Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


MaNGAshop.ro

4 Pages < 1 2 3 4 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Cel Mai Romantic Anime Este....


haruhichan
post Aug 24 2007, 11:44 PM
Post #21


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 261
Joined: 20-August 07
From: Bucuresti
Member No.: 4.947
Points: 825
Gender:



QUOTE(black_ang3l_me @ Aug 24 2007, 09:18 PM)
Haruhichan, mie personal fruits backet nu mi s-a parut a fi un anime atat de romantic ^^' ..

Sincer, niciunul din anime-urile vazute de mine pana acum nu mi se pare sa fi fost atat de romantic .. Nu am fost impresionata pana acum de ceva in mod special.. Desi, in Paradise Kiss mi s-a parut ca predomina "love stuff", la fel si in Kimi Ga Nozomu Eien (ignorand drama x_x ) .. But still, niciunul din cele doua nu il consider "cel mai romantic film anime" .. (totusi, nu inteleg ce cauta acel "film" acolo)
Astept sa vad daca exista intr-adevar asa ceva ^^' ..
*


ai dreptate, fruits basket nu e in primul rand un anime romantic, dar surprinde foarte bine si latura asta.Uite de exemplu povestea dintre hatori si kana
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

yukinon
post Aug 24 2007, 11:56 PM
Post #22


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 98
Joined: 19-August 07
From: bucuresti
Member No.: 4.944
Points: 92
Gender:



QUOTE(black_ang3l_me @ Aug 24 2007, 09:18 PM)
Sincer, niciunul din anime-urile vazute de mine pana acum nu mi se pare sa fi fost atat de romantic ..
Astept sa vad daca exista intr-adevar asa ceva ^^' ..
*




numi place prea tare termenul asta de "romantic " , dar try kare kano ( Kareshi Kanojo no Jijou /His and Her Circumstances) for the feeling

din parakiss nam vz decat primele 5 ep, dar intradevar , nu las baga deloc in categoria asta
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Noli
post Aug 25 2007, 01:50 PM
Post #23


NLN
****

Group: Members+
Posts: 383
Joined: 10-March 07
From: Galati
Member No.: 3.922
Points: 1.103
Gender:



Mai intai te uiti la anime in intregime yukinon,abia apoi poti spune in ce categorie este sau nu acel anime...nu spun ca paradise kiss e romantic sau nu,desi din tot ce-am vazut asa pare...dar dupa cum am mai zis,fiecare vede romantismul intr-un anumit fel...unora li se pare Kimi Ga Nozomu Eien cel mai romantic,altora nu...In Kimi Ga Nozomu Eien nu pot sa zic ca nu exista romantism,dar sincer,nu mi s-a parut cine stie ce,mai degraba multa drama...povestea a fost cam simpluta.Chiar nu m-a fascinat deloc...dar alte persoane au o cu totul alta parere...si tot asa...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Miko
post Aug 25 2007, 02:04 PM
Post #24


soultaker
***

Group: Members+
Posts: 281
Joined: --
From: land of confusion
Member No.: 391
Points: 148
Gender:



err.. corect, sunt de parerea lui Noli, mie nici kimi ga nozomu eien si nici paradise kiss nu mi s-au parut romantice. Primul a dus spre drama si al doilea spre school/teenager life.
Nush, as incadra Hana Yori Dango la categoria romantice, bine ar fi fost daca respecta manga pana la capat, dar povestea se opreste dintr-o data in anime si finalul mi se pare prost plasat. Concluzia ar fi ca eu genul asta de animeuri l-as incadra la romantic :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

yukinon
post Aug 25 2007, 04:44 PM
Post #25


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 98
Joined: 19-August 07
From: bucuresti
Member No.: 4.944
Points: 92
Gender:



QUOTE(Noli @ Aug 25 2007, 02:50 PM)
Mai intai te uiti la anime in intregime yukinon,abia apoi poti spune in ce categorie este sau nu acel anime...
...dar alte persoane au o cu totul alta parere...si tot asa...
*


Cat se poate de adevarat, fiecare percepe altfel, iar eu eram de parerea lui black_ang3l_me:
"Desi, in Paradise Kiss mi s-a parut ca predomina "love stuff", la fel si in Kimi Ga Nozomu Eien (ignorand drama x_x ) .. But still, niciunul din cele doua nu il consider "cel mai romantic film anime" .."

Am avut o exprimare prea radicala, trebuia sa mentionez ca nu las baga in categoria “cel mai romantic anime”

In parakiss desi practic pleaca de acasa pt el , se muta cu el si poarta inelul fluturas, am avut tot timpul un sentiment de raceala; el mi se pare ca o iubeste ca pe o extensie a designului sau , manechinul perfect care poarta creatiile sale pretioase, pe care o modeleaza cu abilitate dupa cum vrea . Pt ea el e personajul neconformist cu care isi incepe o relatie pasionala si d dependenta, cel care o scoate din mediul sau in care se simte like shit si o introduce intro lume neconformista in care isi gaseste... valoarea sa zicem. Cam toate sfortarile ei de pana acum sunt ca sa devina o femeie care sal intereseze pe George. E intradevar a lot of love stuff , dar eu personal – spre deosebire de altii, nu mandoiesc – si so far - ca deaia am bagat ca am vz doar primele 5 ep ~juma de serie - nu am gasit acea chimie si senzatie de moment intens , intelegere, percepere a celuilalt, traire care ma duce cu gandul la "romantic "


User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Noli
post Aug 25 2007, 07:31 PM
Post #26


NLN
****

Group: Members+
Posts: 383
Joined: 10-March 07
From: Galati
Member No.: 3.922
Points: 1.103
Gender:



Da ai dreptate,poate Paradise Kiss nu e prea romantic,sau probabil numai unii considera ca nu e romantic...depinde acum ce vrea fiecare,ce-si doreste sa vada intr-o poveste romantica.De exemplu eu am mai zis,ca am vazut ce mi-as fi dorit sa vad in Marmalade Boy,si in celelalte doua pe care le-am mentionat intr-un post anterior...am mai vazut anime romance,dar nu toate au fost cum m-am asteptat...probabil ca intr-o poveste romantica vreau ca iubirea sa fie de partea ambelor personaje,poate nu de la inceput,ca sa nu fie plictisitor,dar nici sa astept pana aproape de finalul seriei,sa-si dea seama unul din ei,ca de fapt il iubeste pe cel pe care credea pana acum ca nu-l va iubi...dar asa vad eu lucrurile,si nu toata lumea :huh:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Probably me
post Aug 25 2007, 09:48 PM
Post #27


Honorific Member
******

Group: Members+
Posts: 720
Joined: 25-September 05
Member No.: 1.823
Points: 1.793
Gender:



Ce vrei, aşa era stilul pe vremuri în scenariile romantice, şi mai e şi azi în unele. Întind povestea ca guma de mestecat şi cînd vezi deznodămîntul în ultimul episod ţi se pare ceva extraordinar. N-o zic cu răutate, îmi place şi mie genul ăsta, doar că mi se pare cam sadic uneori.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

rafsama
post Aug 26 2007, 09:53 AM
Post #28


Incepator
**

Group: Members
Posts: 17
Joined: 31-July 07
From: Bucuresti
Member No.: 4.797
Points: 61
Gender:



Da de asta ce ziceti? Kimagure Orange Road, primul meu anime de care m-am indragostit cand eram mic, era difuzat pe RAI 1...ce vremuri fara griji si doar desene aaall day :rolleyes:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

haruhichan
post Aug 26 2007, 12:44 PM
Post #29


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 261
Joined: 20-August 07
From: Bucuresti
Member No.: 4.947
Points: 825
Gender:



QUOTE(rafsama @ Aug 26 2007, 10:53 AM)
Da de asta ce ziceti? Kimagure Orange Road, primul meu anime de care m-am indragostit cand eram mic, era difuzat pe RAI 1...ce vremuri fara griji si doar desene aaall day :rolleyes:
*




:D yeap those were the days, my friend, we thought they'd never end,Desi n-am vazut niciodat Kimagure Orange Road :( .
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Muza chan
post Aug 26 2007, 06:11 PM
Post #30


Strange kind of woman
Group Icon

Group: Admin
Posts: 2.362
Joined: 17-February 06
From: Bucuresti
Member No.: 2.189
Points: 7.661
Gender:



haruhichan:
Posturile de genul asta sunt considerate spam pentru ca nu contin nici o informatie care sa se refere la subiectul topicului. E ingaduit din cand in cand, dar la tine sunt deja prea multe. Ai grija, ca te-am mai atentionat odata.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Bavarezu
post Aug 26 2007, 08:39 PM
Post #31


Speed is of the essence
**

Group: Members+
Posts: 68
Joined: 12-March 06
From: Bucuresti
Member No.: 2.271
Points: 155
Gender:



eu cred ca ai yori aoshi si kanon sunt cele mai romantice..probabil..
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

yukinon
post Aug 26 2007, 09:17 PM
Post #32


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 98
Joined: 19-August 07
From: bucuresti
Member No.: 4.944
Points: 92
Gender:



muza chan, esti prea stricta pt your signature, it wasnt THAT off topic .

cat priveste romantismul, well , almost cried dupa Byousoku_5_cm proaspat dld de pe tracker .... atata doar ca era atat de bine desenat ca ma straduiam sa prind fiecare detaliu , pana si un creion sau cosul de la bicicleta capata un interes deosebit si asta parca ma obosit un pic :huh: ( cred cas prima pers care sa plange de un desen prea bine facut :lol: )
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

haruhichan
post Aug 26 2007, 11:17 PM
Post #33


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 261
Joined: 20-August 07
From: Bucuresti
Member No.: 4.947
Points: 825
Gender:



QUOTE(Muza chan @ Aug 26 2007, 07:11 PM)
haruhichan:
Posturile de genul asta sunt considerate spam pentru ca nu contin nici o informatie care sa se refere la subiectul topicului. E ingaduit din cand in cand, dar la tine sunt deja prea multe. Ai grija, ca te-am mai atentionat odata.
*




Gomen :( Stiu ca mi-ai mai zis o data, dar mi se parea ca eram in topic pentru ca ii raspundeam lui rafsama, mai ales ca deja scrisesem la topicul asta.Dar i got ur point :)

Apropo derRomantism insa, isi mai aduce cine aminte de Aishite nights, aka Kiss Me Licia de la italieni? Pe mine sincer ma cam calca pe nervi cateodata , dar avea si niste momente v nice, ceea ce s-ar putea numi un gen de romantism al anilor 80..Stiu ca la italieni si la nemti a lansat o adevarata moda., iar italienii au facut si vreo 3 filme sau chair mai multe cu Cristina D"avena in rolul principal.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

vipe
post Oct 10 2007, 11:20 AM
Post #34


Incepator
**

Group: Members
Posts: 24
Joined: 9-October 07
Member No.: 5.311
Points: 71
Gender:



Bokura ga ita...parca asa se scria....grafic asemanator cu Honey & Clover....si ar mai fi His and Her Circumstances.....desi nici unul din ele nu are un final concludent......k scena romantica dintr-un film.....mi se pare ca putin se compara cu Inuyasha totusi...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

shana
post Oct 10 2007, 12:19 PM
Post #35


Incepator
**

Group: Members
Posts: 11
Joined: 18-August 07
Member No.: 4.932
Points: 34
Gender:



SI EU CRED CA CEL MAI ROMANTIC PE CARE L-AM VAZUT ESTE FUSHIGI YUUGI SI POT SPUNE CA ESTE INTR-ADEVAR ROMANTIC SI SENTIMENTAL. MIE CHIAR IMI PLACE ACEST ANIME
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Blue Rose
post Dec 29 2007, 09:28 PM
Post #36


Claudia
**

Group: Members
Posts: 17
Joined: 27-December 07
From: Galati
Member No.: 5.820
Points: 49
Gender:



Fiecare anime are daca nu mai mult macar umpik de romantism in el, iar dupa parerea mea cred ca Kimi Ga Nozomu Eien este cel mai romantic pe care l-am vazut dintre toate animeurile care le stiu, iar pe celelalte locuri Inuyasha, Vampire Hunter, Paradise kiss, Black Blood Brother.....sunt mai multe.....
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

kohana
post Dec 30 2007, 04:56 AM
Post #37


Newbie
*

Group: Members
Posts: 4
Joined: 28-December 07
Member No.: 5.829
Points: 9
Gender:



Dupa parerea mea cel mai romantic anime este paradise kiss :) .Povestea de dragoste dintre Yukari "Caroline" Hayasaka si George Koizumi mi se pare super kawaii :D .Doar ca in final povestea se termina prea trist :(
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Noli
post Jan 3 2008, 07:25 PM
Post #38


NLN
****

Group: Members+
Posts: 383
Joined: 10-March 07
From: Galati
Member No.: 3.922
Points: 1.103
Gender:



Nu prea poti sa scrii un singur anime la acest topic,pentru ca mereu exista posibilitatea sa gasesti un anime mai romantic decat cel vazut inainte,sau sa existe mai multe,nu doar unul...eu zic ca sunt multe anime-uri care se incadreaza in categoria romance si multe sunt foarte reusite.Am mai postat aici,si am zis ca cel mai romantic anime pe care l-am vazut este Marmalade Boy...insa am mai adaugat cateva la lista de romance anime...din toate cele adaugate,cel mai reusit este Bokura Ga Ita si chiar e reusit.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

sad_angel
post Jan 21 2008, 05:29 PM
Post #39


Newbie
*

Group: Members
Posts: 8
Joined: 12-January 08
From: Iasi
Member No.: 5.941
Points: 25
Gender:



Hmmm...hmmm...Cum sunt intr-o faza destul de romatica(nu stiu ce m-a apucat :unsure: )as putea sa dau exemple de cateva animeuri with love pe care le-am vizionat...
Peach girl ,His and her circumstances cred ca astea sunt animeuri foarte romantice.Deasemenea romatic este si Gravitation si Paradis Kiss.
Acum astept sa se termine de copiat Lovely complex si Honney&Clover (am inteles ca acestea sunt si ele romantice :) )
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

trust_no_more
post Feb 2 2008, 05:32 PM
Post #40


Paranoid
****

Group: Members+
Posts: 499
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 193
Points: 708
Gender:



Cel mai tragico-romantic, mi s-a parut "The eternity that you desire"... mi-a placut mult, si am vb aseara cu Caroline pe mess, si mi-a zis ca a aparut si primu episod din seria 2. Abia astept sa-l vad, nu stiam ca se va mai continua. chiar m-a facut curioasa..
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

4 Pages < 1 2 3 4 >
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
2 User(s) are reading this topic (2 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 11:47 PM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |