Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


bakemonotoyz.ro

3 Pages  1 2 3 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Manga_anime@carturesti


rip
post May 24 2006, 10:49 PM
Post #1


engineer
***

Group: Members+
Posts: 141
Joined: 25-September 05
From: Galati/Bucuresti
Member No.: 1.824
Points: 333
Gender:



Cum a spus si kmrade pe shout box....conventia, sa spunem asa, a fost f frumaosa...dar un pic cam dezordonata. Probabil din cauza caldurii, care era destul de suparatoare, unii au mai plecat pe parcurs.
..au fost expuse lucrari f bune ale artistilor autohtoni...inedita a fost varianta manga a mioritei... :lol:
...mangashop a adus cateva volume pe care lumea le-a rasfoit si care la sfarsit s-au vandut ..hmm..cred k toate...
..au fost toate cele mentionate in afis
....ptr Dan: nu iti face griji in privinta discursurilor...ca in final a iesit bine ptr o prima data..:D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

axi
post May 24 2006, 11:04 PM
Post #2


Sempai?!
**********

Group: Members+
Posts: 2.481
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 244
Points: 2.193
Gender:



lol, daca nu a mai vanturat mentos pletele pe acolo ... logic ca am murit de cald :P
a fost cald, a fost ceva lume, au fost si oameni mai in varsta, a fost a+ ... eu zic ca per total a fost ok ... prima dta am sentimentul ca a fost ok. in ciuda problemelor de organizare inca, in ciuda caldurii, in ciuda inovatiilor de moment si problemelor inopinate, a fost ok. discursurile au fost ok, prezentarile ok, pacat ca nu a fost mai multa lume straina de fenomen, ca practic asta era tinta.
per total, tre sa-l bat un pic doar pe Dash cu nisa lui sociala ... auzi mah, nisa sociala ... nisa esti tu bre :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

kmrade
post May 24 2006, 11:06 PM
Post #3


Master
***

Group: Members+
Posts: 119
Joined: 17-March 06
From: Bucuresti
Member No.: 2.298
Points: 162
Gender:



da chiar a fost marfa a meritat sa chiulesc de la scoala ... sa nu mai dau teza la romana :P cred k am sa raman corigent ^^ hmm avem pile de ungii ^^ :)) hmm o sa trec stati fara grija ...

da cu disursurile Mechanist a incrcato rau .. :P dar k un om descurcaret ... a respirat de 3 , 4 ori si back online :D faza penala a conventiei o tipa hmmm o prietena dea mea a spart o cana ^^ dupa cum a zis dan "sa spart buan dispozitie" hmmm caldura mare domle , caldra mare .. Fiule zii domnului k am venit sa il vad ! / Cine esti dumneata ? Domnu ma cunoaste spunei sa vina / E plecat la bucuresti / :)) Park era ceva din Caragiale hmm mdea ce sa fac si eu aiurez k oricum sunt 54 de grade la mine in casa cred k sa stricat termometru :))

RREvenim :D

Conventia ... nota 10
Artisitii autohtoni hmm o nota mare oricum cred k 99 +++ sper sa existe :D
Lumea prezenta :10 + erau si unii care habar nu avea ce se intampla si tot asa

Domle a fost ok .. trebuia sa vina tot otacu, toata lumea ... a meritat tot

Mult succes in viata celor care sau gandit la asta .. si ce sa zic la mai multe si cum zice lumea prin romania FARA NUMAR !!!!!!!! :)) =)) sry da nu mam putu abtine

Scuzati-mi greselile!! sunt putintel obosit ^^
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

^Dash^
post May 25 2006, 01:21 AM
Post #4


Radio Edit
Group Icon

Group: Admin
Posts: 313
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 47
Points: 149
Gender:



Okey, okey maybe i got a little carried away... :rolleyes: , dar de ce sa nu recunoastem:
[quote="WIKIPEDIA"]Generally, a niche is a special place within the scheme of things. It sometimes denotes the function or position of a thing within a structure.[/quote]
So stop with the nagging already! <_<
:lol: It was funny... tre' sa o mai facem odata.... without all the heat... definetly without the heat <_<

EDIT: :lol: :lol: :lol:
[QUOTE=]the role of a species within a community.[/QUOTE]
This definition is even better :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

AplusTV
post May 25 2006, 10:58 AM
Post #5


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 12
Joined: 12-May 06
Member No.: 2.542
Points: 194
Gender:



Un eveniment foarte dragut.... singura problema a fost caldura
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Shinju
post May 25 2006, 11:07 AM
Post #6


pearl of anime-club...
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 959
Joined: 12-May 06
From: cluj-napoca
Member No.: 2.541
Points: 2.240
Gender:



e bine ca a fost bine si e si mai bine ca au fost oameni care au vrut si au putut face asta ...pacat ca bucurestiul e cam departe de cluj.....si ca la mine a cam inceput sesiunea deja...
oricum, ma gandeam ca ar fi dragutz daca s-ar putea organiza evenimente asemanatoare si in alte orase ale tarii (daca nu cumva au fost deja si nu stiu eu). ma gandeam acum la cj si la cati fani anime sunt pe aici..... :P ar fi ceva. daca e de organizat ceva eu ma bag ca am ceva experienta...
ps. nu s-a filmat cumva....? ca sa poate vedea si cei care din pacate nu au putut ajunge acolo.....
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Kagome-chan
post May 25 2006, 11:17 AM
Post #7


ArTiStiK FuSi0n
****

Group: Members+
Posts: 450
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 1.174
Points: 675
Gender:



A fost super tare in afara de faptul ca nu puteai sa respiri de caldura. :lol: Eu credeam ca nu voi ajunge, dar am avut noroc si am putut sa "scap" de la scoala de la ultimele doua ore . :twisted:
Pacat ca a trebuit sa plec tocmai cand Dan incepea sa vb despre AMVs, Kawaii, etc. Pana atunci, as i told him , everything was ok. ;) Deci, pana la urma s-au vandut manga-urile expuse...ah...ce n-as fi dat sa am volumul cu Fruits Basket :unsure: ...dar tot m-am ales cu un poster si cateva abtipilduri. :lol:
Sa inteleg ca totul a mers bine pana la urma. :) Ma bucur foarte mult ca am reusit sa fiu alaturi de toti ceilalti fani otaku. :) Sper ca se vor mai face astfel pe prezentari, caci nu voi lipsi de la ele.



P.S. Imi pare rau ca nu am putut sa fac cunostiinta cu mai multi de pe forum.Maybe next time ! Anyway, eu eram imbracata in albastru si cu o jacheta alba...asta pentru cei care m-au vazut si care nu au stiut cine sunt. :rolleyes:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Coyotee
post May 25 2006, 11:20 AM
Post #8


The guy in the shadows
Group Icon

Group: Root Admin
Posts: 1.317
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 2
Points: 4.347
Gender:



Pentru cei care nu au putut sa ajunga, vom pune in curand poze de acolo + aprox tot ce s-a proiectat (mai putin filmul de lung metraj)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

ruxi
post May 25 2006, 11:24 AM
Post #9


Spam Police Reloaded... where the case, of course :)
Group Icon

Group: Members+
Posts: 885
Joined: --
From: Bucharest
Member No.: 233
Points: 1.392
Gender:



all in all a iesit bine. intr-adevar, caldura a fost un impediment major. oricum, cei care s-au implicat chiar au fost la inaltime.

daca tin bine minte, Inkamon a filmat cate ceva. btw, Mioritza aia a ei e absolut bestiala!

sunt sigura ca asta e doar inceputul. :)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

zeri
post May 25 2006, 01:07 PM
Post #10


Dreamer
Group Icon

Group: Admin
Posts: 2.498
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 14
Points: 807
Gender:



A fost cel mai bine organizat eveniment de la noi de pana acum, asta e sigur. Caldura a fost o problema dar nu a impiedicat lumea sa se simta bine :) Baietii astia au facut o treaba superba. Au organizat totul ca la carte si au realizat niste materiale incredibile. Felicitarile mele pe aceasta cale ;)
Nu am apucat sa fac cunostinta cu prea multa lume de pe manga.ro , dar stiu ca au venit destul de multi. L-am cunoscut in sfarsit pe Otaku :lol:


Iata pozele facute de mine si un mic filmuletz, din pacate la calitate foarte mica.

Arhiva poze [97MB] - Film [29.8MB]
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Chris
post May 25 2006, 08:20 PM
Post #11


Rogue
******

Group: Members+
Posts: 806
Joined: --
From: Dragon Eden
Member No.: 6
Points: 554
Gender:



a fost klumea, a meritat sa merg ditamai distanta de la facultate pana acolo... aproximativ 50 de metri :P . Apropo, data viitoare cand mai faceti cea de genul asta, datimi si mie un poster sa pun la facultate ca am destui impatimiti ai animeului in grupa de japoneza si chiar si profele sau aratat interesate si ar fi venit daca stiau din timp... so, nu strica unu posteer pus pe cancelaria de la japoneza... sa nu ma mai oripilesc cand vad o foaie A4 cu kanji si nu inteleg nimic... :D toate ca toate dar tre sa se si mai termine, din pacate, dar a fost un pas, primul poate... restul vor veni pe masura ce o sa prindem radacini, mai mult curaj, si poate cel mai important, niste fonduri...

dupa cum spunea si Coyotu : "Pentru cei care nu au putut sa ajunga," mwahahahahaha....... !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

LordMethos
post May 25 2006, 08:44 PM
Post #12


wandering shade
**********

Group: V.I.P.
Posts: 1.163
Joined: --
From: Iron Tower of Zebdora
Member No.: 364
Points: 2.120
Gender:



ya .. i guess it was nice .. daca era mai racoare acolo .. ma riscam si deadeam drumu si la al doilea proiector ....
in mare a fost ok ... dar sa omis ceva .. sa se vb de artisti , organizatori si forumuri :D
in rest totu ok :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

axi
post May 25 2006, 10:05 PM
Post #13


Sempai?!
**********

Group: Members+
Posts: 2.481
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 244
Points: 2.193
Gender:



ce va plangeti bre asa de caldura ... wet t-shorts opportunity u guys missed :P ... dar nah ... sa nu uitam ca ati avut parte de un soc ... mentos fara par :twisted: :P
dash ... ne lasi? :P maine poimaine o sa ne autodefinim ca un forum de nisa, la fel ca televiziunile recent :P ... desi recunosc ca nu e departe de adevar ...
ps. a remarcat-o cineva pe Kagome? :P ... eu nu vedeam decat ventilatoarele alea acolo, n-am avut ochi ptr altceva :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Phoboss
post May 25 2006, 10:54 PM
Post #14


Spammer Extraordinaire
**

Group: Members+
Posts: 37
Joined: --
From: Lh'owon
Member No.: 1.135
Points: 31
Gender:



A iesit bine in final, cu toate la un loc. Dar voi v-ati gandit ca poate caldura aia a fost chiar din cauza evenimentului? :D Adica urcai pe trepte si era totul ok pana pe la ultimele 4-5 unde te apuca groaza. It was a hot event. (pun intended) Jos palaria pt artistii nostrii autohtoni, pentru ca asa incepe sa prinda culoare si bucatica asta a noastra din Europa. aka plaiurile noastre myoritice. Ce ma deranjeaza pe mine a fost ca nu s-a baut toata apa plata si am fost nevoiti sa o lasam acolo :( ... Si ca io nu am aflat decat prea tarziu de pretul promotional pe manga-uri. Cam pe cand era goala masa adica. For that I shall bring God's Holy Wrath upon some of thee.

P.s. Ar trebui sa ne legam de balbele lui Dan. Hoo-ah. :twisted:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

CyBeR
post May 25 2006, 11:17 PM
Post #15


Sick of this world
**********

Group: Members+
Posts: 1.341
Joined: --
From: Eternal Purgatory
Member No.: 35
Points: 1.030
Gender:



Mda...rub it in guys, rub it in. Add some salt while you're at it.

Mi-a zis Ruxi cam cum a fost si urmarit si filmuletul postat de Zeri...all I can say: impresionant. La urmatorul eveniment de genul asta sigur vin, chiar asta inseamna vreo 6 ore de condus pana acolo...sorry I had to miss this one. (Please tell me the next one's gonna be in winter...I hate the heat more than anything in existence).
Oricum, ma bucur sa vad ca au inceput sa apara asemenea initiative si ca lumea-si da interesul. A-C...the pioneers hehehe...that sounds nice.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Lumpy
post May 26 2006, 12:03 AM
Post #16


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 572
Joined: --
From: Iasi/Focsani
Member No.: 5
Points: 794
Gender:



Eu ma oftic cel mai tare dupa ce am vazut pozele si filmul. Ca doar eu ajung in bucuretsi pe marti-miercuri incolo...arghh. In fine mi-a placut very nice. La fel ca Cyber sper sa se mai tina inca o chestie ca asta.
Si apropo de caldura... multi oameni starnsi intr-un pod de casa pe o temperatura de 20+ plus un calculator si doua proiectoare... hmm one question : What were you thinking?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Phoboss
post May 26 2006, 12:05 AM
Post #17


Spammer Extraordinaire
**

Group: Members+
Posts: 37
Joined: --
From: Lh'owon
Member No.: 1.135
Points: 31
Gender:



Pai se aude ceva de inca unul probabil destul de curand, adica peste o luna jumate, doua daca e totul bine si frumos si roz si toate alea. Deci iarna nu si caldura da, sorry :P vara nu-i ca iarna, stii, nu?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

rip
post May 26 2006, 12:06 AM
Post #18


engineer
***

Group: Members+
Posts: 141
Joined: 25-September 05
From: Galati/Bucuresti
Member No.: 1.824
Points: 333
Gender:



eto.......eu ma gandeam ca o fi vreun aer conditionat..dar...nu a fost
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Phoboss
post May 26 2006, 12:22 AM
Post #19


Spammer Extraordinaire
**

Group: Members+
Posts: 37
Joined: --
From: Lh'owon
Member No.: 1.135
Points: 31
Gender:



La ce bun aer conditionat. Mai face romanul un gratarel, un mititel, o berica ceva... Gratarel si anime pe terasa blocului. suna.... cam urban si tipic Bucurestean dar hei, nu-i de parca locuim altundeva. Ne adaptam.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Urfe
post May 26 2006, 04:09 PM
Post #20


Veteran
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.111
Joined: --
From: Brasov
Member No.: 23
Points: 548
Gender:



Cyber, ne luam de manute si mergem impreuna. Eu macar am o scuza bun, dar tu? :D

Inca mai fac download pozelor si filmuletului lui zeri, sper sa nu-mi provoace prea multa durere (lipsa mea etc etc).

Mai sunt si alte poze?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

3 Pages  1 2 3 >
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 10:18 AM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |