Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


bakemonotoyz.ro

2 Pages  1 2 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Star Wars : Kights of the Old Republic


Scorpio
post May 20 2004, 10:02 PM
Post #1


Gold Saint
**********

Group: Members+
Posts: 2.862
Joined: --
From: Bucuresti ( Death Valley )
Member No.: 8
Points: 3.964
Gender:



Nu am crezut ca astia mai pot scoate un joc cu brand-ul Star Wars care sa ma impresioneze mai mult decat Jedi Outkast si Jedi Academy......se pare ca m-am inselat. Un joc superb cu o poveste superba. Un RPG care la mine a urcat pe locul 2 dupa Septerra Core. Libertatea de miscare pe care o ai este impresionanta aducand aminte de Baldur's Gate....doar se vede ca e mana celor de la BoiWare.....noroc ca nu e la fel de plictisitor ca Baldur.

Alegeri pe care le faci pot avea repercusiuni foarte diferite : poti sa pierzi oameni din party, poti sa nu iei anumiti oameni pt. party si bineinteles alegerea de a termina dark sau light side.

Faza cu light si dark se resimte putin la inceput......unde este vorba de felul in care se uita oameni la tine........si mai mult spre final unde dupa ce devi Jedi ( a doua oare.....cei care u jcuat stiu de ce)...unde de acest lucru depinde costul unei puteri din forta. Adica : daca esti light...o forta de dark o sa-ti i-a mai mult din Forta decat una de light..si invers.

O alta chesti misto e faza ca nu iti moare nimeni. Daca intr-o batalie mor 2 din cei 3 membri (in afara de tine mai poti lua numai 2 din cei 9 ) mai supravietuieste unu ceilalti se ridica..dar au viata min. Mori numai atunci cand sunt omorati toti cei 3 membri. Altceva f. bine gandit este level up-ul. Pe langa cei care ii ai cu tine in party si faci experienta.......cu cat cresti tu in level as avor face si cei care stau pe tusa....adica.....daca schimbi un membru dupa ce ai facut vro 4 levelup-uri......si la el iti va arata ca a facut level si tre sa te apuci sa ii bagi optiunile......pt .ca ai acces liber de ai face cum vrei tu(mai putin sa-i treci de light sau dark....dar la cei care sunt Jedi poti sa le pui forte dark sau light)

Forte........pai aici e noutatea pt. fani. Sunt pe langa dark si light si forte universale.......iar cele light si dark nu sunt toate pe care le stiati...sunt unele noi......sau cel putin cu nume noi. faza frumoasa este ca ai si Force Jump........asta intr-un RPG......si chiar e bun......ca poti sari sa ataci u ninamic de la distanta.

Eu momentan am terminat jocul numai pe Dark (logic) dupa ce am fost mai mult pe neutru. Acuma astept comentari si subiecte de discutat de la cei care l-au jcuat sau cei care s-au apcuat sa-l joace sau vor sa stie daca se merita.....Trust me..se merita
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

CyBeR
post May 22 2004, 08:56 AM
Post #2


Sick of this world
**********

Group: Members+
Posts: 1.341
Joined: --
From: Eternal Purgatory
Member No.: 35
Points: 1.030
Gender:



Scorpio,avand in vedere ca-i un RPG superb,personal nu l-as fi lasat din mana pana nu l-as fi terminat.
Dar intotdeauna esista un "dar".Jocul m-a impresionat la inceput si atat.Desi are multe chestii foarte bine gandite,multe optiuni si e un RPG dupa definitie,jocul mie nu mi se pare decat un Neverwinter Knights in universul Star Wars.Are o grafica mult peste Neverwinter dar din pacate povestea mi se pare cam aceeasi.In special vanatoarea dupa informatii despre Star Forge mi se pare ca vanatoarea dupa Words of Power.Plus unel questuri care mi se par aproape identice(ex:esti facut judecator la un caz de crima pe nu stiu ce planeta.Bun,dar questul asta l-am vazut in Neverwinter Nights cand esti pus sa judeci doi frati dintre care unul a omorat X copii odata cica pentru fratele sau.Bun,dar solutia nu-i asa de evidenta pe cat pare dupa ce vorbesti cu ei si aici vine investigatia).
Oricum,pe moment incerc sa termin jocul cam fara tragere de inima mai ales ca trebuie sa formatez hdd-ul cat mai repede.Merge daca-l joc in paralel cu Hitman:Contracts.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Scorpio
post May 23 2004, 06:27 PM
Post #3


Gold Saint
**********

Group: Members+
Posts: 2.862
Joined: --
From: Bucuresti ( Death Valley )
Member No.: 8
Points: 3.964
Gender:



Cyber..daca ai stii tu ce surprize te asteapta spre finele jocului.......n-ai mai spune DAR. DIn cate am observat eu conteaza si cum alegi planetele, in ce ordine. Se pare ca pt. fiecare tip de alegere se poate schimba cu ceva povestea.....si se schimba f. mult si depinzand de ce esti tu : light sau dark.

Oricum acuma l-am terminat si pe light (culmea mi se pare m-ai usor :? )....si aici mai lasa loc putin de o continuare printr-o fraza de genul : rest now..but some day I'll servecies may be needed again"

P.s: Parca pe Dark e mai misto :twisted:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

CyBeR
post May 24 2004, 04:04 PM
Post #4


Sick of this world
**********

Group: Members+
Posts: 1.341
Joined: --
From: Eternal Purgatory
Member No.: 35
Points: 1.030
Gender:



Logic ca pe dark e mai calumea.Eu-s neutru pe moment dar inclin rau de tot catre dark.I-a mancat limba pe cativa si am aflat ceva ce banuiam de pe la inceput.Oricum,am sa continuu jocul ca are cateva chestii misto si care mai ca ar merita zecile alea de ore in fata calculatorului.Poate termin si FF 2 intre timp :twisted: :twisted: :twisted: .Chestia cu formatatul hardului s-a pierdut in eter.Am prea multe chestii si nu am cd-uri pt ele.

P.S>doing things light is boring. :twisted: :twisted:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Scorpio
post May 24 2004, 09:33 PM
Post #5


Gold Saint
**********

Group: Members+
Posts: 2.862
Joined: --
From: Bucuresti ( Death Valley )
Member No.: 8
Points: 3.964
Gender:



PE cine a mancat limba si ce-ai aflat? Ca sa vad daca ti-au stricat de tot jocul.

pe light sunt si 2 posibilitati de final (cica).......gluma......de fapt numai in joc se petrece "schimabarea" ca in filmul de la final nu este prezenta.....ceea ce suxs

Oricum am citit in Level ca se va face un joc care sa-l aiba personaj principal pe Darth Vader....finaly un joc cu personaj prinsipal negativ

Astept sa vad ce zici..s ipe urma iti pun eu o problema misto :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

MaTTh
post May 25 2004, 11:19 AM
Post #6


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 151
Joined: --
From: Hunedoara*Timisoara
Member No.: 48
Points: 40
Gender:



ba scorpio.. vreau sa te anunt c yo l-am terminat pe light shi is 2 filme de sfarsit... unu i cand primesti un premiu de la academie.. shi altu i daca il omori pe unu ca treci tu in locu lu Malak ... ca Ruler.... ..shi pleci cu o nava. shi ceva de genu .. " the world is not safe anymore that you are back... "
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Scorpio
post May 25 2004, 09:21 PM
Post #7


Gold Saint
**********

Group: Members+
Posts: 2.862
Joined: --
From: Bucuresti ( Death Valley )
Member No.: 8
Points: 3.964
Gender:



Matth pe light sunt 2 variante de a ajunge la final :

- o salvezi pe Bastila

- o omori pe Bastila

Prima data am terminat salvand-o........si a fost finalul ca am primit premiu....bun.....am terminat omorand-o si alegand partea light la final...si.....SURPRIZA!!! Bastila apara in film desi eu am omorat-o cu manuta mea. atunci m-am ofticat si am zis ca probabil si celalalt final e la fel ca cel pe dark : apare Bastila si te prezinta ca nou Sith Lord. Daca zici ca e altul atunci il termin din nou maine..ca am salvarile aproape de final.....si vad care-i faza.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

MaTTh
post May 26 2004, 06:57 AM
Post #8


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 151
Joined: --
From: Hunedoara*Timisoara
Member No.: 48
Points: 40
Gender:



omule... ti-am mai spus.. faza cu bastilla yo nu am avuto la mine o faost ceva de genu.. ca m-o atacat coleegu ala din academie care dadea drumu la robotu ala sa te omoare.. ala competitiv... no.. ala o trecut la DArk side shi te-o atacat.. dupa un cutscene in care tu ii dai un force push ... poti sa urmatoarele:

dai cu lightsaberu in el shi treci la dark side...
sau iti da holster la lightsaber shi treci la light side......

nu cred ca mai imi amintesc faza cu bastilla daca te poate trece pe dark.. in orice caz yo nu am omorato...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Scorpio
post May 27 2004, 12:26 PM
Post #9


Gold Saint
**********

Group: Members+
Posts: 2.862
Joined: --
From: Bucuresti ( Death Valley )
Member No.: 8
Points: 3.964
Gender:



Matth...valeu.....tu ziceai ca esti gamer inrait? Nu se vede. Frate ala e JEDI KNIGHT : JEDI ACADEMY!!!!!!!!!!!!!! Eu vorbesc de KNIGHTS OF THE OLD REPUBLIC!!!!! Diferenta de la cer la pamant

Si in plus....eu nu inteleg cum confunzi tu jocurile astea 2? In Academy nu apare nici o femeie ca iubita/prietena etc. Deci Matth....iti dedic melodiile : Varza si Lasa-ne...pe bune.....
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

MaTTh
post May 27 2004, 03:29 PM
Post #10


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 151
Joined: --
From: Hunedoara*Timisoara
Member No.: 48
Points: 40
Gender:



da da ... miam dat seama acu.. yo de fapt vorbeam de jedi academy... right.... now i remember... asta i faza de aterizezi pe planeta... dupa aia meri te faci jedi.. meri pe alea 4 planete... puncte punctre.... nu e nici o academie.. am gresit yo... ce sa faci.. yo am jucat joc acu vreo 5 luni... in saptamana in care o aparut ..[parca] ..... de atunci o trecut cevca timp.. am incurcat shi yo.. sorry... se mai intampla.... dar in orice caz.. in leg cu KOTOR .... nu oi fi yo gamer da tot cred ca am facut mai mult ca tine... ex: am luat toate personajele + am facut toate questurile posibile.... .. mai greseste shi omu.. la cate jpocuri joc yo deodata... mai tine minte dracu tot... yo in momentu de fata joc sa termin:Ut2004,Urban Freestyle Soccer,Euro 2004,sacred,chrono cross,bloody roar 2... + ca ma uit la bubblegum crisis shi lodoss war.... astea toate intro saptamana jumate cu teze... ce sa faci... mi plina memoria... mai greseste omu.. macar am recunoscut shi am reparat greseala.. :lol:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Scorpio
post May 27 2004, 09:39 PM
Post #11


Gold Saint
**********

Group: Members+
Posts: 2.862
Joined: --
From: Bucuresti ( Death Valley )
Member No.: 8
Points: 3.964
Gender:



Mane.....degeaba ai luat tu toti oamenii. ZI-mi in cate ore ai terminat tu jocul. Si de asemenea degeaba daca ai facut toate questurile....probabil si eu le-am facut pe toate.....nu stiu sigur...dar oricum nu poti depasii level 20 asa ca tot aia e.....eu am terminat cu maximul de level.....deci nu mai conteaza.

Oricum eu o sa-l reiau in vara dupa examene sa-l joc cu o femeie..sa vad cum o sa ma distrez cand zice Bastila : I love you :D lesbi :twisted:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

MaTTh
post May 28 2004, 10:49 AM
Post #12


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 151
Joined: --
From: Hunedoara*Timisoara
Member No.: 48
Points: 40
Gender:



shi yo am ajuns la levelu maxim.... shi in legatura cu orele l-am terminat in 37 de ore... am terminat cam toate prostiile posibile.. inclusiv cursele...
tu in cat timp l-ai terminat....
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Scorpio
post May 28 2004, 09:09 PM
Post #13


Gold Saint
**********

Group: Members+
Posts: 2.862
Joined: --
From: Bucuresti ( Death Valley )
Member No.: 8
Points: 3.964
Gender:



31h 33min. Swoop race-ul nu l-a mtermiant pe Mannan ca m-au dat aia afara de pe planeta :D Ce faza naspa....nici nu poti sa refuzi arestarea...ca eu prima data m-a mdus cu ei....pe urma m-am ofticat si le-am zis ca tre sa munceasca pt. a ma prinde...si.....dezamagire...tot m-au luat..ca cica au armata :? ASA SI? Sunt Revan va bat pe toti cap coada...BRING THEM ON!!!!!! :twisted:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

CyBeR
post May 30 2004, 09:24 AM
Post #14


Sick of this world
**********

Group: Members+
Posts: 1.341
Joined: --
From: Eternal Purgatory
Member No.: 35
Points: 1.030
Gender:



Scorp,l-a mancat limba pe un coleg care cand a vazut cat de...dezamagit eram de joc s-a gandit ca oricum nu-l mai joc si mi-a explicat tot finalul.Acuma,joc ca sa aflu cam care e duma pana la urma.
Oricum,a fost anuntat KOTOR 2 si jocul cu Darth Vader.Am sperante pt jocul asta.
Ceva ce mi-a placut in KOPOR e fatul ca-ti poti modifica singur armele spre deosebire de alte jocuri unde plateam pana in gat sa-mi modificv armele.Si mistoe si faptul ca poti folosi cate doua arme fara skill pus neaparat acolo.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Scorpio
post May 30 2004, 03:53 PM
Post #15


Gold Saint
**********

Group: Members+
Posts: 2.862
Joined: --
From: Bucuresti ( Death Valley )
Member No.: 8
Points: 3.964
Gender:



KOTOR 2???? Eu de asta n-am auzit...de ala cu Darth Vader stiam.....da de asta nu...da-mi un link ceva. Oricum baiat de treaba colegul tau :D . Sunt curios cum o sa fie Kotor 2....de unde o sa continue...de pe Dark sau Light...sau dupa cum aveai tu salvarile....ar fi misto sa puteam importa caracterul.....cum era la BAldur's gate 2.

La Kotor mai e misto si faptul ca ai un cuvant de spus in toata povestea...si un cuvant f. greu.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

7of9
post Aug 31 2004, 04:37 PM
Post #16


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 28
Joined: --
From: We are Borg
Member No.: 317
Points: 2



KOTOR II the Sith Lords apare pe 1 Decembrie. Prepare yourselves.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Scorpio
post Aug 31 2004, 10:18 PM
Post #17


Gold Saint
**********

Group: Members+
Posts: 2.862
Joined: --
From: Bucuresti ( Death Valley )
Member No.: 8
Points: 3.964
Gender:



Misto.......o sa-l astept......sa vad care-i faza..oricum primul a fost superb
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

CyBeR
post Sep 2 2004, 09:40 AM
Post #18


Sick of this world
**********

Group: Members+
Posts: 1.341
Joined: --
From: Eternal Purgatory
Member No.: 35
Points: 1.030
Gender:



Dupa cum am zis...primul m-a cam dezamagit dar al doilea chiar vreau sa-l vad.Vazut trailer la el si mi se pare grozav pana acum mai ales sistemul de weather.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Razorel
post Sep 13 2004, 11:10 AM
Post #19


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 21
Joined: --
From: Targoviste/Sibiu
Member No.: 383
Points: 16



Mda .... am vazut si eu trailerul ... ploua din cate tin minte... dar in rest totul arata la fel... sper sa nu fie asa. Am inteles ca o sa fie mai multe clase de personaje si in sfarsit o sa fie special si pentru evil :twisted: characters :D si forte noi si chestii. Sper s-o lase balta cu limita aia de nivel ca in primul ajunsesem la lvl 20 si inca mai aveam o planeta de terminat :shock:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Tezeu
post May 4 2006, 11:05 PM
Post #20


Jedi Cleric (ManBearPig Rase)
***

Group: Members+
Posts: 256
Joined: 20-April 06
From: Bucuresti
Member No.: 2.451
Points: 607
Gender:



Desi nu se ridica la nivelul de libertate pe care ti-l ofera Gothicul, KotORul este unul dintre RPGurile de referinta ale genului (chiar daca face parte dintr-un brand mult, mult mai mare :D)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

2 Pages  1 2 >
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 19th April 2024 - 01:40 PM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |