Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


bakemonotoyz.ro

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> 17-sai Hajimete No H, First Sexual Experience at Age 17


Tessa
post May 7 2007, 03:04 PM
Post #1


Jan-itor
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 2.042
Joined: 4-September 06
From: Bucuresti/Oradea
Member No.: 2.948
Points: 5.819
Gender:



Atentie: acest manga s-ar putea sa nu fie potrivit pentru cei sub 18 ani(ati fost avertizati :lol:)
O colectie de 6 povestioare dragute care prezinta despre prima iubire a fetelor si desigur in majoritatea si despre prima experienta sexuala. Manga-ul nu e hentai si contine unele povesti destul de distractive, deci sper ca nu e o problema ca deschid un topic ^_^.

(IMG:http://img293.imageshack.us/img293/2858/17hsnsst01pg023su3.th.jpg)
1.Shounene no susume a.k.a. A Boy's Suggestion e povestea unei fete care pur si simplu nu reuseste sa isi gaseasca un iubit.Prietenii o considera pretentioasa, dar de fapt e doar timida si ii este teama sa se implice intr-o relatie.Toate astea se schimba cand Yagami Takuia ii marturiseste ca o iubeste.(autor: Shinjo Mayu)
(IMG:http://img157.imageshack.us/img157/2897/becomedaring17hstory03plv3.th.jpg)
2.Daitan ni Ikou a.k.a. Let's Go Be Daring.Aceasta povestioara e preferata mea din acest volum ^^.E vorba despre Yoshino, o eleva care s-a indragostit de unul dintre baietii din scoala ei, de Kanou, doar ca nu are curajul sa ii marturiseasca acest lucru.Ca urmare prietena ei ii propune sa nu mai poarte lenjerie intima pentru a avea mai multa incredere in ea.Si cine credeti ca e primul care afla micul ei secret: chiar Kanou.Ca sa se scoata fata ii spune ca nu poarta lenjerie intima deoarece o ajuta la invatat, iar mai departe nu mai spun deoarece ar fi prea mult spoiler.Pot doar sa spun ca e super funy si cel mai mult m-a distrat naivitatea lui Kanou XD.(autor: Ayukawa Mio)
(IMG:http://img508.imageshack.us/img508/2387/17thhst04pg002vu6.th.jpg)
3.When I'm with You, I Won't Be Home 'til Morning...o poveste destul de plictisitoare dupa parerea mea.Prezinta prima experienta sexuala a doi iubiti si complicatiile acesteia...nu e ceva extraordinar U.U (autor: Kousaka Yuuka)
(IMG:http://img293.imageshack.us/img293/5615/17thhst05pg002nf9.th.jpg)
4.The Awakening of Love: e vorba despre o fata, Asuka care e pur si simplu disperata deoarece ince e virgina.Toti prietenii ei cred contrarul deoarece aceasta are un iubit, dar dintr-un oarecare motiv acesta nu vrea sa se atinga de ea.Situatia se va schimba radical dupa ce aceasta ii va cere acest lucru.Povestea mi s-a parut cam aiurea si nu prea bine conturata. (autor: Sakurai Miya)
(IMG:http://img254.imageshack.us/img254/5247/chuchuchu17hstory06002rj4.th.jpg)
5.Chu-Chu-Chu: o alta poveste draguta ^_^.Tomo il place foarte mult pe verisorul ei Yuuji, care din anumite motiva locuieste in casa ei pentru o perioada, dar oricat ar incerca nu reuseste nici cum sa il faca sa se indragosteasca de ea.Orice ar faca acesta pare neinteresat, dar adevarul e ca nu vrea sa se implice deoarece in cazul in care se va intampla ceva si se vor despartii vor fi nevoiti sa locuiasca in aceeasi casa in continuare.Toate acestea se schimba cand Tomo vine acasa cu un coleg de la scoala si isi face aparitia gelozia :lol:...(autor: Masuzaki Yoshino)
(IMG:http://img157.imageshack.us/img157/9053/amaiyokubou01jf6.th.jpg)
6.Sweet Desires.Maya tocmai a descoperit ca e tradata de actualul ei iubit.Suparata e hotarata sa nu mai cada in plasa vre-unui baiat vreodata.Toate astea se schimba cand accidental intalneste un baiat care ii marturiseste ca o place....(autor: Shigano Iori)

Nu zic ca toate povestile sunt excelente, dar unele chiar sunt dragute.Aveti din ce alege.A mai citit cineva acest volum?^^
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Crystall
post May 7 2007, 06:05 PM
Post #2


hikari no tenshi
**********

Group: Members+
Posts: 1.079
Joined: 4-June 06
From: Buc.
Member No.: 2.623
Points: 2.797
Gender:



yep, eu :P si mie mi-a placut cel mai mult povestioara cu lenjeria - cea mai amuzanta. si a 5a, cea cu verisorul mi s-a parut draguta :D restul au fost destul de obisnuite, fara sa-mi faca o impresie nemaipomenita. :)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Tessa
post May 7 2007, 06:19 PM
Post #3


Jan-itor
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 2.042
Joined: 4-September 06
From: Bucuresti/Oradea
Member No.: 2.948
Points: 5.819
Gender:



Si ca de obicei Crystall imi sare in ajutor ^_^.Sincer si Chu-Chu-Chu a fost draguta.Grafica mi-a atras atentia in mod deosebit.Foarte dragut realizate personajele...mai ales conturul ochilor^^.
Oricum cea mai distractiva ramane in continuare Let's Go Be Daring:
Mai ales pentru faptul ca lui Kanou chiar i-a functionat minciuna.El s-a descurcat mai bine la test(dupa ce a renuntat la lenjerie)....desi probabil a fost doar din cauza ca a avut mai multa incredere. :lol:


In rest nu a mai citit nimeni acest volum?E scurt...nu moare nimeni daca se uita macar peste el^_^.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

morebla
post Jun 1 2007, 09:41 PM
Post #4


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 236
Joined: --
From: iasi
Member No.: 24
Points: 123
Gender:



Am citit si eu prima povestioara (cautam niste hentai defapt <_< ). A inceput dragut si parea sa aiba potetial dar pe parcurs a devenit prea bishi (sper ca e termenul corect) for my taste.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Kisa
post Jun 2 2007, 08:03 AM
Post #5


~*okasan*~
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.847
Joined: --
From: Braila
Member No.: 1.303
Points: 3.264
Gender:



Ok... nu-mi place cand lumea procedeaza asa, dar de unde ati luat-o? Am tot cautat-o de cand s-a facut acest topic si nu am gasit-o. :(

Help please. :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Crystall
post Jun 2 2007, 11:15 AM
Post #6


hikari no tenshi
**********

Group: Members+
Posts: 1.079
Joined: 4-June 06
From: Buc.
Member No.: 2.623
Points: 2.797
Gender:



daca nu ma inseala memoria, o poti gasi pe vnmanga.com. din pacate, nu pot intra acum pe site ca sa verific (nu merge sa-l accesez). o sa confirm mai tarziu :P

le: yep, it's there. dar trebuie sa-ti faci cont ca sa poti dld. ;)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Tessa
post Jun 4 2007, 05:44 PM
Post #7


Jan-itor
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 2.042
Joined: 4-September 06
From: Bucuresti/Oradea
Member No.: 2.948
Points: 5.819
Gender:



Nu e stilul meu sa fac asta, dar avand in vedere ca nu e vorba decat de un singur volum, iar manga-ul nelicensiat ar trebui sa se gaseasca la toate gardurile deci o sa va dau un link:
Volume 1
Nu l-am upload'at eu, dar sper ca nu ma va para nimeni XD.
~Spor la citit!
Apropo, morebla: gusturile nu se discuta :P.Si daca cautai un hentai sa sti ca unele povesti chiar se apropie de asa ceva, dar in fine nu esti obligat sa citesti ceva ce nu iti place ^^.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Kisa
post Jun 6 2007, 08:04 AM
Post #8


~*okasan*~
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.847
Joined: --
From: Braila
Member No.: 1.303
Points: 3.264
Gender:



Multumita lui Crystall si Tessa am reusit si eu sa citesc acest volum.
Povestile sunt dragute... putin ciudatica a doua, tocmai din cauza lenjeriei intime. :lol:
Este de remarcat modul in care "cavalerul pe calul alb" apare mereu exact in momentul in care "printesa" este hartuita/urmeaza sa fie violata. :lol:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

aldonza
post Jun 6 2007, 02:39 PM
Post #9


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 198
Joined: 20-December 05
From: Bucuresti
Member No.: 2.027
Points: 432
Gender:



Am citit si eu volumul. Nu aveam prea multe pretentii , dar cred ca se puteau explora mai bine anumite ipostaze .
Am zambit din loc in loc, desi mi s-au parut cam naive fetele .
Cei drept japonezii sunt destul de timizi, cel putin pana depasesc o anumita varsta. Prin perioada liceului inca se fac distinctii mari intre grupul fetelor si cel al baietilor.Iar la noi varsta acelui hajimete no H tinde sa devina tot mai scazuta.:P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Shinju
post Jun 13 2007, 09:33 AM
Post #10


pearl of anime-club...
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 959
Joined: 12-May 06
From: cluj-napoca
Member No.: 2.541
Points: 2.240
Gender:



le-am citit si eu, cu exceptia povestioarei nr 2 (arhiva imi da ceva eroare). - oricare dintre voi intra pe mess si ma vede, nu dati un buzz si trimiteti si mie volumul 2, pls?
cel mai mult mi-au placut povestile 3 si 5, logic, desi nici restul nu mi-au displacut. pur si simplu sunt vazute din puncte diferite de vedere. problemele pot fi tratate cu optimism, umor, sau pot fi luate foarte in serios. povestioara nr 4 a fost cam scurta si superficial tratata. nu am inteles mare lucru...se puteau spune mai multe pe tema respectiva...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 12:55 PM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |