Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


bakemonotoyz.ro

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Hana Kimi - The J-drama


Small-Lady
post Dec 20 2007, 09:15 PM
Post #1


~Fujoshi~
**********

Group: Members+
Posts: 1.069
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 892
Points: 2.897
Gender:



(IMG:http://img86.imageshack.us/img86/8024/vlcsnap155303af7.png) (IMG:http://img155.imageshack.us/img155/132/hanakimimakishun1jm8jj3.jpg)

Titlu: Hana kimi, Hanazakari no Kimitachi e, For You in Full Blossom
Subiect: Desi presupun ca stiti cam cu ce se mananca:
Ashiya Mizuki locuieste in SUA, insa vine in Japonia pentru a se transfera la scoala la care invatza idolul ei: Sano Izumi, un atlet care a impresionat-o la o vizita precedenta in Japonia prin saritura sa in inaltime... Problema apare de la faptul ca acea scoala e numai pt baieti, asa ca Mizuki se vede nevoita a se deghiza in baiat... In urma acestui fapt apar numeroase faze haioase :lol:
Descrierea este luata de pe wikipedia si adaptata, asa ca nu imi asum nciun drept.. lol
Nr episoade: 12
Status: Complete
Link pt vz online: Hana Kimi
Link pt dld(torrents): Hana Kimi
Fatza de manga sunt unele schimbari, in primul rand au mai scos chestii, ca altfel se ajungea la mai mult de 12 eps, printre care si motivul pt care s-ar zice k Mizuki vrea sa il faca pe Sano sa sara din nou... corectati-ma daca gresesc, am citit manga acum vreo 2 ani si poate nu am retinut bine :wacko:
Din "gramada" de tipi, ca deh, e o scoala numai de asa ceva :lol: , pot sa zic ca mi-a pl Nakatsu... nu zic ca Sano si restul nu, dar era asa amuzant cand facea diverse gesturi cand se gandea.

Astept parerile voastre asa ca: post post post :lol:

(IMG:http://img235.imageshack.us/img235/1425/vlcsnap171667qg2.png)


User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Trix
post Dec 20 2007, 09:23 PM
Post #2


Yaoi Supporter
**********

Group: Members+
Posts: 1.310
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 979
Points: 2.336
Gender:



Naktasu :wub: Ahh, ce personaj memorabil. Prin modul sau de a fi, prin monologurile sale uimitor de amuzante, prin caracterul sau integru, prin personalitatea sa absolut adorabila :wub:

Intr-adevar si Sano si Mizuki au fost grozavi. Momentele dintre ei au fost, cred, cele care au fost pastrate cele mai fidel (cu mici modificari de ecran :P) si pe parcurs vizionarii mi-au fost dragi. Dar nu pot sa spun ca am simtit aceeasi chimie intre ei, cum a fost in manga.

Nanba senpai mi s-a parut mai dragut in manga decat actorul :P Dar per total, senpaii dormitoarelor au format o echipa draguta.

A fost distractiv sa urmaresc serialul pentru ca era intotdeauna comparatia cu manga ca in cele din urma sa ma castige fazele amuzante aruncate prin serial. Si ele merita efortul de a descarca serialul si de a-l urmari pana la capat. Acestea si Nakatsu :wub: :P

P.S.: Singurul lucru care mi-a displacut a fost sfarsitul.
Eu am ramas cu impresia ca cei doi nu aveau sa ramana impreuna. Ca ar fi fost o distractie de un an si ceva. Ca Mizuki se intoarce acasa in America, Sano ramane in Japonia si fiecare cu treaba lui. Un gust putin cam amar dupa atata straduinta.
Eu am citit manga mai demult, deci amanuntele imi scapa, dar asa se termina si manga? :unsure: :huh:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Crystall
post Dec 20 2007, 09:27 PM
Post #3


hikari no tenshi
**********

Group: Members+
Posts: 1.079
Joined: 4-June 06
From: Buc.
Member No.: 2.623
Points: 2.797
Gender:



aa! chiar m-am apucat sa dld episoadele. astept sa le termin de luat de pe torrenti si sa vina ziua de maine ca sa ma apuc de ea. o sa-mi spun parerea putin mai incolo :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Noli
post Dec 20 2007, 09:34 PM
Post #4


NLN
****

Group: Members+
Posts: 383
Joined: 10-March 07
From: Galati
Member No.: 3.922
Points: 1.103
Gender:



Uou uou...cute guys...n-am vazut niciodata pana acum un live action,sau filme japoneze de genul asta(Jdorama and stuff)...trecem de The Ring si The grudge,sau alte filme pe care le-am vazut coreene sau chinezesti,care erau de groaza...am vazut eu ca asian boys are cute,but now i see... :wub: they're really cute...pacat ca sunt numai 12 episoade...trebuie sa-l vad si revin cu pareri...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

princess_nemesys
post Jan 13 2008, 07:05 PM
Post #5


Incepator
**

Group: Members
Posts: 13
Joined: 11-December 07
Member No.: 5.726
Points: 114
Gender:



Uwaaaaaaaaaaaah!!! Tokmai am terminat seria... choo kawaii!!!! Fan Shun pana la moarte! totusi... nu prea vad sentimente intre ei! adik el pare foarte distant si neimplicat in ceea ce o priveste pe ea. Nu stiu de ce, poate mi se pare. Oricum seria este suuuuuperba si chinurile saracului Nakatsu sunt grozave!!! "I am not homo!!!" =)) Kawaii!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Crystall
post Jan 13 2008, 07:39 PM
Post #6


hikari no tenshi
**********

Group: Members+
Posts: 1.079
Joined: 4-June 06
From: Buc.
Member No.: 2.623
Points: 2.797
Gender:



woaaaa... am uitat sa postez :lol: :lol: cum a scris si princess_nemesys, seria e totemo kawaii :rolleyes: bineinteles ca nakatsu a fost principala atractie :wub: (asian guys sure are hot :lol:). intr-adevar, nu a existat acea chimie prezentata in manga, dar, per ansamblu, episoadele sunt reusite, desi sunt cam putine. desi nu am avut parte de acele momente dintre sano si mizuki, am fost satisfacuta din plin de partea de comedie (care e 85%?) :D
@Trix
dap, si in manga e la fel. odata ajunsa in america, mizuki primeste scrisoare de la nakatsu (daca tin bine minte), prin care o anunta ca vor veni in state. si se termina cu cei doi venind la ea
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Trix
post Jan 13 2008, 08:12 PM
Post #7


Yaoi Supporter
**********

Group: Members+
Posts: 1.310
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 979
Points: 2.336
Gender:



Ok... atunci cum Dumnezeu de mi-a placut manga? :huh:

Adik, da, fazele de-a lungul manga au fost superbe si foarte amuzante; chiar am simtit o legatura formandu-se intre personajele principale... dar nu sunt genul care prefera genul acela de sfarsit.

... dau vina pe varsta si inexperienta :P

Revenind insa la serial. Singurul lucru cu adevarat placut din el a fost si ramane Nakatsu. Unele din fazele amuzante din manga si-au cam pierdut din savoare atunci cand au puse in viata reala. Insa per total, serialul este cat de cat fidel povestii (atat cat poate comprima 23 de volume in 12 episoade). Sunt oarecum curioasa cum a iesit versiunea taiwaneza.... :unsure:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Chloe
post Mar 28 2008, 12:22 AM
Post #8


Setsuna F Seiei <3
**

Group: Members+
Posts: 78
Joined: 27-March 08
Member No.: 6.471
Points: 530
Gender:



Mi-a placut mult Hana-Kimi, e foarte amuzant si cu o gramada de tipi draguti :D
Nakatsu mi s-a parut cel mai simpatic, dar mi-a placut mult si de Nanba. Mizuki devine din ce in ce mai enervanta pe masura ce avanseaza seria, dar am incercat sa o ignor <_<
Remember Kagurazaka? =))

(IMG:http://img247.imageshack.us/img247/7990/bscap0346ax8.jpg)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

cipmaster
post Mar 31 2008, 03:06 AM
Post #9


...
**

Group: Members+
Posts: 34
Joined: 23-June 07
Member No.: 4.527
Points: 77
Gender:



Wow... Foarte tare! Fain! Cool! Mi-a placut ^^.
Si mi-a placut ca actorii au jucat cu pasiune, sau cel putin cu simt de raspundere.
Am vazut vreo doua episoade din versiunea taiwaneza si nu mi-a placut, dar mi-au placut unii actori...

Hana Kimi, cam asta e pentru mine: nice (maybe great) acting, fantasy drama. nice story (actually beautiful - I almost cried) to sum it all up:D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Love-chan
post Aug 19 2008, 01:29 PM
Post #10


~Yaoi supporter~
****

Group: Members+
Posts: 393
Joined: 25-May 07
From: Iasi
Member No.: 4.354
Points: 756
Gender:



Oooo da :D Hana Kimi J-drama e super!!! Am stat doua zile lipita de comp ca sa urmaresc ce nebunii mai fac membrii celor 3 dormitoare si cum evolueaza relatiile Sano-Muzuki si Nakatsu-Mizuki :wub: Intotdeauna am agreat genul gender bender si reversed harem *drools* iar acest serial mi-a indeplinit toate dorintele :lol: Cel mai mult mi-a placut Nakatsu care e o bomboana de baiat (*yay* e balanta ca mine :lol: ) si dupa el doctorul *drools* now that's a hot man :lol: pacat ca-mi scapa numele acuma XD


Pentru fanele Nakatsu (Ikuta Toma) am aici cateva poze care cred ca v-ar place :D

(IMG:http://i136.photobucket.com/albums/q170/chaozgirl/ikuta_toma23.jpg)

(IMG:http://i201.photobucket.com/albums/aa307/currynana/Ikuta_Toma.jpg)

(IMG:http://i143.photobucket.com/albums/r130/yingaling84/tomaikuta28.jpg)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

cami
post Jan 3 2009, 09:09 AM
Post #11


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 94
Joined: 1-June 07
Member No.: 4.388
Points: 232
Gender:



acum, pe sfarsit de an, am apucat sa vad si eu specialul Hana Kimi
ce sa zic, a fost o placere sa revad gasca nebuna :D iar Nakatsu nu se dezminte nici acum cu toata zapaceala lui draguta. se mai explica niste lucruri, se mai umplu niste goluri. a fost frumos si am ras din nou
acum astept sa fie tradus si specialul de la HYD....mi-e dor de Domyoji si Makino... si Rui :wub:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Hypnotisme
post Jan 11 2009, 02:26 PM
Post #12


Newbie
*

Group: Members
Posts: 8
Joined: 10-January 09
From: Craiova
Member No.: 8.176
Points: 23
Gender:



Hana Kimi m-a introdus in aceasta lume minunata a jdoramelor, plina de hotties XD
Mi-a placut mai mult Sano decat Nakatsu, in special pentru personalitate.. Iar apoi pentru momentele cand iesea de la dus.. :D [am pooozele cu el *evil smile*]

Mizuki era simpatica.. Pe de o parte, speram sa ramana cu Sano, dar pe de alta parte, nu vroiam ca Nakatsu sa fie afectat de relatia lor ><.
Partile amuzante mi-au inveselit ziua, n-am sa-l uit pe Shun imbracat in menajera, lol XD.
Sfarsitul nu mi-a placut, pe parcursul seriei mereu am avut impresia ca va fi unul fericit, nicidecum dramatic. o_o"
Oricum, trebuie sa vizionez neaparat Special Hana Kimi =3.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

saeko
post Jan 31 2009, 09:10 PM
Post #13


member
***

Group: Members+
Posts: 126
Joined: 6-July 08
From: bucuresti
Member No.: 7.160
Points: 347
Gender:



daca vreti sa vedeti filmulte noi cu oguri shun intrati pe http://miyoreizeixsaeko.wordpress.com ; inca nu sunt chiar asa mute dar vor aparea cu timpul
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Teh
post Jan 10 2010, 11:44 AM
Post #14


Incepator
**

Group: Members
Posts: 12
Joined: 28-November 09
Member No.: 9.227
Points: 26
Gender:



Am văzut-o şi p'asta. A fost foarte tare D: [ another copy/paste la o părere - a mea - pe alt site ]
L-am văzut, l-am văzut, l-am văzut, l-am văzut! Mi-a plăăăăăăăăăăăăăăăăăcut ! Deci, prima mea jdrama ar trebui să fie hana yori dango, dar am văzut doar 3 episoade, aşa că prima jdrama terminată e hana kimi. L-am văzut ieri, mi-a plăcut la nebunie.
Actorii au fost chiar tari. Mi-a plăcut foarte tare de Mizuki, I mean, she was so fuching cute, with all that she was doing. Ideea, acţiunea, vreau să zic povestea, a fost super. Mi-a plăcut, cum ea a venit să îl facă pe dragul şi scumpul de Sano Izumi să sară din nou [ considerându-se vinovată pentru faptul că acesta nu '' putea '' să mai sară din cauza loviturii pe care a primit-o. Eh, a fost fain. Dar cum naiba să nu îţi dea ăia seama că era fată? Avea o faţă cute de fată, bine poate unii băieţi arată aşa :]] [ so no comments here ]. Mi-a plăcut foarte tare şi de Nakatsu, pentru că.. Hmm, să vedem, scenele cu el erau într-adevăr foarte funny. xD Adică..uhm, etto, etto :]] , când se întreba el dacă e cumva homo din cauza faptului că o, adică îl, plăcea pe Mizuki . Era prea tare, şi totuşi acceptase acest lucru, dovadă foarte importantă pentru iubirea lui. Ah, da ! Când a văzut-o naked, I mean, când a realizat că de fapt era fată şi nu băiat :]]. wha ! wha ! wha ! A reacţionat atât de tare amintindu-şi fiecare fază pe care i-o făcuse , ceea ce se întâmplase şi aşa mai departe. Dar fericirea lui era atât de tare că devenea stupidă, ceva gen yay nu sunt gay iubesc femeile, mizuki e fată, yay yay yay, am râs o grămadă. Momentul în care a sărit Sano, a fost şi ăla fain. Mi-a plăcut, a fost o săritură drăguţă. Uhmm, şi Sano e drăguţ, aşa rece şi , eh, hmm, cool . Sărutul de la sfârşit a fost prea tare =) .
Sekime, da, şi ăsta era prea tare :]] ,toţi îi greşeau numele, mai puţin mizuki dacă stăm să ne gândim. Mi s-a părut foooooooooooarte cute actorul care l-a jucat pe acesta, foarte drăguţ. Mi-a plăcut de el în special atunci când a vb. pentru prima oară cu Mizuki, era aşa.. într-un fel bizar foarte hot. Un altul de care mi-a plăcut foarte tare a fost Nanba <3 dorm 2 head leader , too cute , hot , lovely =) yeap, arăta super, actorul ales e foarte cute şi hot.
Musculosul de Tenouji-san, era şi el cute. În felul lui, îmi plăceau fazele cu BABY , erau prea tari =]] când strigau cu toţii : YEAH; BABY ! prea tare, mă amuzau la maxim.
Ăh, nu am reuşit să ţin minte [ lol de ieri până azi ] numele ăluia care..era aşa mai .. hm.. spiritual :]] , era şi el drăguţ [ foarte bun prieten şi coleg de cameră cu Nakatsu ], cute şi el , mi-a plăcut. Plus că ştia că Mizuki e fată, încă de la început, dar a acceptat-o. Foarte drăguţ.
Iar medicul gay, medicul gay era înţeleptul , să zicem aşa :]] doar a susţinut-o pe Mizu, a fost tare.

Mă rog, cum am zis şi mai sus , mi-a plăcut. Chiar dacă a fost aşa , like childish, fazele amuzante, unele , fiind exagerate. Mi-a plăcut[ I really enjoied it , pretty cool ] . <3
Nu ştiu de special, ziceam să mă uit la el dar nu am timp, momentan =)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

ToxiChou
post Jan 26 2010, 02:55 PM
Post #15


Incepator
**

Group: Members
Posts: 15
Joined: 25-January 10
Member No.: 9.408
Points: 42
Gender:



Deci,drama asta mi-a placut la nebunie..pana a fost inlocuita de HYD da' asta e alta poveste.In primele episoade oscilam intre Sano si Nakatsu da' cred ca cel mai mult mi-a palcut Nakatsu aka imi placea firea lui mai ales cand o vedea pe Mizuki in diferite ipostaze si toate alea =].Chestia asta m-a amuzat foarte tare.Ah,inca un lucru care m-a amuzat,sa zic asa este felul in care Yusuke (nu i-am tinut minte numele din drama :]) tinea mainile si privea aura ...de fapt toti baietii erau hot *blush* si inca un personaj de care mi-a placut a fost Nansa..the dorm leader...imi placeau carliontii lui =].Au fost mai multe faze amuzante...una chiar imi aduc aminte ca a fost aia cu furtul lenjeriei intime =]]...chestia aia chiar m-a amuzat sau cand Sano manca Nara pickles si saruta pe toate lumea :]].Anyway drama este foarte tare,are faze amuzante si love,love.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

MsMouse [:S]
post Nov 4 2011, 05:13 PM
Post #16


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 79
Joined: 29-October 11
Member No.: 10.723
Points: 192
Gender:



ahh si mie mi-a placut la nebunie hana kimi. printre primele episoade mi-a placut mult de kayashima (cel care vedea spiritele :)) ) care mi se parea foarte cute. dar mai apoi a inceput sa-mi placa foarte mult de nakatsu care pur si simplu era adorabil..pe langa ca arata foarte bine mai avea si un caracter asa cute. cel mai mult mi-a placut episodul in care nakatsu s-a mutat in dormitorul lui sano si mizuki...fazele alea au fost geniale !
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 09:53 PM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |