Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


MaNGAshop.ro

2 Pages  1 2 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Full Moon Wo Sagashite


Mitsuki Chan
post Aug 12 2005, 06:35 PM
Post #1


~miracle romance~shinjite iru no~
***

Group: Members+
Posts: 233
Joined: 12-August 05
Member No.: 1.727
Points: 333
Gender:



E un anime nou..sa zicem asha .
E vorba despre o fata de 12 ani ,Mitsuki, orfana ,care statea cu bunica ei .Isi dorea f mult sa cante deoarece in copilarie facuse o promisiune unui baiat(Eichi-kun) k isi va indeplini visul si va canta .Bunica ei era impotriva muzicii..mai ales k Mitsuki avea cancer la gat .Intr-o seara au aparut langa ea 2 Shinigami (meroko si takuto)care i au spus k va muri peste 1 an .
Din acel moment Takuto a transformat-o pe Mitsuki intr-o fata de 16 ani fara probleme cu gatul.
Asha a devenit cantareata ...Cand s a dus in America,sa il intalneasca pe Eichi-kun...............(SURPRIZAAAAAA)
Va spun doar k animeul este foarte emotionant..shi km trist la sfarsit :( :( :( :( :( :(
Sa va uitati_______e superrrr :o :o :rolleyes:
De fapt eu nu am povestit f bine k nu ma pricep sa povestesc animeuri...oricum..dak nu v-a placut imi puteti spune ;)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

erikson
post Aug 13 2005, 08:50 PM
Post #2


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 86
Joined: --
From: Baia Mare
Member No.: 664
Points: 58
Gender:



am auzit destule despre el... sunt secvente pe pummeldex, dar as vrea si eu sa stiu daca o sa-l gasesc tot... imi plac f mult cantecele ei(primul - cred ca fullmoon wo sagashite si al doilea cu doushite doushite...)

anyway... NICE!!!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Mitsuki Chan
post Aug 15 2005, 01:02 AM
Post #3


~miracle romance~shinjite iru no~
***

Group: Members+
Posts: 233
Joined: 12-August 05
Member No.: 1.727
Points: 333
Gender:



Primul se numeste new future al doilea myself al treilea eternal snoe si are 5 variante:cantat de takuto,de ea,de meroko si de route l(trupa tatalui ei )si de Madoka(o rivala),Pe urma canta Smile si ultima melodie se numeste love cornicle.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Tai
post Aug 15 2005, 03:23 AM
Post #4


Incepator
**

Group: Members
Posts: 14
Joined: 31-July 05
From: Constanta
Member No.: 1.701
Points: 13
Gender:



Mie mi-a placut foarte mult. In ciuda inceputului nepromitator ( ca o sa moara) mi s-a parut foarte optimist (probabil din cauza lui Mitsuki. Singura data cand m-am cam intristat si era sa nu ma mai uit la serial era cand am aflat ca murise acea persoana pe care ea o cauta. Sfarsitul in schimb nu mi s-a parut deloc trist. Si melodiile sunt f frumoase. Dintre melodii cred ca cele mai mult imi plac cele cantate de scanty :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Julia Joanne Black
post Dec 6 2005, 12:05 AM
Post #5


Fantasy Writer
***

Group: Members+
Posts: 107
Joined: 24-September 05
From: London.... or Japan..
Member No.: 1.821
Points: 339
Gender:



Ok...Dat fiind ca mi s-a inchis topicul pe care il facusem la General Anime o sa-mi spun parerea aici.
Acest anime a fost singurul care a reusit sa ma impresioneze cu adevarat.Povestea este pur si simplu superba iar muzica fascinanta. New Future, Eternal Snow si Love Chronicle sunt piesele care mi-au ajuns in suflet au ramas acolo pt totdeauna.Asemenea anime nu cred ca am sa mai vad niciodata.L-a intrecut pe Sailor Moon chiar si pe Kimi ga nozomu Eien.For me FULL MOON WO SAGASHITE RULZZZ! :P

Attached thumbnail(s)
Attached Image
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Lady_Megumi
post Feb 14 2006, 06:28 PM
Post #6


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 32
Joined: 14-February 06
From: Viena/Austria
Member No.: 2.182
Points: 77
Gender:



I like the mangas... o poveste mai aparte, dar conform stilului tipic al Arinei Tanemura... :)) Great lectura!

Crina
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Kagome-chan
post Apr 19 2006, 01:13 PM
Post #7


ArTiStiK FuSi0n
****

Group: Members+
Posts: 450
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 1.174
Points: 675
Gender:



O intrebare : de unde as putea lua anime-ul ? Am toate OST-urile numai animeul nu....
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Alinna
post Jan 3 2007, 04:59 AM
Post #8


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 584
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 675
Points: 1.467
Gender:



Keh, nu stiu cum am facut eu de nu am vazut acest thread pana aum...
Full Moon wo Sagashite este unul din animeurile urmarite cu placere de mine. Povestea este superba, fianalul pe gustul meu, personajele sunt diferite si frumos conturate...
Sincer singurul minus pe care il are seria - pentru mine- este varsta personajelor...
Meroko m-a facut sa rad pe tot parcursul seriei, dar oricat de simpatica ar fi fost ea ...pe Takuto tot cu Mitsuki voiam sa-l vad.
Cat despre adevarata identitate a lui Takuto am trait ceva timp cu "teama" ca ar putea fi tatal ei...
OST-ul si mie mi- a placut...
Ar mai fi multe de spus, dar mi-e cam lene..pe scurt...cine nu l-a vazut sa-l vada!
Animeul poate fi luat de pe torenti
http://www.isohunt.com/torrents/%22full+mo...+sagashite?iht=
sau de pe dc ++ de pe huburile de anime ...ca oriceee alt anime ^_^
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Archer
post Mar 29 2007, 12:27 AM
Post #9


Dreamer
**

Group: V.I.P.
Posts: 27
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 436
Points: 1.804
Gender:



Un anime destul de interesant , nu imi venea sa ma mai dezlipesc de monitor dupa ce am vazut cateva episoade. Sunt pe undeva pe la episodul 40 , si eu aveam impresia ca Takuto ar putea fi tatal lui Mitsuki , ehh dar dupa ce am citit aici :P ...

Si OST - ul merita ascultat , desi nu prea ascult muzica japoneza , acest ost merita ... o fi oare din cauza la anime .

Oricum cei care nu au vizionat aceasta serie ar fi bine sa se puna pe download , parerea mea este ca merita vazut (IMG:http://i82.imagethrust.com/i/806078/kao043.gif)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Noli
post Mar 30 2007, 01:25 AM
Post #10


NLN
****

Group: Members+
Posts: 383
Joined: 10-March 07
From: Galati
Member No.: 3.922
Points: 1.103
Gender:



Mi-a placut mult acest anime,a fost foarte trist,dar este o poveste extraordinara...Takuto,un personaj bine conturat,mi-a placut personajul lui cel mai mult,
(IMG:http://i163.photobucket.com/albums/t293/Noliy/be9dccc8.jpg)
probabil pt ca reprezinta genul de personaj care imi place.Mi-a placut de Mitsuki la 16 ani,la 12,parca nu era la fel de draguta :)
Meroko,este si ea un personaj simpatic,putin enervanta la inceput,dar pe parcursul seriei se schimba,la sfarsit mai ales,cand ne arata o cu totul alta Meroko.
(IMG:http://i163.photobucket.com/albums/t293/Noliy/ts22.jpg)
Povestea nu a continut mult romantism(poate doar iubirea puternica a lui Takuto pentru Mitsuki,in rest nu pe romantism s-a bazat acest anime,au fost alte genuri care au avut un rol mai important),cel putin nu cat ma asteptam,dar a fost o poveste aparte,cu un subiect diferit de ce am intalnit pana acum...merita vazut :) Finalul prima oara m-a facut sa-mi pun intrebari,nu realizam ce se intampla de fapt,dar mi-am dat seama apoi.
Takuto si Mitsuki sunt un cuplu perfect (IMG:http://i163.photobucket.com/albums/t293/Noliy/fullmoon10.jpg)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Pure Soul
post Jun 11 2007, 04:56 PM
Post #11


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 54
Joined: 7-June 07
Member No.: 4.422
Points: 118
Gender:



yo l-am vazut in 3 zile din cauza fratilor mei k shi ei vroiau la calculator shi etc ..... anyway mi-a placut la nebunie fmws ...... super smeche,super cool dar in acelasti timp shi trist :(( mai ales cand erau scene de astea sad,de ex in ep 34 knd izumi vine sa ii ia sufletul lui sanada shi e melodia aia trista pe fundal,dar nu numai acolo,mai epste tot shi incerc sa o caut dar nu o gasesc shi imi vine s aplang ori de cate ori o aud :(( foarte frumos aniem-ul apcat k nu s-a terminat asa cum as fi dorit,adik takuto sa isi aduk aminte tot si sa se duca la mitsuki,dar eact knd e cel mai frumos se termina shi ..... shtie cineva un season 2 cumva a aparut sau se aude ceva?!k yo mor shi as vrea sa vad shi seria a doua ,ma rog nu mor la propriu mor de nerabdare si curiozitate k e super romantic shi sad shi cool anime-ul :((
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Coyotee
post Jun 11 2007, 05:29 PM
Post #12


The guy in the shadows
Group Icon

Group: Root Admin
Posts: 1.317
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 2
Points: 4.347
Gender:



QUOTE(Pure Soul @ Jun 11 2007, 05:56 PM)
shtie cineva un season 2 cumva a aparut sau se aude ceva?!k yo mor shi as vrea sa vad shi seria a doua ,ma rog nu mor la propriu mor de nerabdare si curiozitate k e super romantic shi sad shi cool anime-ul :((


Nu exista sezonul 2 si nici nu va fi.
Itzi recomand sa citesti si manga-ul, fiindca povestea e prezentata in ALT mod cu mai multe detalii, iar finalu e shi el mai frumos ca cel din anime (u will see).
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Vebby
post Jun 11 2007, 08:37 PM
Post #13


Loaza absoluta
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.529
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 857
Points: 2.776
Gender:



Asa. Topic found :D

Din "vina" lui mister Coyotee in loc sa`mi fac cele 150 de variante propuse de vineri pana azi am vizionat Full Moon wo sagashite, logic, ca doar e un anime pe care daca l`ai inceput... nu te lasi pana nu`l termini, cu toate cele 52 de episoade... :D

Ok, prima mea reactie... Animeul a fost SADIC. De ce naiba au trebuit sa`l omoare? Adica... pfoai.. se putea si altfel. Desi probabil nu ar fi avut acelasi efect. Totusi, ma durea pe mine sufletul.
Probabil a fost unul dintre animeurile pe care le`am trait de la inceput pana la sfarsit. Ramasesem cu impresia pe care o prinsesem gresit de la cineva, ca e un anime pt copii si l`am ocolit, desi primul episod ma lasase "woaaa...".
Seria mi s`a parut mai "matura" decat majoritatea celor existente si trista, si sadica, si vesela, si... romantica, fantastica. A avut de toate si mai ales un producator bun :P

Personajele .. punctul forte al seriei. Foarte bine create si conturate.. le`am indragit pe fiecare dintre ele ^_^ In special Takuto kun si Mitsuki varianta 12 ani. My god, so sweet, imi aduce aminte de Chiyo-chan din Azumanga Daioh. :D

Mai multe nu cred ca as putea sa spun... a fost prea bestial :D Desi s`au zgarcit in sarutul de la sfarsit si m`a secat la culme <_<

Well, probabil o sa citesc mangaul pt spicy details :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Potteritza
post Jun 29 2007, 12:38 PM
Post #14


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 128
Joined: 20-May 07
From: Piatra-Neamt
Member No.: 4.325
Points: 310
Gender:



Dupa "Fruits Basket", "Full moon wo sagashite" e anime-ul meu preferat :wub: (nu prea au legatura, stiu :huh: ;poate tocmai de aia :P ) Oricum, toate povestile Arinei Tanemura sunt superbe, iar aceasta nu este o exceptie :wub: Finalul (anime-ului) mi s-a parut superb, si deloc trist. ( e adevarat, am izbucnit in lacrimi, dar de fericire :P ). Ca personaj preferat, va ramane mereu Meroko ( cat de nobila mi s-a parut la sfarsit !!), urmata de Wakaoji-sensei , Takuto si Izumi :wub: Mitsuki e adorabila, dar poate fi si plictisitoare cu "Eichi-kun-ul" ei... :lol: Oricum, un anime de suflet, magnific, recomandabil oricui :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

NodaMegumi
post Oct 30 2007, 03:20 PM
Post #15


Newbie
*

Group: Members
Posts: 8
Joined: 30-September 07
Member No.: 5.246
Points: 82
Gender:



Si eu am vazut animeul.Si mie imi placa foarte mult Takuto.Nu stiu de ce,dar mi se pare ca animeul seamana cu mermaid melody(poate dupa stilul in care e desenat.Cred ca Mistuki exagereaza cu Eichi .As vrea ca pana la urma sa ramana cu Takuto.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

haruhichan
post Mar 27 2008, 08:50 PM
Post #16


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 261
Joined: 20-August 07
From: Bucuresti
Member No.: 4.947
Points: 825
Gender:



am si eu o intrebare cam baka. la sfarsit, takuto isi aminteste ce se intamplase cu el inainte de accident, viata lui dinainte?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Full_moon
post Apr 29 2008, 09:44 AM
Post #17


Incepator
**

Group: Members
Posts: 14
Joined: 28-April 08
From: Sibiu
Member No.: 6.700
Points: 34
Gender:



Hmm pai eu cred ca isi aminteste. eu asa am inteles ca la sfarsitul ultimului episod isi aminteste de tot ce s-a intamplat :) Oricum, unul dintre anime-urile mele preferate :) Mi-a placut mult mesajul ca poti sa lupti cu destinul si ca ceea ce ti-e scris nu e "batut in cuie" :)) Asa... a, da! si muzica mi s-a parut super, dupa ce am vazut Full Moon wo Sagashite am devenit fana formatiei Changin' my life (pacat ca nu mai exista :( )
Anyway, de la mine are 10!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

haruhichan
post Apr 29 2008, 10:14 AM
Post #18


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 261
Joined: 20-August 07
From: Bucuresti
Member No.: 4.947
Points: 825
Gender:



dap. si mie mi-a placut foarte mult si animeul si muzica :) mai ales partile cantate de takuto.
Eu ma intrebam insa daca isi mainteste, inainte a o intalni pe Mituski, de viata lui dinainte de accidentul de motocicleta. De RouteL, de Wakaoji etc. sau daca a uitat totul. Dupa, si eu sper ca si-a amintit de tot. :rolleyes:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Full_moon
post Apr 29 2008, 01:38 PM
Post #19


Incepator
**

Group: Members
Posts: 14
Joined: 28-April 08
From: Sibiu
Member No.: 6.700
Points: 34
Gender:



Aha gomene! acum am inteles ce ai vrut sa intrebi. pai, inainte de a o intalni pe Mitsuki nu isi amintea de viata lui, Route.L sau de altele. este ca un fel de "regula" a shinigamilor sa nu-si aminteasca nimic din viata lor ca oameni. in manga se vorbeste mai detaliat despre faza asta. oricum, ai vazut ca puterile lui Takuto au scazut si au inceput sa se piarda doar dupa ce si-a amintit despre trecutul lui.
deci nu, nu isi amintea viata inainte sa o intalneasca pe Mitsiki ;)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Love-chan
post Aug 3 2008, 07:12 PM
Post #20


~Yaoi supporter~
****

Group: Members+
Posts: 393
Joined: 25-May 07
From: Iasi
Member No.: 4.354
Points: 756
Gender:



Din nou un anime pe care l-am lasat (I think I got a problem <_< ) apoi l-am reluat dupa multe luni si l-am urmarit cu sufletul la gura dandu-ma cu capul de birou ca il lasasem :lol:

Nu pot decat sa zic ca e un anime absolut superb! :) Grafica, povestea, muzica, personajele...totul mi-a placut la nebunie ^.^ Mi-a placut si intorsatura cu viata lui Takuto si trebuie sa spun, asa cum a mentionat si Noli, Mitsuki si Takuto sunt un cuplu superb (sa nu mai zic ca am plans iar cat pentru 3 vieti la sfarsit cand parca m-am simtit razbunata pentru toate momentele de dezamagire privind alte anime-uri care se termina in coada de peste XD)

QUOTE(VirginBlood)
Animeul a fost SADIC. De ce naiba au trebuit sa`l omoare? Adica... pfoai.. se putea si altfel. Desi probabil nu ar fi avut acelasi efect. Totusi, ma durea pe mine sufletul.


Sunt complet de acord. Cand a aflat Takuto, am simtit ca nu mai am aer >_< mi-era asa de mila de saracuta Mitsuki u_u

Mi-a mai fost mila si de Meroko care chiar a meritat "postul" primit spre sfarsit ^__^, asta chiar mi-a placut, desi la inceput m-a enervat un pic XD dar a actionat ca orice fata indragostita care vrea sa-l pastreze pe baiat langa ea.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

2 Pages  1 2 >
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 19th April 2024 - 09:33 PM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |