Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


bakemonotoyz.ro

3 Pages  1 2 3 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Black Lagoon


Ranma-kun
post May 6 2006, 02:52 PM
Post #1


Hagane no Hakase
Group Icon

Group: Root Admin
Posts: 2.379
Joined: --
From: Berlin
Member No.: 4
Points: 9.177
Gender:



Anime-ul cu cea mai multa actiun care l-am vazut de la Cowboy Beebop in coace. E facut total in stilul unui film de actiune american.

Povestea suna cam asha:

Un angajat de rand de la o firma japoneza este rapit de nishte pirati, pentru ca avea la el un disk cu date secrete. Firma la care lucra in loc sa-l salveze trimite mercenari ca sa-l omoare si pe el si pe pirati. Aflandu-se in the same boat, literally, ostatecul decide sa colaboreze cu piratii ca sa scape, apoi, nemaiavand unde sa se duca, decide sa devina si el un pirat.

Anime-ul e plin de actiune si lupte cu barci inarmate, si multe multe pistoale, mitraliere, rachete, elicoptere si tot ce isi doreshte inima unui iubitor de actiune adevarat.

Pana acuma au aparut 3 episoade care le puteti downloada de mai jos (atata timp cat va fi valid linkul)

ftp://webserv:webserver@unruled.no-ip.com...Black%20Lagoon/

(IMG:http://img4.anidb.info/pics/anime/4749.jpg)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Scorpio
post May 7 2006, 10:45 AM
Post #2


Gold Saint
**********

Group: Members+
Posts: 2.862
Joined: --
From: Bucuresti ( Death Valley )
Member No.: 8
Points: 3.964
Gender:



E dragutz anime-ul.....nu pot spune mai multe avand in vedere ca au aparut numai 3 ep-uri din el....ramane de vazut cum se dezvolta povestea. Imi place de Levi.....bad temper...nice ass and boobs :lol: :lol: . Oircum background-ul fiecarui personaj ar trebui sa fie interesant, mai ales a lui Levi.

ps: super tare faza cu torpila in mecla lu ala :lol: :lol:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Scorpio
post Jun 5 2006, 10:56 AM
Post #3


Gold Saint
**********

Group: Members+
Posts: 2.862
Joined: --
From: Bucuresti ( Death Valley )
Member No.: 8
Points: 3.964
Gender:



Huh? nici un alt post?? O_o I rilli hate posting after myself but what the heck.

Ultimul ep scos : 7 ..... si chiar misto. Pana acuma anime-ul nu m-a dezamagit deloc action full si bloddy :D. Ultimul ep mi s-a parut chiar misto....confruntarea Rock - Revy o asteptam de mult....la vro 2 faze chiar credeam ca mai au putin si se saruta.....oarecum au facut asta la final la faza cu tigarile :D. Finaly Rock a arata ca are coloana vertrebrala si ca nu e doar a white collar guy.

Mi-a placut si spirtul sau de observatie la biserica....si stilul de a pune problema cu baba....personajul incepe sa promita din ce in ce mai mult

Aparent in ep-ul urmator they are gonna have their hands full with a little kid :D.....that should be fun :lol:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

axi
post Jun 11 2006, 11:20 AM
Post #4


Sempai?!
**********

Group: Members+
Posts: 2.481
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 244
Points: 2.193
Gender:



vazut cele 8 eps scoase ... mmmm ... yummmeeee ... Revi is yummeeee :D
imi place eps 8 ... infruntarea dintre Rock si Revi din eps 7 mi-a placut la maxim desi mi se pare ca Revi aka Rebecca :D ... a reactionat cam prea moale ... si Rock un pic prea curajos dintr-o data ... dar s-a legat bine actiunea ... spank her Rock-sama :P
in rest ma gandeam sa va umplu pagina de niste print screenuri care mi-au placut la max, dar va mai iert momentan ca mi-e lene si mie :P
eps 8, copilul este ... apare si menajera :P ... care se pare ca e tare simpatica :P ... Vash like sau Abel like ... soft la exterior very rough cand se supara :P
all in all ... Revi rulz, dar si anime-ul per total mi-a placut ... e destul de antrenant si poate realist si sunt mai multe chestii ... care ma fac sa astept cu nerabdare urm eps
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Animal
post Jun 12 2006, 09:43 AM
Post #5


Veteran
**********

Group: Members+
Posts: 1.316
Joined: --
From: Depends on when you are reading this.
Member No.: 404
Points: 2.147
Gender:



Ati uitat ceva ffff important ... anime-ul are doar 12 episoade :(( Ceea ce e really bad :( .

Actiunea e misto dar acum serios Revy ar trebui sa caute profesional help :D la cum omoara oameni(Axi sunt sigur ca se ofera voluntar sa o consulte all the way)


Si mie mi sa parut cam trasa de par scena cand se cearta ei doi la restaurant(daca poti sai zici asa).Dintr-o data Revy rateaza si este over powered by Rock ?!? Ow well... a fost misto i liked it :) nu ma asteptam.You just gotta love felul in care ia aprins tigara lui Revy.

Loveless :D ce nume >_< anyway menajera aia avea ceva muschi pe ea :D si cred ca o sa iasa haos...dar avand in vedere ca mai sunt doar 4 episoade...nu stiu ce o sa iasa.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Scorpio
post Jun 12 2006, 09:53 AM
Post #6


Gold Saint
**********

Group: Members+
Posts: 2.862
Joined: --
From: Bucuresti ( Death Valley )
Member No.: 8
Points: 3.964
Gender:



Huh numai 12 ep-uri.....damn their fucking up a good anime.......ca si Juuousei <_< . ... oh well......sa ne bucuram de cat a mai ramas din el.

Cat despre scena de la restaurant....nu mi se pare asa trasa de par.....Revy nu rateaza, Rock ii misca arma.....sau n-ai observat dara de sange de la tampla stanga si mana lui pe arma. In plus lui Revy nu i-a facut nimeni o terapie shock....nimeni nu i s-a opus in maniera asta niciodata.....deci este normal s-o socheze atitudinea si sa nu stie cum as reactioneze avand in vedere ca e vb de o experientza noua. Iar faza cu tigara e super.....indirect kiss ca sa zic asa :D......e regizata chiar misto. :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Animal
post Jun 13 2006, 08:25 AM
Post #7


Veteran
**********

Group: Members+
Posts: 1.316
Joined: --
From: Depends on when you are reading this.
Member No.: 404
Points: 2.147
Gender:



Yea...right Rock a reusit sa o faca sa rateze...nu crezi ca cineva cu experienta ei se astepta sai puna mana pe arma?Nu cred ca e prima oara cand pune pistolul la capul cuiva si acesta chiar incearca sa scape(si nu apucase sa zica nimic pana atunci sa o shocheze).

Anyway episodul 9 totaly rocked ! :) you just gotta love that action.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Scorpio
post Jun 14 2006, 01:12 PM
Post #8


Gold Saint
**********

Group: Members+
Posts: 2.862
Joined: --
From: Bucuresti ( Death Valley )
Member No.: 8
Points: 3.964
Gender:



trust me daca cineva iti misca arma cu o fractiune de secunda inainte de a trage ti se duce tinta pe apa sambetei.....si nu cred ca cineva cu experientza ei s-ar fi asteptat sa-i puna mana pe arma.....Revy nu a avut situatii de genul asta....experientza ei e shoot to kill...nu sa aibe discutii existentiale.

Nu apucase sa zica nimic??? :lol: Tocmai faptul ca s-a ridicat la ea a fost deajuns si faptul ca nu a tremurat cand a avut pistolul la tampla.....pt cineva ca Revy toate astea erau noi..

Iar ep 9....kinda sucked la unele faze.....adica inteleg tipa e ex-army & co....da scuzele mele .... fazele alea cu masina pe acoperis care sare si izbeste alta masina cu toata puterea pe urma ricoseaza intr-un magazin si nu face BOOOOM e putin cam trasa de par....ca sa numai spunem ca e cam greu spre imposibil sa scapi teafar dintr-un acident ca ala....totusi nu e Terminator.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

axi
post Jun 14 2006, 08:11 PM
Post #9


Sempai?!
**********

Group: Members+
Posts: 2.481
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 244
Points: 2.193
Gender:



lol ... oh well ... iti zic ce i-a zis Dutch lui Benny: nu ai inteles gluma lui Rock :P ... "i'll be back!!!" muahahaha :twisted: :P
retrag ce am zis de Vash si Abel ... si mut aprecierile catre Arnold :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Tezeu
post Jul 10 2006, 05:48 PM
Post #10


Jedi Cleric (ManBearPig Rase)
***

Group: Members+
Posts: 256
Joined: 20-April 06
From: Bucuresti
Member No.: 2.451
Points: 607
Gender:



Am si eu o intrebare stupida... restul episoadelor unde sunt? Am vazut pana la 9 si asta a aparut acum doua luni. Luna trecuta pe 18 s-a terminat seria dar ultimele episoade sunt de negasit.

Despre serial ce sa zic... din descriere mi-a facut cu ochiul (mi s-a parut ca aduce mult cu Cowboy bebop si chiar asa e din unele puncte de vedere). Sper ca pana la final Revi si Rock sa-si rezolve disputele asa cum se cuvine (adica in za bed), nu de alta dar faza aia cu sarutul prin tigara e putin cam... departe de cum ma asteptam eu sa se termine eps. 7.

De Maid ce sa mai zic... nu stiam ca filmul e S.F., dar oricum poate nu e si e doar tipa foarte jmechera (desi nu m-ar mira daca ar spune ca e din viitor si a venit sa-l omoare pe "mesia")
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

axi
post Jul 10 2006, 08:02 PM
Post #11


Sempai?!
**********

Group: Members+
Posts: 2.481
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 244
Points: 2.193
Gender:



seria s-a terminat oficial pe 24 iunie, nu 18 :P, iar episoadele "de negasit" sunt pur si simplu nesubate inca, shinsen subs, care erau cei mai avansati cu traducerea nu au mai scos nimic de pe 12 iunie, deci s-ar explica ... probabil ca or sa apara si restul de 3 eps cat de curand.
cu menajera ... yeap ... arnold is back ... hasta la vista baby :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Kataracta
post Jul 11 2006, 03:59 PM
Post #12


Forever dreaming, forever searching, forever waiting
Group Icon

Group: Admin
Posts: 627
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 21
Points: 76
Gender:



Daca nu poti sa mai astepti poti sa te uiti la versiunea nesubata. O poti gasi pe YouTube
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Tezeu
post Jul 11 2006, 11:47 PM
Post #13


Jedi Cleric (ManBearPig Rase)
***

Group: Members+
Posts: 256
Joined: 20-April 06
From: Bucuresti
Member No.: 2.451
Points: 607
Gender:



QUOTE(Kataracta @ Jul 11 2006, 03:59 PM)
Daca nu poti sa mai astepti poti sa te uiti la versiunea nesubata. O poti gasi pe YouTube
*




Versiunea nesubata o gasesc si pe torrents, multumesc mult. Din pacate japoneza mea e cam... rusty :lol:
Revenind la serie... ce credeti ca are sa se intample pana la sfarsit. Vreun pronostic, ceva?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

axi
post Jul 26 2006, 06:43 PM
Post #14


Sempai?!
**********

Group: Members+
Posts: 2.481
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 244
Points: 2.193
Gender:



uhaaa ... dupa 100 de ani ... si cateva zile :P ... au scos eps 10 ... in sfarsit ... grrr
so so so ... cine l-a mai vazut? ce parere aveti de "Terminator"-maid-chan :P?
hmm ... si lil' waka-sama ... has a point there ... si bataia din final mi se pare cam exagerata ... am estimat ca fumase rusoaica aproximativ vreo 20 de tigari acolo :P ... dar in rest, ce sentimente intense ... and Revi ... rulz still :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Tezeu
post Jul 27 2006, 12:39 AM
Post #15


Jedi Cleric (ManBearPig Rase)
***

Group: Members+
Posts: 256
Joined: 20-April 06
From: Bucuresti
Member No.: 2.451
Points: 607
Gender:



Eu am vazut episodul fara subtitrare si mi s-a parut si atunci exagerata bataia dintre cele doua tipe. Dialogul dintre negrotei si geek a fost interesant (nu am inteles ce-au zis fara traducere) iar la final... Revi pierde :(
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

axi
post Jul 27 2006, 06:04 AM
Post #16


Sempai?!
**********

Group: Members+
Posts: 2.481
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 244
Points: 2.193
Gender:



dude ... ia episodul subat ... pierzi niste chestii interesante :P
and btw ... dialogul dintre "negrotei si geek" ... e simpatic foc :D ... nu stii ce pierzi :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Tezeu
post Jul 30 2006, 07:37 PM
Post #17


Jedi Cleric (ManBearPig Rase)
***

Group: Members+
Posts: 256
Joined: 20-April 06
From: Bucuresti
Member No.: 2.451
Points: 607
Gender:



Am vazut ultimele doua episoade... au fost foarte nice dar ma supara faptul caau si inchis sezonul 1. Cica apare 2-ul dar nu zic baietii cand (sau cel putin n-am gasit eu info).
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Sidonix
post Aug 23 2006, 04:10 PM
Post #18


Burning Soul
**********

Group: Members+
Posts: 2.890
Joined: --
Member No.: 37
Points: 3.770
Gender:



Personal detest sa privesc pe bucatele... insa vad aici ca lumea nu are rabdare pina la final si comentaza in asteptare :P... Actiune excitanta in Black Lagoon furnizata de tanti Revi with a bad bitch killer style... Mi-a placut cursivitatea actiunii din episoade, bine inchegate ca story chiar daca sunt unele exagerari ca in minisaga cu The Bloodhound... Dutch Si Balalaika sunt the Man and The Woman chiar daca Revi is the sexy a.. killer... Rock este tipicul nipon salary man who always wanted to live the wild life... eu cred ca din perspectiva asta a fost gindit anime-ul si asta se vede in reflexiile lui Rock...si totusi e mai mult...Black Lagoon are un iz diferit atat ca stil de animatie cit si ca perspectiva a storyboard-ului atipic anime...se aseamana cu Bebop din punctul asta de vedere...e originala ideea si pentru asta are un plus in opinia mea...prea multi samurai si superpowers in anime-uri...we need some reality in fiction...sper sa continue cu un sezon doi la fel de incitant ;)
ps: scena cu tigara e tare B) ...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Scorpio
post Aug 23 2006, 08:52 PM
Post #19


Gold Saint
**********

Group: Members+
Posts: 2.862
Joined: --
From: Bucuresti ( Death Valley )
Member No.: 8
Points: 3.964
Gender:



Deja e posta pe anidb faptul ca se face sezonul 2 :P. In rest e un anime bun cu cateva faze chiar comice printre....si o exagerare de zile mari....aceeasi pe care a zis-o si Sid.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Scorpio
post Oct 6 2006, 01:52 PM
Post #20


Gold Saint
**********

Group: Members+
Posts: 2.862
Joined: --
From: Bucuresti ( Death Valley )
Member No.: 8
Points: 3.964
Gender:



Ok....sry for double posting da e prea tare faza ca sa n-o mentionez :D . Azi a aparut prinul ep din sezonul 2......numaratoarea ep-urilor e in continuarea sezonului 1 ... asa ca nu va mirati daca intalniti Black Lagoon 13.

Oricum nu e asta faza.......noul sezon incepe cu probleme in oras .... cu 2 fratiori.....un baiat si o fetitza......cam de vro 10 anishori asa.....care curatza mafioti....cei mai multi aparent fiind rusi. Cand Balalaika vine sa inspecteze locul ultimului masacru politistul ii spune ca cei 2 au vb intro limba ciudata....cu fraze de genul....tineti-va bine : Buna seara , Frate mai mic si Sora mai mare :lol: :lol:

De la Trinity Blood incoace n-am mai auzit cuvitne romanesti in anime.....da asta a fost mult prea tare :lol: in plus pronuntarea cuvintelor e destul de buna .... hai ca e misto.....dupa ce-am vazut faza aia am inteles de ce se numea ep-ul : The Vampire Twins Comen :lol:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

3 Pages  1 2 3 >
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 08:40 PM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |