Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


bakemonotoyz.ro

3 Pages < 1 2 3 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Ah! My Goddess


Katy
post Jul 16 2006, 01:40 PM
Post #41


absent ME
***

Group: Members+
Posts: 181
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 254
Points: 103
Gender:



Tocmai am revazut OVA-urile...uitasem cum se termina... :unsure: nush daca as avea rabdare sa vad si seriile... old school cred k m-ar adormi :P
Totusi, as vrea sa stiu mai multe despre promisiunea lor de cand erau copii.. :D Oh well.. si-asa n-am seria :P Ma multumesc cu ce-am vazut: 5 OVA kawaii + film kawaii :)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

edinaa
post Dec 9 2006, 11:54 AM
Post #42


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 100
Joined: 26-September 06
Member No.: 3.043
Points: 106
Gender:



din cate spuneti voi este un anime care merita vazut asa ca in curand o sa-l vad si eu.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Alinna
post Jan 19 2007, 02:02 PM
Post #43


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 584
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 675
Points: 1.467
Gender:



Owww, am uitat sa postez dupa ce am vazut sorezore no tsubasa :) nu m-am inselat,seria nu aduce nimic nou[ in acest fel seria poate fi continuata la infinit]. In cele 23 de episoade nu se intampla nimic [important - doar alte aventuri episodice].
Am mai vazut si doua speciale - unul in care Skuld devine adult si aparent il cam place pe Keiichi si unul cu Urd micuta [aparent au aparut undeva dupa seria tv]. Mai mult am savurat aceste doua episoade decat seria sorezore no tsubasa.
Imi place Belldandy, mi-a placut filmul, mi-au placut si oavurile...hai treaca si seria tv care dezvolta oavurile, dar sorezore mi-a lasat impresia de "hai, ca a prins ...sa il mai lalaim un pic" ...nu tu evolutie a personajelor, macar Belldandy si Keiichi sa-si..aprofundeze relatia..nimic!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Thor
post Jan 19 2007, 03:11 PM
Post #44


Soul Wanderer
****

Group: Members+
Posts: 356
Joined: --
From: Bucuresti/Hamunaptra-City of the Dead
Member No.: 142
Points: 404
Gender:



Intocmai acest lucru m-a facut sa ma las de el pe la episodul 4, daca ma ajuta memoria.Am sesizat inca de la bun inceput intentia relizatorilor de a lungi seria fara un obiectiv bine stabilit.Mai mult, in sezonul doi am observat cel mai mult nevoia de definire a genului abordat...Mi s-a parut ca incearca prea multe, dar reuseste mult prea putin.In prima serie acest lucru nu era deranjant, gandindu-ma ca la un momrnt dat vor trebui sa faca ceva in legatura cu personajele...Cum acest lucru nu a ajuns sa se intample din primele episoade ale seriei secunde, si nici macar nu s-a incercat o axare pe un anumit gen*(mai multa comedie, sau mai mult romance), am decis sa renunt la a mai viziona acest anime.Pacat, dar nu complet imprevizibil...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

elpreda
post Oct 9 2007, 08:03 PM
Post #45


Anathema of Reason
******

Group: Members+
Posts: 855
Joined: 16-August 07
Member No.: 4.917
Points: 2.321
Gender:



Normal nu m-as uita la un anime daca nu dezvolta personajele si decat lungeste povestea. Dar AMG este pur si simplu ceva special. Chiar daca in al 2-lea sezon povestea sta pe loc nu stiu din ce motiv m-am uitat cu multa placere si ar fi fost interesant chiar si un sezon 3. Ideea in sine este una buna si nu cred ca era nevoie de mai mult suspans. Anyway este un must see pentru orice fan romance.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Ranma-kun
post Feb 18 2009, 12:26 AM
Post #46


Hagane no Hakase
Group Icon

Group: Root Admin
Posts: 2.379
Joined: --
From: Berlin
Member No.: 4
Points: 9.177
Gender:



Acuma putin timp am terminat ambele serii noi, plus Tv Special-urile. Din pacate am cam lasat Ah! My Goddess balta prin 2005 pe la episodul 18. Nu stiu de ce m-am lasat de aceasta serie, si de ce mi-a luat asa de mult pana cand m-am apucat din nou de ea, regret oarecum.

Mi-a placut enorm de mult, este genul de anime care chiar te trece porintr-o sumedenie de sentimente cand te uiti la el.

Acuma m-am apucat sa citesc si manga-ul, pentru ca difera un pic de anime, sunt multe povesti care nu apar in anime si invers, si chiar merita citit. In plus manga-ul e inca ongoing. Un alt lucru interesant e sa vezi stilul de desen de la inceputul manga-ului, care difera total de cel din volumele mai noi si de anime/oav's. Si imbracamintea e tipica 80's, fapt care a fost ulterior modificat in anime.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Alinna
post Feb 18 2009, 09:58 AM
Post #47


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 584
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 675
Points: 1.467
Gender:



Da, o data ce incep sa vad ceva ... nu renunt. Cum a mai aparut ceva related to AMG, hop si eu [nu am postat pentru ca am uitat de topic, dar acum ca tot a ajuns pe prima pagina...mura in gura...]. Bineinteles ca speram sa vad ca Belldandy si Keichii se maturizeaza, ca relatia lor evolueaza sau macar ceva care sa aibe legatura cu ingerul lui Skuld, Noblece. E drept ca apare si ingerul ei, insa fara prea mare tam-tam - ceea ce a fost dezamagitor,insa povestea lui Lind a fost draguta.
Tatakau Tsubasa repecta in continuare povestea din manga. Sincer, desi am oroare de povestile care se tot lungesc...mi-a placut povestea din cele doua ova-uri.

Ma intreb: oare Belldandy o sa aibe de acum incolo doi ingeri? o_O

Cum manga e on-going cu siguranta o sa mai apara ceva related ^^" asa ca - probabil voi mai reveni.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

elpreda
post Feb 12 2012, 11:55 PM
Post #48


Anathema of Reason
******

Group: Members+
Posts: 855
Joined: 16-August 07
Member No.: 4.917
Points: 2.321
Gender:



M-am apucat sa revad pt a 5-a oara Ah! Megami-sama.. . desi nici macar mangaka nu vede in el decat "just another sudden girlfriend appereance" , his words, I just can't stop seeing something special in it, in special ideea acelei simbioze cu ingerii mi se pare cea mai interesanta.
Also, in cele 250 de serii care le-am mai vazut nu am mai vazut am mai vazut a character even remotely close to Belldany's uniqueness. I come to appreciate it more every time I see it.
There's just that something to it that you'd have to be emotionally blind to not feel.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

3 Pages < 1 2 3
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 29th March 2024 - 12:33 PM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |