Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


bakemonotoyz.ro

68 Pages « < 66 67 68 
Closed TopicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Ultimul anime Vizionat INTEGRAL, Reloaded


Small-Lady
post Feb 26 2009, 07:10 PM
Post #1341


~Fujoshi~
**********

Group: Members+
Posts: 1.069
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 892
Points: 2.897
Gender:



Agatha Christie's Great Detectives Poirot and Marple - 39 eps - cred ca numele spune tot... sunt prezentate cateva cazuri din romanele scrise de Agatha Christie.... unele mai cunoscute, altele mai putin. Mi-a placut ca le-a urmat foarte bine... mici schimbari pt a o incadra pe Maybelle si ratusca ei si un Hastings ceva mai tinerel. :) Imi plac romanele ei asa ca animeul asta a fost foarte binevenit :)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

zAdez
post Mar 1 2009, 11:06 PM
Post #1342


Ade-Kun
**

Group: Members
Posts: 20
Joined: 28-February 09
From: Timisoara
Member No.: 8.399
Points: 5
Gender:



In vara lui 2008 am vazut Sailor Moon,toate cele 200 de episoade...A fost grozav sa-l revad dupa aproape 10 ani :P .
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Alinna
post Mar 3 2009, 04:15 PM
Post #1343


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 584
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 675
Points: 1.467
Gender:



Printre ultimele animeuri vazute se numara si Cat's Eye - care, per total, a fost o dezamagire [mai pe larg la topicul cu pricina - clic pe titlu]. Mi-a luat cateva luni sa finalizez al doilea sezon ^^" nu am avut niciun pic de tragere de inima sa il termin...

Am gasit subat un film anime din 1958 Hakujaden si spre marea mea surprindere...era color. E o poveste romantica bine garnista cu elemente fantastice. Filmul dureaza o ora si ceva, dar animatia e frumoasa, povestea e draguta si l-am urmarit cu placere. Mi-a amintit de povestile din 1001 de nopti pe care le citeam in copilarie...

Elf Princess Ren - este o alta porcarioara de ce numara doua episoade, o alta animatie neterminata ca urmare a gaurii din bugetul producatorilor. Trebuia sa fie finalizata intrun al treilea episod, care nu a aparut - nu cred ca e mare bai, pentru ca oricum nu merita sa fie vizionat :P. Eh, ar fi fost bun si un final pentru aventurile stupide la care am asistat in cele doua episoade, dar ^^ pot sa traiesc si fara el...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

MarPlo
post Mar 4 2009, 06:42 PM
Post #1344


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 63
Joined: 5-January 09
Member No.: 8.135
Points: 199
Gender:



Inca un anime vizionat complet :), tocmai am vazut Planetes, 26 episoade, SF, romantic, comedie. E interesant, actiunea are loc cel ma mult in spatiu si pe luna; povestea este despre o echipa de muncitori in spatiu, pe o statie spatiala, care aduna deseurile si diversele ramasite perculoase care orbiteaza in jurul pamantului.
Nota 7.5
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

KING2223
post Mar 17 2009, 01:06 PM
Post #1345


Newbie
*

Group: Members
Posts: 7
Joined: 18-November 08
From: Galati
Member No.: 7.924
Points: 14
Gender:



Ultimele vazute complet:
Slam Dunk recomnd la cei care le place basketu un anime super basket cu comedie amestecate, manga este si mai tare daca vreti sa cititi.
GTO (Great Teacher Onizuka) m-am uitat la anime asta datoria manga GTO este supera manga va recomand cui ii place manga.
Afro Samurai anime si filmu Resurrection ce sa va zic multa bataie poveste interesanta cui ii plac animeurile cu batali multe.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

rocky
post Mar 17 2009, 07:29 PM
Post #1346


\(*-*)/
***

Group: Members+
Posts: 106
Joined: 11-August 08
From: Ploiesti
Member No.: 7.381
Points: 249
Gender:



suzuka - romantic, are si ceva elemente de comedie, tema de background fiind atletismul

finalul e previzibil, povestea poate ca a fost lungita mai mult decit trebuia, dar per total e un anime bun si merita vazut macar odata
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Botan
post Mar 17 2009, 07:34 PM
Post #1347


Ten no Ryuu, Bishie Fan Forever :p
**********

Group: Members+
Posts: 1.818
Joined: 18-June 07
From: land of idiots (just moved)
Member No.: 4.485
Points: 4.127
Gender:



Sainkoku Monogatari - comedy, drama, romance, supernatural

Un anime foarte interesant, perfect pentru gusturile mele, adica reverse harem. Si grafica este extrem de buna, niciun comentariu asupra ei. Openingul a fost pur si simplu genial. Am terminat animeul foarte de repede, avand in vedere ca este perioada de scoala. Cred ca a durat mai mult sa mearga internetul [tocmai pe la ultimele episode ... -_- ]
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

MarPlo
post Mar 17 2009, 09:42 PM
Post #1348


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 63
Joined: 5-January 09
Member No.: 8.135
Points: 199
Gender:



Am mai vazut o serie de anime care mi-a placut, si anume To Heart, 13 episoade - aspecte de viata, romantic.
Povestea este despre doi adolescenti, Hiroyuki si Akari, buni prieteni inca de cand erau la gradinita.
Anime-ul prezinta in special viata de liceu, cu evenimentele specifice si relatia dintre Akari si Hiroyuki inconjurati de colegi si prieteni.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

rogueman999
post Mar 26 2009, 01:37 AM
Post #1349


Honorific Member
******

Group: Members+
Posts: 830
Joined: --
From: Bucharest
Member No.: 782
Points: 1.756
Gender:



Kaibutsu Oujo, aka Resurrection Princess.

Comedie, strange, good. Un pic mai mult pe threadul propriu. A citit cineva manga?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

MarPlo
post Mar 29 2009, 06:31 PM
Post #1350


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 63
Joined: 5-January 09
Member No.: 8.135
Points: 199
Gender:



Doar ce am terminat de vazut "Kimikiss pure rouge", ea o frumoasa poveste de prietenie, viata de liceu si romantism.
In prim plan sunt trei prieteni inca din copilarie: Kouichi Sanada, Kazuki Aihara si Mao Mizusawa. Mao a fost plecata in Franta si dupa 2 ani s-a intors, iar fiindca parintii ei au ramas in Franta, mama lui Kouichi a fost de acord sa locuiasca cu ei.
Poveste se invarte in jurul acestor prieteni si viata lor sentimentala.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Ranma-kun
post Mar 30 2009, 10:20 PM
Post #1351


Hagane no Hakase
Group Icon

Group: Root Admin
Posts: 2.379
Joined: --
From: Berlin
Member No.: 4
Points: 9.177
Gender:



Am inchis acest topic la suggestia unor useri si dupa niste discutii cu alti admini.

Motivul este urmatorul: Multi useri folosesc acest topic pentru a-si expune parerile sau a discuta despre anumite serii, in loc sa posteze pe topicurile dedicate acelor serii.

Va rugam frumos sa postati la topicurile dedicate acelor anime-uri, in caz ca nu exista topicuri dedicate unui anumit anime sau nu l-ati gasit, puteti creea un topic nou.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

68 Pages « < 66 67 68
Closed TopicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 16th April 2024 - 07:07 AM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |