Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


bakemonotoyz.ro

4 Pages  1 2 3 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Cu cine ar trebui sa ramana Kikyo?

Cu cine ar trebui sa ramana Kikyo?
 
[ 8 ] ** [12.12%]
[ 22 ] ** [33.33%]
[ 36 ] ** [54.55%]
Total Votes: 66
Guests cannot vote 

Kisa
post May 9 2005, 10:56 PM
Post #1


~*okasan*~
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.847
Joined: --
From: Braila
Member No.: 1.303
Points: 3.264
Gender:



K! Sa vedem parerile voastre. Si sper ca fanii Kagome sa nu zica ca Inu nu poate fi cu Kikyo pt ca voua va place Kag. Nu mi se pare un motiv suficient.
Eu sunt fan Kikyo si as zice ca cel mai bine s-ar potrivi cu Naraku/Onigumo. Pur si simplu rautatea lui Naraku se potriveste cu moartea.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

blackinque
post May 10 2005, 03:34 AM
Post #2


God's Toilet
****

Group: Members+
Posts: 364
Joined: --
From: Between the wasteland & sky ~ Bucuresti
Member No.: 261
Points: 104
Gender:



si eu sustin in continuare ca narakuxkikyo s-ar potrivi, intr-un fel mai ciudat. hmm, mai bine cu onigumo, asta fiindca cei doi sunt persoane diferite. dar onigumo oricum nu cred ca mai iese, este sortiti damnatiei. si kikyo e sortita mortii. cel mai asteptat final ar fi ca cei 2 sa se duca impreuna spre lumea de apoi.
cine a vazut ep 122-123 the woman who loved sesshomaru, isi poate inchipui cam cum o sa sfarseasca cei 2. si apropo de asta, onigumo e innebunit dupa kikyo. e indragostit, inteleg, dar nici chiar asa :roll: love is dangerous
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Trix
post May 10 2005, 06:36 PM
Post #3


Yaoi Supporter
**********

Group: Members+
Posts: 1.310
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 979
Points: 2.336
Gender:



Salutare! Eu sunt partiala in ceea ce priveste subiectul asta pentru ca as vrea ca InuYasha sa ramana cu Kagome. Mi se pare imposibil ca Kikyou sa treaca peste ura pe care o simte pentru InuYasha din momentul mortii, desi intre cei doi a fost o iubire puternica. N-as vrea sa ramana insa nici cu Naraku, cel putin nu daca el reprezinta "raul absolut". Biata fata a suferit si asa prea mult! Nu stiu cu cine as vrea sa ramana; e destul de trist si plin de suferinta drumul unei moarte, macar sa aiba pe cineva alaturi...pe cineva pe care sa-l iubeasa, dar nu InuYasha :D
Asa ca ma voi abtine de la vot in subiectul asta. Dar foarte interesant...bravo Kisa_san
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Kisa
post May 10 2005, 07:46 PM
Post #4


~*okasan*~
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.847
Joined: --
From: Braila
Member No.: 1.303
Points: 3.264
Gender:



Tks Trix.
Anyway, poate ar fi trebuit sa mai adaug o optiune. Ceva de genul ca voi ati vrea sa ramana cu altcineva si cu cine anume. Asa ca daca aveti vreo parere, va rog sa o impartasiti. ^_^
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Vebby
post May 10 2005, 08:40 PM
Post #5


Loaza absoluta
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.529
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 857
Points: 2.776
Gender:



duh..nu sepoate ca biata fata sa fie scutita de suferintze..si sa ramana sotzia lui Dumnezeu, si Inu sa ramana cu Kagome????
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Inuyasha
post May 10 2005, 11:49 PM
Post #6


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 47
Joined: --
From: Piatra Neamt
Member No.: 1.065
Points: 6



Nu stiu ce sa zic e o situatie mult prea complexa; dar cred ca InuYasha ar trebui sa ramana cu Kagome si Kikyo vaduva (arcum ii place negrul).
:D
Kikyo oricum ramane amanta lui InuYasha /...




by InuYasha :twisted:

PS Nu e nevoie sa cititi toate prostiile mele , m-am inbolnavit de carcoteala /^_^
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Trix
post May 11 2005, 08:43 AM
Post #7


Yaoi Supporter
**********

Group: Members+
Posts: 1.310
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 979
Points: 2.336
Gender:



[quote]Kikyo oricum ramane amanta lui InuYasha [/quote]
Sa nu indrazneasca InuYasha sa faca asa ceva...ca ii spune Kagome un Osuwari de nu se vede :twisted:
Eu sunt adepta relatiei monogame...daca ramane cu una, cu aia sta, nu zboara din floare in floare, nu mai tine alta pentru zile ploioase sau mai stiu eu ce... :hammering:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Kagome-chan
post May 11 2005, 09:43 AM
Post #8


ArTiStiK FuSi0n
****

Group: Members+
Posts: 450
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 1.174
Points: 675
Gender:



De acord cu Trix ! :? Ce inseamna prostia asta ? I-auzi la el ..."amanta lui Inuyasha" . :? As prefera mai degraba sa-l vanez decat sa o aiba pe Kikyo ca amanta . :maaad:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

RVR_Inu
post May 11 2005, 10:12 AM
Post #9


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 66
Joined: --
Member No.: 781
Points: 2
Gender:



Is de acord cu Kagome-chan.... oricum pana la sfarsit o sa aleaga Inuyasha pe Kagome...Stiti ce spun eu?
Naraku o sa il mai elibereze pe Onigumo pentru nu stiu ce, intre timp Inuyasha si Sesshoumaru gasesc bebelusul si il omoara pe Naraku, iar Onigumo o gaseste pe Kikyo intamplator si ramane impreuna cu ea (zic eu ca o sa intample ceva de genul: kikyo i found you nush ce si ea o sa zica ca nu vrea sa il vada dar pana la urma ei stau si vorbesc and everything ends nice). Bine nu din prima...dupa vreo 10 episoade zice eu..(oricum cica se continua inuyasha cu o OVA de vreo 36 de episoade; am vazut pe un forum din America).
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Kisa
post May 11 2005, 06:07 PM
Post #10


~*okasan*~
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.847
Joined: --
From: Braila
Member No.: 1.303
Points: 3.264
Gender:



[quote=RVR_Inu]Is de acord cu Kagome-chan.... oricum pana la sfarsit o sa aleaga Inuyasha pe Kagome...Stiti ce spun eu?
Naraku o sa il mai elibereze pe Onigumo pentru nu stiu ce, intre timp Inuyasha si Sesshoumaru gasesc bebelusul si il omoara pe Naraku, iar Onigumo o gaseste pe Kikyo intamplator si ramane impreuna cu ea (zic eu ca o sa intample ceva de genul: kikyo i found you nush ce si ea o sa zica ca nu vrea sa il vada dar pana la urma ei stau si vorbesc and everything ends nice). Bine nu din prima...dupa vreo 10 episoade zice eu..(oricum cica se continua inuyasha cu o OVA de vreo 36 de episoade; am vazut pe un forum din America).[/quote]

N-ar fi rau sa se faca OVA (oricum, mie mi se pare ca au lasat totul neterminat). Anyway, interesanta idee RVR_Inu. Doar ca l-as prefera pe Naraku pt ca arata mai bine decat Onigumo (cel putin asa cred din moment ce Onigumo era tot timpul bandajat; iar la felul in care a vb cu Kaede [cand era ea mica si s-a dus sa aiba grija de el in locul lui Kikyo] cred ca nu ar fi un personaj tocmai aratos). ^_^
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Trix
post May 11 2005, 06:34 PM
Post #11


Yaoi Supporter
**********

Group: Members+
Posts: 1.310
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 979
Points: 2.336
Gender:



Are dreptate Kisa_san. Nu cred ca ar fi prea dragut sa ramana cu Onigumo. Adik omul ala, de fiecare data cand era prezentat, tot ce putea sa faca e sa zica cat o doreste pe Kikyou, ca nu o vrea fericita cu altul. Daca nu i-a fost frica de youkai si a fost de acord sa le dea corpul sau, atunci omul asta are si el ceva din rautatea pura vazuta la Naraku si nu as crede ca se va imbuna chiar daca scapa de Naraku. Poate ar trebui intai purificat de una din sagetile lui Kikyou inainte sa faca un pas in directia unei relatii cu ea :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Kisa
post May 11 2005, 06:49 PM
Post #12


~*okasan*~
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.847
Joined: --
From: Braila
Member No.: 1.303
Points: 3.264
Gender:



[quote=Trix]Poate ar trebui intai purificat de una din sagetile lui Kikyou inainte sa faca un pas in directia unei relatii cu ea :D[/quote]

La ce fel de sageata te referi? Eu zic ca "fuuin no ya" (arrow of sealing) si "hana no ya" (exorcising arrow), ori l-ar adormi (ca pe InuYasha), ori l-ar omori.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Trix
post May 11 2005, 07:24 PM
Post #13


Yaoi Supporter
**********

Group: Members+
Posts: 1.310
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 979
Points: 2.336
Gender:



E bine, ma gandeam ca Onigumo e in Naraku si Naraku sa primeasca sageata, sa moara, si odata cu el sa piara si rautatea din inima lui Onigumo...sau ceva de genul asta :roll:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

blackinque
post May 14 2005, 12:09 PM
Post #14


God's Toilet
****

Group: Members+
Posts: 364
Joined: --
From: Between the wasteland & sky ~ Bucuresti
Member No.: 261
Points: 104
Gender:



Nu cred ca ar putea sa-l purifice pe Onigumo. Cred ca el insusi s-ar cai pentru faptele sale, avand in vedere prin ce a trecut din cauza unei ambitii. Dar nu stiu cum o sa il mai scoata pe Onigumo. Eu cred ca e in bebelus, fiindca inima lui e acolo. Si nu stiu cum ar mai putea iesi din acel corp. Bebelusul ar face bine sa creasca mai repede sa ma conving :P

oricum, daca iei rautatea si obsesia excesiva, o relatie Onigumo-Kikyou ar fi fost chiar romantica /^_^
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Kisa
post May 14 2005, 12:34 PM
Post #15


~*okasan*~
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.847
Joined: --
From: Braila
Member No.: 1.303
Points: 3.264
Gender:



QUOTE(blackinque)
oricum, daca iei rautatea si obsesia excesiva, o relatie Onigumo-Kikyou ar fi fost chiar romantica /^_^


Eu zic ca daca iei rautatea si obsesia excesiva, ar ramane totusi perversitatea (de care cred ca Onigumo nu duce lipsa).
P.S. Cred ca este evident ca din ciudata metamorfoza Naraku-Onigumo, il prefer pe Naraku langa Kikyo (de la Onigumo poate ramane sentimentul de iubire). :roll:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Trix
post May 14 2005, 10:03 PM
Post #16


Yaoi Supporter
**********

Group: Members+
Posts: 1.310
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 979
Points: 2.336
Gender:



Corect. La o adik, Naraku pare mai "frumos" :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

RVR_Inu
post May 17 2005, 01:43 PM
Post #17


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 66
Joined: --
Member No.: 781
Points: 2
Gender:



Dar de ce ar ramane Naraku cu Kikyo cand el vrea sa o moare?!? Nu se poate ca Naraku sa fie cu ea pt ca el ii "raul absolut" (Naraku=hell's abiss) deci el nu are sentimente...si in plus: [spoiler:1900cd9ad3]nu poate ca el sa ramana cu ea pt ca el deja o incercat sa o omoare (odata cand era vie; si odataca cand era "moarta"). Si kikyo il uraste pt ca ea stie ca Naraku o inscenat-o... [/spoiler:1900cd9ad3]Deci eu nu cred ca se poate ca Naraku sa ramana cu Kikyo...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Lumiere
post May 18 2005, 06:02 PM
Post #18


One of the Lost Ones
**

Group: Members+
Posts: 21
Joined: --
From: Planet Hell
Member No.: 1.373
Points: 17
Gender:



Parerea mea este ca nu ar fi posibil ca Kikyo sa ramana cu Naraku... In primul rand pentru ca dak ati vazut episodul "A faithful love song before we've met" o sa va dati seama: Kikyo tine prea mult la Inuyasha iar pe Onigumo il vede doar ca pe un om care avea nevoie de ajutor... Nu prea vad o scapare... cred ca Inuyasha o sa trebuiasca sa o faca pe Kikyo sa se intoarca inapoi de unde a venit cu inima impacata si sa nu o faca nici pe Kagome sa sufere... Hmmm... grea decizie... nu il condamn ca nu a reusit sa aleaga.

Ganditi-va asa: daca nu ar fi murit Kikyo si ar fi reusit sa treaca de faza "you betrayed me!" Inuyasha sigur nu ar fi ales-o pe Kagome daca se mai intalneau.

Deci sa-l lasam pe Rumiko Takahashi sa decida!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Kagome
post May 18 2005, 11:52 PM
Post #19


kaa-chan
**

Group: Members+
Posts: 93
Joined: --
From: Brasov
Member No.: 292
Points: -17
Gender:



Well nu prea vad cum Kikyou ar putea sa ramana cu cineva din moment ce este moarta , stiu insa ca Inuyasha nu poate renunta la ea din cauza resentimentelor si cred ca nici Naraku nu o doreste ci pur si simplu inima lui Onigumo a ramas cu sentimente pentru ea. Normal mi se pare sa se intoarca impacata in "the afterlife". Din pacate nu am vazut serialul pana la sfarsit...dar stiu ca nici sfarsitul nu ofera o solutie concreta asupra personajelor...we wil see(hopefully)

PS: Rumiko Takahashi is a "She" /^_^ si oricum manga continua.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Mitsuki Chan
post Aug 12 2005, 11:41 AM
Post #20


~miracle romance~shinjite iru no~
***

Group: Members+
Posts: 233
Joined: 12-August 05
Member No.: 1.727
Points: 333
Gender:



Baka Baka Baka Baka Cum p-u-t-e-t-i sa spuneti asha ceva
stiti f bine k Inuyahsa o iubeste pe Kikyo si invers
BAKAAAAAAAAAAAAAAAA !! ! !! ! !! ! !! nu o sa fie niciodata cu Naraku/Onigumo :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

4 Pages  1 2 3 > » 
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 06:41 PM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |