Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


bakemonotoyz.ro

2 Pages  1 2 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Ce anume intre Mamoru si Chibiusa ?


norishor
post Feb 8 2004, 01:55 PM
Post #1


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 43
Joined: --
From: Romania
Member No.: 200
Points: 2



Dupa cum shtiti in episodul in care Chibiusa s a transformat in Doamna Neagra ea l a sarutat pe Mascatul in frac. Asta cam ar trebui sa dea de banuit...ce parere aveti ce chestia asta?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

trust_no_more
post Feb 8 2004, 02:31 PM
Post #2


Paranoid
****

Group: Members+
Posts: 499
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 193
Points: 708
Gender:



asta da topic..eu cred k Chibiusa era un demon atunci..era posedata..cred..trebuie sa revad episodul..o sa revin..
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Claudia
post Feb 8 2004, 09:17 PM
Post #3


clau-chan
***

Group: Members+
Posts: 104
Joined: --
From: Piatra Neamt
Member No.: 36
Points: 11
Gender:



eu sincer nu mai tin minte cand chibiusa l-a sarutat pe mamoru (tre sa ma uit si eu) ..dar stiu sigur ca chibiusa s-a transformat in Black Lady pentru ca mintea ei era influentata de Weissman (tin minte cum era ea in Future Crystal Tokyo si Weissman o "hartuia" la propriu ..) ..nu era posedata, mai bine zis brain-washed :) ..oricum in final scapa
si oricum tre sa revad ep ca sa-mi amintesc
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Diana
post Feb 9 2004, 09:41 AM
Post #4


High Class Member
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 568
Joined: --
Member No.: 7
Points: 510
Gender:



Sunt ceva mai multe intrebari legate de relatia Mamoru din prezent - Chibiusa din viitor. Mai intotdeauna era gelozie intre Chibiusa si Usaghi :D. Chibiusa avea parte de cava mai multa atentie din partea lui Mamoru. Si de vreo 2 ori parca i-a zis lui Usagi ca Mamoru o va alege pe ea (Chibiusa) in final. Dar asta se poate interpreta si ca o apropiere deosebita intre cei 3 (glume si sacaieli de acest tip iti permiti doar cu cei mai buni prieteni).
Din cate am inteles eu ca Wiseman sa o schimbe pe Chibiusa a accentuat toate sentimentele negative pe care le avea fata de Sailor Moon/Usagi & Comp si i-a sters din memorie restul. Si cum Mamoru era obiect de disputa intre cele 2, normal ca BlackLady l-a vrut ca trofeu ^_^ (si eu l-as vrea :D - pt trandafirii lui nu pt altceva :D). Nu-mi amintesc nici eu de vre-un sarut :oops:, amintirile mele sunt cam vagi.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

yuki
post Feb 11 2004, 08:48 PM
Post #5


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 558
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 83
Points: 2



Incest e un cuvant prea puternic pentru un sarut , care la urma urmei nu era decat un fapt imaginat ( de Usagi ). Si in onegai twins tipul isi saruta pe rand cele doua surori si la sfarit erau o happy familly.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Bawmwolle
post Feb 13 2004, 10:28 PM
Post #6


Unregistered









Nu cred ca este incest.Este mai mult o joaca.Probabil se poarta astfel pentru a-i face in ciuda lui Usagi, stiind cat poate fi de geloasa.Sau poate doar vor sa distreze publicul :D
Go to the top of the page
+Quote Post

Urfe
post Feb 13 2004, 11:42 PM
Post #7


Veteran
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.111
Joined: --
From: Brasov
Member No.: 23
Points: 548
Gender:



*temp

Norishor, ti-as fi recunoscator daca ai inlocui incest cu un al termen. Pentr spiritul serialului este un pic cam prea dur.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

norishor
post Feb 23 2004, 01:41 PM
Post #8


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 43
Joined: --
From: Romania
Member No.: 200
Points: 2



Aveti dreptate ...e un topik nashparliu...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Bawmwolle
post Feb 25 2004, 09:17 AM
Post #9


Unregistered









Nu cred ca a factu-o cu buna stiinta.Se afla sub hipnoza lui Wiseman si cum ati mai aspus, suferea de "spalare de creier"...Era folosita drept instrumentul malefic cu ajutpriul carulia Wiseman, profitand de energia enorba a Chibiusei, ar fi putut sa cucereasca universul.
Go to the top of the page
+Quote Post

Diana
post Feb 25 2004, 10:36 AM
Post #10


High Class Member
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 568
Joined: --
Member No.: 7
Points: 510
Gender:



Revin dupa ce am vazut exact episoadele. Nu s-a aratat nici un sarut. Doar o imagine plina de gelozie cum ca ar fi putut exista asa ceva si asta in imaginatia lui Sailor Moon. Si aia doi nici nu s-au atins doar s-au apropiat. Daca mi-a scapat momentul certati-ma...dar n-a fost nici un sarut din cate am vazut eu ^_^
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

yuki
post Feb 25 2004, 10:54 PM
Post #11


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 558
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 83
Points: 2



ok, stiu ca e off topic , dar daca veni vorba de Usagi geloasa, va aduceti aminte episodul ( din seria a 4-a cu Pegas , cred ) cand Mamoru a trebuit sa stea o vreme la Rei acasa si Usagi ii tot spiona...ca sa nu mai spun de faza cu baia .... apoi si Inichiro devine gelos. Nu mai tin bine minte dar cred ca acel episod a fost foarte hazliu..in orice caz foarte klumea.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

denisa_hime
post May 16 2004, 10:49 PM
Post #12


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 32
Joined: --
Member No.: 305
Points: 42
Gender:



Intodeuna au fost un strop de gelosi cand cealalalta persoana se apropia de alcineva.In sailor moon S manga dupa chestia flirt Michiru-mamoru din cauza ca Haruka se cam dadea la usagi au recunoscut pana la capat ca amandoi au fost gelosi.
In sailor moon R manga este o faza cand usagi devin super-geloasa pe relatia apropiata dintre Mamoru shi chibiusa shi il confrunta pe mamoru.Il intreaba daca o iubeste pe chibiusa shi ii spune ca dragostea nu are limite.Logic ca mamoru o linisteste shi ii spune ca numai pe ea(usagi)o iubeste shi se imaca(e o faza tare aici care este presupusa a fi prima data cand ei..ma rog..stiti voi..)Oricum cred ca cei care au cret anime-ul au preluat din povestea din manga un strop shi a rezultat "usoara infatuare"a lui chibiusa pt.Mamoru(shi oricum saraca fata nu stia ca mamoru e de fapt tatal ei)^-^
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Kaori.Night
post Jul 1 2004, 11:34 AM
Post #13


Incepator
**

Group: Members
Posts: 19
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 299
Points: 2



Hmmm... poate ca, luand in considerare timpul scurs de la ultima chestie scrisa aici, ar trebui sa imi tin parerea pentru mine. Dar eu nu prea fac ce trebuie. :twisted:
Sincer, eu nu cred ca e mare lucru intre Chibi si Mamoru. Adica... si dupa ce afla cu stupare ca tipul ala super care tot arunca trandafiri e viitorul ei tata si ca distrata aia de Usaghi ii va fi mama, Chibiusa se poarta la fel. Probabil ca sa o enerveze pe Usaghi (la episodul in care Usaghi vine la Mamoru, el ii spune ca nu are timp sa stea cu ea si ea vede pantofii Chibiusei la usa am plans de mi-a venit rau) si in mod sigur, asa cum am spus si cu alte ocazii, pentru ca de fapt cauta protectie. E doar un copil (in seriile in care apare nu are mai mult de 5-7 ani, exceptand transformarea in Doamna Neagra), e departe de casa si se vede nevoita sa stea cu "dadaca" pe care nu o poate suferi si care nu face prea mari eforturi sa fie draguta cu ea.
Deci, eu exclud posibilitatea unei legaturi mai... altfel intre Chibi si Mamoru. (Ca sa nu mai spun ca, pe langa faptul ca Mamoru era mort dupa Usaghi, Chibiusa mi-a lasat impresia ca ii cam ducea dorul lui Helios ~aka Pegas~ if you know what I mean, and you know what I mean... :wink: .)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

axi
post Jul 14 2004, 11:24 PM
Post #14


Sempai?!
**********

Group: Members+
Posts: 2.481
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 244
Points: 2.193
Gender:



pe linga gelozia ei, care de fapt nu o impiedica deloc sa il iubeasca la fel pe mamoru, usagy, nu pare decat la suprafata "afectata" de "relatia" mamoru-chibi. cand vine vb de luptat si de protejat pe chibi, usagy se comporta onorabil :D
hmmm ... cred ca comportamentul ala "la fel" nu mai este chiar asa de la fel decat la suprafata. si eu m-am gandit initial ca e o greseala sa fie lasata chibi cu acelasi comportament, dar sunt cateva momente care ne arata ca ea de fapt realizeaza prea bine ce s-a schimbat dupa ce a aflat de "tipul ala super care tot arunca cu trandafiri" si de "distrata aia de usagy".
hmmm... cu "dadaca" nu-s de acord, ptr ca din contra se purta f. dragastos cu ea, ba chiar zice la un moment dat ca e singurul ei prieten. + ca mai incolo in serie, dupa ce si afla cine era "dadaca", ea tot are un sentiment mai puternic pentru sailor pluto, decat ptr celelalte luptatoare.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Sidonix
post Jul 15 2004, 01:31 PM
Post #15


Burning Soul
**********

Group: Members+
Posts: 2.890
Joined: --
Member No.: 37
Points: 3.770
Gender:



relatia asta este relatia tata-fica fara sf-uri...afectiunea tinerei fetite este mai mare spre tata decit mama...As putea sa o esclud din genu asta pe Diana :D ..care abia asteapta sa scape de sub dominatia dictatoriala a Father-landului :D ..Hail Diana :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Diana
post Jul 15 2004, 01:43 PM
Post #16


High Class Member
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 568
Joined: --
Member No.: 7
Points: 510
Gender:



Gresesti Sid.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Sidonix
post Jul 15 2004, 01:58 PM
Post #17


Burning Soul
**********

Group: Members+
Posts: 2.890
Joined: --
Member No.: 37
Points: 3.770
Gender:



no shit...atunci corecteaza...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Demona
post Sep 10 2004, 01:00 PM
Post #18


your Worst Nightmare
******

Group: Members+
Posts: 832
Joined: --
From: Hell
Member No.: 306
Points: 647
Gender:



Asha, pentru ca nu mi-a trecut prin cap de la bun inceput sa ma bag unde shtiu shi eu una alta, ca doar la Sailor Moon ma uitam shi in liceu pe "italieni" shi "nemtzi"... In fine, dupa ce am citit toate posturile(aproximativ), ma incumet sa raspund.

So Chibiusa asta se pare ca e geloasa de Usaghi(Bunny). Cred ca cel care a crea Sailor Moon, cand a "conceput-o" pe aceasta Chibi, a exagerat la ea cam tare. Nu de alta, dar complexu` lu` Eodip la ea e foarte dezvoltat(ala cu fetele sunt geloase pe mame shi baietzii pe tatzi), pentru ca dude, c`mon, pana la urma, indiferent de cat de posedata shi de trasformata e, tipa o da pe incest. Ala a fost unul dintre cele mai freaky episoade Sailor Moon. Damn it! Dar totushi a fost o schimbare la care nu cred ca careva se ashtepta...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

axi
post Sep 10 2004, 06:59 PM
Post #19


Sempai?!
**********

Group: Members+
Posts: 2.481
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 244
Points: 2.193
Gender:



don't mind me ... e complexul lui electra la fete
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Demona
post Sep 11 2004, 05:47 PM
Post #20


your Worst Nightmare
******

Group: Members+
Posts: 832
Joined: --
From: Hell
Member No.: 306
Points: 647
Gender:



QUOTE(axi)
don't mind me ... e complexul lui electra la fete


Bingo. Oricum, e dusa rau aia mica :)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

2 Pages  1 2 >
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 09:12 PM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |