde pe tot corpul.
Daca ne uitam in poza pusa de Ranma-kun, Sakura are si ea un tatuaj pe o suprafata destul de intinsa pe piele.
Cat despre Saya... banuiesc ca ei doi si Sakura nu au fost singurii supravietuitori ai macelului. Poate ca ei ii lipseste ceva din materialul genetic care sa o predispuna la "tatuaje suspecte". :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

axi
post Jun 3 2006, 09:57 AM
Post #10


Sempai?!
**********

Group: Members+
Posts: 2.481
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 244
Points: 2.193
Gender:



@kisa:
... sau poate ca ea nu a devenit gazda unei "fantome" ...

in eps 6 aflam in sfarsit cam toate detaliile povestii ... intriga ni se dezvaluie in sfarsit ... alaturi de nurii d'soarei Kureha care avea tatuajul bine plasat :P ... yummeee :D
deci avem de recuperat 108 bucati pentru a reconstrui si inchide poarta catre lumea de dincolo ... iar ei de abia se chinuie cu a 12-a? de vreo 6 eps deja:P? ... pai in ritmul asta anime-ul asta o sa fie telenovela :D
si intrebare de baraj ... probabil ca o parte din bucati se aflau in ei, nu? ca si ei erau gazda fantomelor, desi la ei nu preluasera controlul, la fel ca la fratele Kurehai ...
anyway ... sa vedem ce o sa mai fie :P ... mie imi place fatza lui saracu sef al lui Shindou ... e total depasit de situatie :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Lumpy
post Jun 5 2006, 10:51 PM
Post #11


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 572
Joined: --
From: Iasi/Focsani
Member No.: 5
Points: 794
Gender:



Am vazut si eu cele 6 episoade din Tokko (thank you Sid). I like the blood :D si episodul 6 e pe gustul meu cand ne este dezvaluita toata povestea. Si acum as face o presupunere asupra sfarsitului anime-ului. Ceva imi spune ca o sa se termine ceva ca X TV sau ca X the movie (alegeti voi dupa prefereinte)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Kisa
post Jun 7 2006, 11:07 AM
Post #12


~*okasan*~
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.847
Joined: --
From: Braila
Member No.: 1.303
Points: 3.264
Gender:



@axi:
Mi se pare mie sau nu avem de unde stii sigur daca cineva a devenit sau nu gazda unei fantome pana in momentul in care persoana in cauza trece pe la groapa? :D Adik si Kureha si Akito... si Shindou (caruia tot imi vine sa-i zic Ramaru :lol:)... la toti trei le-a aparut tatuajul dupa ce au trecut prin complex (vizitand groapa) => se intelege si de unde atata paza pt locul ala. Asa ca poate si Saya este o purtatoare... numai sa treaca si ea pe acolo, sa i se "activeze" tatuajul. :D


In rest, am citit ca va tot laudati ca spun astia in eps 6 cine stie ce poveste, dar eu am fost destul de dezamagita. Adik nu au zis mare lucru.
Era de asteptat ca nu toate pers cu tatuaj sa ajunga good guys... ci sa mai sufere si "mici" transformari. :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

axi
post Jun 8 2006, 09:47 PM
Post #13


Sempai?!
**********

Group: Members+
Posts: 2.481
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 244
Points: 2.193
Gender:



hmm ... cred ca
nu e cum zici tu kisa ... nu toti care ajung prin preajma portii (aka groapa ptr altii :P) ci toti care au ajuns pe acolo (aka au cazut in groapa, cred) in trecutul lor de supravietuitori ai masacrului respectiv, au probleme cu "tatuajele" ...
cat despre Saya, cred si eu ca ar putea fi o purtatoare, ca parca o mirosisera si pe ea ...
acum se leaga ce zicea Kureha in primul eps, ca Shindou miroase a "dincolo" (de poarta).

in rest actiunea se leaga mai bine, Shindou se pare ca va ajunge mare si tare si un erou in lupta cu raul :P ... cliseu? :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Scorpio
post Jun 9 2006, 10:56 AM
Post #14


Gold Saint
**********

Group: Members+
Posts: 2.862
Joined: --
From: Bucuresti ( Death Valley )
Member No.: 8
Points: 3.964
Gender:



Nu mirosea a partea cealalta...avea gustul....ca il linge pe obraz :D....ce fata buna...la suflet :D :twisted:

Idea ca si ei ar avea o bucata in ei tine apa atat timp cat avem ca dovata povestea lui Kureha.....dar problema se pune.....daca si ei au o parte din cub in ei....cine o sa o extraga...si cine o sa puna cubul la loc...pt ca ma indoiesc c-o sa se mearga pe idea "There can be only one". Iar pustii aia care l-au rezolvat pe profesor tind sa cred ca erau demoni nu mixed cum erau ei.

Cat despre "infectarea" cu ghost-uri.....parerea mea ca ncii una din variantele voastre nu tin...pt ca Ranmaru nu ajuge la groapa niciodata atunci cand a avut loc incidentul...sau cel putin nu ni se prezinta, iar visele lui despre Sakura o prezentau pe ea ca deja slayer de demoni..ceea ce e putin ciudat nu? Sakura e mai mica ca el, iar in timpul incidentului ea il salveaza....deci teoretic ar fi trebuit sa fie constienta de conditia ei si sa faca deja parte din Tokko.....bine...asta daca chiar asa au decurs lucrurile....e posibil asta doar sa-si aduca aminte de realitatea aceea pana intr-un pct...iar de acolo sa fie vise
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

axi
post Jun 9 2006, 04:27 PM
Post #15


Sempai?!
**********

Group: Members+
Posts: 2.481
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 244
Points: 2.193
Gender:



nu il salveaza Sakura in timpul incidentului, doar o viseaza pe ea ca il salveaza in vis, nu in realitate. asa tin eu minte.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Scorpio
post Jun 9 2006, 06:34 PM
Post #16


Gold Saint
**********

Group: Members+
Posts: 2.862
Joined: --
From: Bucuresti ( Death Valley )
Member No.: 8
Points: 3.964
Gender:



Eu nu-mi aduc aminte sa ne fie prezentata vro faza dupa ce intra ei in apartament de aia zic ca nu stim inca ce s-a intamplat cu adevarat acolo
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Tezeu
post Jul 11 2006, 11:57 PM
Post #17


Jedi Cleric (ManBearPig Rase)
***

Group: Members+
Posts: 256
Joined: 20-April 06
From: Bucuresti
Member No.: 2.451
Points: 607
Gender:



Nu stiu ce sa zic despre serie... cam multe factiuni pentru mine. Tokki se lupta impotriva Tokko, Tokko se lupta impotriva demonilor ce detin pana acum (din cate ni s-a prezentant) mare parte din politie per general... (parca ar fi Blade cu demoni pe post de bampiri) Apar in episodul cu doctorul si aia doi pe motocicleta care, unul parca mai degraba e forma evoluata a lui Shindou (odata ce-si poate controla partile... demonice dar nu e totusi demon ci simbiot ca restul).

Despre epopeea eroului principal nu stiu ce sa zic. Ar fi nice daca l-ar face un fel de mesia al demonilor, care sa vina sa le dea putere si sa omoare toti oamenii, facand toate acestea desi nu le vrea sau ma rog... ne avand de ales, dar facandu-le constient. (ceva de genul: "nu prea am eu chef sa omor omenirea dar daca pentru asta sunt facut what the hell? Poate ma aleg cu ceva... :D")

Ideea tatuajelor e interesanta dar nu inteleg de ce nu apar si la surioara pers. principal. E doar logic sa fie astfel, nu?

Nu stiu de ce imi da impresia ca vad un xxxHolic cu multa actiune (ma tot astept sa apara Doumeki si sa salveze situatia dar scot astia sabiile si se umple ecranul de sanje)... poate doar pentru ca e ora 2.30 din noapte.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

axi
post Jul 12 2006, 05:58 AM
Post #18


Sempai?!
**********

Group: Members+
Posts: 2.481
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 244
Points: 2.193
Gender:



oh, well ... se pare ca eroul nostru e mare si tare ... altfel nu se putea :P
dupa "trezire", care are loc cam brusc ... eu ma asteptam sa ne arate si ceva "struggle" acolo, prea suna fioros "eat or be eaten" zis de Kureha ...
sunt curios ... iar ... cum de o sa se termine asta in asa putine eps, ca deja suntem la ep 9 ... prevad ceva grabit si fara explicatii k lumea ... eu zic ca ar mai avea de vreo inca pe atatea eps fara sa bage fillere sau sa traga prea tare de actiune.
acum sunt curios sa vad ce e cu factiunea cealalta.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Tezeu
post Jul 12 2006, 09:41 AM
Post #19


Jedi Cleric (ManBearPig Rase)
***

Group: Members+
Posts: 256
Joined: 20-April 06
From: Bucuresti
Member No.: 2.451
Points: 607
Gender:



Da.... "trezirea" aia mi s-a parut cam scurta. Eu ma trezesc mai repede dimineata... putea s-o mai prelungeasca putin. (chiar, daca erau baieti destepti, puteau sa faca macar juma' de episod in stilul ultimelor doua din NGE... nu cred sa se fi suparat cineva daca era bine incropita treaba)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

axi
post Jul 26 2006, 06:47 PM
Post #20


Sempai?!
**********

Group: Members+
Posts: 2.481
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 244
Points: 2.193
Gender:



este interesant ... eps 10 si 11 au trecut ... nimic clar nu s-a intamplat ... fratele lui Sakura parea destul de fioros ... dar s-a "topit" cam repede ... si tipul misterios care conduce cealalta factiune este din ce in ce mai prezent in joc ... insa tot nu vad cum s-ar putea termina in doar 2 eps, pana acum a fost relativ ok, desi au mai grabit actiunea pe alocuri, dar sper sa nu o strice acum pe final, desi am un sentiment f negativ legat de asta.
oricum my best guess ... e ca or sa il lase in aer ... finalul adica, ca nu vad cum s-ar putea termina asa repede, de abia au vreo 15-20 de bucati din cutie maxim.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

2 Pages  1 2 >
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 06:19 PM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |