Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


bakemonotoyz.ro

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Kimi To Boku.


nezumichan
post Dec 10 2011, 12:41 PM
Post #1


Class Member
****

Group: Members+
Posts: 433
Joined: 28-May 07
From: Iasi
Member No.: 4.371
Points: 1.089
Gender:





Kimi to Boku.
Episoade: 13
Aparut: 4 octombrie 2011 - 27 decembrie 2011
Producatori: J.C. Staff, Aniplex
Genuri: Comedy, Drama, Romance, School, Shounen, Slice of Life

Kimi to Boku. 2
Episoade: 13
Aparut: aprilie 2012 - iunie 2012

Synopsis
The story revolves around four teens — the good-looking twins Yuuta and Yuuki Asaba, the effeminate Shun Matsuoka, and the class head Kaname Tsukahara — who have known each other since early childhood. While they are not necessarily good or bad friends, they continue to hang out well into high school. The half-Japanese transfer student Chizuru Tachibana joins the circle of friends in this comedy about the everyday life of adolescence.



Este de departe printre preferatele mele din acest sezon. It's so sweet, I just can't have enough of it :3 Ma linisteste si ma face sa zambesc oricat de suparata/obosita/stresata as fi. Cand am inceput sa ma uit la el nu ma asteptam ca ceva atat de simplu sa mi se strecoare atat de adanc in suflet si sa imi faca inima sa bata un pic mai tare cu fiecare episod.
Imi plac enorm toate personajele, n-as putea sa aleg doar unul din ele. Ma regasesc ceva mai mult in Kaname, dar ii iubesc pe toti la fel de mult. Scenele de cand erau copii sunt pur si simplu adorabile, mi-a placut enorm episodul cu lalelele. Iar micul triunghi amoros care se formeaza treptat intre Shun, Masaki si Chizuru e asa subtil si frumos conturat incat sentimentele lor ma inunda pe nesimtite. Foarte, foarte frumos :wub:
De mult nu mi s-a mai intamplat sa imi placa atat de tare atat openingul si endingul de la un anime. Potrivite cu atmosfera povestii, sunt melodii simple, dar cu un mesaj puternic. Le-am ascultat pana la refuz, le stiu pe de rost :lol:

So, anyone else watching? :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Small-Lady
post Dec 10 2011, 09:39 PM
Post #2


~Fujoshi~
**********

Group: Members+
Posts: 1.069
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 892
Points: 2.897
Gender:



Me! Me! De ceva timp au inceput sa imi placa slice of life-urile foarte mult(must be getting old), iar Kimi to Boku mi s-a parut perfect incadrat la asa ceva ca sa il pot urmari. Imi atrasese atentia de mult timp manga si voiam sa o citesc cand mai ies mai multe capitole, insa aparitia animeului a grabit asta(pe cat am posibilitatea si timpul necesar, imi place sa vad animeurile si sa citesc mangile in paralel). Mi se pare ca are o poveste intr-adevar foarte draguta(indraznesc sa zic si destul de realista), imi place grafica aleasa, pare foarte soft si simpla, iar partea de comedie imi pare destul de bine facuta. Baietii au toti o personalitate destul de "credibila", fiecare cu "ciudateniile" lui. Si eu tot in Kaname simt ca ma regasesc, the more serious type. Gemenii mi se par mortali, ambii sunt foarte directi cand spun sau fac ceva. Mi-a placut episodul cu fata care i-a declarat unuia dintre ei ca il place(am uitat care din ei era :D ) si faza de la restaurant cand ceilalti il urmareau si el apare deodata langa ei... so funny... Chiar daca am vazut intamplarea de doua ori tot mi s-a parut simpatica (desi destul de folosita). Sunt curioasa cum va evolua situatia celor trei, desi parerea mea e ca Chizuru si Masaki vor forma un cuplu mai incolo(e doar parerea mea, nu stiu daca asa va fi). And those cats inserts are killing me(in a good way)... so cute and adorable and everything nice with sugar on top ^^ .
Imi place ideea ca va mai fi un sezon la anul. Kimi to boku ma face sa vreau sa revad Koko wa Greenwood(nu mai tin minte prea multe din el, doar ca era cam pe aceeasi idee). Chiar e un anime care te face sa zambesti ^^ .
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

nezumichan
post Dec 30 2011, 10:45 AM
Post #3


Class Member
****

Group: Members+
Posts: 433
Joined: 28-May 07
From: Iasi
Member No.: 4.371
Points: 1.089
Gender:



Finalul de sezon a fost atat de cute :3 Mi-a incalzit inima. Ma rog, cam toate episoadele reusesc sa faca asta, dar acesta parca a fost cumva special. Imi place tot mai mult de Kaname, daca se poate mai mult decat imi placea deja XD Abia astept sezonul din primavara.
Cat despre triunghiul Chizuru - Masaki - Shun... Kimi to boku e fluffy, dar destul de bine ancorat in realitate. Deci da, ar fi mai probabil sa fie cum spui tu, Small-Lady, ca Masaki sa formeze un cuplu cu Chizuru. Totusi, eu as vrea sa imi pastrez macar un strop de speranta ca poate se intampla pana la urma cum isi doreste ea - cu toate ca Shun e incredibil de dense :lol: Oricum, viata reala e prea unfair in situatii de genul acesta, de aceea as vrea ca pentru ea sa se intample altfel.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Tessa
post Feb 1 2012, 11:04 PM
Post #4


Jan-itor
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 2.042
Joined: 4-September 06
From: Bucuresti/Oradea
Member No.: 2.948
Points: 5.819
Gender:



Oh, I also saw this one!!!!
Primele episoade mi s-au parut cam slow, dar pana la urma m-am atasat de personaje, iar povestile sunt fluffy-funny in a very good way. nu pot sa spun neaparat realist, dar imi plac :D .
QUOTE
desi parerea mea e ca Chizuru si Masaki vor forma un cuplu mai incolo

Yup...Shun doesn't seem too interested in these kind of stuff. Donno what to say, dar mie mi se pare gay din multe puncte de vedere ^^.
Plus, relatia Chizuru-Masaki ar fi mult mai amuzanta :lol: .
Ah...e asa de greu sa aleg un singur personaj, imi plac toti foarte mult. Imi place la nebunie Kaname cu atitudinea lui cool si inteligenta de care dau dovata, dar si gemenii sunt foarte destepti, doar dintr-un alt punct de vedere. chizuru is funy and very open to everything and hiper XD. Nu poti sa nu-l adori. M-am indragostit si de fratele lui shun, that big tsundere-delinquent guy XD.
Iar povestile mai romantice mi-au atins bine coarda sensibila. such a good show!!
Totusi, nu cred ca e chiar un anime pentru oricine. Nu stiu exact cum ar fi vazut de publicul masculin. Oricum, pe mine m-a incantat si desi are unele lipsuri [din punctul meu de vedere]: as vrea sa vad mai mult romance in el si mai concret; abia astept al doilea sezon :) .
Am vazut ca urmeaza destul de fidel manga, ceea ce e foarte bine ^^.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

cg1700
post Feb 1 2012, 11:11 PM
Post #5


Slacker
******

Group: Members+
Posts: 852
Joined: 30-May 10
Member No.: 9.743
Points: 2.402
Gender:



QUOTE(Tessa @ Feb 2 2012, 12:04 AM)
Nu stiu exact cum ar fi vazut de publicul masculin.

Recunosc ca nu am vazut Kimi to Boku, pot doar sa inferez cum e din diverse conversatii pe Internet despre el pe care le-am urmarit, dar parerea mea ca public masculin e ca Daily Lives of High School Boys e o reprezentare mult mai fidela a interactiunilor dintre membrii unui grup de baieti de liceu.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Tessa
post Feb 1 2012, 11:17 PM
Post #6


Jan-itor
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 2.042
Joined: 4-September 06
From: Bucuresti/Oradea
Member No.: 2.948
Points: 5.819
Gender:



QUOTE
Daily Lives of High School Boys e o reprezentare mult mai fidela a interactiunilor dintre membrii unui grup de baieti de liceu.

Haha, pai da...ma rog, sunt genuri complet diferite. Iar pe cand la KtB autorul e o femeie, la Nichibros e un barbat care e si normal sa prinda realitatea mai bine decat o femeie. Desi, mini-episoadele cu high-school girls are funky sunt complet pe langa. Nu asa vad fetele baietii...in nici un caz XD.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

~DarkSmile~
post Jan 2 2013, 08:25 PM
Post #7


Incepator
**

Group: Members
Posts: 15
Joined: 26-December 12
From: Bucuresti
Member No.: 11.141
Points: 35
Gender:



Umblam pe forum si m-am bucurat enorm pentru ca am vazut topicul asta.

Vara trecuta am fost pasionata de slice-o-lifeuri asa ca am vazut si Kimi to Boku cu care am inebunit-o pe A. ( o prietena ) toata vara cu Yuuta si Yuuki . Gemeni. :x :3
Am murit de ras la unele episoade . Chiar a fost destul de tare animeu' . Dupa ce l-am vazut cam o saptamana am fost plictisita imitandu-l pe Yuuki mai mult.
Dar,omg!! Episodul meu preferat a fost cu restaurantul cand fata aia mica la sarutat pe Yuuki :)))) A fost prea tare!!! ( As fi vrut sa fiu eu in locul fetitei )
Cred ca o sa mai revad cateva episoade. Si finalul! A fost mult prea tare.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

dgmikep
post Jan 2 2013, 09:01 PM
Post #8


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 111
Joined: 16-April 12
Member No.: 10.946
Points: 257
Gender:



Tocmai am vazut 3 episoade din sezonul 2 si vad pe forum chiar Kimi to Boku :) E o conspiratie >__>
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 16th April 2024 - 08:36 PM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |