Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


bakemonotoyz.ro

4 Pages « < 2 3 4 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Loveless


^loveless^
post Aug 18 2007, 09:54 PM
Post #61


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 45
Joined: 3-August 07
Member No.: 4.821
Points: 95
Gender:



E clar ca fiecare percepe un anumit lucru in felul sau ... fie ca il aude, sau il vede.
Cand am vazut Loveless pentru prima data, doar l-am vazut. Abia la sfarsit cu o lacrima pe obraz, mi-am dat seama ca l-am simtit.
Am ramas impresioanata de caracterul lui Soubi, pentru ca adevaratele sentimente le ascundea. (parea ca incearca sa se autoconvinga ca il iubeste pe Ritsuka zicandu-i de foarte multe ori, ...te iubesc. De fapt, cred ca exista dragoste inca de la inceput... dar pe masura ce il cunostea, dragostea fata de acesta crestea.)
Am vazut animeul de mai multe ori,(6 sau 7), dar niciodata nu m-am intrebat ce e cu scoala aceea, cine l-a ucis pe fratele lui Ritsuka ...etc., singura intrebare a fost Cum a putut sa-l schimbe Ritsuka pe Soubi atat de mult?




"Loveless til the day we become butterflies... "
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

roxyana93
post Aug 24 2007, 05:21 PM
Post #62


Newbie
*

Group: Members
Posts: 5
Joined: 8-July 07
Member No.: 4.665
Points: 39
Gender:



QUOTE(Tenshi no Yume @ Aug 4 2007, 12:23 AM)
Intrebarile mele in legatura cu Loveless ar fi : 1.Ce/cine e pana la urma Nanatsu no Gatsu? 2.De ce a fost inventata scoala aia? 3.Si, cum a mai spus cineva, de ce lupta?pt ce? 4.Unde e numele lui Ritsuka ,Loveless, pe corp? 5.Cine e luptatorul lui Ritsuka? (asta chiar era o tema care trebuia neaparat elucidata.. <_< ) si ar mai fi multe alte intrebari..
*


din pacate nu iti pot raspunde decat la o intrebare... semnu lui era ascuns sub bandajul lui de pe obraz
(IMG:http://img53.imageshack.us/img53/2804/ritsukaoldpaperny3.jpg)

dak mai tii minte..intr-un episode..una dintre fetele de la echipa Zero l-a intrebat pe Ritsuka ce are sub bandaj si s-a aplecat sa il ia,dar Ritsuka s-a retras imediat..semn ca nu vroia sa stie fata ce era sub bandaj.... :P sper ca te-am lamurit cat de cat si srry ca nu ti-am putut raspunde la mai multe intrebari..iar in legatura cu scoala..am o vaga idee dar nush ce sa zic..asa ca mai bn o pastrez pt. mine! :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Love-chan
post Sep 24 2007, 09:13 AM
Post #63


~Yaoi supporter~
****

Group: Members+
Posts: 393
Joined: 25-May 07
From: Iasi
Member No.: 4.354
Points: 756
Gender:



Loveless = primul shounen-ai din viata mea....pareri?.....ABSOLUT SUPERB!!!

Pai, sa vedem....ce impresii mi-a lasat, pe langa faptul ca am rosit, mi s-a pus un nod in gat de emotie, am plans (kawaii so, ziceti, nu? :P ), abia am putut sa adorm, si azi dimineata m-am trezit si m-am mai uitat la cateva secvente in timp ce ma pregateam de servici, cred ca sunt un mare fan shounen-ai in devenire :D Profunzimea sentimentelor, scenele de tandrete nici nu mai zic, si mai ales scena de la sfarsit cand Soubi spune ca ar muri daca Semei i-ar da ordin sa-l omoare pe Ritsuka, m-au facut sa ma urc pe pereti si sa ma mai uit macar de vreo 3 ori la seria asta....
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Shipo
post Sep 24 2007, 11:27 AM
Post #64


Incepator
**

Group: Members
Posts: 12
Joined: 22-August 07
From: Iasi
Member No.: 4.973
Points: 31
Gender:



N-am vazut eu prea multe shounen-ai-uri la viata mea, dar Loveless e unul de nota 10+ :lol: .Pot spune k e printre putinele animeuri care as putea sa il vizionez over and over again fara sa ma plictisesc. De curand m-am apucat si de manga :D sa vedem continuarea.
Mare dreptate ai venus_love2 ca scena din final este impresionanta...a stors ceva lacrimi din mine :wub:.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

^loveless^
post Sep 29 2007, 02:20 PM
Post #65


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 45
Joined: 3-August 07
Member No.: 4.821
Points: 95
Gender:



QUOTE(Shipo @ Sep 24 2007, 12:27 PM)
De curand m-am apucat si de manga  :D  sa vedem continuarea.
*




:( Eu nu am gasit manga. (ori nu mi-am dat tot interesul :( ) ... Imi spui si mie, pls, de unde pot sa-l iau?

User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Shipo
post Sep 29 2007, 04:17 PM
Post #66


Incepator
**

Group: Members
Posts: 12
Joined: 22-August 07
From: Iasi
Member No.: 4.973
Points: 31
Gender:



Pana acum am facut rost doar de primele 5 volume din manga. Animeul s-a terminat o data cu volumul 4 (daca nu ma insel ). Am luat manga de pe torente. Iti recomand un search pe mininova.org sau isohunt.com (sper sa nu iau warn :unsure: ).

Daca nu te descurci cu torentele un id de mess si s-a rezolvat :D .
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Tenshi no Yume
post Sep 29 2007, 09:38 PM
Post #67


Incepator
**

Group: Members
Posts: 16
Joined: 18-June 06
Member No.: 2.682
Points: 40
Gender:



Nu ai dreptate, roxyana93..pt in niste episoade Ritsuka apare fara bandaj pe obraz..si nu are nimic pe fata. Daca mai tin eu minte bine, intr-un episod cineva l-a intrebat de ce care bandaj pe fata si el a zis ca e neantent si nepasator ..si de aia se tot loveste. Eu cred ca se tot taia in vasele pe care le spargea mama lui de nervi pt ca Ritsuka nu vroia sa manance ce ea pregatea cu atata dragoste..si probabil il punea sa stranga cioburile, si se taia..parca a aratat si o scena in care el strangea..dar nu mai stiu sigur. Am si niste poze din serie in care nu are bandaj..dar nu am timp acum sa le pun...>.<
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

^loveless^
post Sep 30 2007, 01:19 AM
Post #68


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 45
Joined: 3-August 07
Member No.: 4.821
Points: 95
Gender:



QUOTE(Shipo @ Sep 29 2007, 05:17 PM)
Pana acum am facut rost doar de primele 5 volume din manga. Animeul s-a terminat o data cu volumul 4 (daca nu ma insel ). Am luat manga de pe torente. Iti recomand un search pe mininova.org sau isohunt.com (sper sa nu iau warn  :unsure: ).

Daca nu te descurci cu torentele un id de mess si s-a rezolvat  :D .
*



Merci in primul rand ptr raspuns... dar m-ai nimerit cu torentele ..chiar nu ma pricep.. asa ca iti las id-ul pentru cand ai timp:
Animeul l-am vazut de prea multe ori incat imi doresc un alt final .. si sunt curioasa ce se intampla in manga.

P.S.: acolo probabil specifica si locul numelui "Loveless" pe corpul lui Ritsuka.. in amine stiu sigur ca nu se alfa pe fata lui .. pentru ca sunt ep. in care apare fara bandaje.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

leyeon_ss
post Nov 25 2007, 04:59 PM
Post #69


Incepator
**

Group: Members
Posts: 24
Joined: 25-November 07
Member No.: 5.624
Points: 62
Gender:



In anime nu arata unde e numele lui Loveless, nu stiu in manga, dar sunt cateva teorii de care am auzit.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

livia_c12
post Dec 18 2007, 04:38 PM
Post #70


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 47
Joined: 14-May 07
Member No.: 4.306
Points: 121
Gender:



mie una mi-a placut la nebunie lovelesss.......cel putin in ultimul episod cand ritsuka il intraba pe soubi dak seimei ar fi fost in viata si i-ar ordona sa il ucida ce ar face......iar soubi ii spune ca probabil ca da...dar inainte ar muri el.....asta e partea mea preferata...oricum e tare rau anime ul :P :P :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Botan
post Sep 4 2008, 05:20 PM
Post #71


Ten no Ryuu, Bishie Fan Forever :p
**********

Group: Members+
Posts: 1.818
Joined: 18-June 07
From: land of idiots (just moved)
Member No.: 4.485
Points: 4.127
Gender:



Wohohohoho...ce anime extraordianar! Nu-mi vine sa cred ca s-a terminat... L-am vazut pe tot intr-o zi :D.

Mi-as dori sa ne mai dea un sezon..dar asta depinde de ce vor producatorii animeului si mai ales de fani. Sper ca fanilor din Japonia le-a placut extreem de mult. Poate asa ne mai dau si noua alte episoade ;)

Cat despre anime, a fost asa de frumos ca nici nu am cuvinte sa-l descriu. O poveste fosrte frumoasa si mi-au placut partile in care apareau Ritsuka si Soubi. Mai ales ca Soubi e atat de bishounen si Ritsuka la fel (+ ca seiyuul lui este unul dintre preferatele mele).

Apropo, a observat cineva ca fiecare nume de episod se termina in -less? :D

Imi vine sa plang cand imi amintesc de anime, desi l-am terminat doar acum o jumatate de ora!!!! Sa vina mai repeede cu urmatorul sezon!!! (eu ma rog sa mai aiba unul - ca si la alte animeuri, dar animeul acesta e unul dintre cele la care chiar vreau o continuare)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

AMICU
post Dec 15 2008, 08:17 PM
Post #72


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 40
Joined: 14-December 08
Member No.: 8.044
Points: 13
Gender:



Dragostea e intotdeauna la moda...Asha ca prinde la public
O sa-l trec pe lista,insa momentan ma uit la altceva
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

MsMouse [:S]
post Nov 8 2011, 07:30 PM
Post #73


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 79
Joined: 29-October 11
Member No.: 10.723
Points: 192
Gender:



ahh vazand topicul asta pe forum mi s-a facut pofta sa mai vad loveless inca o data si sunt la fel de "speechless" ca si data trecuta cand l-am terminat...cele mai interesante au fost povestile acestor perechi...cum erau destinati unul celuilalt...faptul ca unul nu putea sa traiasca fara celalalt mai ales povestea de dragoste din kouya si yamato...si chiar si povestea de dragoste care se dezvolta intre ritsuka si soubi...

Yume no tenshi, eu cred ca adevaratul sentouki a lui ritsuka e soubi..soubi nu ii era destinat lui seimei. a zis soubi ca seimei l-a facut sentouki-ul lui si i-a scrijelit Beloved pe piele (fiindca asta era numele lui seimei, nu era si numele lui soubi) si undeva prin ultimele episoade tot soubi a mai zis ca un sentouki nu poate trai fara sacrificiul lui (si invers) si ca seimei era al lui in totalitate, dar el niciodata nu a fost in totalitate a lui seimei, iar in ultimul episod i-a zis lui ritsuka ca daca ritsuka nu ar fii el nu ar mai putea trai fara ritsuka or some kind of..deci asta e parerea mea...

ar soubi a fost si personajul meu preferat all along the way..imi placea si ma amuza cum tot timpul ii promitea lui ritsuka ceva dar tot ce voia el facea desi oarecum fara sa incalce ce i-a ordonat ritsuka ! god i wanna marry him !
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

4 Pages « < 2 3 4
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 29th March 2024 - 02:33 AM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |