Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


MaNGAshop.ro

7 Pages < 1 2 3 4 5 > »  
Closed TopicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Discutii despre universul Dragon Ball


Omu-Negru
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #41


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 68
Joined: --
Member No.: 137
Points: 2



Anytime ! Oricum, stiu ca si tu ai fi facut acelasi lucru pentru mine !
...........................................................................................................
Am si eu cateva intrebari legate de analiza ta:
1.In ce stadiu e?(Cand e gata?)
2.Ce alte personaje vei mai "diseca" in afara de Vegeta?
3.O vei pune pe forum?(Cu alte cuvinte, cum ajung sa o citesc?)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Scorpio
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #42


Gold Saint
**********

Group: Members+
Posts: 2.862
Joined: --
From: Bucuresti ( Death Valley )
Member No.: 8
Points: 3.964
Gender:



QUOTE
Anytime ! Oricum, stiu ca si tu ai fi facut acelasi lucru pentru mine !


you can bet on it...eu n-am nimci cu nimeni..de obicei am cu ideeile..si iau partea oricui care mi se pare ca are dreptate

Si acuma sa raspund la intrebari:

1. Asta uitasem sa scriu in post....nici nu m-am apucat :D :( .....am saptamana asta 2 teze, o simulare de BAC la romana..saptama trecuta am avut 3 lucrari :( :( etc..am in cap totul..tre sa-mi fac timp sa pun pe foaie...si cred c-o sa dureze din pacate :( Sorry....asta e.....daca sunt a 12-ea :(

2. Pai o sa mai iau pe urma pe Goku, Brolly :twisted: si mai vad eu

3, Pai logic c-o pun pe forum......ca doar n-o s-o tin pt. mine :D o sa fac topic
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Omu-Negru
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #43


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 68
Joined: --
Member No.: 137
Points: 2



Frateeeee!!!! Ce program! Ma mir ca mai ai timp sa respiri !
Si io intru de saptamana asta in perioada de "evaluare"cum o numesc ei.(Io i-as spune "hell month"=teze , lucrari , ascultari , inspectii :evil: ).
Teoretic n-o sa mai am timp sa postez, dar pentru anime gasesc mereu timp (cu conditia sa iau note mari in teze altfel nu o sa mai am cu ce sa scriu, ca-mi rupe mama mainile :D ).
..........................................................................................................
Si ca sa revin la subiect , Goku putea sa se faca ssj 3 dar nu s-a facut pentru ca vroia ca el si Vegeta sa se lupte la acelasi nivel . N-avea rost sa se transforme deoarece l-ar fi calcat pe cap pe Vegeta si atunci ce-ar fi castigat ?
Nu spun nimic nou ! Daca ati fi lasat certurile si ati fi citit toate posturile ati fi vazut ca ce am scris eu aici plus multe altele se gasesc in postul lui Zare aflat la pagina 4.
Eu va intreb altceva:Credeti ca Vegeta s-ar fi transformat daca era in locul lui Goku ?
Eu cred ca da, tinand cont de ura lui pentru Kakarot ! Voi ce credeti?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

CyBeR
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #44


Sick of this world
**********

Group: Members+
Posts: 1.341
Joined: --
From: Eternal Purgatory
Member No.: 35
Points: 1.030
Gender:



Vra sa zica asa se numeste luna asta la liceu.Mersi pentru informatii baieti.Chiar ma intrebam ce i-a apucat pe profesori. :P :P :lol:
-------------------------------------------------------------------------------------
Omule cu nuanta gri fara alb( :lol: ),iti dau si nu-ti dau dreptate.
1.Da,cred ca Vegeta s-ar fi transformat nu numai din cauza urii sale pentru Goku dar si pentru a-i arata ca l-a depasit(finally).
2.Ar exista si posibilitatea ca Vegeta sa nu se fi transformat,doar ca sa-i arate adversarului sau ca-l poate invinge si fara ajutorul asului din maneca.La sfarsitul luptei s-ar fi transformat pentru a-i arata invinsului ca nu a dat tot ce a putut.La egoul umflat al lui Vegeta si la sictirul din el,cred mai plauzibila a doua varianta.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Bejiita
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #45


Bored Dude
**

Group: Members+
Posts: 96
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 122
Points: 69
Gender:



OK in partea de mai sus cu cele 2 posturi unul dupa altul am facut o mare tampenie :oops: . Nu o sa-ti mai iau analiza in nume de rau si chiar te rog sa o faci . Si scuzama daca ti sa parut ca m-am revoltat la tine dar cand vad pe cineva ca il displace pe Vegeta ma oftic :evil:. Sper sa iasa ceva interesant. :lol:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Omu-Negru
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #46


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 68
Joined: --
Member No.: 137
Points: 2



Versiunea a doua nu prea merge.
Daca ar fi avut posibilitatea sa se transforme , eu cred ca ar fi facut-o(ca sa fie sigur ca-l casapeste pe Goku).Dar cu Vegeta nu se stie niciodata !

QUOTE
doar ca sa-i arate adversarului sau ca-l poate invinge si fara ajutorul asului din maneca


In aceasta lupta, ramanand la acelasi nivel de sayia-jin, Vegeta si Goku au fost la egalitate(desi unii spun ca tot Goku era mai tare), asa ca nu cred ca Vegeta putea sa-l invinga fara saltul la nivelul 3.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Majin
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #47


<< 魔神 Senpai >>
**********

Group: Members+
Posts: 1.138
Joined: --
From: << Above you ! >>
Member No.: 28
Points: 505
Gender:



eu sunt de acord cu ambele variante ale lui cyber...nu cred ca sar fi transformat decat la finalul luptei ca sai arate cine e bossul!!!ar fi fost un punct in care cred ca sar fi trasnsformt..cand era kakarotto in munte si ii tine discursul ala despre uniminta:''what clown?filling angry?houmilieted?is theat it?''
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Bawmwolle
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #48


Unregistered









Pai... :? Scorpio, eu ce am zis?Nu am zis tot asta?Am zis ca Goku avea capacitatea de a se transforma in SSJ3 inca de cand a sosit la turneu, iar acest lucru este evident chiar daca s-a transformat efectiv de-abia in timpul luptei cu Buu.
Go to the top of the page
+Quote Post

Majin
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #49


<< 魔神 Senpai >>
**********

Group: Members+
Posts: 1.138
Joined: --
From: << Above you ! >>
Member No.: 28
Points: 505
Gender:



avea capacitatea de a se transforma,dar nu a facuto!nu pt ca sar fi pastrat pt buu{hihi},ci pt ca a vrut sal invinga pe vejita cinstit,sa lupte de la egal la egal!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Omu-Negru
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #50


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 68
Joined: --
Member No.: 137
Points: 2



Goku da dovada de mult "fair play"! Desi a fost o lupta grea ("I didn't say this would be easy")el reuseste sa nu-si calce hotararea de a nu se transforma . Cred ca prin acest gest el ii ofera lui Vegeta sansa de a-l invinge, sperand ca astfel chinul "printului" se va sfarsi.
Dar Vegeta nu reuseste sa profite de ocazie si nu poate sa-l invinga pe Kakarot, asa ca obsesia lui de a fi mai puternic ca Goku il urmareste si in Gt.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Majin
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #51


<< 魔神 Senpai >>
**********

Group: Members+
Posts: 1.138
Joined: --
From: << Above you ! >>
Member No.: 28
Points: 505
Gender:



lupta se termina fara ca cineva sa fi castigat...pt ca apare buuuuuuuu!!!deci nu se poate spune ca cinava a mancat bataie{desi vejita io da destul de binisor}
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Bejiita
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #52


Bored Dude
**

Group: Members+
Posts: 96
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 122
Points: 69
Gender:



Eu cred ca in lupta asta a vrut sa se arate egalitatea dintre cei doi pt. ca am vazut ca la un moment dat, ca majoritatea loviturilor erau sincron si nimeni nu ii facea nimic celuilalt si se loveau ca maniacii genuchi in genuchi si cap in cap ca 2 berbeci :D . Si de asta zic ca a vrut sa se arate egalitatea.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

CyBeR
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #53


Sick of this world
**********

Group: Members+
Posts: 1.341
Joined: --
From: Eternal Purgatory
Member No.: 35
Points: 1.030
Gender:



M_Vejita,te rog spune-mi cand in lupta arata Vegeta lucrul asta.Poate ca mai trebuie sa vad odata lupta dar mie mi s-a parut ca amndoi erau asa de pompati cu andrenalina si dorinta de a castiga ca,cam uita de strategii si se bat amandoi "ca berbecii"(citat Bejiata).
Poftim acum ceva de gandit:o lupta SSJ4 Goku vs SS4 Vegeta.

P.S.
Cred ca ar demola galaxia astia doi.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Omu-Negru
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #54


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 68
Joined: --
Member No.: 137
Points: 2



Kakarot ar castiga in lupta dintre el si Vegeta ssj4!
Spun asta deoarece cred ca e important faptul ca Goku s-a transformat in ssj4 singur, pe cand pe Vegeta l-a ajutat nevasta-sa !
Daca nu era Bulma asa desteapta si nu reusea sa faca masina aia, adio Vegeta ssj4,adio Goku ,adio Univers!Erau toti de mult mancare pt. Li-Shenlong...
Cred ca ambitia lui Vegeta i-ar pune ceva probleme lui Goku dar pana la urma tot el ar invinge(doar e personajul principal)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Bejiita
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #55


Bored Dude
**

Group: Members+
Posts: 96
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 122
Points: 69
Gender:



Good piont there dar de unde stii ca ar bate Goku poate ar muri amandoi sau s-ar lasa pagubasi dupa o lupta crancena pe care nu au apucat sa o termine ultima data in Dbz
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Lucifer
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #56


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 136
Joined: --
From: Hell
Member No.: 124
Points: -10
Gender:



Da Bejiita
Si eu cred ca ar fi absolut egali....la fel ca in lupta lor cand erau amandoi ssj2.....Nu conteaza ca Vegeta a folosit masina aia...odata ce a devenit ssj4 i-a crescut energia in aceeasi masura cat i-a crescut si lui Kakarot....deci ar fi cam la fel lupta...doar la alte nivele de energie (si distrugere a mediului inconjurator :lol: )
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Omu-Negru
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #57


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 68
Joined: --
Member No.: 137
Points: 2



Nu am zis ca cei doi aveau power-leveluri diferite, desi este posibil ca Goku sa fi avut p.l. mai mare. Am zis doar ca Goku a dat dovada de o ambitie mai mare si de asta a reusit sa se transforme singur!
Daca Vegeta e asa smecher, de ce n-a rugat-o pe Bulma sa faca ceva sa-i creasca coada la loc? De ce a acceptat sa se transforme asa ? Acuma unde-i e mandria de sayian?
Daca si in lupta dintre ei sub forma de ssj4 , Goku s-ar ambitiona ,cine stie ? Poate ar sari la ssj5!!!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Bejiita
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #58


Bored Dude
**

Group: Members+
Posts: 96
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 122
Points: 69
Gender:



Imi pare rau omule dar nu cred ca putea sa faca nimic Bulma pt.a ii creste coda la loc
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Omu-Negru
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #59


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 68
Joined: --
Member No.: 137
Points: 2



Atata timp cat a facut raza aia ca sa-l transforme in Oozaru , "operatia" de crestere a cozii mi se pare banala!
Daca nu reusea prin intermediul stiintei, reusea prin intermediul fortei brute, adica facea si ea ce a facut Kaioshinul (stii tu faza cu clestele urias).
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Bawmwolle
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #60


Unregistered









Lui Vegita nu ii creste deloc coada.Pur si simlu se transforma fara, iar Koioshin zice:"ce nebunie, sa te transformi fara coada...n-o sa se poata controla".Aparent, un SSJ4 fara coada este mai agresiv si deci mai puternic decat unul cu coada.Dar doar aparent.
Go to the top of the page
+Quote Post

7 Pages < 1 2 3 4 5 > » 
Closed TopicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 29th March 2024 - 05:16 PM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |