Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


bakemonotoyz.ro

6 Pages « < 2 3 4 5 6 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Discutii generale


Trunks
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #61


Newbie
*

Group: Members
Posts: 2
Joined: --
Member No.: 163
Points: 2



Interesanta discutzie...Eu unu am toate episoadele din BBCS -2040 si am vazut cum se termina.Klumea de tot.Omul nu o sa poata niciodata sa ajunga "god like" pt ca nu o sa poata niciodata sa aiba perspectiva infinita=>cunoastere infinita=>putere infinita=>GOD dar are posibilitatea sa creeze o creatura care poate sa faca asta.Este pe discovery un filmuletz pe tema asta.Omul nu o sa poata niciodata sa creeze ceva superior mintzi lui dar sansa o sa poata.Adica daca pune un procesor sa isi reconfigureze circuitele intr-o ordine aleatoare multe dintre solutii vor fi inutile dar multe vor fi cu mult mai bune decat ce ar fi putut descoperi ei.[/code]
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Sidonix
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #62


Burning Soul
**********

Group: Members+
Posts: 2.890
Joined: --
Member No.: 37
Points: 3.770
Gender:



mda...bine zis Trunks...insa mai e o constata variabila si o necunoscuta....evolutia creierului uman...asta e sigura.....deci...evolutia genereaza noi perspective..noi orizonturi....rezultatele generate in urma noilor procedee nu pot fi anticipate momentan... limita capacitatii de dezvoltare inca este necunoscuta problemei ..se fac multe pp.asta se numeste fictiune-speculativa....eu zic ca se va produce Ai....este inevitabil...insa mi-e teama ca pina la realizarea acestuia noi vom fi mai avansati decit acesta...un lucru e sigur viteza Ai-lui ne va fi superioara...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

zeri
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #63


Dreamer
Group Icon

Group: Admin
Posts: 2.498
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 14
Points: 807
Gender:



Eu am terminat de vazut, deocamdata, doar 2040-ul si am o intrebare...la sfarsit ce se intampla exact? De ce explodeaza Galatea si ploaia aia din ce era formata?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Sidonix
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #64


Burning Soul
**********

Group: Members+
Posts: 2.890
Joined: --
Member No.: 37
Points: 3.770
Gender:



ploaia ...sincer eu pot face doar presupuneri..nu se mentioneaza....eu as zice ca e ceva forma de energie....un fel de feedback...explozia Galatei...overload..cred :D ..am un black out...nu pot rememora momentu...mai uita-te si tu odatqa ca mie mi-e sila.... ;) :arrow:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Scorpio
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #65


Gold Saint
**********

Group: Members+
Posts: 2.862
Joined: --
From: Bucuresti ( Death Valley )
Member No.: 8
Points: 3.964
Gender:



Din cate imi aduc eu aminte..parca e din cauza ca trage Priss cu tunul ala...cand fuzioneaza si ea cu materialul de boomer( dupa ce o salveaza robotul/motocicleta si intra in el). Dar imi amintesc ca si Lina si Nene trebuiau sa faca ceva in interiorul Glatiei...da nuami stiu ce
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Trunks
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #66


Newbie
*

Group: Members
Posts: 2
Joined: --
Member No.: 163
Points: 2



Mei voi chiar nu atzi intzeles........Galatia inainte de chestia aia cu energia era doar un boomer (super avansata cei drept dar tot boomer)care vroia sa distruga omenirea dar cand primeste super energia aia de la antene asi intinde perspectiva la infinit.In consecinca si cunostintzele si puterea ei au facut acelasi lucru.Ajunge un fel de D-zeu de aia poate sa il vindece pe baiat si sa faca chestia aia cu luminile.Omenirea e salvata prin simplul motiv ca a primit cunoastere infinita.Stitzi cum aia "With great power comes great responsability".
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

zeri
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #67


Dreamer
Group Icon

Group: Admin
Posts: 2.498
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 14
Points: 807
Gender:



Aha...deci pana la urma numai moare Galatia, nu?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Scorpio
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #68


Gold Saint
**********

Group: Members+
Posts: 2.862
Joined: --
From: Bucuresti ( Death Valley )
Member No.: 8
Points: 3.964
Gender:



Trunks..nu-s de acord. Glatia nu-i un boomer, fie si el avansat......e mai mult o entitate...si scuza-ma..nu primeste nici o cunostinta infinita sau nu stiu ce....si imi extinde puterea...si nu cred e u ca devine ia milostiva...dupa cata ura avea pt. oameni....nu-mi aduc aminte sa fi dat nici un semn de remuscare. Singurul scop al ei este eliminarea rasei umane....iar fuzionarea cu statia orgitala n-a facut decat sa-i dea puterea necesara pt. asta.

Zeri...moare frate..cum sa nu moara.....ai vazut tu la final vrun semn ca ar mai fii in viata?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

SebyTheDragon
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #69


Veteran
**********

Group: Members+
Posts: 1.143
Joined: --
From: Heavenly Land of the Dragons
Member No.: 19
Points: 2



Scorpio...prima oara zici ca e o entitate....si dupa zici ca moare... :roll: ...Make up ur mind....!!!
Io zic ca(hmmmm oare de cate ori am facut cacofonia asata???? :lol: )...ea era un boomer....dar un boomer care tinde sa isi creeze un Ghost...cum se zice in Gits....si da...moare.....numai stiu exact fazele din momentul distrugeri ei..mi-aduc aminte de o ploie de particule...ramasitele ei..si cam atat..deh in 3 ani...e de ateptat sa mai uit.. ;)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

zeri
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #70


Dreamer
Group Icon

Group: Admin
Posts: 2.498
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 14
Points: 807
Gender:



Pai ma gandeam ca daca a ajuns asemeni unui zeu numai poate sa moara. Deci...she's dead and burried.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Chris
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #71


Rogue
******

Group: Members+
Posts: 806
Joined: --
From: Dragon Eden
Member No.: 6
Points: 554
Gender:



Deci sa fie clar: Calatia moare in sfarsit, deci poate fi considerata ca o zeita... dar nu e immortal :P Eu nu zic ca e boomer... e mai mult om, proportia este in favoarea umanitatii ei. Deci ea ia decizii singura, spre deosebire de boomeri, si are aspiratiile unui om.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

SebyTheDragon
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #72


Veteran
**********

Group: Members+
Posts: 1.143
Joined: --
From: Heavenly Land of the Dragons
Member No.: 19
Points: 2



Hmm...nu m-as hazarda sa o declar chiar umana....mai e pana acolo...doar cu "aspiratii" ...nu faci nimic..!!..Parte cu zeitatea...lets be serious...!! :lol: Eu as catalogao ca un program scapat de sub control....un program foarte avansat....hmmmchiar imi aduce aminte de Puppet Maste din Gits....Singurul lucru care ar legao pe ea de umanitate ar fi faprul ca a fost conceputa din celulele..iar ia-m uitata numele...Sillia..parca...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Ken
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #73


Incepator
**

Group: Members
Posts: 17
Joined: --
From: Buc
Member No.: 154
Points: 2



Nu pot sa spun prea multe despre Bubblegum Crisis, dar numele e cam neinspirat si nu are legatura cu animele in sine. In schimb, numele personajelor (tipelor) sunt misto (Priss, Linna, etc). Il consider mediocru ca serial anime.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

viky
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #74


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 42
Joined: --
Member No.: 128
Points: 2



Meditam odata la semnificatia numelui seriei. Mie mi se pare o ironie "Bubblegum Crisis" e un scenariu de end of the world ... "Criza Gumei de mestecat" ... poate exista asa ceva? Si totusi seria te face sa o iei in serios, pare foarte posibila intr-un viitor mai indepartat.
Mi-am adus aminte o alta diferenta intre OVA-uri si serie...parca in OVA-uri boomerii nu aveau nimic uman...erau o specie total aparte; in serie Catalia copie muntea umana... Asta este alt motiv pentru care prefer ideile din OVA.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Scorpio
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #75


Gold Saint
**********

Group: Members+
Posts: 2.862
Joined: --
From: Bucuresti ( Death Valley )
Member No.: 8
Points: 3.964
Gender:



Ken..are legatutra..una mare...dar trebuie sa stii unde sa o cauti. Bubblegam Crisis = Criza gumei de mestecat...se refera la situatia din Megatokyo..care este ca un balon de guma gata sa explodeze....si care numai poate fi refacut. Se refera la faptul ca daca acest balon explodeaza..nu mai exista "guma" cu care sa faci altul.....guma reprezinta umanitatea. Iar daca tu il consideri mediocru..inseamna ca n-ai inteles mult din el....apropos..asta e unul din anime-le care au lansat genul anime in SUA si daca cauti intr-un dictionar de genuri anime.....ai sa gasesti la Cyber-punk titlu de referinta BGC-ul si o poza mare.

Cat despre Galatia...Seby....si entitatea poate muri....ca practic e formata din energie...care poate fi distrusa....am vazut de curand pe HBO - TITAN A.E....si acolo am vazut ceva de genul asta.....da ma rog..hai sa nu-i zicem entitatea...dar oricum i-am zice...tot moare....si nu se sacrifica ea..ca sa salveze lumea :? ......ar fi contra scopului ei
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

SebyTheDragon
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #76


Veteran
**********

Group: Members+
Posts: 1.143
Joined: --
From: Heavenly Land of the Dragons
Member No.: 19
Points: 2



....Mai..depinde foarte mult de ce intelegi tu prin entitate...O fantoma..NU O POTI OMORA!!!! si e o entitate...poate cel mai bun exemplu de entitate..! Lasa fazele cu energia..nu poti explica entitati...numa pe baze fizice...cel putin nu deocamdata..Poate raspunsul al trebui cautat in religie...dar deja devine prea offtopic!!
Oricum ideea e ca moare..e bine ca am ajuns toti la aceeasi concluzie!! :lol:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Aoi
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #77


Unregistered









Bubblegum Crisis e unul din serialele care mi-au placut asa ca tre' sa zic ceva si despre el! Desi este vorba despre eterna obsesie a oamenilor, aceea de a crea o inteligenta perfecta, ea, IA sfirseste prin a vedea si a realiza propria imperfectiune ! Momentul cand Pris pluteste in deriva in spatiu.....refuzind sa accepte ca va muri.....ca si momentul in care intervine "motocicleta" cerindu-i sa il elibereze ca sa o poata ajuta....
sunt scene extraordinare!
Go to the top of the page
+Quote Post

Chris
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #78


Rogue
******

Group: Members+
Posts: 806
Joined: --
From: Dragon Eden
Member No.: 6
Points: 554
Gender:



Care Bubblegum Crisis ai vazut Aoi ?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Aoi
post May 25 2004, 02:23 AM
Post #79


Unregistered









Lolll...doamne.... cred ca am avut lag..asa ca .. :roll: scuze ptr.intirziere..pentru ca , sincer, nu credeam ca o sa mai posteze careva aici . Pai singura si unica serie care o am ...adika..Bubblegum Crisis 2040..asta in caz ca n-a mai aparut ceva nou..! :wink:
Go to the top of the page
+Quote Post

Scorpio
post May 25 2004, 08:30 AM
Post #80


Gold Saint
**********

Group: Members+
Posts: 2.862
Joined: --
From: Bucuresti ( Death Valley )
Member No.: 8
Points: 3.964
Gender:



Minune...a mai postat cineva la BGC :shock: :D . PAi ceva mai nou nu e desi se preconizeaza un BGC 2041......dar e ceva mai vechi BGC 8 OAV-uri si BGC Crash!. Numai astea au legatura intre ele...2040 fiind un oarecare remake.....saui mai bine zis ceva de sine statator
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

6 Pages « < 2 3 4 5 6 >
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
2 User(s) are reading this topic (2 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 29th March 2024 - 12:18 PM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |