Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


MaNGAshop.ro

2 Pages  1 2 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Bokura Ga Ita (we Were There)


Crystall
post Aug 28 2006, 02:32 PM
Post #1


hikari no tenshi
**********

Group: Members+
Posts: 1.079
Joined: 4-June 06
From: Buc.
Member No.: 2.623
Points: 2.797
Gender:



un anime romantic ce urmareste relatia dintre Takahashi Nanami, poreclita Nana si Yano Motoharu, un tip f popular. povestea este realista si prezinta problemele si bucuriile prin care trece un cuplu.
Nana este un personaj obisnuit, o eleva de liceu ce experimenteaza prima iubire; in schimb, Yano are un trecut mai complikt, ce pare sa-i puna piedici in relatia actuala.
animeul este super simpatic si merita urmarit, dk va place acest gen. :P

pana aqm au aparut 7 episoade, urmand k si al 8lea sa apara zilele astea.

aqm astept pareri :D dk l-a mai urmarit kreva, write what u think about it.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Vebby
post Aug 31 2006, 09:14 AM
Post #2


Loaza absoluta
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.529
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 857
Points: 2.776
Gender:



Mai postasem o data.. dar pe vremea aia netul nu tinea cu mine, asa ca am lasat`o balta.. -_-

Bokura ga ita - We were there sau Our exxistence - este un shoujo care e mai special decat oricare altul vazut pana acum. Nu difera prin subiect - e aceeasi dragoste ca in oricare alt anime romantic - sau prin personaje - sunt aceleasi tipice - ci pur si simplu prin atmosfera. Tot ce este la acest anime poate fi definit prin placut :D .
Grafica, prin simplitatea ei, are totushi o linie blanda care face personajele sa fie super "dulci" si simpatice. Vocile au o tonalitate joasa si atat de linsitita, calma. Muzica (desi uneori vocea tipei cam scartie) este de altfel placuta la urechi si se potriveste cu animeul si personajele :P

In schimb, ceea ce e ciudat la acest anime este trecutul SF al lui Yano. Intamplarile dintre el si Nana, el si Yamamoto is cam fateziste avand in vedere varsta lor. Oricum, atmosfera face totul mai credibil si mai realist si nu impiedica nicicum dorinta de vizionare :P

Cam atat imi amintesc la momentul de fata... :D Mai sunt 4 ep pana la final. Nu vreau sa se termine, pt ca e asa simpatic.. ^_^
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Crystall
post Aug 31 2006, 09:39 AM
Post #3


hikari no tenshi
**********

Group: Members+
Posts: 1.079
Joined: 4-June 06
From: Buc.
Member No.: 2.623
Points: 2.797
Gender:



:o 4?? doar 4? :( uf....si io speram la mai multe dekt 12... -_- dar, dk nu ma insel, manga continua, park au iesit 10 vol (e adev k nu-s traduse)
poate o sa mai fie o serie :rolleyes: eh, dar cate ep or fi, merita vazut, e adorabil :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Vebby
post Aug 31 2006, 09:57 AM
Post #4


Loaza absoluta
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.529
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 857
Points: 2.776
Gender:



Indeed, manga continua :P Insa nu am auzit nimic agreabil la adresa lui Yano. Se pare ca tipul va face ceva care sa`l scada enorm in ochii cititorilor. Traducerile merg destuld e greu, au ramas la cap 7 de cateva sapt, astept si tot astept...
Va trebui totushi sa rectific ceva. Inainte pe anidb. era mentinonat la Eps:12. Acum se pare ca nu, e posibil sa aiba mai multe. Sper numai sa nu se intinda pe 50 asa ... :lol:

Now, baka baka things. Deja actiune "miroase" :P Ep 9 va fi foarte intersant. Eu am zis ca Nanami glumeste, dar iata ca totushi ceva palpitant se va intampla... numai ca nu`mi miroase a bine ce va fi dupa..

Oh da, interesant, am observat ca endingul e diferit la fiecare episod aproape.. :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Whip
post Sep 15 2006, 02:29 PM
Post #5


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 179
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 42
Points: 71
Gender:



Super!! imi place la nebunie..Sincer i hate persoane ca Yano..dar felul lui de a fii il face sa fie cool..dar greu de suportat <_<
Seria ma intriga si ma face sa ma uit..cu foarte mare atentie..e reusita seria..faza care m-a uimit cel mai mult..cand Yano da in prietena lui..scary :wacko: ..nu am mai vazut asa ceva in anime...nici in cele serioase...e o noutate..:D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Vebby
post Sep 15 2006, 02:38 PM
Post #6


Loaza absoluta
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.529
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 857
Points: 2.776
Gender:



QUOTE
faza care m-a uimit cel mai mult..cand Yano da in prietena lui..scary

Si pe mine m`a lasat masca faza respectiva. Normally, un baiat nu da intr`o fata, dar Nana era si cam fraiera de felul ei. Pe mine cel putin ma stresa la culme, parea ca e masochista si mai era si mincinoasa...

Intre timp au iesit 9 si 10. Noua a fost o comedie totala, e foarte reusita scena pentru un anime atat de serios :D Dar e haioasa tare Nana :D iar 10... ziua lui Takeuchi a fost cel mai frumos moment. :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Crystall
post Sep 15 2006, 04:45 PM
Post #7


hikari no tenshi
**********

Group: Members+
Posts: 1.079
Joined: 4-June 06
From: Buc.
Member No.: 2.623
Points: 2.797
Gender:



yay!! more posts :P
faza din 9 a fost absolut mortala :lol: io chiar credeam k se intampla cva aklo si la urma zice yano k nu :lol: a fost super tare!
in 10 mi-a plaqt la nebunie gelozia lui yano - chiar a meritat-o :twisted:
a...si knd a dat in fosta nana....eh...il inteleg, desi nu e bine ce a faqt.
oriqm, abia ast urm ep :rolleyes:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Vebby
post Sep 16 2006, 08:47 AM
Post #8


Loaza absoluta
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.529
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 857
Points: 2.776
Gender:



And 11 is out. :D S`a cam dus toata atmosfera joyful din anime. Specific acestei serii, este o liniste si o calmitate a lucrurilor atat de apasatoare ca ti se strange stomacu. Sunt scene in care trebuie sa se intample ceva important si nu se aude nimic, iti arata niste ferestre sau copaci.. si tu astepti sa se intample. Si lucruri importante se zic si se petrec pe nesimtite si nici nu`ti dai seama cand incepe sa planga sau fuge :D
Si ca imbold,some screens :D
(IMG:http://img146.imageshack.us/img146/4934/bscap795dq8.th.jpg)(IMG:http://img146.imageshack.us/img146/6888/bscap796wf9.th.jpg)(IMG:http://img143.imageshack.us/img143/5963/bscap797sh1.th.jpg)(IMG:http://img143.imageshack.us/img143/1817/bscap799uo6.th.jpg)
(IMG:http://img143.imageshack.us/img143/4821/bscap800ao8.th.jpg)(IMG:http://img83.imageshack.us/img83/4641/bscap801aw2.th.jpg)(IMG:http://img89.imageshack.us/img89/5969/bscap802lg0.th.jpg)(IMG:http://img220.imageshack.us/img220/766/bscap803cw4.th.jpg)
(IMG:http://img247.imageshack.us/img247/8354/bscap804tw6.th.jpg)

Am editat. Sry, am ramas cu previewu` si am scris 12.. :lol:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Crystall
post Sep 16 2006, 08:53 AM
Post #9


hikari no tenshi
**********

Group: Members+
Posts: 1.079
Joined: 4-June 06
From: Buc.
Member No.: 2.623
Points: 2.797
Gender:



11 not 12 :P dap, episodul asta a avut o liniste prea mare... dar adevarul incepe sa iasa la suprafata si se pare k Nana nu mai face fatza, dovada fiind preview-ul ep 12. eu am urmarit manga (nu se poate spune k am citit intrukt era raw asa k doar m-am uitat la imagini :lol: ) si ep 12 echivaleaza q ultimul cap din volumul 4 knd sunt ei 2 pe plaja si Nana... uuu...abia ast ep urmator :rolleyes:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

removed_on_request_20121227
post Sep 16 2006, 06:24 PM
Post #10


Wonderful Wizard
****

Group: Members+
Posts: 354
Joined: --
Member No.: 31
Points: 241
Gender:



Asta a devenit rapid unul dintre preferatele mele, alaturi de Boys Be. Animatia e super, OST-ul la fel, iar modul in care treburi grave sunt tratate cu zambetele pe fata e chiar linistitor.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Vebby
post Oct 4 2006, 10:49 PM
Post #11


Loaza absoluta
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.529
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 857
Points: 2.776
Gender:



Evident, acum a aparut si episodul 12. Lucruile evolueaza, Nanami se maturizeaza si nu mai are acea atitudine inocenta, sufera, are rani si povara promisiunii facute lui Yano e mai mult decat poate duce. Astfel ca desi ii declara ca il iubeste, lucrurile nu sunt tocmai roz...
Speram insa ca nu va fi cum am auzit de prin mangauri, ca Yano o sa faca ceva care va calca pe nervi pe toata lumea... i mean, he`s cute.. till now :D
Ep 13 deja se lasa asteptat... >_<
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Crystall
post Oct 4 2006, 11:34 PM
Post #12


hikari no tenshi
**********

Group: Members+
Posts: 1.079
Joined: 4-June 06
From: Buc.
Member No.: 2.623
Points: 2.797
Gender:



indeed...it's been sooooooooo long!! <_< cat mai intentioneaza sa ne faca sa asteptam......damn....
dap...din ce-am vaz in preview....o sa de puna el mici eforturi k sa se impace q nana...hope it will work
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

ruxi
post Oct 5 2006, 10:53 AM
Post #13


Spam Police Reloaded... where the case, of course :)
Group Icon

Group: Members+
Posts: 885
Joined: --
From: Bucharest
Member No.: 233
Points: 1.392
Gender:



cred ca pana la urma o sa iau cele 10 volume de manga aparute pana acum, daca tot le-am gasit. or fi ele in chineza, da tot princepi cate ceva din poze. nu de alta, da curiozitatea ma ucide :lol:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Crystall
post Oct 8 2006, 07:18 PM
Post #14


hikari no tenshi
**********

Group: Members+
Posts: 1.079
Joined: 4-June 06
From: Buc.
Member No.: 2.623
Points: 2.797
Gender:



finally a aparut ep 13 si mai mult, ep 14 :rolleyes: in sf, takeuchi made his move.... era imposibil sa nu simta cva pt nana :D cel mai mult, mi-a plaqt faza q autobuzul, knd l-a lasat pe yano masca - super tare ;) iar yano e un mare fraier k nu a vb q nana din timp si chiar imi pare bine k aqm intervine si takeuchi :P
sper sa nu mai treaca nush kte saptamani pana sa mai traduca un episod.... au stat prea mult....chiar dk au dat 2 ep <_<

speaking of those chaps... am dld si eu cred k de vreo 3 ori torrentul ala q primele 10 volume....si knd incerc sa dezarhivez zice k ori e corupt ori e nush qm... :( ruxi, u le-ai luat? dk da, q torrentul de pe tokyotosho?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Vebby
post Oct 8 2006, 08:41 PM
Post #15


Loaza absoluta
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.529
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 857
Points: 2.776
Gender:



1. Crystall, data viitoare foloseste tagurile de spoilers pentru ca nu toata lumea vrea sa vada neaparat c s intampla :)

2. Deja ma streseaza. Faza cu Takeuchi e deja fumata, ma asteptam la ceva mai nou... si mai original. De aici actiunea este ca si terminata, finalul fiind usor de ghicit si de altfel ce se va intampla pe parcurs. Pacat, parea mai promitatoare. Pana una`n alta, cu ocazia asta o sa astept sa se termine seria intai, nu mai am motive sa stau cu cate un episod. Ma intreb cate are.. ca pe anidb nu zice.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Crystall
post Oct 9 2006, 04:02 PM
Post #16


hikari no tenshi
**********

Group: Members+
Posts: 1.079
Joined: 4-June 06
From: Buc.
Member No.: 2.623
Points: 2.797
Gender:



am citit pe nush kre site k seria are 24 de ep... o fi faza q takeuchi fumata, dar io nici nu ma asteptam la altcva :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Vebby
post Nov 4 2006, 07:03 PM
Post #17


Loaza absoluta
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.529
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 857
Points: 2.776
Gender:



*sigh*
Cam asta este impresia pe care o am dupa fiecare episod. Pauzele lungi pe care le fac personajele inainte sa zica sau sa faca ceva isi fac efectul. Te tin in suspans , cu toate ca stii c v urma... astia n s grabesc deloc cu actiunea :lol: Insa prea multe cu dus si intors. Tipa e deja prea bulversata... si chiar obsedata cu amintirea Nanei (are dreptate Takeuchi <_< ) si asa il face si pe Yano s sufere. E cu capu...in locul lui as fi trecut demult peste. Chiar imi aduce aminte relatia lor de doi dintre prietenii mei... E trist sa ma mai uit la seria asta... -_-.
Si totushi incerc s vizionez 18 fara subaj.. :lol:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Crystall
post Nov 4 2006, 07:14 PM
Post #18


hikari no tenshi
**********

Group: Members+
Posts: 1.079
Joined: 4-June 06
From: Buc.
Member No.: 2.623
Points: 2.797
Gender:



:lol: da, asta e aiurea k stii exact c se va intampla :D eh, asta e ... seria e nice si o s-o urmaresc in cont. :P c mai mai enerveaza pe mine e k tot arata personajele q un singur ochi si culmea - knd e in semiprofil sau km asa cva, pe stanga sa zicem, arata doar ochiul drept :lol: chestia asta chiar ma intriga :lol:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Innocent
post Nov 5 2006, 11:20 PM
Post #19


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 77
Joined: --
Member No.: 1.030
Points: 241



Mie asta imi place. Mi se pare ca in felul asta in scena respectiva "simt" si mai tare ce este cel mai important ca de pilda persoana care vorbeste sau care este vizata de replica respectiva. Chiar mi s-a parut extraordinar...

PS Am observat ca "a innebunit lupu' " in ultimul timp: toate seriile misto care imi plac sunt ongoing si sunt difuzate si cate 1 ep pe saptamana :( :( :( si din cauza asta episoadele subbed se gasesc greu *brokenhearted*.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

edinaa
post Dec 9 2006, 10:09 AM
Post #20


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 100
Joined: 26-September 06
Member No.: 3.043
Points: 106
Gender:



am auzit numai lucruri bune despre el si este pe lista mea.
ce nota i-ati acorda?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

2 Pages  1 2 >
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 02:37 PM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |