Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


bakemonotoyz.ro

3 Pages < 1 2 3 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Sync Jdorama, synchronized watching


ruxi
post Feb 15 2010, 04:14 PM
Post #21


Spam Police Reloaded... where the case, of course :)
Group Icon

Group: Members+
Posts: 885
Joined: --
From: Bucharest
Member No.: 233
Points: 1.392
Gender:



cere si ti se va da! scoatem si iti aducem noi daca vrei
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

reenheart
post Feb 15 2010, 04:58 PM
Post #22


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 41
Joined: 6-December 08
Member No.: 8.008
Points: 103
Gender:



Pana vine weekend-ul e timp sa poti scoate primele 4 episoade. Sau le iei de la Ruxi. Sau... do what I do and stream it online, daca te impaci cu o caltate mai scazuta XD

Ramanem cu Yankee, deci? :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

NOTORIOUS
post Feb 15 2010, 05:03 PM
Post #23


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 517
Joined: --
From: Your disgusting imagination
Member No.: 1.002
Points: 1.156
Gender:



De cand cu HD-ul stream-ul online imi creaza o stare de neliniste :| DEEEECI daca imi aduceti voi ar fi superb :3
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

ruxi
post Feb 15 2010, 05:49 PM
Post #24


Spam Police Reloaded... where the case, of course :)
Group Icon

Group: Members+
Posts: 885
Joined: --
From: Bucharest
Member No.: 233
Points: 1.392
Gender:



atunci notorious scot si iti aduc eu primele 4 ep din yankee. sau ti le trimit pe skype. cum preferi?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

NOTORIOUS
post Feb 15 2010, 06:39 PM
Post #25


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 517
Joined: --
From: Your disgusting imagination
Member No.: 1.002
Points: 1.156
Gender:



Cum vrei doar sa-mi spui ca sa stiu daca iti aduc maine discuri si cate :]
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

ruxi
post Feb 15 2010, 07:12 PM
Post #26


Spam Police Reloaded... where the case, of course :)
Group Icon

Group: Members+
Posts: 885
Joined: --
From: Bucharest
Member No.: 233
Points: 1.392
Gender:



pai prefer skype ca merge foarte repede si nu cred sa am timp maine de scris discuri. daca e ok asa, cere la reactive idul meu de skype si intru miercuri pe seara sau cand vrei tu sa iti trimit.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

saeko
post Feb 15 2010, 10:50 PM
Post #27


member
***

Group: Members+
Posts: 126
Joined: 6-July 08
From: bucuresti
Member No.: 7.160
Points: 347
Gender:



ok then ; se ramane la yankee ; o sa verific streamu maine si daca nu mi convine calitatea sau hostu cred cal bag si eu la copiat
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

konekote
post Feb 15 2010, 11:44 PM
Post #28


^ the cat's meow ^
***

Group: Members+
Posts: 252
Joined: 29-March 08
From: far far away~
Member No.: 6.482
Points: 670
Gender:



hellowza. may I join? adica nu, I'll be joining you am vrut sa zic. doar ca, nu stiu, n-am putea sa vedem doar 2 episoade pe saptamana? sau doar 3 maxim? tocmai fiindca e addictive... si episoadele dureaza ~50 de minute + SP de ~1h 30"... I'm just saying. pretty please with lumps of sugar on top? or lumps of flesh or whatever it is you liketh best. : )

si sper din tot sufletul sa nu semene prea mult cu GTO, gokusen, rookies sau alte mii de dorame in genul asta. devine obositor. : | (tokujo kabachi suna tare bine, dar meh, sper ca ramane pe mai tarziu).

cred ca o sa-l urmaresc pe aznv.

EDIT: ah si ca mi-am amintit... as propune si eu pentru nu-stiu (candva) Smile. :3
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

saeko
post Feb 16 2010, 12:30 AM
Post #29


member
***

Group: Members+
Posts: 126
Joined: 6-July 08
From: bucuresti
Member No.: 7.160
Points: 347
Gender:



eu sunt de acord si cu mai putine ep pe sampt adica 3 dar sa aprobe toata lumea; mi-e totusi ca o sa-mi placa si o sa vreau sa vad mai mutl de odata; dar sper ca one pieceul sa ma tina in sync- adica sa vreau sa ma despart de cele 3 e din yankee si sa ma intorc la one piece :D ;

in legatara cu smile -am vazut unu sau doua ep si nu m-a incantat; un matsumoto care habar nare sa planga; cred ca e cel mai jalnic la capitolul plans din actorii japonezi si in smile incearca sa ma convinga de asta; dar totusi e bun ca de pastrat pt sync pt ca asta o sa fie singura chestie care o sa ma faca sal vad intr-n viitor mai apropiat decat il preconizez in mod normal
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

reenheart
post Feb 17 2010, 12:45 AM
Post #30


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 41
Joined: 6-December 08
Member No.: 8.008
Points: 103
Gender:



Eu m-am gandit la 4 din doua motive simple:
1. It might get addictive: in which case I'll want moar 'n moar. Un episod pe zi clar n-o sa-mi asigure doza. Voi fi tentata sa mai vad unul, which kind of defeats the whole purpose of synchronized watching.
2. It might not get addictive: in which case as simti ca pierd timpul, stand cu saptamanile pe o serie neinteresanta.
S-apoi, sunt doar 2 zile pe saptamana, in weekend. Daca era in cursul saptamanii, argumentul cu timpul era valid.
Personal, as putea sa lucrez si cu 3 episoade. Ca si Simona, sigur gasesc ceva care sa-mi ocupe timpul. Dar asta ar insemna s-o lungim cu inca o saptamana, poate doua (daca includem specialul).

How about this: incepem cu 2 episoade pe zi, Sat 'n Sun, si daca lumea tine pasul si nu incurca pe nimeni, continuam. Altfel, mai dezbatem problema. Let's cross that bridge when we get there, ne? ^.^
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

chilly
post Feb 17 2010, 03:33 AM
Post #31


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 87
Joined: 2-February 10
From: Pitesti
Member No.: 9.442
Points: 46
Gender:



nu stiu cand v-ati apucat sau daca v-ati apucat de Yankee Bokou ni Kaeru.
nu prea am inteles faza cu sincronizarea asa ca eu acum ma apuc de el si in maxim 3 zile o sa-l vad pe tot, pentru ca nu pot sta sa ma uit la un anime sau serial asteptand ce se va intampla dupaceea.

P.S. faza cu sync-ul , se uita fiecare la casa lui? sau voi sa strangeti undeva sa-l vedeti ? ... (nici nu prea am citit ce s-a vorbit pe aici)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

saeko
post Feb 17 2010, 11:07 AM
Post #32


member
***

Group: Members+
Posts: 126
Joined: 6-July 08
From: bucuresti
Member No.: 7.160
Points: 347
Gender:



e cam greu sa faci un sync adevarat; asa ca fiecare vede acasa la el episoadele la ora si ziua stabilita; de obicei ora nu se respecta- din experienta anime sync- in functie de timpul fiecaruia; apoi revenim pe forum si discutam ce am vizionat ce muschiuleti am mai vazut , cate lacrimi am dat ....

ramanem pe 4 episoade atunci
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

reenheart
post Feb 17 2010, 06:35 PM
Post #33


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 41
Joined: 6-December 08
Member No.: 8.008
Points: 103
Gender:



@chilly: nu te supara, dar inainte sa postezi, te rog citeste ce s-a scris anterior. Posturile au si ele un scop. Daca ai fi petrecut 5 minute sa citesti doar 2 pagini de topic nu ar mai fi fost nevoie sa intrebi nimic. Decat cel mult faza cu locatia, la care ti s-a raspuns deja.

Topicul se numeste "Sync JDorama", subtitlu "synchronized watching". Google it si o sa intelegi ce inseamna. Si nu, nu ne-am apucat inca de Yankee. Incepem sambata 20Feb (oh lookie, scria asta in PRIMUL post al acestui topic >_> ca sa vezi...)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

chilly
post Feb 17 2010, 09:00 PM
Post #34


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 87
Joined: 2-February 10
From: Pitesti
Member No.: 9.442
Points: 46
Gender:



QUOTE(reenheart @ Feb 18 2010, 12:35 AM)
@chilly: nu te supara, dar inainte sa postezi, te rog citeste ce s-a scris anterior. Posturile au si ele un scop. Daca ai  fi  petrecut 5 minute sa citesti doar 2 pagini de topic nu ar mai fi fost nevoie sa intrebi nimic. Decat cel mult faza cu locatia, la care ti s-a raspuns deja.

Topicul se numeste "Sync JDorama", subtitlu "synchronized watching". Google it si o sa intelegi ce inseamna. Si nu, nu ne-am apucat inca de Yankee. Incepem sambata 20Feb (oh lookie, scria asta in PRIMUL post al acestui topic >_> ca sa vezi...)
*



ok. ms. :P sry about that.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

saeko
post Feb 17 2010, 09:19 PM
Post #35


member
***

Group: Members+
Posts: 126
Joined: 6-July 08
From: bucuresti
Member No.: 7.160
Points: 347
Gender:



mia usor reen ca te molipsesti de la ruxi :P tre sa intelegi ca sunt multi oameni lenesi si eu sunt pe primul loc la capitolul asta; dar intradevar nu s-a postat prea mult pe aici si daca interesul era amre putea sa citeasca ; dar din reactia ei inteleg ca nu s-a supara asa ca e bine
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

reenheart
post Feb 19 2010, 08:56 PM
Post #36


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 41
Joined: 6-December 08
Member No.: 8.008
Points: 103
Gender:



Nah, nu m-am suparat. Am o paranteza cam sarcastica acolo, da nu-i cu suparare in ea. I dun bite. Zenzen. ^__^V

Also, reminder: maine primele 2 episoade. Kyuu~! <3
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

ruxi
post Feb 19 2010, 10:33 PM
Post #37


Spam Police Reloaded... where the case, of course :)
Group Icon

Group: Members+
Posts: 885
Joined: --
From: Bucharest
Member No.: 233
Points: 1.392
Gender:



Din pacate maine trebe sa dau skip. Absenta e justificata, treburi foarte importante de facut si voi fi cam toata ziua plecata.

enjoy :)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

reenheart
post Feb 20 2010, 05:26 PM
Post #38


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 41
Joined: 6-December 08
Member No.: 8.008
Points: 103
Gender:



Tocmai am terminat cele 2 episoade, ma tarziu decat stabilit, but hey! better late than... later :lol:

Anyhow. Yankee Bokou ni Kaeru e mai mult decat promitator - e bine gandit, coerent si mai ancorat in realitate decat Rookies sau Gokusen. Deh, inspirat din fapte reale.

Takenouchi Yukata in rolul profesorului Yoshimori Masaya mi se pare a fi o alegere foarte inspirata. Suntem lipsiti de siropul din Gokusen sau optimismul exagerat din Rookies, si intalnim un profesor care impartaseste un trecut similar cu prezentul studentilor sai. Mi se pare o abordare mai reusita decat in Rookies/Gokusen/etc. Like, in celelalte serii, profesorul era cel care analiza situatia si apoi incerca sa-si ridice elevii de jos prim fapte sau vorbe. In Yankee profesorul are ocazia sa se coboare la nivelul elevilor si de acolo sa se ridice impreuna. Am observat chestia asta atat in scena in care Yoshimori il asteapta pe Tooru la restaurant toata ziua, cat si in momentul in care Yoshimori intra in clasa 3C sa faca prezenta. Nu este tratat de elevi cu respect, dar nici luat peste picior (asa cum au patit-o ceilalti profi din Rookies/Gokusen).
Faina mi se pare si relatia dintre dirigul celor de la 3C si elevii lui. Scena din cancelarie, cand fiecare facea ce vroia in timp ce dirigul discuta cu X si Y mi s-a parut subtila, dar puternica. Arata atat increderea pe care omul o are in elevii lui (nu statea sa-i pzeasca pe fiecare in parte, i-a lasat de capu lor), cat si respectul pe care acestia il au pt el (n-au cauzat probleme, no damage, no violence, no nothin). S-apoi, in episodul 2, scena confruntarii verbale dintre tipa si Yoshimori, in clasa, cand tipa ii spune ca dirigul lor e mai important decat un membru al familiei. Imi pare interesant si cred ca o sa asistam la niste relatii interumane dintre elevi si profesori foarte misto construite.

What else... E putin cam devreme sa imi dau cu parerea despre talentul actoricesc al adolescentilor (exceptie face Ichihara Hayato, care mi-o placut in Rookies si Rainbow Song, desi atunci avea mai multa experienta).
Pe Takenouchi Yutaka nu l-am vazut decat in Long Vacation, dar atunci era la inceputuri, inca neexperimentat. So far, imi place cum isi interpreteaza personajul din Yankee. O combinatie dintre sensei, student, family member and friend - me likes!

Last word: nu vom asista la inca un Rookies/Gokusen - de data asta avem elevi formati din fete si baieti, si nu toti sunt delicventi cu diploma. Deci vom avea alte situatii, alte lectii de viata, alta abordare.
Ah, si imi place ca nu se repeta opening-ul pt fiecare episod XD not such a big deal, but it adds a little originality to the format =D

I'm looking forward to the next epsiodes! What about you, guys? :)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

sentric
post Feb 21 2010, 05:25 AM
Post #39


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 73
Joined: 17-October 07
From: Bucuresti
Member No.: 5.371
Points: 159
Gender:



Who summoned me? :P

Am vazut o singura serie jdorama si nu as vrea sa ma opresc aici. Este duminica dimineata foarte foarte foarte devreme si deja sunt in urma. Simona as dori de la tine link-ul de streaming. Desi 4 eps mi se par mult pt o saptamana chiar de-ar fi in week-end voi incerca sa tin pasul.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

ruxi
post Feb 21 2010, 11:04 AM
Post #40


Spam Police Reloaded... where the case, of course :)
Group Icon

Group: Members+
Posts: 885
Joined: --
From: Bucharest
Member No.: 233
Points: 1.392
Gender:



YAY FOR LOLI!!!!

pai o sa ma uit si eu la ce ati vazut voi ca sa recuperez si ma alatur voua de sapt viitoare (sper, cel putin)

:)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

3 Pages < 1 2 3 >
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 29th March 2024 - 09:14 AM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |