Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


MaNGAshop.ro

3 Pages < 1 2 3 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Club de proiectii anime la Liceul Ion Creanga


Scorpio
post Apr 7 2005, 10:51 AM
Post #21


Gold Saint
**********

Group: Members+
Posts: 2.862
Joined: --
From: Bucuresti ( Death Valley )
Member No.: 8
Points: 3.964
Gender:



Si daca tot esti tu in charge ce-ar fi sa te ocupi si cu promovarea acestui lucru prin liceu? mmmm? :P :P :twisted: :twisted: ca daca vad aceleasi moace ca in fiecare joi deja mi se duce cheful :P :P....I WANT FREASH MEAT :twisted: :twisted:

Avem e la 11 la cat ? ca sa stim ce anime putem aduce.....si in plus.....hai sa vedem ce aducem.....eu zic ca cele 2 GITS-uri sunt perfecte pt inceput...eu am numai Inno-ul aici......primul e acasa.....care sare cu primul ca sar eu cu al doilea

Si sa vedem cum facem cu proiectia....ca daca e de la 11 e soare afara ....si e soare puternic....si mai bate si fix pe partea sali de proiectie....iar jaluzelele alea nu fac fatza.....tre sa vedem acolo unde pitim ecranul ca sa se poate vedea klumea
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

kaoru
post Apr 7 2005, 02:18 PM
Post #22


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 600
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 22
Points: 344



Am eu GITS 1.Il aduc.Unde anume ne intalnim toti si cand? Sau vine fiecare de capul lui?
Si daca vin numai baieti Scorp?....hmm...sa te lasam cu ei?Poate asa n-o sa ti se duca cheful....ca nu vrem sa ti-l stricam.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Ingerasu
post Apr 7 2005, 02:32 PM
Post #23


GO Player 1 dan
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 138
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 18
Points: 271
Gender:



Care in fiecare Joi bey... te-ai dilit de tot... poate nu ai inteles... dar proiectiile alea de sambata vor fi sa promoveze Anime in liceu... nu e special pentru noi otaciii de pe forum. Ideea era sa incepem un mic club de Anime in liceul asta.

In ceea ce priveste ce anume o sa punem acolo... eu zic ca GitS 1 si 2 sunt OK pentru inceput... chiar daca primul film e cam violent si destul de sangeros... poate avem ceva mai light... astept idei (repede).

P.S. De la 11 pana la cat vrem noi (adica 14-15) nu cred ca o sa stam chiar atata.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Scorpio
post Apr 7 2005, 05:36 PM
Post #24


Gold Saint
**********

Group: Members+
Posts: 2.862
Joined: --
From: Bucuresti ( Death Valley )
Member No.: 8
Points: 3.964
Gender:



Kaoru...nu ma bag peste teritoriul tau......si ne intalnime pe grupuletze......stiti sa ajungeti la Creanga..nu stiti...citit instructiunile lui Zeri :twisted:

Ingeras....perfect...asa.....mi-ai luat o piatra de pe inima :D :D.......o sa vin pregatit moral pt ziua de sambata :D :D...... noi vb pe Ym sa stabilim ce si cum si daca e mergem impreuna.....ca oricum trec pe langa tine cand ma duc spre Creanga
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Ingerasu
post Apr 7 2005, 10:11 PM
Post #25


GO Player 1 dan
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 138
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 18
Points: 271
Gender:



Deci... problema care a intervenit este dupa cum urmeaza:
Sambata asta nu se mai fac proiectiile din motive administrative (adica directa de la Creanga).
The good news is ca sambata viitoare se vor face numai ca tre sa mergem cativa (eu m-am gandit la mine, axi si scorp + inca cineva) si sa ne prezentam intr-un mod foarte foarte decent la directa liceului si sa o convingem ca merita sa facem aceste proiectii (mai bine zis ca suntem in stare).

P.S. Trebuie totusi pana sambata viitoare sa producem un poster si sa ne gandim bine ce anime bagam din prima si dupa aia.
Awaiting ideas /^_^
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

cioby2k
post Apr 8 2005, 08:37 AM
Post #26


pantsu?
***

Group: Members+
Posts: 212
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 1.051
Points: 107
Gender:



mai pai daca tre facut decent prima data pt convingere atunci eu as recomanda sa nu puneti GITS prima data. cautati si voi ceva mai pasnic...
si sa nu va ganditi la vreun hentai...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Kataracta
post Apr 8 2005, 08:43 AM
Post #27


Forever dreaming, forever searching, forever waiting
Group Icon

Group: Admin
Posts: 627
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 21
Points: 76
Gender:



Faza este ca poate nu este administratia sambata.
Daca este in timpul saptamanii, vin si eu cu voi. Sambata e discutabil, dar poate reusesc.

Axi, Scorp, tre sa mergeti imbracati la costum daca vreti sa lasati impresie buna :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Sidonix
post Apr 8 2005, 09:33 AM
Post #28


Burning Soul
**********

Group: Members+
Posts: 2.890
Joined: --
Member No.: 37
Points: 3.770
Gender:



apropo de proectii...firma la care lucrez inchiriaza proector toshiba semi-profesional cu 10 euro pe zi...desi nu cred ca va ajuta la nimic :D
...ca titluri eu recomand Perfect Blue pt a arata ca anime e mai mult decit "desene animate "...eu am facut si subt in romana... cred ca il are si scorp de la mine, deci nu ar fi o problema sa fie premiera /^_^
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Scorpio
post Apr 8 2005, 10:57 AM
Post #29


Gold Saint
**********

Group: Members+
Posts: 2.862
Joined: --
From: Bucuresti ( Death Valley )
Member No.: 8
Points: 3.964
Gender:



Pai cred ca in timpul saptamanii mergem...problema e ca eu Marti si Miercuri nu pot....am nistre treaba....deci Luni, Joi sau Vineri......dar mai nasol partea cu costumul......missa nu poarta costum....deci missa in a pinch....da lasa ca pot sa fiu prezentabil si in blugi si o camasa....ca la BAC asa m-am dus si a fost toul OK :D :D

Sid....mi se pare ca Perfect Blue-ul meu e acasa....parca nu l-am luat cu mine.....da lasa ca putem proiecta si altceva cum ar fi.....Mononoke
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Kataracta
post Apr 8 2005, 11:16 AM
Post #30


Forever dreaming, forever searching, forever waiting
Group Icon

Group: Admin
Posts: 627
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 21
Points: 76
Gender:



Heh, ar fi fost mai bine sa fie costum si cu diplomat plin de hartzogaraie :P dar fie poti sa vii si asa. Dar sa nu uiti sa-ti pui cravata :D

Lasand gluma la o parte, eu in principiu sunt la servici, dar cred ca pot sa lipsesc vreo ora, doua. Si v-a trebui sa fim prezentabili (blugi si camasa cred ca e ok) si cat se poate de seriosi sa facem impresie buna. :D

Stii cumva Ingerasu care au fost motivele astora de la Creanga, de ce nu mai vor? Ca ar fi bine sa avem pregatite argumente pentru motivele alea.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

kaoru
post Apr 8 2005, 03:06 PM
Post #31


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 600
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 22
Points: 344



Bafta....Am inteles ideea acum.
Well....still my old comp at home rules...
Enjoy your viewing si sper sa intalniti oameni dornici de anime peacolo.
Ja!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Lunaris
post Apr 8 2005, 09:36 PM
Post #32


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 65
Joined: --
From: Haelwarth
Member No.: 698
Points: 11



QUOTE(Ingerasu)
proiectiile alea de sambata vor fi sa promoveze Anime in liceu... nu e special pentru noi otaciii de pe forum. Ideea era sa incepem un mic club de Anime in liceul asta.


nu ar fi o idee mult mai la locul ei sa se promoveze anime in toate liceele, avand ca centru (cu multumiri si et caetera) ion creanga? sa inteleg ca elevii din alte institutii nu au voie sa se prezinte acolo sau ce? *does a long face* *silly rabbit* /!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Ingerasu
post Apr 9 2005, 09:14 AM
Post #33


GO Player 1 dan
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 138
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 18
Points: 271
Gender:



Ideea e ca ei vor sa facem club de anime acolo... numai ca tre sa facem si noi impresie buna... ca sa stie si ei pe mana cui lasa aparatura... mi se pare si normal /^_^
Lunaris... eu cred ca candesti prea in fata... intai sa plantam samanta si dupa aia vedem ce flori face :wink:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Scorpio
post Apr 9 2005, 11:22 AM
Post #34


Gold Saint
**********

Group: Members+
Posts: 2.862
Joined: --
From: Bucuresti ( Death Valley )
Member No.: 8
Points: 3.964
Gender:



Semintzele alea mai trebuie si udate ca sa creasca :D :D......da lasa ca facem noi o gradina mare si frumoasa :D :D.

Ingeras....ce-a zis si Kata....sa stim si noi ce motive au avut pt amanare.....ca sa mergem cu tema facuta...si ar fi bine sa ne facem un mic plan de atac...ca la orice proiect se schiteaza obiectivele & co
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Lunaris
post Apr 10 2005, 08:45 PM
Post #35


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 65
Joined: --
From: Haelwarth
Member No.: 698
Points: 11



pai da.. da' daca eu nu pot sa fiu in gradina cand plantati samanta aia.. sau pot?.. *huge decent smile - no grinning*
oricum, good luck cu discutiile alea.

[...] (timp in care am citit post-ul lui kujaku-chan..) gata, gata, m-am lamurit.
offtopic q: profesoara asta 'sugestiva'/'cu pricina' e cumva blonda care s-a imbracat in prima zi de yayoi matsuri in kimono si care urla din cand in cand la elevii de la creanga pt ca stateau pe holuri si 'incomodau lumea'? /sweat
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Scorpio
post Apr 11 2005, 12:11 PM
Post #36


Gold Saint
**********

Group: Members+
Posts: 2.862
Joined: --
From: Bucuresti ( Death Valley )
Member No.: 8
Points: 3.964
Gender:



Kujaku-chan.....cu afisele sa vedem.....pana sambata hmmm......sa vb cu Axi si Ingeras daca au timp sa le facem......ma bag si eu daca scapt de treaba pe care o aveam saptamana asta. De facut nu e greu....de printat...ei...asta e alta mancare de peste....ca daca vrem sa facem asa ceva e greu sa se faca la o imprimanta personala...consumul de tus ar fi imens...si ar dura mult.....deci aici tre sa gasim o solutie....

Faza cu premiile e chiar misto.....da daca nu bagati o Katana acolo.....eu nu ma mai joc :D :D......dar bilitele o sa fie ca bilete cu numere or smth like that......presupun ca nu se pune problema de bilete in sensul lor economic....adica bilete de vanzare.

In rest o sa vb cu Ingeras sa vedem cand stabilim ziua in care sa mergem sa vb cu directa....tu sa ne spui ce orar are...da asta discutam noi intre noi. Ar fi bine daca ai putea tu sa ne faci o programare sa zicem...ca sa putem sta linistiti la vb.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

LordMethos
post Apr 11 2005, 03:57 PM
Post #37


wandering shade
**********

Group: V.I.P.
Posts: 1.163
Joined: --
From: Iron Tower of Zebdora
Member No.: 364
Points: 2.120
Gender:



mai nu vad o pb foarte mare in faza cu multiplicatu ...
se trag la imprimanta una doua copii restu la xerox
acum intervine doar pb daca pliantu va fi colorat :-)
ca daca da ... atunci este o pb :-)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Scorpio
post Apr 11 2005, 04:13 PM
Post #38


Gold Saint
**********

Group: Members+
Posts: 2.862
Joined: --
From: Bucuresti ( Death Valley )
Member No.: 8
Points: 3.964
Gender:



Pai eu ziceam sa fie color...deci aici era problema...si in plus.....oricum pliantul pe pc se face color...dupa care daca e sa fie imprimat pe alb-negru....trebuie o imprimanta klumea ca sa nu strice culorile....sau un pliant care sa nu aibe prea multe culori mixte......ca ce in culoare arata klumea in alb-negru poate sa arate ca naiba....si oricum un pliant pt anime arata ca naiba alb negru.....pana si copertile de la manga-uri sunt color :?

Xeroxatul e o idee....dar trebuie un xerox capabil
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

cioby2k
post Apr 11 2005, 06:08 PM
Post #39


pantsu?
***

Group: Members+
Posts: 212
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 1.051
Points: 107
Gender:



pai se ofera in mod patriotic un voluntar care are imprimanta color sa scoata 2-3 exemplare, dupa care se trage la xerox pe un A3. stiu eu un xerox de genu asta aproape de drept. si daca imi aduc aminte bine e
8.000 lei copia. facem cheta si tragem mai multe si cu asta ne-am scos.

ps: daca aveti nevoie de o persoana la camasa si cravata atunci ma ofer voluntar sa merg cu voi.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

LordMethos
post Apr 11 2005, 08:10 PM
Post #40


wandering shade
**********

Group: V.I.P.
Posts: 1.163
Joined: --
From: Iron Tower of Zebdora
Member No.: 364
Points: 2.120
Gender:



QUOTE
facem cheta si tragem mai multe si cu asta ne-am scos.


am mai auzit eu asta ... eu unu dau un 50k .. dar ultima data cand era vb de asa ceva sau dat totzi la fund /angry
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

3 Pages < 1 2 3 >
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 29th March 2024 - 02:44 PM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |