Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


MaNGAshop.ro

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Weekendul Acesta Mergem La Cinema, King of Thorn si Studioul 4°C


Tessa
post Oct 16 2010, 12:33 PM
Post #1


Jan-itor
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 2.042
Joined: 4-September 06
From: Bucuresti/Oradea
Member No.: 2.948
Points: 5.819
Gender:



Pentru inceput: ANUNTUL E VALABIL DOAR PENTRU CEI CARE SE AFLA IN BUCURESTI IN ACEST MOMENT.

Stiu ca initial am spus ca o sa ma duc la festivalul japonez de la Muzeul Satului, dar Animest mi-a aratat o oferta mai buna.
Nu mai postez asta la anunturi ca deja e cam tarziu.

In principal la ce putem merge weekend-ul acesta:

Sambata:
La Cinema Patria
16:30 - Castelul de Ghimpi [aka King of Thorn] - aici gasiti si un link cu descrierea de pe AniDB.

La Cinema Union
18:00 - Genius Party Beyond - aici gasiti si un link cu descrierea de pe AniDB
20:00 - Orasul Comorilor [aka Tekkon Kinkreet]- aici gasiti si un link cu descrierea de pe AniDB

Duminica:
La Cinema Patria
16:30 - Mind Game - aici gasiti si un link cu descrierea de pe AniDB

La Cinema Union
18:00 - Amintiri [aka Memories] - aici gasiti si un link cu descrierea de pe AniDB
20:00 - Micul Inventator [aka Steam Boy] - aici gasiti si un link cu descrierea de pe AniDB

La ce mergem sigur noi [aka eu, Deus si inca niste prieteni cu care am mai vorbit]: azi la King of Thorn [de un an astept subtitrarea pentru filmul asta ^^.
Iar duminica mergem la Memories.
Posibil dar nu sigur [eu as vrea sa merg dar nu stiu daca ii pot convinge si pe restul]: Sambata Tekkon Kinkreet si duminica Steam Boy.

Cei interesati sunt liberi sa vina. Daca suntem un grup de 10 o a primim reducere la bilet. :)
Nr. meu de telefon nu-l postez aici, dar il dau cu placere prin pm pana azi la ore 15:30 celor care vor sa vina. Sau pana maine la ora 17:00 pentru cei care vor sa vina la Memories.

Imi pare rau ca nu am fost mai atenta la festivalul acesta. au dat chiar chestii bune. As fi vrut mult sa vad si Summer Wars, How to train your Dragon si Sunt un mic ticalos. Eh, anul viitor nu o sa-l mai ratez.

Offtopic: astia fac niste traduceri tare ciudate la titluri. De cand Tekkon Kinkreet [aka Black and White] se traduce orasul comorilir? Iar King of Thorn Castelul de ghimpi? XD
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Moonsparkle
post Oct 16 2010, 03:17 PM
Post #2


Horrific Member
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.839
Joined: 17-March 06
From: The Great Indoors
Member No.: 2.295
Points: 4.059
Gender:



reply la offtopic: traducerile nu se fac mereu mot a mot. nu am vazut Tekkon, dar Castelul de ghimpi cu siguranta suna mai bine ca Regele ghimpilor :lol:

have fun guys
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Animal
post Oct 16 2010, 03:19 PM
Post #3


Veteran
**********

Group: Members+
Posts: 1.316
Joined: --
From: Depends on when you are reading this.
Member No.: 404
Points: 2.147
Gender:



"traducerile nu se fac mereu mot a mot. nu am vazut Tekkon, dar Castelul de ghimpi cu siguranta suna mai bine ca Regele ghimpilor"

Inb4 King of Thorn = regele ghimpului
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Moonsparkle
post Oct 16 2010, 03:22 PM
Post #4


Horrific Member
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.839
Joined: 17-March 06
From: The Great Indoors
Member No.: 2.295
Points: 4.059
Gender:



you're right. it's actually more awesome like that! :lol:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

NOTORIOUS
post Oct 17 2010, 08:40 AM
Post #5


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 517
Joined: --
From: Your disgusting imagination
Member No.: 1.002
Points: 1.156
Gender:



Genius Party - se merita daca inghititi si chesti mai bizare.
SteamBoy - e dragut but there's better stuff out there.
Tekkon Kinkreet - e marfa dar multi se plang ca devine plictisitor de-a lungul celor 2 ore, oricum recomand.
King of thorn - vazut trailer... arata marfa dar pare cam fasait imo dar e cea mai noua chestie difuzata; lanstat 2010
Mind Game - credeam ca o sa imi placa mai mult Tekkon Kinkreet dar pana la urma Mind Game e my fav from Studio 4C.
Memories - Nu ma bag, n-am vazut decat pe sarite la un mom dat.

Poate m-as baga la "inca" un film Duminica dar depinde ce inseamna "reducere". Nu am vazut memories deci probabil asta ar fi cel mai potrivit, Mind Game e prea devreme plus ca l-am vazut deja de 1000 de ori :lol:

Va las # de tel daca e sa mergeti la Memories sa-mi spuneti si sa-mi spuneti daca e posibil si ce inseamna "reducere"... presimt pretul normal de 8lei in loc de 10lei (animest)...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Tessa
post Oct 17 2010, 10:19 AM
Post #6


Jan-itor
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 2.042
Joined: 4-September 06
From: Bucuresti/Oradea
Member No.: 2.948
Points: 5.819
Gender:



Dap, aia inseamna reducere. Daca suntem 10 primim reducere de 20% aka platim 8 lei in loc de 10. Nu e mare diferenta. Mie mi se pare un pret acceptabil oricum :) .
King of Thorn a avut subtitrarea cam de cacao. Se vede ca nu au avut ca suport subtitrarea in engleza. Au lasat destul de multe parti netraduse :( . O sa-l revad cand apare si versiunea subtitrata pe net. Oricum, e un anime care merita atentie. Cand am timp o sa-i deschid si un topic ^^.
Tekkon Kinkreet mie mi-a placut. si sincer mi s-a parut putin mai boring la ineput decat la final. Oricum, mi-a placut mai mult decat Mind Game deoarece are o poveste mai bine inchegata :P .
La Genius Party nu am mai ajuns deoarece King of thorn s-a terminat la 18:30 @.@.

Oricum, azi mergem la Memories si cine vrea poate sa ramana si la Steamboy. Eu inca nu stiu sigur daca ma tin ochii 4 ore una dupa alta. :P
Ne vedem la 17:40 in fata la Cinema Union.
@ Notorious, sper sa reusesti sa ajungi :) .
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Sidonix
post Oct 19 2010, 10:21 PM
Post #7


Burning Soul
**********

Group: Members+
Posts: 2.890
Joined: --
Member No.: 37
Points: 3.770
Gender:



Cum o fost King Of Thorns ? ati reusit sa-l vedeti ? in trailer animatia/artworkul arata bine >.< insa nu mai am hopes de cativa ani in puterea de story telling si finalitate a scenaristilor niponi >.< Oricum s-a lasat destul de asteptat si ca sa continui vis-a-vis de lansari sa nu mai zic de teapa cu RED LINE pe care l-au anuntat ca de abia in 2011 prin mai apare lansarea in Blue Ray WTF :blink: face 2 ani de cand a fost lansat la niponi... bastards
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Tessa
post Oct 19 2010, 11:23 PM
Post #8


Jan-itor
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 2.042
Joined: 4-September 06
From: Bucuresti/Oradea
Member No.: 2.948
Points: 5.819
Gender:



A fost bunicel. Nu e masterpiece, dar mi-a placut. Doar ca mai in spre final devine putin previzibil si cam confuz si dupa cum mentionam mai sus, subtitrarea a lasat putin de dorit, poate si de acea l-am gasit confuz.
Data viitoare sper sa se aduna mai multe lume la festivalul acesta. O sa ma uit mai din timp la el anul viitor. Chiar dau chestii bune :) .
De Red Line a si uitat sa ma mai interesez. Si dupa Musashi am asteptat o gramada, dar acum cand e subtitrat si vad rating-ul de 5,5 nu prea imi vine sa-l mai vad :( .
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Sidonix
post Oct 20 2010, 11:54 AM
Post #9


Burning Soul
**********

Group: Members+
Posts: 2.890
Joined: --
Member No.: 37
Points: 3.770
Gender:



... daca ruleaza RED LINE vin in Buc special pt asta :D pentru ca este THE ONE to see for the last years din ce am citit din reviews si fanii care au fost la difuzarile din vara ce au strabatut Europa de Vest. A facut valuri cum a fost si in 95 cand a venit Oshi la Festivalul de la Paris-Bercy si au lansat GITS filmul :)
... mda mi-era teama de asta in privinta lui King Of Thorn but still wanna see it :)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Tessa
post Oct 20 2010, 12:02 PM
Post #10


Jan-itor
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 2.042
Joined: 4-September 06
From: Bucuresti/Oradea
Member No.: 2.948
Points: 5.819
Gender:



Eh, daca o sa-l aduca la Bucuresti o sa te anunt :P .
Pana atunci poate ne vizitezi si tu weekendul acesta la Nijikon :) .
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Sidonix
post Oct 20 2010, 12:09 PM
Post #11


Burning Soul
**********

Group: Members+
Posts: 2.890
Joined: --
Member No.: 37
Points: 3.770
Gender:



dap sunt prezent la Nijikon vin la standul anime camp sa-l tin pe lumpy sa nu cada de pe scaun :lol: sper sa aduc si din gasca veche pe scorp, chris axi si mai vedem, poate o punem de un gratar la stand :lol:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Tessa
post Oct 20 2010, 04:35 PM
Post #12


Jan-itor
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 2.042
Joined: 4-September 06
From: Bucuresti/Oradea
Member No.: 2.948
Points: 5.819
Gender:



QUOTE
dap sunt prezent la Nijikon vin la standul anime camp sa-l tin pe lumpy sa nu cada de pe scaun

Then you'll need help :lol: .
Well, see you then, and many others. sunt curioasa ce "spectacol" vor mai face cosplay-erii nostrii anul acesta :P .
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 29th March 2024 - 12:59 AM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |